Téma: Keresztanyu

janderka 2021 márc. 03. - 20:13:06
(1358/5118)
Borbiczkiiiiiii ! :))) Mikor megmondtam!
kék szem 2021 márc. 03. - 19:56:09
(1357/5118)
Szóljon valaki Bimbamozó Laurának ne forgassa már a szemeit!
offtopic
janderka 2021 márc. 03. - 19:23:04 Előzmény guess.who
(1356/5118)
De esküszöm, neonrózsaszín volt, meg égkék. Olyan vékony, fényes műbőrszíjjal, amibe beleolvadt a kétgombos kis négyzetalakú digitális óra aranyszegélyes szerkezete. Össz-vissz 12 órás beosztást tudott (AM/PM), meg a dátumot. (Kerestem róla képet az előbb, de nem találtam.)
offtopic
guess.who 2021 márc. 03. - 19:00:18 Előzmény janderka
(1355/5118)
Marózsenoje, mi!?!? Papának meg lefagyott a lába az önző hedonizmusotok miatt?! Na, szépen vagyunk! :)
Amúgy '85-ben még nemigen volt neonszínű óra, a neonzöld és a neonpink valamikor '88-89-ben terjedt el/lett divatos, mikor az acid zenei stílus bejött az első neonzöld emotikonnal (amit persze akkoriban még nem így hívtak :) )...

De ez részletkérdés. A lényeg, hogy már annyira eszetlen hülyeség ez az egész sorozat! És ez sajnos NEM a "nevetünk rajta, mert mókás" eszetlenség, hanem a "hogy juthatott megint ez a szerencsétlen lehetőséghez" típusú, ami egyre erősebb szekunder szégyent indukál bennem, ahogy a debilvírus elkezdi megint megfertőzni a komplett stábot. Kíváncsi lennék, hogy vajon a színészek mit gondolnak valójában arról, amiben játszanak? De ezt persze sosem fogjuk megtudni, mert nyilván titoktartásit írattak alá velük - na meg ha valóban annyi a napidíjuk, amennyit nagyasszony mondott, akkor hülyék lennének kritizálni. Csak hát közben lejáratják magukat.


offtopic
janderka 2021 márc. 03. - 17:06:03 Előzmény guess.who
(1354/5118)
Na de most komolyan, szerinted adott volna ezeknek a féleszű rtl-eseknek nem hogy egy, de mondjuk 20 valóban minőségi, drága (40-50 e Ft) okosórát bármelyik szponzor, hogy aztán egy ilyen szélütött csempész sztorival járassák le a márkát?! Csempészóra??? Vazeg, full nyolcavanas évek... De akkor meg nem kintről ide, hanem innen oda ment a biznisz. Mi is utaztunk társasúton egy olyan fickóval '85-ben Leningrádba, akin egyszerre vagy tíz db "egy elemig működő" neonszínű óra volt, amit aztán sokszoros haszonnal adott el csóri ruszkiknak, hogy a pénzen Lada alkatrészt hozzon haza. Mondjuk azon az úton mi is eladtuk a szállodai takarító hosszú könyörgésére a fater erősen viseltes Adidas sportcipőjét, amiből aztán két hétig ette a család a legdrágább cukrászdai mározsenojét. De hogy Ukrajnán keresztül akarjon valaki okosórát importálni svarcban? Hát az kicsit abszurd. Persze értem én, a zárjegy nélküli cigit már elsütötték (persze azzal is csak pitiáner mennyiségben seftelve), piával meg valamiért nem akarnak előjönni. Így marad a fiktív okosóra - a hozzájuk tartozó akksik meg gondolom a következő busszal jönnek majd :)))))
offtopic
janderka 2021 márc. 03. - 16:43:18 Előzmény guess.who
(1353/5118)
Persze, hiszen azzal lehet keresni.
offtopic
guess.who 2021 márc. 03. - 16:22:40 Előzmény janderka
(1352/5118)
Meg azért, hogy keresni lehessen rajta.
offtopic
guess.who 2021 márc. 03. - 16:21:03
(1351/5118)
"Egyébként a "zarándoksereg" egy buszt sem töltött meg."
Pláne, hogy amikor Tatarenko ott beszélgetett a határőrökkel a busz mellett, az a busz töküres volt! A sofőr helyén sem ült senki, de utasok sem voltak rajta, csak a későbbi vágások során mutattak egy-két képet a valamilyen(!) buszban ülő utasokról...
offtopic
guess.who 2021 márc. 03. - 16:19:12 Előzmény napraforgó
(1350/5118)
Matekozzunk: 8000-et keresnek rajta, tehát az értéke ennek többszöröse kellene, hogy legyen (de legalább ennyi, mert ha nem, akkor irreális a dolog). De mindegy, számoljunk azzal, hogy 8000 Ft-ot nyernek rajta. Erre rájön az a pénz, amit szintén állításuk szerint a "csempészeknek" fizettek: ha jól rémlik, 5000 Ft-ról beszéltek. Legyünk megengedők: ezt nem óránként, hanem fejenként fizetik ki, így aki 4 órát hozott át, annál egy órára cirka 1250 Ft jut pluszban. Van még a plakátok, a koncert, a buszbérlés és egyéb járulékos költségek, ezt nehéz ugyan megbecsülni, de mondjuk párszáz Ft-ot óránként akkor is odadobhatunk. Ergo egy tízes alatt nem lehet megúszni az egy órára eső KÖLTSÉGEKET - és ehhez jön még az óra beszerzési ára. Legyünk megint megengedőek: 3000 Ft-ért be tudják szerezni nagytételben - ez azt jelenti, hogy 13000-ért kell árulniuk darabját úgy, hogy mindegyik óra HASZNÁLT!
Ez nekem továbbra sem tűnik az évszázad üzletének, erősen kétlem, hogy sok olyan palimadarat találnának, aki egy használt vackot négy-ötszörös(!) áron megvenne. És ha mégis: még el is kéne adni nekik, hogy ebből a hasznuk meglegyen.

