Téma: Keresztanyu

1/10
nappalitv 2021 szept. 07. - 13:41:01 1/10 Előzmény Rojita
(2618/5118)
Vérszegény lett a sori. Már a "gagyi" is felülprezentálja. Azt hittük, hogy ökörfosnál nincs lejjebb? Hát van. Nem is tudom mivel lehetne jellemezni.
6/10
Rojita 2021 szept. 07. - 00:00:09 6/10
(2617/5118)
Ha el akarok dugni egy papírt a velem beszélgető két ember elől és nincs zsebem és nincs nálam egy mappa sem, akkor határozottan összehajtom a papírt, akár kétszer is, tenyeremmel próbálom takarni és leengedem a kezem.

Az ukrán igazgatónő olyan feltűnően dugdosta Igor levelét, h csak egy vak nem vette volna észre, h miben mesterkedik.

Hogy miért kellett Igornak fénymásolnia azt a szerelmes levelet, azt végkép nem értem. Na jó értem, h aztán ott tudja felejteni a gépben és Vikicske megtalálja.
(Nagyon gyerekes, ötletszegény megoldás.)
6/10
napraforgó 2021 szept. 06. - 19:14:45 6/10
(2616/5118)
Pityke meglehetősen idegesitően ugra-bugrál és mutogatja a nagy ciciket, amikor Zsiga azon tanakodik, hogy kiküldhette neki a szerelmeslevelet? Talán Sárika, akinek van egy olyan hamza medálja?

Elzukának is van, ő hogy nem jut az eszébe?
offtopic
Brierley 2021 szept. 05. - 20:56:47 Előzmény napraforgó
(2615/5118)
+1! :-)
offtopic
Brierley 2021 szept. 05. - 20:56:11
(2614/5118)
Egérkém, (fourdogs): nagyon adlak! A labdakergető agyon hájpolt válogatottunk megint tovaszállt...
1/10
offtopic
nappalitv 2021 szept. 05. - 20:18:55 1/10
(2613/5118)
És ott tombolnak a magyar fociválogatottnak. Ma is hatalmasat léptek előre, csak 1 gólt kaptak albániától, nem 4-et mint az angoloktól.
5/10
Mark1993 2021 szept. 05. - 19:44:41 5/10
(2612/5118)

Tahó Tivi nem egy lángelme, ahogy nyomozatilag folyamatosan elköveti, pedig azért az emberrablás és fogolyszökés btk-ilag nem olyan dolgok, amire legyintünk, de Barbie maga igen.
6/10
offtopic
napraforgó 2021 szept. 05. - 19:03:05 6/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(2611/5118)
Biztos sokan nevetnek az Észbontókon, a válaszokon, meg a levezetésen is, de igazából szomorú, hogy ilyen a magyar társadalom, ilyen az ifjúság és remény semmi, hogy valaha is megokosodnak.
És bizony az ilyen tipusú egyénekről én nem feltételezem, hogy kristálytisztán látják, hogy ezek a sztorik csak kitalált történetek és nem szabad komolyan venni.
6/10
napraforgó 2021 szept. 05. - 18:53:32 6/10
(2610/5118)
Imi mindig is együttérzőbb volt, Lalyossal is, amikor sitten volt, meg Klárikával is. Zénó meg olyan tipus, aki szeret visszaélni az icipici hatalmával (én kalauz effektusnak nevezem, mert a kalauz is olyan, akinek hatalma van az utasok fölött, hisz ő lyukasztja ki a jegyeket.)
8/10
prethalmi 2021 szept. 05. - 01:40:48 8/10
(2609/5118)
Egyre rövidebbek az epizódok. Még az elején 63-64 perces volt egy-egy rész, utána 58-60, majd 53-55, és a héten már 49 perces részek voltak, amit egy 45 perces pénteki zárt.

