Téma: Keresztanyu

6/10
napraforgó 2022 aug. 19. - 03:07:17 6/10 Előzmény Rojita
(4938/5118)
Nagyon fura arcokat vág Janika, én nem hiszem, hogy ártatlan lenne. Pláne azok után, amiket összeintrikált Márk ellen.
Az én tippem az, hogy Jani belelőtt Szkanderbe, aztán a magatehetetlen férfit elvitte a tóhoz és belefojtotta.
Csak annyi ideig tartotta a fejét a viz alatt, amig meghalt. Mondjuk az rejtély, hogy miért vette el az iratait, meg a kávét, meg az idegenlégió behivóját? Pláne miért az apja szolgálati gépkocsijában rejtette el. Mi célja volt vele? Ennek a világon semmi értelme.
Zsiga meg fedezi a szemét kisfiát, inkább magára vállalja a balhét.
6/10
Rojita 2022 aug. 18. - 23:49:41 6/10 Előzmény napraforgó
(4937/5118)
Ez egy igazi futurisztikus, "okos ház". Gombnyomásra lehet a szobák számát változtatni.
6/10
Rojita 2022 aug. 18. - 23:46:51 6/10 Előzmény Bonitó
(4936/5118)
"Jani ügybe... Lehet, hogy semmi köze a gyilkossághoz?! Lehet, hogy olyan valaki lesz a gyilkos, akire sosem gondoltunk..."

Igazad van. Így lenne egy csavar a történetben és nem egy hihetetlen apa-fiú -mesét akarnak lenyomni a torkunkon.
Akkor Jani fedez vkit. Lehet, h vmi titkos megbízatást kapott, amit az apjának se mondhat el. ....
Akkor ki lesz a főgonosz?
5/10
Mark1993 2022 aug. 18. - 21:36:42 5/10
(4935/5118)
Janika tovább aljasult, még az apját is hajlandó beáldozni, miért ?
6/10
napraforgó 2022 aug. 18. - 20:26:20 6/10
(4934/5118)
Bárányék háza növesztett egy új szobát. Ludmilla most a vendégszobában lakik. Korábban Zozót száműzték a kanapéra, ha Ludmilla meglátogatta őket.
Mert korábban csak két hálószoba volt, Jóskáéké és Zozókáé.
Most Zozóka szobájából kozmetika lesz és még mindig maradt két szoba.
Bonitó 2022 aug. 18. - 20:07:41
(4933/5118)
Most néztem meg a tegnapi részt. Mosolyogtam én is a szőnyegporoláson az ajtóban.

Kalános János karakterével nekem addig nem volt bajom, amíg Jani a műhelyben, mint autószerelő tevékenykedett. (Megspékelve egy kis csempészkedéssel.) Talán még az sem zavart anno, hogy szerelmes volt Petrába. Majd Mirellába egy röpke ideig.
Amikor felköltözött Budapestre, hogy rendőrnek álljon, majd seperc alatt rendőrré is vált és visszahelyezte Sótonyi Makossszállásra az őrsre, nah onnantól lett antipatikus nekem.

Ami miatt klaviatúrát ragadtam, az a Jani és Zsiga telefonbeszélgetése. Zsiga elmondta a fiának, hogy miért került nagy bajba. Jani legelső reakciója az volt:
- Elmondtad valakinek, hogy nálam volt az autó - kérdezte Jani
- Nem - felelte az apja
- Ne is mondd el! - bejezte be Jani és ezze,, mint aki jól végezte dolgát, el is intézte a beszélgetést, a kétségbeesett apjával.

Lehet, hogy többet gondolok bele ebbe az egész Jani ügybe?! Lehet, hogy semmi köze a gyilkossághoz?! Lehet, hogy olyan valaki lesz a gyilkos, akire sosem gondoltunk volna, nem tudom. De ez a telefonbeszélgetés Jani és Zsiga között, megérintett.

Lajos pedig amilyen bugyurka, lehet, hogy sokáig lesz még a bányában?! Lehet, hogy Róza mama tudtán kívül "méhkasba" küldte a vejét?!
6/10
napraforgó 2022 aug. 18. - 18:16:39 6/10
(4932/5118)
Valóban jobb lett volna, ha Jani csak tovább szenved némán és belátja, hogy a szerelmet nem lehet kikényszeriteni. De hogy ennyire kiforduljon önmagából és aljas dolgokat csináljon, azt nem vártam. És logikailag nem is illik bele a cselekménybe.

