Téma: Keresztanyu

3/10
Pünkösdi Kató 2022 aug. 23. - 18:32:30 3/10 Előzmény Rojita
(4958/5118)
Akkorát nevettem, amikor megláttam Sótonyit Stüszi vadászként, szerintem a szomszéd is hallotta. Tetszenek a poénok, Damilnak is nagyon jó szövege van. Tetszett, amikor Elzuka mondta, hgoy "láttam én már karón varjút", aztán Damil, "ma beletetszett nézni a tükörbe?"
3/10
Pünkösdi Kató 2022 aug. 23. - 18:30:51 3/10 Előzmény napraforgó
(4957/5118)
Én szeretném a 6. évadot is, mert annyi a történet, hogy nem tudják befejezni, ha 4 évadra tervezik. Vagy 150 huszárvágással lesz vége a sorozatnak, de nem a történetnek. Annyi mindenbe belekezdtek, hogy néha nem bánnám, ha kétszer is megnézném a részeket...
3/10
Pünkösdi Kató 2022 aug. 23. - 18:29:09 3/10 Előzmény napraforgó
(4956/5118)
Vicces lenne, ha beleírnák Viki terhességét a sorozatba, mégis kitől lehetne? Viktortól??
6/10
Rojita 2022 aug. 22. - 12:33:45 6/10
(4955/5118)
Oleg és Hagymácska azért örült, h a felbukkant "új rokon" gazdag ember.
Ezt a gazdagságot azonban a film nem tudta érzékeltetni. (Nem kerestek egy szép villát, legalább a külső felvételekre, ahogy a D.Ö-ben kibéreltek egy mutatós házat, sőt a belső felvételeket is ott forgatták.) Most egy sima, dísztelen, tucatházban lakik a gazdag nagypapa, ezért a szövegébe beleírták, h ma a modern minimalizmust mondják előkelőnek...
6/10
Rojita 2022 aug. 22. - 12:25:06 6/10 Előzmény Bonitó
(4954/5118)
E.B. betöltötte a 80-t. Persze, h udvariasan agyondicséri a sorozatot,ha már Rá gondoltak egy szerepre.
(Egyébként, tényleg jól néz ki a színész, kevesebbnek néz ki a koránál.)
6/10
napraforgó 2022 aug. 22. - 11:44:47 6/10
(4953/5118)
Bizony látszik, hogy egyes szereplők (szinészek, zenészek) csak azért kaptak szerepet a sorozatban, hogy munkájuk és igy jövedelmük legyen.
Én jobb szeretem, ha egy sorozatnak története van, eleje, vége, füle-farka és nincs tele mindenféle értelmetlen töltelékkel.
Mi értelme van most a Tatyika nagyapjáról szóló epizódoknak? A világon semmi. Pláne úgy, hogy az apját nem ismerjük meg.
Egyáltalán, mi a fenének bolygatta Krisztina a múltat? Boldog lehetett volna a kislányával, úgy, ahogy voltak.
Huba anyja és apja is tök fölösleges volt. Ezek a gyermekek/emberek nagyon boldogok voltak úgy, ahogy felnevelődtek, a világon semmi értelme nem volt annak, hogy megkeressék a vér szerinti szüleiket.
Most már nagyon remélem, hogy hamar befejezik és nem találnak ki újabb szamárságokat.
Pedig ott van még a futólány, meg Zarathustra titka is.

Most már kiszabadithatnák Pálinkás Györgyöt, aztán könyörgöm vessenek már véget ennek a sorozatnak is.

És HB asszonyt ne engedjék többet a kamera közelébe!
Inkább vegyenek meg pár külföldi sorozatot, ne gyártsanak többet.
offtopic
luci87 2022 aug. 22. - 11:27:23
(4952/5118)
Az inseges Covidos idok utan,egyre tobb szinesznek akartak munkat adni,igy volt ez a tobbi magyar sorozatban is.H.M.,K.A...
Bonitó 2022 aug. 22. - 09:23:16
(4951/5118)
A reggeli műsor mai vendége Ernyey Béla volt.
Az Armandot alakító színész hatalmas lelkesedéssel beszélt a Keresztanyu sorozatról, melyben Tatyika tolószékes nagyapját alakítja. Többször elmondta, hogy óriási, hatalmas fordulatot fogunk látni?! (Természetesen nagy dicséretben részesítette H.B. showgunner asszonyt!)