Nem tévében nézem, hanem letöltve, így pontosan tudom milyen hosszú.
Gondolom a csatornán a műsoridő nem változott, így még több reklám mehet. :D
1/10
nappalitv 2021 szept. 04. - 22:03:54 1/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(2608/5118)
mert a mamika is ukrán, csak még nem mondatott ki viszont hogyhogy semmi iskolanéni, s másnak nincs olyasmi haja?
3/10
Pünkösdi Kató 2021 szept. 04. - 21:30:19 3/10
(2607/5118)
Nem értettem Tomasevics vezetéknevét, de azt sem értem, hogy miért van befonva Mariann és Róza mama haja? Hiszen inkább az ukránokra vall a fonott haj. Amúgy is tetszik a fonott haj, jól is áll Mariannak.
3/10
Pünkösdi Kató 2021 szept. 04. - 21:29:04 3/10 Előzmény nappalitv
(2606/5118)
Szerintem Annabella sokat fejlődött az első jelenetéhez képest. Ultrabunkó stílusban, hanghordozásban jelent meg korábban, azóta javított a modorán, már meg is kedveltem.
Nagyon sok csavar van a sorozatban, de kifejezetten örülök, hogy Laurának nem fog sikerülni - remélem - a poloska elrejtése Mamikánál, mert már ketten is tudják, hogy áruló.
Mariannról azt gondoltam, hogy meggondolja magát, amikor Lajos kijelentette, hogy miért nem egymás mellett van a főzelék vagy mi a csalamádéval a hűtőben, azt gondoltam, hogy elmegy egy kávéra az olasszal.
3/10
Pünkösdi Kató 2021 szept. 04. - 21:24:28 3/10 Előzmény napraforgó
(2605/5118)
Én az Észbontókat nem nézem, elég volt az az 1-2 perc, de nem lehet, hogy direkt megcserélik a hét törpe választ a hét vezér válaszával? De igazad van, ma a Mi kis falunkban Sváb Répa Sanyit egy kerekesszékkel furikázta, szóval előre felakadt a teherautójára. Sváb nem vette észre, de jó poén volt. Szerintem holnap már lesz olyan i.i.ta, aki kipróbálja... Szóval, kissé már unom én is az ilyen túlzásokat.
1/10
offtopic
nappalitv 2021 szept. 04. - 21:09:08 1/10 Előzmény guess.who
(2604/5118)
Nem tőlem kérded, de besegítek. Pajkaszegen a templomházba is és a kórházba is. :)
6/10
offtopic
napraforgó 2021 szept. 04. - 19:32:39 6/10 Előzmény macsek1121
(2603/5118)
Azzal kezdem, hogy nem nézem le a "hétköznapi embereket", szó sincs erről. De valóban nagyon sokan vannak, akik készpénznek veszik, amit a TV-ben látnak. Jókat röhögnek a rendőri túlkapásokon, meg azon is, hogy járnak túl a csempészek a rendőrök eszén.

Akik itt a fórumon irkálunk és megkritizáljuk a történetet, amely tele van különböző bűncselekményekkel, ahol a rendőrök rosszabbak a bűnözőknél, többnyire felsőfokú végzettséggel rendelkezünk. És tisztában vagyunk vele, hogy mi helyes és mi nem, mint ahogy azzal is, hogy ez itt mind csak fikció, kitaláció.

De sajnos nem mindenki van ezzel igy. Nézz csak bele egyszer a Viasat3-on az Észbontók műsorába, ahol képet kaphatsz az egyszerű emberek gondolkodásáról. Mert ahol a honfoglalás időpontját a XVI. századra teszik, ahol a szereplők azt hiszik, hogy az elsővilágháborút a törökökkel vivtuk, pláne meg is nyertük, ahol a hét vezér nevét összekeverik a hét törpével, ott miért ne hinnék el azt, hogy az államhatárokon (no meg mellette) csak úgy át lehet sétafikálni, vagy, hogy közlekedési vétségért akármeddig fogdában lehet tartani az embert, stb, stb.

Örülök, hogy ilyen jól megjegyezted, hogy miket tettem szóvá, de akárhogy is, ezek a dolgok beletartoznak egy átlagos település életébe és elég különösnek tartom, hogy az alkotók kicsit sem gondolnak a mindennapi élet velejáróira.
Azt mondod, hogy az alkotók ezekre azért nem tértek ki tértek ,mert azok a cselekmény szempontjából abszolút lényegtelenek.
Akárhogy is én azért nem tartom lényegtelennek, hogy egy településen van-e orvos, iskola, élelmiszerbolt, stb, stb.