Várom már, hogy Lajos hazatérjen és megdöbbenjen Laura nagy hasán.
6/10
Rojita 2022 aug. 18. - 17:53:56 6/10 Előzmény Mark1993
(4931/5118)
Nem tudni, mit hoz ki még ebből a forgatókönyv, de a 4. évadra nem változhat meg ennyire egy szereplő. Jó, a szerelemtől időnként elmegy az eszünk, de nem annyira, mint itt a Kiskalános.
Miért nem lehetett ezt a reménytelen szerelmet hétköznapibban megoldani? (Bár, az állandóan csak a haját simogató, mosolyogni se tudó Petra nekem nem tűnik a végzet asszonyának, dehát én lány vagyok...) Behoztam volna 1-2 jelenetre egy új lányszereplőt, akinek megáll a szeme Janin és fordítva is beindulna a kémia. Kész.
5/10
Mark1993 2022 aug. 18. - 13:15:04 5/10 Előzmény napraforgó
(4930/5118)
Teljesen negatív karakter lett Janika.
6/10
napraforgó 2022 aug. 18. - 03:07:16 6/10
(4928/5118)
Elgondolkodtató, hogy miért is voltak Szkander iratai és egyéb dolgai Zsiga szolgálati autójában.
Én valami olyasmire tippelek, hogy Jani elkapta Szkandert, meg is lőtte, majd a sebesült férfit betette a Zsigától kölcsönvett autóba, kivitte a tóhoz és simán belefojtotta. És akkor Jani bűnösebb, mint eddig hittük.
És most képes az apját szarban hagyni, hogy ő le nem bukjon.

Jó lenne, ha Zsiga járművét átvizsgálnák, vannak-e benne vérnyomok, vagy bármi egyéb gyanús dolog.
6/10
napraforgó 2022 aug. 18. - 03:01:27 6/10 Előzmény Nickname123
(4927/5118)
Ezen én is röhögtem, az össze por beszállt a lakásba szőnyegből.
3/10
Nickname123 2022 aug. 17. - 21:01:40 3/10
(4926/5118)
Ti is a nyitott ajto elott kozvetlenul szoktatok szonyeget porolni?
6/10
napraforgó 2022 aug. 17. - 18:12:54 6/10
(4925/5118)
Ez a sorozat már annyira irreális, minden logikát nélkülöző katyvasz, hogy alig várom, hogy vége legyen. Pont úgy, ahogy a Drága örökösöknél is. Sajnos annál is, meg most ennél is olyan rossz szájizzel gondolok rá, mindkettő egy rakás szemét. Az ilyenekbe kár pénzt beleölni.
Bonitó 2022 aug. 17. - 09:39:03
(4924/5118)
Ahogy elnéztem tegnap Róza mama, Damil, Klárika és barátnői, öreg zsidó jelenetet, a végén csak egy szó jutott eszembe, hogy ez szürreális, de nagyon.
Az már meg sem lepett, hogy a korrupt polgármester eklatáns példáját láttatták Damil által?!
Klárika és barátnői annyi csekket mutogattak, hogy el sem tudom képzelni, hogy Damil pár nap alatt (még Ludmilla segítségével sem) tudta volna prezentálni, sőt, szétszórni a falu népének. 
Hogy kötött ki a  Sótonyi-Mariann-"megállapodás"- bánya vállalkozás -vonal  Rózánál?! Mit keresett az öreg zsidó Rózánál?! Hiszen ez az öreg és Mariann biznisze volt?!  