Erről jutott eszembe, hogy bizonyára, Tatyika tolószékes nagyapjának (Armandnak) a karaktere is teljesen váratlanul, és utólag lett kitalálva, a szerep kedvéért?!
Ugyanúgy, mint a líbiai nagykövet látogatása a határon, és még sok-sok ilyen hasonló szál a sorozatban. A nagyjából 100 beugró karakter közül, kb 20 volt női karakter, a többi 80 pedig férfi. A nemek megosztása, aránya jelen esetben is önmagáért beszél!

Én meg arról beszélek, hogy ezáltal a sok rögtönzött szál által lett a sorozat logikátban. Ezáltal lett ennyi évad, és ezáltal lett egy töltetlen rétes az egész sorozat. Pontosan illik a szlogen ide, hogy a kevesebb, néha több! Azaz, ha összetömörítve, a lényegre koncentrálva, ha kevesebben szerepelnek az "átutalási bérlistán", a sorozat még jó is lehetne. Szerintem.
És ahogy végignéztem a rengeteg epizódszereplő névsorán, bizisten alig ugrott be róluk valami, vagy akár a jelenet, amelybe benyomták őket, hogy elmondhassák, hogy benne voltam a tv-ben. :(
3/10
Nickname123 2022 aug. 21. - 11:51:02 3/10
(4950/5118)
Ahhoz, h leussek Zarathustrat nem kell bemenni a faluba, hiszen az a falu akkora, hogyha a faluszelerol is bedobnak egy bumerangot siman a falu kozepeig szall.
6/10
napraforgó 2022 aug. 21. - 05:33:44 6/10
(4949/5118)
Vajon Birka Joe és a másik két hülye miért éjszaka mennek ki a futóbolond után a határba? Hisz Zarathustrát is nappal ütötték le.
Amúgy hogy üthették le Zarathustrát a faluban, Jóska háza mellett (?), amikor eddig senki nem látta a faluban a futólányt?
És miért is futkos a lány, irritálva a határőröket, amikor vidáman csempészhetne cigit, vagy akármi mást észrevétlenül a zöldhatáron át gyalog is, futás nélkül.
Jajj, hogy hiányzik innen a logika!
3/10
Nickname123 2022 aug. 20. - 20:02:23 3/10 Előzmény Bonitó
(4948/5118)
Zarathustrat es Carlot is (ot szerintem biztosan) a futkoso csaj uti le a taskajara erositett sarga bumeranggal. Hogy miert, nem tudom. Meg honnan lesz uj bumerangja, szinten nem tudom.
Bonitó 2022 aug. 20. - 13:28:58
(4947/5118)
Jani, mint "mesterlövész," győzött a drón felett! :) Nos, ez mindennek a csimborasszója!
Kiderülhet már végre, hogy ki lehet a hátizsákos futóbolond?! Vagy az utolsó részig fog szaladgálni?! Igaz, a sokadik töltelék elem, már nem oszt, nem szoroz!
De az is lehet, hogy a hátizsákos ugribugri lányka követi a drónt?! Belerakja a cigiket az egyik oldalon, majd skerázik egyet, hogy el tudja kapni a másik oldalon?! :)))))))))))))))))))))
(Tetszett, ahogy a kissé lökött Pityke búcsúzott Zsigától!)

Milyen jól szórakoznak ezeken a szent csontokon?! Ágyba fektetni, letakarni, háááát Ildikó tényleg jól eldugta?! :(( De püspök felettesei sem voltak piskóták! Úgy beszéltek viselkedtek, mint az őrsön Tivadar. Mert ugye, ez jellemző erre a vallásra, ez volt régen is, minden korban, ezek az emberek voltak az urak, övék volt a hatalom és a dicsőség a showrunner szerint? (És! Ismét elindultak a szent csontok vándorútra, de hová lesz a csontok útja?! :)

