Téma: Keresztanyu

5/10
Mark1993 2022 júl. 22. - 18:36:39 5/10 Előzmény mariposahercegno
(4758/5118)
Nem rosszindulatból, hanem jobbító szándékból kritizálódunk, mert időközönként túltolják a biciklit.
offtopic
janderka 2022 júl. 16. - 18:45:43 Előzmény Rojita
(4757/5118)
"- Most megyek le a föld alá...
- Akkor maradjon is ott!"

Sajnos nagyon patent videó :(
6/10
Rojita 2022 júl. 16. - 18:28:53 6/10 Előzmény janderka
(4756/5118)
Egy vicc a témához, vagy nem is vicc?
https://www.youtube.com/watch?v=PxBZnA_5HiU
6/10
Rojita 2022 júl. 16. - 18:05:49 6/10 Előzmény janderka
(4755/5118)
Ahhoz fel kellene állni a fotelból és kilépni a lakásból.
Majd mindjárt beindul Dunaja Vilmával a komment-szekció, h itt a legjobb az élet Európában, csak Prüsszel, Soros és Gyurcsány.

Lehet, h azért is nem húzzák tovább a sorozatot, mert már nem tudják a "fokozódó nemzetközi helyzetet" kiszűrni a meséből.
offtopic
janderka 2022 júl. 16. - 17:48:02 Előzmény Rojita
(4754/5118)
Mit készülünk itt a 70-es évek Romániájára, ahelyett hogy elkergetnénk végleg ezt a pohos gecit a vérbe?!
6/10
Rojita 2022 júl. 16. - 17:41:57 6/10 Előzmény luci87
(4753/5118)
Már nem is tudom, 2-3 hónap szokott lenni egy évad? Kb. október közepén lesz vége. Biztos már megvan a Csatorna őszi programja, h mi lesz utánuk. Vagy aztán olyan áram-spórolás lesz, h leállítják a tv-adásokat. Vagy a csak a hét néhány napján lesz? Vagy csak egy nap néhány órát lesz? Vagy csak az állami csatornák működhetnek?
Minden lehet.
offtopic
luci87 2022 júl. 16. - 17:31:20 Előzmény Rojita
(4752/5118)
Igen,varom..:)Jo hogy hamarabb kezdik.
6/10
Rojita 2022 júl. 16. - 16:27:43 6/10
(4751/5118)
Hallottátok?
Mégse húzzák el őszig a kezdést. Jövő hétfő este, július 25-én indul a 4. évad, de aztán több évad nem lesz.
mariposahercegno 2022 júl. 08. - 18:08:36 Előzmény Rojita
(4750/5118)
Teljesen egyetértek veled. Nyílván a negatívval sincs semmi bajom, sőt egyet is értek velük sokszor, inkább az a fura hogy olyasmiket néz az ember ami igazából nem is tetszik neki :D Én a Keresztanyut offoltam úgy ahogy helyette inkább a Barátok Köztöt kezdtem el, ami így az első részekből kiindulva meglepően jó, nem is tudom hol romolhatott el annyira hogy bedöntse a csatornát.
offtopic
janderka 2022 júl. 08. - 15:57:12 Előzmény mariposahercegno
(4749/5118)
Lehetett volna jobb, több.
mariposahercegno 2022 júl. 08. - 15:16:03 Előzmény janderka
(4748/5118)
Szetintem a Besúgó nem volt rossz, kár hogy a HBO-nál történt dolgok miatt esély sincs a folytatásra :( A Keresztanyu nekem az első évada még elmemt de utána totál más irányba mentek a bányával meg a hasonlókkal, az már nem érdekelt
6/10
Rojita 2022 júl. 08. - 15:14:52 6/10 Előzmény mariposahercegno
(4747/5118)
Hozzáfűzném a sok negatív hsz-hoz, h sztem ebben benne van a magyar néplélek és a port.hu nick-neves bejelentkezési rendszere is.
