Téma: Keresztanyu

6/10
napraforgó 2022 aug. 06. - 17:18:23 6/10 Előzmény Rojita
(4858/5118)
A pesti lakást Pálinkás György engedte át nekik, mivel Laura az unokája. De arról nem volt szó, hogy a tulajdonjogot is megkapták volna. PGy csak annyit mondott anno, hogy most úgysem használja, ezért lakhatnak ott.
Mondjuk már akkor sem értettem, hogy miért nem Ludmilla nyiregyi lakásába mentek, hisz Ludmilla épp Zozó szobájába telepedett be.
6/10
Rojita 2022 aug. 06. - 16:33:28 6/10 Előzmény napraforgó
(4857/5118)
Bonifácnak az elhagyott útlevele miatt kell hazajönnie önként, vagy majd hazazsuppolják vhonnan. Ildi meg már otthon lesz és jöhet az ásó, kapa, nagyharang.
Zozónak meg majd kitalálnak vmi mesét, h edzőtáborban volt, vagy egy haverjánál ápolta a lelkét, esetleg, végig otthon volt, csak a világfájdalma miatt nem mozdult ki a szobájából. Laura majd felrázza. Vajon, Zozó szobájában fognak lakni, vagy kaptak egy pesti lakást is. (Nem is tudom, h végleg, vagy csak egy időre?)
6/10
napraforgó 2022 aug. 06. - 15:56:29 6/10 Előzmény napraforgó
(4856/5118)
Na és honnan tudhatták előre, hogy az összevert Pityke majd pont Makkosszállásra fog szaladni elpanaszolni a baját? Logikusabb lett volna, ha hazaszalad, vagy a vologyai rendőrörsre panaszt tenni. Vagy egyszerűen csak orvoshoz, stb, stb. De pont a makkosi fogadóba?
Na ez megint egy eszement ötlet.

Mint ahogy az is, hogy Szkander búvárkodva keresi a kávét, amit ő rejtett el és amit Gina, hopp pár másodperc alatt megtalált a sás között.
6/10
napraforgó 2022 aug. 06. - 15:51:35 6/10
(4855/5118)
Mi értelme van ennek a határon futkosásának???! Mirella már párszor átlépte a zöldhatárt, nem kellett neki a határőrbódéhoz menni. Igy csak a határőröket idegesiti.
luci87 2022 aug. 06. - 12:16:27 Előzmény napraforgó
(4854/5118)
Hat igen... nem tudhattak, hogy fog reagalni, eleg fura volt igy utolag megtudni, h megrendezett volt..

Ildi volt igen, de sztem o nem futkos, inkabb Mirellara illene.
6/10
napraforgó 2022 aug. 06. - 06:15:20 6/10
(4853/5118)
Vajon hogy csinált volna "hőst" Ludmilla Damilból, ha az nem háborodik fel Pityke megverésén és nem indul elmegleckéztetni a suhancokat? Ha csak legyint és azt mondja, hogy ez az ukránok ügye? ukrán suhancok vertek meg egy ukrán határőrt, mi közünk hozzá?

Bonifác elmenekült az útlevele nélkül. Most mihez akar kezdeni?

Az előzetesben ugye Ildit láttuk a templomban? Lehet, hogy ő futkosott a határon? de miért tenne ilyet? bátran hazamehet, mindenki örülne neki.

