Téma: Keresztanyu

5/10
napraforgó nov. 11. 17:02:05 5/10 Előzmény Mark1993
(4648/4749)
Ez most már nemigen fog kiderülni, hisz holnap vége az évadnak.
Mark1993 nov. 11. 16:55:42
(4647/4749)
Már csak az a kérdés, hogyan esett teherbe Ildi Bonifáctól, amikor járóbeteg volt, és undokoskodott is vele.

Vagy Ildikó gyónását / privát látogatását sem mindig mutatják, szóval szerintem nem mindent kell lássunk mi nézők (Gondolom) 🤔
Mark1993 nov. 11. 14:50:14
(4646/4749)
Mire jó, hogy a forgatókönyvírók össze - vissza, durván logikátlanul csaponganak ? Nem csak egyes szereplők képtelenek racionálisan gondolkozni, hanem a rendezők is.
5/10
napraforgó nov. 11. 13:20:55 5/10 Előzmény Mark1993
(4645/4749)
Bizony. Azt legalább akkor meg kellett volna semmisiteni, amikor Gina férjhez ment Tivadarhoz. És az nem tegnap volt, hanem 6 éve, ha jól emlékszem.
Mark1993 nov. 11. 13:13:58 Előzmény napraforgó
(4644/4749)
Gina anyja is családi ereklyeként őrizgette, hogy lánya üzletszerű kéjelgésért ült a böriben, és büszke is volt rá.
5/10
napraforgó nov. 11. 13:11:49 5/10 Előzmény Mark1993
(4643/4749)
Na ez a másik. Bizonyitékot őrizget maga ellen?
Pont, mint a Mintaapákban. LL Anna 10 évig őrizgette a szexvideóját és aztán csodálkozott, hogy kikerült a netre?
5/10
napraforgó nov. 11. 13:09:57 5/10 Előzmény Ordító egér
(4642/4749)
Az biztos, hogy a püspök NEM váratlanul toppant be a makkosi plébániára. Bonifác ott álldigált kinn a templom előtt az út szélén, vagyis VÁRTA a püspökét. Ezért nem is lepődött meg, hanem rögvest nyitotta az érkező autó hátsó ajtaját a delegációnak.

Nekem az is fura, hogy csak úgy összehivatja a gyülekezet tagjait és kihallgatja őket! Milyen alapon?
És Laurát miért, hisz ő jelezte, hogy nem tagja a gyülekezetnek, nem hivő, stb.

És mivel Bonifác tudta, hogy jön a püspök, miért nem szedte ki a cigarettás dobozokat a koporsóból? Jó, nyilván nem sejtette, hogy pont azért jöttek, de akkor is. Azok a cigik már hónapok óta rohadnak ott. Ahogy a fegyverektől megszabadult (már ha...), ugyanúgy ezeket is eltüntethette volna.
Mark1993 nov. 11. 12:26:20 Előzmény Ordító egér
(4641/4749)
Timikének nem volt annyi esze, hogy kitörölje az üzenetetét ?
2/10
Ordító egér nov. 11. 10:38:44 2/10 Előzmény napraforgó
(4640/4749)
Először én is azt hittem, hogy a fegyvereket találják meg a koporsóban. (Teccenek még emlékezni, amikor Boni szánként húzta maga után a szent férfiú földi maradványait tartalmazó korhadt faládát?) ezek szerint olyan jól megy a csempészeknek, hogy azt a pár tucat doboznyi cigiről lemondanak, sőt még saját használatra sem pöfékelik el. Eleve irreális volt, hogy a püspök csak úgy váratlanul beállítson egy plébániára, hiszen a valóságban jóval előre közölnék ezt a tényt az adott pappal, és a vizitáció okát is. Ráadásul Boninak tudnia kellett volna, hogy jövőre kerek évforduló, így akár Sz.-Adalbert-emlékév is lehet, tehát önnön érdekéből rég ki kellett volna vennie a cigiket a koporsóból. A gyóntatószék mint kihallgatási helyszín ugyancsak abszurdum, hiszen ilyen esetben ott a plébániai iroda, ami esetünkben nincs. Laura tanúként való bevonását említeni sem érdemes, én Ildikó vagy Boni elszólásával oldottam volna meg, hogy a püspök értesüljön a közelgő gyermekáldásról. Azt pedig többször említettem már, hogy diakónus NEM misézhet, csak felszentelt áldozópap. A produkció általános jellemzéséhez hozzátartozik, hogy Boni gyülekezete vasárnap is 5-6, jellemzően idősebb nőből áll. Tudom, a statiszták pénzbe kerülnek, de legalább néhány férfit és fiatalabb nőt rendszeresen szerepeltetni kéne. A makkosi egyházközségről csak azt látjuk, hogy pang, ugyanakkor legalább a misékre fel kellett volna tölteni statisztákkal a nem túl tágas díszletet. Boni mellett annak kellene lennie a fő érvnek, hogy működésével felvirágoztatta a hitéletet, azaz ugrásszerűen emelkedett a templomba járók száma, különféle csoportok - bibliakör, cserkészcsapat alakultak stb. (Utóbbi persze lehetetlen egy olyan településen, ahol 0 a gyerekek száma.)
2/10
Ordító egér nov. 11. 10:24:41 2/10 Előzmény napraforgó
(4639/4749)
Ez esetben Imre van olyan tisztességes, hogy feleségül vegye Ildikót és a sajátjaként nevelje a gyereket.
2/10
Ordító egér nov. 11. 10:21:50 2/10 Előzmény napraforgó
(4638/4749)
Ha valaki videót küld a telefonomra, az automatikusan a Videók alatt mentődik el? Persze a félrekefélésnek ki kellett derülnie, így nem jöhetett szóba, hogy fognak egy fényképezőgépet állvánnyal, majd bekapcsolják az időzítőt, így mind az öten elférnek a képen. Érdekes, hogy a rendőr Sótonyi tudomásul vette a párbaj tényét.
2/10
Ordító egér nov. 11. 10:13:54 2/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(4637/4749)
Mirella és Jani a Peugeot-ban indultak el a versenyre. Hol (volt) a Honda, amellyel Mirellának kellett volna elindulnia? Mirella szig., általában iratok nélkül, gyalogosan mit kezd most?