Ó te drága jó ég, Lajosunk meg hol fészkes fenében van? Azt mondta a szerencsétlen, hogy ott van ahová küldték, a (Fekete?) tengeren! :) De hiszen a ruskicai márványbánya - a világon bányászott legjobb minőségű márvány anyaga! - volt a cél, vagy nem?!
( Mondom én, hogy együtt lesz ő a Pálinkás/Anatolij ikerpáros egyikével! :)) Ha így lenne, és együtt szabadulnának, Lajos szentté avanzsál! :)

Oleg és az ő Hagymácskája túlmozgásos Krisztina lehet, hogy jól játszották a fogadott szülők szerepét, de nekem a kevesebb, több lett volna. Krisztinánál pláne. (Nem kedvelem, és punktum! :)))
Én biztosra vettem, hogy a nagy pofáraesés az lesz, hogy azonnal hozzák el neki Tatyikát, mert ott fog lakni ezentúl a papuskánál?! De nem, tévedtem!
Azt, hogy az alku tárgya a Bárány Jóskáék háza lesz, meglepett, és egyben számomra rejtély! Feladta a leckét a nagyapa, de hiperaktív Hagymácska majd elintéz mindent! :)

Megjegyzem, hogy Ernyey Béla nagypapa szerepe is utólagos beírás lehet?! Mint ahogy utólagos beírás volt, Damil és Szemereki sztorija is?! Mindezt nyolcvanévesen kellett, hogy kiderüljön??!!
Mint ahogy most most Tanyika nagyapjánál?! Miért nem lépett már előbb Armand papuskaatyuska, ha már elejétől kezdve figyelteti az unokáját, a fiáról nem is beszélve?!
És tényleg, ha a fia nem tud a kislányról, ő honnan tud róla?! Node ki lehet a fia?! A szereplők közül ki jöhet szóba a múltból? Jóska? (neki ki lehet az apja?!), a püspök? (aki akkor egy cipőbe járna Bonifáccal ?), Mikola?, Topolisz?, vagy a bandából valaki??! Vagy olyan férfi, aki még nem szerepelt a sorozatban, de nem is fog?! Csak fikiciózunk a nevével? Nos, ez a vonal nagyon hektikus lett a showgunner asszony részéről! Még az is lehet, hogy Ő sem tudja?! :))))))))))
Sok-sok szereplő-karakter, millió történetszál, katyvasz ezidáig, szerintem.
De azért nézem, mert ugye hátha.........:))
6/10
Rojita 2022 aug. 20. - 12:34:33 6/10 Előzmény napraforgó
(4946/5118)
"..ki az ...., aki pont a határállomás felett (!) akar átjuttatni egy drónt 20 doboz cigivel? Akkor, amikor több km határszakasz van jobbra - balra felügyelet nélkül?"

Az, aki kifejezetten "froclizni" akarja a határőröket. Ki, vagy kik azok, akiknek ez inkább szórakozás és nem nyerészkedés?

Azt gondoltuk, h elfelejtkeztek a fk-írók Tatyi apjáról, amikor az első évad szinte csak erről szólt. Hát, mondjuk túléltük volna az információhiányt, de most megtudjuk. Melyik az a sötét-lelkületű eddigi szereplő, akit Ernyey papa is szívesen elfelejtene? Vmelyik suhancra tippelek.

Zarathustra miért ne lehetne szerelmes? Vicces volt a szerenádja? Inkább ma szokatlan, kiment a divatból. Azért vagyunk páran, akik akárhány éves korunkban is fényt gyújtanánk és az ablakból hallgatnánk a nekünk mosolyogva éneklő szerelmest. (Kár, h társasházban lakom, de halló, az első emeleten.) (D)

A határállomás körül futkosó ukrán lány is szerintem egy vkit kerülget. Na ki az a szerelmes, lágyszívű férfiember, aki a jelek szerint reménytelenül epekedik a kolléganőjébe? Behoznak, ill, befuttatnak Neki is egy természetet kedvelő, szabad ukrainkát.
6/10
napraforgó 2022 aug. 20. - 03:07:12 6/10
(4945/5118)
Hát ez valami borzalom volt. Szent Adalbert csontváza a paplak ágyában, hát nagyon bizarr. Abban alszik Ildi is?
A kévébiznisz? Aztán Tatjána nagypapuskája. A kislánynak ugyan nincs apja, mert a nagyapa még csak hozzávetőlegesen sem mondott róla semmit.(kicsit sem hiszem el, hogy a fia életét ne követné, éppúgy, mint a sohasem látott unokájáét). Aztán ott van Zarathustra szerelmi élete - már a múltkori szerenád is elég furi volt.

