Téma: Keresztanyu

kék szem 2021 márc. 18. - 15:14:56
(1558/5118)
Egyetértek veled. Az a hangnem ahogy Tivadar beszél beosztottjaival, és nem csak néha, hanem folyamatosan, már bicsak nyitogató. Ahogy mondja nicsak bicsak az sem szórakoztató.
3/10
Pünkösdi Kató 2021 márc. 18. - 14:38:21 3/10
(1557/5118)
Nagysasszoy, remélem a köv. évadban, ha engedik Önt tovább dolgozni a sorozattal, nem csinál továbbra is ilyen agymosottakat Imiékből és elmebeteget Tivadarból. Milyen tanítás már, hogy a rendőrök piroslabdáznak munkaidőben, gyorshajtanak, amikor nem is kellene? Legközelebb civilruciban lebeszélik majd egymást a biztonsági öv használatáról, mert hogy munkaidőben nekik amúgy sem kell? Tivi ahogy beszél a beosztottaival, nem vicces. A sarki kocsmában 7 általánossal nem beszél így a főnök a csikkszedőjével... És jó lenne, ha nem alkalmaznának papagájokat a szereplők helyett. Nem az állatkertben vagyok.
luci87 2021 márc. 18. - 08:10:14
(1556/5118)
Aradi
6/10
napraforgó 2021 márc. 18. - 07:39:30 6/10 Előzmény guess.who
(1555/5118)
yesss :))))
6/10
napraforgó 2021 márc. 18. - 07:36:39 6/10
(1554/5118)
A koporsós jeleneten én is kiakadtam. Hát miféle házkutatást tartottaka templomban,, ha egy baromi nagy koporsót nem vettek észre a pap ágya alatt ????
offtopic
luci87 2021 márc. 18. - 07:24:43 Előzmény luci87
(1553/5118)
Most nezem Dzs. I. lapján, hogy Kun, a felolvaso, nem Aradi.. :) Már nem is tudom akkor ki volt..
Más. Az utóbbi részek mintha jobbak lennének, szerintem. Vajon hány rész van még hátra? Arra is kíváncsi leszek, Sótonyi miért őriztet pisztolyokat Bonifaccal a templomban.

Lehet, hogy én vagyok túl erzekeny( 9 hónapon belül 3 csaladtagom is elhunyt sajnos), de ez a koporsó húzogatós jelenet elég morbid volt... Lehet, hogy viccesnek szánták, de nem volt az..
offtopic
guess.who 2021 márc. 18. - 07:16:46 Előzmény napraforgó
(1552/5118)
Mondjuk az öreg Tatarenko ukrán, el is hangzott többször, hogy a magyar feleségétől tanult csak meg magyarul. Az ő családjukon kívül másokat meg gyakorlatilag nem is ismerünk Ukrajnából (na jó: Vikicskét és Pitykét, akiknek szintén ukrán nevük van).

Az egyébként tévedés, hogy a határ mellett csak magyarok élnek. Mivel pl. Romániában kifejezetten erős volt a Csau-rendszerben a (magyar, mint legnagyobb romániai) kisebbség szétaprózásának, beolvasztásának, megszüntetésének a szándéka, szándékosan telepítettek a Partiumba román családokat, hogy ezzel a korábban előszeretettel "színmagyar" településnek nevezett falvakban/városokban a népesség összetételét megváltoztassák; illetve előfordultak falurombolások is* ugyanilyen céllal stb.
Ukrajnában ez ennyire nem volt durva, de a kisebbségekhez (szintén főleg a magyarhoz) való viszonyt eléggé elmérgesítette a kisebbség anyaországának durván konfrontálódó, megegyezésre soha nem hajlandó politikája.

* - Hogy a mérleget egyensúlyba hozzuk: Magyarországon is előfordult szándékos falurombolás. A Szögligethez (Borsod-Abaúj-Zemplén megye) közeli egykori Derenk község a határ közelsége miatt a trianoni döntés után választhatott, hogy Csehszlovákiához vagy Magyarországhoz akar tartozni, a lakosai (az 1700-as évek elején betelepített lengyel jobbágyok leszármazottai) Magyarország mellett döntöttek. A II. Világháború idején Horthy ezt úgy hálálta meg a lakóknak, hogy megtetszett neki a hely és eldöntötte, hogy medvére kíván ott vadászni, ezért a falut le kellett rombolni, az embereket pedig kitelepíteni. Hivatalosan persze az volt a rombolás -igen gyenge- indoka, hogy az ott lakók csempészésből éltek.
Az egykori iskolaépületet rendbehozták, ma kiállítás van benne az elpusztított falu történetéről.

Mai környezetbe helyezve a sztorit: a mai ellentengernagy helyettese eldöntené, hogy Makkosszállás területén rénszarvasra akar vadászni, ezért le kell dózerolni az egészet, a Facebookon meg majd bejelentik, hogy az elszaporodott csoki- és okosóra-csempészet miatt kell kitelepíteni a bűnöző lakosokat.


luci87 2021 márc. 18. - 06:47:49 Előzmény guess.who
(1551/5118)
Igen, szerintem se kéne erőltetni ezt a mű tajszolast.
Csak egy kis érdekesség.Tudtatok, Dzsupin Ibolya volt Aradi a felolvaso, az Abigélben. Nem is tudtam, csak a wikin olvastam. Rátonyi Hajnit és a többit tudtam.. Muszáj lesz belelesni, mert egyszerűen nem emlékszem. Nagyon megvaltozhatott, mint Bánfalvi Ági, azaz Torma...
6/10
napraforgó 2021 márc. 18. - 05:45:12 6/10 Előzmény guess.who
(1550/5118)
Nekem az nagyon furcsa, hogy itt állandóan ukránnak hivják az Ukrajnában élőket, holott tudjuk, hogy a határon túl körben egész Magyarországon magyarok élnek. Magyarok élnek Erdélyben, a Felvidéken, Délvidéken és Kárpátalján is! Nem ukránok. Na jó, talán azok is. De hogy a határ mellett közvetlenül nyilván magyarok élnek, akár Vologyán is, és csak elvétve néhány ukrán, az biztos.
Ebben a sorozatban meg mindenkit leukránoznak, aki a határ túloldalára született.