Egyébként ezek a szimpla fekete-fehér kijelzős, lépésszámláló karkötők tényleg a legalja, legolcsóbb, eldobható cuccok, amiket pár hónapig lehet használni, aztán ha elpukkan az akkuja, akkor kuka. Az egyetlen izgalmas dolog, hogy van belőlük rózsaszín, kék, zöld, fekete, fehér, piros, lila stb. szíjjal ellátott is. :)
gyutiboj 2021 márc. 03. - 15:07:09
(1349/5118)
szánalmas
luci87 2021 márc. 03. - 14:34:09
(1348/5118)
Nekik már mindegy volt,csak bulizzanak valamire,ez is jobb volt a semminél,gondolom ugy tartották!
Amugy tényleg butak,ha elhitték,a fővároson kivul máshol is felléphet Madonna...(egyátalán,koncertezik még?)
Nekem felüdülés volt ez a rész a 3 hülye rendőr nélkül..!
offtopic
janderka 2021 márc. 03. - 12:48:58
(1347/5118)
Az illegális holmikon kívül (fegyver, kábszer, atombomba) bármit is csempészni nem a beszerezhetelenség miatt érdemes, hanem a járulékfizetés megkerüléséért.
6/10
Rojita 2021 márc. 03. - 12:21:11 6/10
(1346/5118)
Ez a lényeg. Nemcsak a rendőrök balfékek, hanem a csempészek is tehetségtelenek.
Ha nem lenne a csempészmaffia tagjainak polgári foglalkozása, itt mindenki éhen halna.
Ezek hobby-csempészek.
Bár, nem is tudom, h manapság érdemes-e csempészni bárhol is bármit a világon? (A pár hermetikusan lezárt országon kívül), mindenütt minden megkapható. Az élelmiszerek árában, az országonként eltérő áfakulcs miatt vannak eltérések, de az nem hangzana jól, h pár láda Globus-konzervet, vagy néhány tömb sajtot csencselnének. Ezért kerülhetett elő a fegyvercsempészés a témában, jobban hangzik. (Bár, mi magyar nézők inkább rokonszenveznénk a csempészekkel, ha olcsóbb élelmiszert hoznának be.)
offtopic
janderka 2021 márc. 03. - 11:54:21
(1345/5118)
Nem is az a baj, hogy olcsó a cucc hivatalosan is, hanem a mennyiség. Ha a vám vagy az áfa elcsalásán akarnának nyerészkedni rajtuk, ahhoz konténernyit kellene belőlük behozniuk az országba. Azt is originál kiszerelésben - s nem csuklón belopva, mint '78-ban a hétzenés magánhasználatú casiokat...
6/10
offtopic
napraforgó 2021 márc. 03. - 10:38:59 6/10 Előzmény guess.who
(1344/5118)
Laura azt mondta korábban Viktornak, hogy darabonként 8000 Ft-t fognak keresni az órákon.
Én megtaláltam a neten, hogy lehet ugyanolyat rendelni 4000-ért. Jó, valamennyit rátesznek a szállitásért. De ha többet rendelsz, az egész családnak, pl. akkor csak egy szállitási dij van. Egyszóval nem olyan jó biznisz ez.
offtopic
guess.who 2021 márc. 03. - 09:31:33
(1343/5118)
Most az tényleg teljesen komoly, hogy azt akarják eladni az évszázad zseniális bizniszeként, hogy újonnan is gombokért megvásárolható okoskarkötőt csempésznek át a határon és használtan megpróbálják eladni?!