Ledöbbentem azon, amit Damil csinált!  És főleg azon,  hogy pillanatok alatt csináltak Damilból egy bűnözőt, jó szokásuk szerint. Pedig, jobban tetszett volna, ha egy tökös, nagypofájú, a választókért mindenkor kiálló polgármester! Úgy, hogy megvilágosodva,  határozottan lerázza magáról Ludmillát! De azt, amit csinált ki sem nézte volna az ember belőle! Hogy ilyen rafkós módon lenyúlja az önkormányzat pénzét?!
Az már szóra sem érdemes, hogy csak úgy, senki nem vette észre a hivatalban?! Hol volt az apja ilyenkor, hogy hagyta, hogy a fia lejárassa majd magát?! 
( Semmi bajom nem volt eddig Damil karakterét  játszó személlyel, de tegnap valahogy, nagyon erőltetetten játszotta szerepét. Szerintem.)
Ugyanezt éreztem Ginánál is tegnap, de nála már megszoktam, hogy nem jól alakítja szerepét máskor sem. És fogalmam sincs, miért akar békülni az elhagyott, megcsalt "Tivivel?!"  Vagy csak így akarta közölni, vagy jól felidegesíreni, hogy a válással egyidőben jogot formál a vagyonmegosztásra, ezáltal a lakásra is?! Van egyáltalán ebben a sorozatban logika?! Most már tényleg kiváncsi leszek, hogy milyen véget szánnak ennek a sorozatnak?!
luci87 2022 aug. 17. - 09:13:50
(4923/5118)
Igen nagy divat a szakall most, de en se kedvelem, pedig a felnott fiamnak is van..Mondom is neki, ugy nez ki,mint Kossuth Lajos, es vagy 10 evvel oregebbnek latszik tole...
Tivi haza lehet hogy szolgalati, ugy velem lesz itt meg bonyodalom a valas korul.Én nagyon sajnalom, de sajnos benne volt a pakliban, hogy egy lanya is lehetne korabeli, volt prosti, nem lesz huseges felesege...
6/10
napraforgó 2022 aug. 17. - 07:18:34 6/10
(4922/5118)
Elnéztem tegnap a Marozsán általi eligazitásnál a rendőröket, a négyből háromnak szakálla volt. Nekem nagyon nem tetszik ez a sok szakáll. Márknak végig szőrös a nyaka is. Undoritó. Iminek még úgy-ahogy elmegy a rőt szakálla, bár 10 évvel idősebbnek látszik tőle. Janika arca csak koszosnak látszik tőle és hát ez sem szép.
Ha már szakáll, akkor miért nem lehet ápolt, szép, formára nyirott? A nyakon hagyott szőr semmiképp nem szép, ápolatlanságot sugall.
Ez most valóban annyira divat? tetszett, ahogy Bárány Jóska hajléktalannak nézte a szakállas Juliot. Igen, nekem is hasonló a véleményem az ilyen elhanyagolt külsejű férfiakról. Számomra azt sugallja, hogy az illető döglusta és nem akar minden nap borotválkozni. A bozont meg nőjön, ahogy akar.

6/10
napraforgó 2022 aug. 17. - 07:09:44 6/10 Előzmény luci87
(4921/5118)
Ha Tivadar háza megvolt már akkor, amikor elvette Ginát, akkor a nőnek semmi köze ahhoz a házhoz.
Elvileg lehetne az a ház szolgálati lakás is, akkor meg még úgyse.
Egyáltalán mi szükség volt arra, hogy Gina odamenjen rinyálni?
Ha telefonál Tivadarnak, hogy elmenne a holmijáért (ruhaneműk, személyes tárgyak, stb.), az biztos adott volna lehetőséget neki erre.
Amúgy, ha Ginának megvan még a kulcsa, mehetett volna Tivadar távollétében is. Bár én Tivi helyében már rég lecseréltem volna a zárakat (kapu, bejárati ajtó).

Gina vajon tovább dolgozik a Lugasban? és Igor mihez kezd magával cirka 30 évesen? Mert az eddigi tevékenysége - kiszolgálás a benzinkúton nem nyújt túl széles lehetőségeket.
igazából elég kevés makkosi lakó dolgozik, még Klárika és Elza a két leginkább sztahanovista a faluban.
Dolgozik még Timike (körmözés), Jóska (kiropraktika), Sárika az étteremben és Bárányéknál bejárónő, Karló bütyköl a műhelyben, de úgy nem nagyon tudok még másokról.
luci87 2022 aug. 17. - 06:14:52 Előzmény napraforgó
(4920/5118)
Barat vagyok ,Rozanak dolgozom,ne mondjon rola semmit.

Ezt egy face csoportban irtak.
Gina hozta a formajat,bociszemekkel nez,sirni probal,de aztan kibujik belole a kigyo.
A haz felet koveteli? Nem hiszem hogy kozosen vettek...sokaig nem is dolgozott,csak Tivimacizott,meg pipiskedett otthon...
6/10
napraforgó 2022 aug. 17. - 03:53:12 6/10 Előzmény Nickname123
(4919/5118)
A zsidó adott pénzt a bánya beinditására. És volt is egy olyan rész, amikor a marha nagy ködben a bányában Róza mama kisosztotta a funkciókat a hálózat főbb tagjai között. És azóta sem történt ott
semmi....
Akkor kellett volna beindulni a bányának, legalábbis a kitermelésnek, de úgy néz ki, hogy dacára a sok kölcsön pénznek , ez mégsem történt meg. De most még tán kváét sem csempészbek,
----------------------------
Vajon a suhancok, akik lopkodták a márványt (néha furgonostul) vajon hogy csináltak a márványból pénzt?

Julio, aki Magyarországon él (és vagy külföldi állampolgár, vagy nem) miért Ukrajnába hozatja a kávéját? Ennyi erővel behozhatná akár Magyaroszágba is.

Gina mi a francnak akar barátkozni Tiadarral?