Laura hazaköltözött a szülei házába? És most Sárikánál Gináék fognak lakni?
Na és hol lakik Zozó? mert hónapok őta nem látni, nem járkál az edzőterembe sem. És csak most fog értesülni Laura terhességéről. Vicces. ezek szerint Laura sem tette ki a lábát a házból hónapok óta.
Bonitó 2022 aug. 05. - 08:45:09 Előzmény Rojita
(4852/5118)
" Ganxsta Zolee sokat udvarolhatott, ............"
Eddig, nekem is pont ez jutott eszembe! De nem az akciós jelenet kapcsán, hanem amikor megláttam Harsányi Leventét, G.Z. legjobb barátját. :))
6/10
Rojita 2022 aug. 04. - 23:39:23 6/10
(4851/5118)
Ganxsta Zolee sokat udvarolhatott, h megírták Neki a mai akciós jeleneteket.
luci87 2022 aug. 04. - 22:06:48 Előzmény Bonitó
(4850/5118)
Volt egy masik cikk is erről, ha megtalalom belinkelem...
Mirella mi a francot futkos....? :)
6/10
napraforgó 2022 aug. 04. - 18:02:47 6/10 Előzmény luci87
(4848/5118)
Hol olvastad? Mert MG a rehabra tér vissza.
6/10
napraforgó 2022 aug. 04. - 17:19:47 6/10
(4847/5118)
Szkander volt, aki lenyúlta a cicás kávét Bárányéktól.
A békatalp és a búvárszemüveg nyilván azért kellett, mert az ellopott kávét a tóban süllyesztette el Szkander.
A határon futkosó feketeruhás alakról az mondták, hogy az egy nő. Én Mirellára tippelek, őt jó régen nem láttuk. Legutóbb Zozó ölében.
6/10
Rojita 2022 aug. 04. - 16:25:28 6/10 Előzmény Bonitó
(4846/5118)
Tartom, h Szkander nem halt meg, (szegény Noé Viktor nem csinált semmit, h fekete listára tegyék.) De senki se halt meg a sorozat szereplői közül se, - az nem férhet bele egy vígjátékba, - a talált corpus egy idegené, mi nem ismerhetjük és bizonyára egy bűnözőé volt, h az igazság győzedelmeskedhessen.
Természetesen, Kiskalános se lőtt le senkit, csak megijedt a felelősségre-vonástól és szerelmes annyira, hogy vetélytársát befeketítse.
offtopic
luci87 2022 aug. 04. - 16:04:24 Előzmény Bonitó
(4845/5118)
Apropo uj sorozat.Most olvastam,a D.Ö. be Szlaven is visszater,azaz M.G.
Bonitó 2022 aug. 04. - 15:35:36
(4844/5118)
Márk vajon merre bolyonghatott azután, hogy kirakták őt a semmibe?! Az erdőben éjszakázott?! Majd fehér ingében kihallgatta Petra és Jani beszélgetését?! Jani meg csak úgy civilben elszaladt a műhelybe trécselni, amikor az őrsön forr a levegő?! Mindenesetre pofátlanul, szemrebbenés nélkül hazudott a lány arcába! Márk pedig Petra ablaka alatt tűnt fel jól láthatóan, a lány pedig azt hitte, hogy hallucinál? Amikor Márk és Klárika beszélgetnek a faluban, az jutott eszembe, hogy az a csoda, hogy ebben a lepcses kisfaluban ilyenkor senki nem lát, nem hall, és Márk tök nyugodtan tud glasszálni a házak között. :)

Node az előzetesben, a mai részben Márk már a faházban rejtőzködik és nagyban dumálnak Sótonyival?! Majd ők kinyomozzák ezt a gyilkossági ügyet, ami tudja a jó fene, hogy meddig húzódik még?! ( Sokáig viszont nem húzhatják a sorozatot sem, hiszen nagyon gyorsan kell a "hely" egy másik új sorozatnak! ) Mindenesetre nekem ez a faház, egy igazi "átjáróház", mindenki számára! :) A kretatívoknak nem kell sokat ötletelni, kit-, hova dugjanak el a világ szeme elöl. :)
Bonitó 2022 aug. 04. - 15:23:26
(4843/5118)
Már én is kezdem azt hinni, hogy nem Szkander volt a halott. (Mintha azt ki is hangsúlyozták volna, anno, hogy az illető, nem volt felismerhető?!)
Nekem Jani a gyanús egyébként. Hiszen, mint tudjuk Márk fegyvere nála volt. (Esetleg itt a suhancok keverhettek valamit.) Amit talált Huba a tónál, azt gondoltam bizonyítja majd Márk ártatlanságát. De a később megtalált és különösen agyoncsomagolt kávé , hogy került a képbe, az egy rejtély!