Ez azért nem ukrán csoki, nem Ukrajnában gyártják, ők is a kínaiaktól rendelik (bárki is szerezte be), ergo pont ugyanannyiba került, mintha itthon rendelték volna meg. Használtan meg mégis kinek kellene (pláne nagy mennyiségben), ha újonnan is 2-3000 Ft (és itt még plusz költség a csempészeknek fizetett díj, plusz a koncert rendezésének költsége, buszbérlés, miegyéb)?!
Szánalmas ez az egész, és egyre inkább az, nagyon remélem, hogy nemhogy még három, de még egy évadra sem kap lehetőséget ez az erősen túlértékelt művésznő.
6/10
napraforgó 2021 márc. 03. - 03:48:55 6/10
(1342/5118)
Megérkeztek az okosórák, Laura meg sehol, most vajon hogyan tovább?
Igaz, Oleg tud mindenről és közli is, hogy osztoznak a nyereségen Lajossal. Vagyis a pénz nem Laurá és Zozóé lesz, sőt nem is Lauráé és Viktoré, hanem az apáké.


Végre kiderült - amit eddig is tudtunk -, hogy Bonifác Sótonyi embere.
Kicsit furának tartom, hogy egy ilyen pici településen megérkezik egy böhöm nagy fekete autó és senkinek nem tűnik fel. Hol parkolt ez a gépkocsi, hogy Sótonyi "észrevétlenül" be tudott slisszolni a templomba? Korábban meg a rendőrség épületébe, mert senki nem látta, sem az ezredest, sem a járművét egész Makkosszálláson sem most, sem korábban.

Tetszett, ahogy Borika beszámolt Mirella machinációiról, várom mit lép erre Jóska, és főleg Timike.
6/10
napraforgó 2021 márc. 03. - 03:37:48 6/10
(1341/5118)
Vicces volt, hogy a Mária szobrot látván Elza és Klárika rögvest meglátta, hogy a szobor pont olyan, mint a Szarajevói Szűz.... (Haha, vajon azt honnan ismerték?....)
6/10
napraforgó 2021 márc. 03. - 03:33:48 6/10 Előzmény kék szem
(1340/5118)
Igen, ez fura, hogy bár Kriszta magyar, nincsenek magyar rokonai ideát, nem azokhoz megy aludni, hanem a barátaihoz. Persze lehet, hogy a szülei már nem élnek, testvérei meg nincsenek, de azért én azt feltételeztem, hogy komolyabb gyökerei vannak itt.
kék szem 2021 márc. 02. - 21:52:19
(1339/5118)
Szerbek rájöttek, hogy a Szarajevói Szűz Rudolf által készített másolat. Vissza akarták adni Ökörapátinak, de annak hűlt helyét találták. Úgy gondolták ha már elhozták akkor Makkosszálláson hagyják. Majd ellopja valaki.