Köztudott, h mi magyarok mindennel elégedetlenek vagyunk, mindig panaszkodunk, mindent jobban tudunk, mindenbe beleszólunk és nem szeretünk érzelegni. Fanyalgók vagyunk. Kevés olyan topic van itt a fórumon, ahol a hsz azt írja, h "Hű, de tetszett. Tökéletes volt a forgatókönyv. Minden színész játékát élveztem. A rendező egy király. Bárcsak hosszabb lett volna a film:"
Ehelyett olyanokat olvashatunk, "Egész jó volt a film ötlete, kár, hogy ennyi tehetségtelen színészt szedtek össze és egy félig vak operatőrrel dolgoztak. A rendezővel meg villamost vezettetnék, nem egy forgatást."
Ebben benne van a sok emberi frusztráció és (újabban a politikailag felhergelt kisember dühe is.) Rengeteg olyan hsz van, hogy a nap 24 órájában, (de konkrétan O h-tól éjfélig) uaz a nicknév végigszántja a fórumot és mindenkit kioszt. Annyi tesztoszteron van a soraiban, mint egy ütközetbe vezényelt szakasz harcosban együtt. Leszólja a film minden egyes közreműködőjét, a tv-csatornát, ahol látta, végül megtapossa a filmet nézőket is. Mindenki eszement őrült, csak Ő a helikopter. Sokszor szinte nem hiszem el, hogy nő írja le a gyűlölködő sorokat, - persze lehet, hogy uazt a nicknevet egy házaspár együtt használja, így beosztva tudnak 24 óra alatt 8-10 epétől csöpögő hsz-t összehozni. Betegek vagyunk. Mindennél jobban élvezzük a másik lepocskondiázását, ettől érezzük jobban magunkat.
Most összességében az egész Fórum hsz-it jellemeztem, nem csak ennek a magyar sorozathoz írogatókat, és hangsúlyozom, szemérmesek vagyunk. Ha tetszik is vmelyik film, azt szinte szégyelljük nyilvánosan leírni, de a negatív kritikákkal nem fogjuk vissza magunkat. Pedig nem ártana itt is és az életben is betartani azt a pedagógiai szabályt, h először "említsd meg a pozitívumot és csak utána a hibát."
janderka 2022 júl. 08. - 14:41:18
(4746/5118)
Ez jó téma. Beszélgettük is régebben. És én ma is úgy látom, hogy több oka lehet ennek.
Egyfelől, hogy nincs másik hazai gyártású produkció adott időben a placcon. Netán meg mert már "bedrogozódtak" az adott sorozattól és - ahogy a Besúgó kapcsán írták is egy cikkben* - ha már annyi időt nekiszenteltek "hátha jobb lesz" alapon, akkor már nem akarják veszni hagyni az befektetett energiáikat. És hajtja őket a "csakazértis kivárom, hogy tényleg ennyire szar marad-e" érzés - és persze az marad.
Aztán van az a határmezsgye, amikor a sorozat úgymond billegőssé válik. Vagyis tetszhetne is akár (mert vannak benne jó részek/fordulatok/időszakok), de aztán mégis süllyedni kezd az elvárt szinvonal, azonban mégsem annyira, hogy full kiszeressenek belőle a nézők. Vagy mert mégiscsak jó az alapsztori. Vagy mert van benne néhány mégiscsak jól játszó, tetsző szereplő. Vagy mert a szűken vett sztori hibái ellenére vizuálisan/külsőségeiben mégiscsak érdekes tud maradni a számukra. Illetve van egy szűkebb "mégisnézem" réteg. Aki legbelül egyfajta rejtett filmesként, amolyan hályogkovács "kollégaként" követi az eseményeket - és kritizálja annak nyilvánvaló hibáit.