A határon lelőtt drón....Hát ki az a marha, aki pont a határállomás felett (!) akar átjuttatni egy drónt 20 doboz cigivel? Akkor, amikor több km határszakasz van jobbra - balra felügyelet nélkül? És az az ukrán futólány is mindig a határállomás körül futkos a hátzsákjával, és mindig felhivja magára a harárőrök figyelmét, hát ez is miféle ötlet?

Jajj, sőt jajajjj. Egyik ötlet szarabb, mint a másik.

Mi az istennek nyújtanak el egy sorozatot ennyire, ha már csak hülyeségek jutnak az alkotók eszébe?
Most már valóban csak azt várom, hogy valahogyan vessenek már véget ennek a szamárságbak, de minél előbb!

6/10
napraforgó 2022 aug. 19. - 21:06:37 6/10
(4944/5118)
Nahát ez a mai kávés idétlenkedés.... mindent alulmúl. És miért pont egy ékszerésszel akarják forgalmaztatni? Talán mert egy kávéház logikus lenne? És ugye itt a logika nem játszik. Még véletlenül sem. De legalább vicces lenne, de sajnos nem az.
luci87 2022 aug. 19. - 20:57:33 Előzmény Bonitó
(4943/5118)
Valami bunozo lett a fia,akivel nem tartjak a kapcsolatot ..
Bonitó 2022 aug. 19. - 19:51:05
(4942/5118)
Úgy látom, a tegnapi sorozatrész nem indított el nagy hozzászólás cunamit  a fórumon?! :) 

Egyébként tegnap óta megpróbáltam én is nem kritikus szemmel, nem logikusan, nem praktikus ésszel nézni a sorozatot.:) 
Ennek ellenére sokáig töprengtem Kalános Jani karakterén, az apjával történt viselkedése miatt. 
(Jó, jó, tudom, hogy csak film! :) De mégis! 
Valaki azt mondta még az évad elején, hogy nem kell komolyan venni ezt a sorozatot! Az volt a "jó tanács", hogy mindenki szerezzen a film előtt "egy üveg csempészett ukrán vodkát" - stílszerűen -,  és hótziher nem fognak feltűnni a túlkapások, baromságok." :)) Jah, lehet, hogy nem. De mégis csak fránya módon feltűnt, hogy a hogy forgik szerint vidéken kizárólag csak kretén rendőrök vannak?! Ráadásul a Pestről levezényelt rendőr is hozzájük hülyült?! Meg az "egyszerű, akár a faék néni" tegnapi hívó szavára ugrik a polgármester mert az is egy kretén?! :)

Jani kapcsán pedig eszembe jutott, amikor még a rally csapat tagja volt Mirellával. Bokor Géza (Epres Attila) roncsderbi szövetség elnöke,  volt rally versenyző  lett Janiék  főnöke, Róza mama volt a főszponzora.  Bokor pedig hiába volt Sótonyi beépített embere, volt egy pár jelenet, amelynek értelme nulla volt. És a jó ember eltűnt, mint szürke szamár a ködben. Pedig azért szüntette meg a rally csapatot, mert beszállt a márvány bizniszbe?! 
Szóval ezek a tök értelmetlen szálak, csak Jani karaktere kapcsán jutottak eszembe. És még mennyi létezik, és hány ilyen töltelék szarság van a sorozatban?!