Sokkal inkább azt tartanám lényegesnek, hogy a mai magyar sorozatok lehetőleg ne csak a bűnözőkről szóljanak. A keresztanyu a csempészekről, a Bátrak földje a hidrobbantó terroristáról, a Drága örökösök meg háborús bűnösökről, templomfosztogatókról szól. Találhatnának kevésbé vad témákat is.

offtopic
guess.who 2021 szept. 04. - 18:28:02 Előzmény macsek1121
(2602/5118)
Engem mondjuk nem kérdeztél, de én is Napraforgóval értek egyet - még akkor is, ha esetleg nem ennyire direkt a "benne volt a tévében" ==> "akkor az úgy is van" reláció. Sokkal inkább az van, hogy rengeteg ember látja ezeket a baromságokat (a koedukált cellától kezdve a csempészek örömteli munkájáig), és később már nem emlékeznek rá, hogy hol látták/hallották az adott hülyeséget, de "előhívódik" a fejükben tényként. És éppen ez a veszélyes, ti. hogy nem emlékeznek rá, hogy ez csak egy gyenge kitaláció volt.
Nem szeretnék politizálni, de a mai magyar átlagember mentális állapota az elmúlt években iszonyú sokat romlott (és ez már az iskolás korú gyermekeknél is egyre durvábban látható), és valóban irtó sokan bármiféle forráskritika (vagy akár csak egy csöppnyi józan ész) nélkül elhisznek és elfogadnak olyan dolgokat, amiket (és ahogy!) a tévében láttak.

Egy rövid kérdés: fel tudnál sorolni három olyan esetet, amikor az anyakönyvvezető házhoz megy?
macsek1121 2021 szept. 04. - 18:05:06 Előzmény napraforgó
(2601/5118)
Miből gondolod, hogy a "nézők nagy többsége elhiszi, hogy az itt látpttak valósak, hogy a rendőrök ilyenek, hogy szabad és lehet igy viselkedni a civilekkel"? Szó szerint kopiztam ide...
Hovatovább: "ez nagyon is tetszik nekik".
Szerintem a nézők többsége tudja, hogy ez egy kitalált történet és nem a valóság.

"Sajnos hétköznapi emberek ezeket el is fogadják." Szerintem nem.
Amúgy Te nem tartod magad "hétköznapi embernek"? Te, aki a DÖ-nél arra volt kíváncsi, hogy vajon hova járnak vásárolni, hol lehet húst kapni, hol van ott bank automata, milyen iskolabusszal viszik a gyerekeket az iskolába, miért nem ültetnek virágokat, hogy szereztek másnapra okostelefont... és még számtalan olyan "problémát" vetettél fel, ami a cselekmény szempontjából abszolút lényegtelen. Szerencsére az alkotók ezekre nem is tértek ki, mert akkor a sorozat egy unalmas kis falu - félreértés ne essék, imádom a kis falvakat! - hétköznapjairól szólt volna, a nézettség pedig konvergált volna a nullához.
Bocs, ha kicsit kemény voltam, de ne nézzük már le ennyire a "hétköznapi" embereket!
Magenta99 2021 szept. 04. - 15:15:16 Előzmény napraforgó
(2600/5118)
Hát én azért eléggé vészes túlkapásnak érzem a rendőrök részéről, hogy gyorshajtás miatt fegyverrel fenyegetnek valakit és dutyiba zárják, vagy minden jogától megfosztva (pl. telefonálás családnak, ügyvédnek) két hétig tartanak fogva valakit vádemelés nélkül, ráadásul "koedukált" cellában....
Mi van az emberi méltósággal? Öltözködés, tisztálkodás, vécézés?
...és folytathatnám, de minek, tele van a sorozat ilyen képtelenségekkel.
1/10
nappalitv 2021 szept. 04. - 12:12:54 1/10 Előzmény Rojita
(2599/5118)
Pech, de csak a nézők érzéketlenednek meg.