Sose felejtem el egy székely magyartól hallottakat, hogy ő Romániában kisebbséginek, megvetett magyarnak számitott és mindenféle hátrányban volt része, de amint áttjött az anyaországba, rögtön megbélyegezték, hogy "román". Melyik a rosszabb? Magyarnak lenni Székelyföldön, vagy románnak lenni Magyarországon?

Itt is, úgy leukránoznak mindenkit, hogy csuda. Talán csak azon az idétlen zarándoklaton tűnt csak fel, pl. a hőzöngő fickón, hogy ő közölte, hogy ők mindannyian magyarok és nem ukránok.

HB nagyasszonynak nem kéne külföldi sorozatokat adaptálnia, mert baromira nem ért hozzá.

6/10
napraforgó 2021 márc. 18. - 05:32:17 6/10 Előzmény kék szem
(1549/5118)
Miért kellett volna felismernie??? Ha Pálinkás György 1976-ben eltűnt, akkor Birka Jóska még csak kisgyerek volt, legfeljebb 4-5 éves. Ki emlékszik akkor vissza egy "bácsira"? Hisz Jóska még nincs 50 éves sem, még a sztori szerint sem, IRL meg még kevesebb.
offtopic
guess.who 2021 márc. 17. - 21:29:08 Előzmény zazee
(1548/5118)
No, ebben nem értünk egyet. A DÖ-ben is az volt a baj, hogy az alapötlet a délszláv háborúban részt vevő országokban játszódott, ottani konfliktusokkal, amit itt eleve nehezen érthetünk meg (innen nézve a világon semmit nem számított, hogy Szláven Montenegróból vagy Dalmáciából szökött át Horvátországba vagy fordítva), ráadásul ugye az időpontokban is ugrottak vagy 10-15 évet, ami teljesen felborította az egész sztorit, Szláven életkorát stb.
Ebben a hidegburkolókról szóló műben is sikerült elkövetni ugyanezt a hibát azzal, hogy egy ottani, ottani szituációt megpróbáltak adaptálni a magyar-ukrán viszonyokra. Sikertelenül és fantáziátlanul.

Legközelebb meg kellene talán próbálkozni mondjuk Izidóra a hun rabszolgalány és Leonszió Csaba királyfi románcának magyarításával, biztos lenne a siker. Pláne ha Ordító egér kollega kedvence, Dobos Evelin játszaná Szentes Lüszéliát és a másik kedvenc, Kenderes Csaba Sólyom Rubenszet.
kék szem 2021 márc. 17. - 21:15:49
(1547/5118)
Jóska nem ismerte fel az öreg Pálinkást.
1/10
zazee 2021 márc. 17. - 21:11:33 1/10 Előzmény guess.who
(1546/5118)
Pedig az alapötlet itt is remek, ezzel az erővel lehetne nézhető és szórakoztató is a sorozat!
offtopic
guess.who 2021 márc. 17. - 20:57:28 Előzmény zazee
(1545/5118)
Tufa Tibivel kapcsolatos véleményed helybenhagyva annyival kiegészíteném, hogy engem Mihályfi "Lalyos" Balázs grimaszaitól is kiráz a hideg, ha meglátom. Ráadásul egy-az-egyben áthozta a Jófiúkból az egészet.

Dzsupin Ibolyánál nem csak a tájszólás, de az az állandó, irtó hülye heherészés is rémes. Amit sajnos átvett Molnár Piroska is, már a sorozat elejétől kezdve. :(
1/10
zazee 2021 márc. 17. - 20:39:57 1/10 Előzmény ncsaba50
(1544/5118)
Most pár percre belenéztem. Ez a "nicsak egy bicsak" ismétlődő "poén", vagy a Sárika féle tájszólás egyszerűen rémes. Ez az egész igénytelen katyvasz a televiziózás mélyrepülése.
L.Ferenc pedig nagyobb ripacs, mint Gávölgyi. Szégyen, hogy mit képesek lenyomni a nézők torkán
kék szem 2021 márc. 17. - 19:53:06
(1543/5118)
Jóska tömi a fejét. Mikor mondja már ".....hagymát eszek, hagymával..."
1/10
ncsaba50 2021 márc. 17. - 18:05:08 1/10
(1542/5118)
Elég gyengére sikerült ez a sorozat.
6/10
napraforgó 2021 márc. 17. - 16:20:33 6/10
(1541/5118)
Róza mama fixen 69 éves (bár inkább 80-nak látszik.) Sőt Petra is most ünnepelte a 28.születésnapját.
Zozó korával is volt kis gebasz, amikor elfogták őt Viktorral a faházban. Előtte28évesnek mondták (eza valódi kora is), de amikor felvették az adatait az örsön már fiatalabb volt. Már nem emlékszem, hogy 24, vagy 26 évesre fiatalitották.
Volt valami jkv is, azon tán rajta van.
6/10
Rojita 2021 márc. 17. - 15:46:57 6/10
(1540/5118)
Valszeg, a sztorinak még nincs meg a végkifejlete, vagy több is van és még lehet választani.
6/10
Rojita 2021 márc. 17. - 15:44:29 6/10
(1539/5118)
Mit szóltok hozzá, h a színésznők milyen jól rúd-táncolnak?