*https://telex.hu/eszkombajn/2022/05/22/besugo-sorozatok-miert-nezzuk-ha-nem-tetszik-pszichologia-elveszett-koltsegek-tevedese-concorde-effektus
mariposahercegno 2022 júl. 08. - 13:09:08 Előzmény napraforgó
(4745/5118)
Honnan veszed hogy én szeretem a Keresztanyut??? Nem azért írtam mert annyira szeretném a sorozatot csak fura hogy olyan sorozatot néztek amit nem is szerettek. Egyébként sok dologban tényleg igazatok van de ha én pl valamit nem szeretek azt nem is nézem meg. Ennek is az első évadát láttam azóta néha belekukkantok de nem nézem mert nem érdekel
6/10
offtopic
napraforgó 2022 júl. 08. - 10:48:58 6/10 Előzmény mariposahercegno
(4744/5118)
Kiegésziteném az előbbieket azzal, hogy nem szemétkedésből kritizálom a sorozatot, hanem jobbitó szándékkal. És bizony már találkoztam olyan dolgokkal, amiket a kritika hatására megváltoztattak.
Persze, ahogy én a néző utána tudok nézni dolgoknak, úgy az alkotók is utána nézhetnének, persze nem utólag, hanem már jó előre, mielőtt nekifognának a forgatásnak. De ha ezt nem tették, hát vessenek magukra és viseljék el a kritikákat.
6/10
offtopic
napraforgó 2022 júl. 08. - 10:06:04 6/10 Előzmény mariposahercegno
(4743/5118)
Azt nem tudom, és nem is tisztem, hogy megitéljem, mások miért nézik ezt a sorozatot.
Én azért nézem, mert szeretnék egy jó magyar sorozatot látni, jó magyar szinészekkel. De sajnos sokszor csalatkoznom kell, mert ezek a sebtében leforgatott sorozatok nyilván nem a legjobbak. Általában jó az alapszituáció, de a történet kibontása már sok kivánnivalót hagy maga után. Na és egy idő után minden átmegy az időhúzásba.... Gondolom, hogy azért azt is jól megfizetik....

A másik az, hogy én nem tudok felhőtlenül rajongani, ha sok ostobaságot látok. Tudom, hogy a Facebookon sok rajongói oldal van, ahol mindenki superlativusokban beszél a sorozatokról, a sok ostobaságról is. de nekem ez nem megy.

És ne hidd, hogy nem nézek más sorozatokat, mert de. Csakhogy a nézhető sorozatok túlnyomó többségét kb. 30 évvel korábban forgatták. (Álomhajó, Álomhotel, Matteó atya, Hegyi doktor, Erdészház Falkenauban és a többi). Lehet, hogy kicsit már elavultak, de mégis sokkal jobbak, élvezhetőbbek ezeknél a "magyar remekműveknél".

És igen, a neten is lehet nézni sorozatokat, csakhát akkor ott kell ülni a számitógép előtt, amit a TV ad, az előtt meg nem annyira, lehet közben más dolgokat is csinálni, hisz sokszor elég, ha háttérzajként megy.

Egyébként meg szivem joga, hogy szemetet nézzek és aztán meg megkritizáljam. A negativ vélemény is vélemény és nem tilos.
A fórumot meg nem muszáj olvasni, nyugodtan figyelmen kivül hagyhatod, ha te szereted ezeket a "remekműveket".
mariposahercegno 2022 júl. 08. - 06:19:38
(4742/5118)
Szeretnék kérdezni valami tőletek és kérlek ne sértődjetek meg: Miért töritek magatokat ennek a sorozatnak a nézésével ha ennyire utáljátok? Nem lenne logikusabb olyat nézni amit szerettek és esetleg pozitív véleménnyel vagytok róla?
6/10
napraforgó 2022 júl. 03. - 12:02:26 6/10 Előzmény luci87
(4741/5118)
Ott a Hegyi doktor - újra rendel. Az is elég jó. Sőt, jobb a keresztanyunál.
offtopic
luci87 2022 júl. 03. - 11:41:34 Előzmény napraforgó
(4740/5118)
Köszi. Akármilyen is volt, nekem hiányzik a napi magyar sorozat.. most egy sincs már... :(
6/10
napraforgó 2022 júl. 03. - 10:44:37 6/10
(4739/5118)
"Már biztosan érkezik a Keresztanyu 4. évada. A népszerű napi tévészéria forgatásait tavasszal kezdik el, és 2022 második felében már látható is lesz az RTL Klub képernyőjén – mondta el Kolosi Péter, az RTL Magyarország programigazgató vezérigazgató-helyettese a SorozatWikinek adott, a 2021-es évet értékelő vasárnap este megjelent hosszú interjújában."

Ha úgy vesszük, július 1-én elkezdődött az év második fele.
De arra tippelek, hogy kora ősszel, szeptemberben jön a folytatás.