Beállít a makkosi plébániára, ahol átvitt értelemben áll a bál.

2/10
offtopic
Ordító egér nov. 11. 10:02:57 2/10 Előzmény Mark1993
(4636/4749)
A r. kat. egyház merevségből ragaszkodik a cölibátushoz - ám ez nem politikai-közéleti fórum, hogy alaposabban megvitassuk. Úgy hiszem, ennek figyelembe vételével is megállapítható a kérdésben elfoglalt álláspontom.
5/10
napraforgó nov. 11. 09:32:14 5/10
(4635/4749)
Nem emlékszem, hogy is került a cigi Szent Adalbert koporsójába? és miért maradt benne? Miért nem vitték el már rég????
És miért is jutott a püspök eszébe, hogy Makkosszállásra látogasson?

Az eljegyzési vacsora nagyon tetszett, ahogy Jóska beszólogatott, Timike meg rászólogatott, Ludmilla a szemét forgatta.
Aztán a végén a nagy lelepleződés, csúcs. Németh Kristóf eltorzult arca, a számonkérés..... Pedig nem is orditott annyira, amennyire vártam.
luci87 nov. 11. 07:20:12
(4634/4749)
Erezheto, hogy felgyorsultak az esemenyek, ami nem is baj.
Jo kis resz volt a tegnapi, kar hogy mar csak 2 resz van, es januarig varhatunk ra megint.
Bonifacot nem sajnaltam egyatalan, hogy lebukott, jol tette Laura, hogy kipakolt.
Timi ahhoz kepest meg jol meg is uszta... :) Joska duhe most Zenora iranyul...
5/10
napraforgó nov. 11. 04:33:34 5/10
(4633/4749)
Nagyon tetszett a zárójelenet, ahogy Jóska megtalálta a szevideót Timike telefonjában. Tetszik, hogy Németh Kristóf a felbőszült férjet játssza, ahogy dagad az arca, fúj, mint egy felbőszült bika, stb.
Na ez egy szép eljegyzési vacsora volt.
5/10
napraforgó nov. 11. 04:27:13 5/10 Előzmény Mark1993
(4632/4749)
Lajos valóban képtelen önállóan gondolkodni, mármint racionálisan, különben csak hülyeségeket csinál.
Na és Róza mama sem tud még Ildi terhességéről! Mert mi van, ha megtudja? Rákényszeriti Bonifácot a házasságra? És van annak értelme, ha egy férfit belekényszeritenek a házasságba, amikor azt maga nem is akarja?
Szegény Ildinek akkor már jobb lenne egyedül maradnia és a családja segitségével nevelni a gyerekét. Bonifác meg tűnjön el örökre! Mert amelyik férfi nem akarja felvállalni a gyerekét, az nem is érdemli meg, hogy valaha is apa lehessen. Haljon ki a vérvonala örökre!
Mark1993 nov. 10. 22:21:27 Előzmény Rojita
(4631/4749)
Lallyosnak a szájába kell rágni a dolgokat, ha meg önállósítja magát, hajlamos elrontani mindent, mintha Imire gondolt először, mint lehetséges apajelölt, és a többiek vezették rá, hogy mégis Bonifác.

Ellenben Mariann egy jó intelligenciájú, higgadt gondolkodású nő, aki tudja kezeli a három összeférhetetlen lányát és az enyhén ütődött férjét, ő szervezte le ezt is, ahogyan lányával felvállaltatta a történteket.

Róza mama mit fog szólni a történésekhez ? És Sótonyi ?
8/10
Rojita nov. 10. 21:53:10 8/10 Előzmény Mark1993
(4630/4749)
Vagy Lajos apa.