De ha nem Szkander a halott, akkor kicsoda vajon?!
Hiszen "látszatra" minden karakter "megvan" a sorozatban. Nem jelentettek be eltűnést sem. Ha nem Szkander a halott, akkor hol van a srác?! Remélem nem kopog be majd az anyjához, mert akkor lesz még egy halott a sorozatban! :) Ergo, ha tényleg nem hiányzik senki azok közül - akiket ismerünk -, akkor egy ismeretlen halála minek jött a képbe?! :) Érdekel az majd minket?!
Hiszen a határnál szaladgáló fekete kretént sem ismerjük, csak "hallomásból" tudjuk, hogy létezik. Vajon meg tudjuk majd, hogy ki lehet az illető?!
Egyébként ez a "halottas" szál is össze-vissza van keverve, számomra rejtély, remélem minél előbb kiderül minden?!
luci87 2022 aug. 04. - 07:03:47 Előzmény napraforgó
(4842/5118)
Ez se rossz verzio,de van egyszerubb is.Valakit lelott Jani,lehet h pont Szkandert,de az is lehet,h nem.A suhancok meg azt hittek meghalt,es egyszeruen eltuntettek a toba....
A bekatalp,szemuveg,es a kave...na majd kiderul sz is
6/10
napraforgó 2022 aug. 04. - 04:17:58 6/10
(4841/5118)
Pont ezekre gondoltam én is! Hogy olyan helyen érte a golyó Szkandert (vagy akárkit, ha nem ő volt) amely nem okoz halálos sérülést.

De most már sokkal inkább arra gondolok, hogy Szkandert megölték, meglincselték az árulása miatt, és már rég halott volt, amikor Janit elkapták. Elvették a pisztolyát, belelőttek a halott Szkanderbe, majd épp azért adták neki vissza, hogy rá tereljék a gyanút. Hisz Jani is az ő főnökük volt egy rövid ideig (Mira jóvoltából, aki Mikola nevében kinevezte őt a suhancok vezérének). Vagyis ő is elárulta őket, amiért meg akarták büntetni. Tetszett volna nekik, ha pont a rendőrök bűntetik meg.
És be is vált volna a számitásuk, csak azt nem tudták, hogy Jani és Márk pisztolyt cserélt. Márknak nem volt oka megölni Szkandert, ellentétben Janival, akivel haragosok voltak.

Ludmilla és Damil szénája nem áll túl jól. Damil (és persze Ganxta) roppant ellenszenves nekem, a kinézete miatt is, meg azért mert egy normális mondat nem hagyja el a száját.

Annabella is meg van áldva Zorbával, aki méltó párja lehetne Pitykének a hülyeségben.
Amúgy ki találta ki azt a hülyeséget, hogy pont egy görög (ál)rendőr nyomozgasson ukrán területen???
A logikus az lett volna, ha egy ukrán kollégát kérnek fel erre a feladatra.
5/10
Mark1993 2022 aug. 03. - 23:15:32 5/10 Előzmény napraforgó
(4840/5118)
Az is lehet, hogy a lábát, karját, kézfejét találta el, és simán túlélhető sérülést szenvedett, és más lett a halál oka.

És az is lehet, hogy nem Szkander volt, hanem teljesen másvalaki, csak ruhát cseréltek.
5/10
Mark1993 2022 aug. 03. - 23:14:15 5/10 Előzmény luci87
(4839/5118)
Na ez még a másik, be kellett volna hívni Klárikát halottazonosításra. És akkor temetésre kiadják-e, vagy hivatalból elhamvasztják, és nincs is további teendő ? És a diakónus nélkül maradt faluközség hogyan szertartásozik ? Mégis beesne a püspök ?