És máris adja magát "tölteléknek", a "kutyás" meg a "békás" jelenetek felesleges volta is?! Persze, most H.B.asszony nagyon megsértődik, mert azt nyilatkozta, hogy a kutyás szál, személyesen az Ő ötlete volt! Ergo, az nem lehet értelmetlen ez is evidens, nem igaz?! :)  Megjegyzem, a kutya telepről, menhelyről azóta sem hallottam. Vagy, csak nem figyeltem?!
A "békás" szál, még a fentit is űberelte!  Mert a békák "vonulási útvonalát" feltétlenül be kellett építeni a jelenetekbe?! De valószínű, hogy Barbara nagyasszony találta ki azt is, hogy csak izompacsirták terelgették a békákat?! :)

Apropó izompacsirta?! Gömöri András Máténak is állandóan mutogatni kell a valóban nagyon kigyúrt testét. Amikor Laura benyitott hozzá, egy szál gatyában feküdt az ágyon. Naná, hogy nem felöltözve!
( Nekem egyébként nem tetszenek az ennyire kigyúrt férfiakat! Pláne amikor erőlködve próbálják az izmokat mozgatni. Ez már nem a szorgalmuk gyümölcse! Egyébként amióta a színész közszemlére tette kigyúrt testét, csak ehhez hasonló szerepeket kapott az utóbbi időben.......)

Hová tűnt Babos és bandája?! Én első blikkre az ősz hajú bandatag láttán, azt hittem bizisten, hogy Ernyey Béla?!  Aztán láttam, hogy tévedtem. De azért annyira nem, mert Ernyey Béla, mégis csak fog szerepelni a sorozatban, mégpedig ma!
És mi lett ebből a Bonifác atyából is "tejószagúatyaúristen"?! Úgy látom Barbara asszonynak nagyon a bögyében van a katolikus egyház?!
( A szerb rendőrségből is egy tahó társaságot csináltak, akik kiröhögték " a papot és az apácát.")
 A fáma azt mondja, hogy Ernyey Béla a nagyapja Tatyikának, akkor ki a fia? Akkor ki a vérszerinti apa? (Zarathustra anno nagyon hallgatott amikor Krisztina a vérminta eredményéről kérdezősködött, Tehát, Ő tudja, hogy ki Tanyika vér szerinti apja?!)

Szóval kiváncsi vagyok a mai részre, és remélem ma ki fog végre derülni, hogy ki lehet a határon szaladgáló ugri-bugri gyalogkakukk?! Remélem, ma Jani elfogja, hamár a határon helyettesít?!
Hogy és honnan került elő, a képen látott harmadi személy (a harmadik árva?), Ernyey személyében?
Ki ütötte le Zarathustra-t? 
Magenta99 2022 aug. 19. - 07:12:27 Előzmény Magenta99
(4941/5118)
Off....
Bocsi, csak 2 napja próbálok hozzászólni és soha nem jelenik meg a szövegem. Ha véletlenül nem jól lépek be, semmi hibajelzést nem ír az oldal....
Valaki tudna segíteni, nicknevet hol lehet "visszaírni" az eredetire? Előre is köszi.

Magenta99 2022 aug. 19. - 07:09:29
(4940/5118)
Off...
Próba
6/10
napraforgó 2022 aug. 19. - 03:17:06 6/10 Előzmény Rojita
(4939/5118)
Vagy az is lehet, hogy az alkotók nem emlékeztek rá, mit is mondtak korábban.
Makkos kutykuruttyon nemigen volt olyan család, akiknek akkora házuk lett volna, hogy nappali, meg 3-4 hálószoba. Mariannéknál is csak 2 hálószoba van, egy a szülőké, egy a gyerekeiké. Ugyanez a felállás Bárányéknál is.(legalábbis eredetileg).
Sárilának 2 szobája van, az egyiket kiadja, a másikban ő lakik. Babosnak csak egy helyiségből áll a lakása. Szvetlánáé is csak 2 szobás. De szerinte ez teljesen általános volt a korábba népitett és használt házaknál.
Az, hogy Bárányék háza megnőtt, elég fura.
------------
Ja, amúgy az is fura és hihetetlen, hogy Jóska a tetőtérben rendezte be a kiropraktikai rendelőjét, a nyomorult mozgássérült betegeknek föl kell mászniuk egy meredek lépcsőn.
Normális esetben a földszinten van a rendelő és a tetőtérben a körömszalon, sőt az esetleges kozmetika is. Na de hol van itt a normális eset?