Téma: Keresztanyu

luci87 2022 aug. 11. - 05:16:56 Előzmény Rojita
(4898/5118)
Kriszta tultol mindent szerintem.Ahhoz kepest,h az elejen azt hittem Igor gyereke Tatyi( kora alapjan lehetne)...Ket felnott fia van,boven a nagyikorban ..
Gina nekem se szimpi,de ha igy dontottek,es Tivi is kirugta,miert ne lehetnenek egyutt?
Az mar csak hab a tortan,h Tatyi szuloanyja Gina ....
6/10
napraforgó 2022 aug. 11. - 04:07:55 6/10
(4897/5118)
Klárika meglehetően idegesitő, ahogy vádaskodik, remélhetőleg Róza mamának sikerül lecsillapitania.
Jani viszont meglehetősen elkanászodott, ahogy Pintért mindenképp ki akarja csinálni. Gondolom, hogy Petra nem fogja dijazni a viselkedését, ha egyszer fény derül a tetteire. Már pedig napvilágra kell jöjjön az aljassága.
Tivadar viszont egyre hülyébb. hogy lehet egy örs vezetője ilyen idióta?
6/10
napraforgó 2022 aug. 11. - 03:50:51 6/10 Előzmény Rojita
(4896/5118)
Hagymácska meglehetősen irritáló, ahogy az ő "elrabolt kicsikéjét" keresi. A cirka 30 éves Igor azért nem annyira "elrabolt kicsike", felnőtt férfi, aki épp abban a korban van, amikor az ember párt választ.
Azt én megértem, ha Tatjánát féltené a vér szerinti anyjától, bár az biztos, hogy Ginának semmi joga nem lenne visszakövetelni a gyerekét. Talán jobb lenne, Ginával egy olyan viszonyt igyekezne kialakitani, amelyben a kislány megismerkedhetne a vér szerinti anyjával, és valamiféle normális kapcsolatot alakitanának ki egymással, miközben Tatyi továbbra is náluk nevelkedhetne.

De Krisztina egy majomanya, aki nem képes elengedni még a felnőtt gyerekeit sem. Eleinte tetszett az ő családcentrikus magatartása, de mostanra már mérgezővé vált a majomszeretete. Egyáltalán, Krisztina "túl sok", mindenben túl sok, túljátsza a szerepét. Egy igazi szerető anya nem ilyen! Normális anya szereti azt, akit a fia szeret. jó, itt van egy zavaró tényező, Tatyika, de ezen valahogy túllendülhetnének. nem kellenének ezek a fura akciók Krisztinától.

Timike meglepett. A múltkori részben még tudomást sem akart venni Laura terhességéről, most meg munkát ajánl neki maga mellett kozmetikusként, és az előzetesben láttuk, hogy szembesitette Zozóval. Úgyhogy a terhesség végképp nem takargatható.
6/10
napraforgó 2022 aug. 11. - 03:32:44 6/10 Előzmény Mark1993
(4895/5118)
No igen, én is érzékeltem, de mivel itt Szemereki mellett sem volt működő képviselőtestület, hát szemérmesen átsiklottam felette. De most már irritált a közgyűlés szó.
A bányatársaságnek lehet közgyűlése, ha részvényeket bocsátottak ki és azokat különböző tehetős egyének, vagy egyéb társaságok megvettek, na de a polgi mellett csak a képviselőtestület működhetne.
Az alkotók szegényes ismereteit és urambocsá' iskolázatlanságát bizonyitja ez a rengeteg tárgyi tévedés, ami ezt a sorozatot jellemzi.
5/10
Mark1993 2022 aug. 10. - 23:34:11 5/10 Előzmény napraforgó
(4894/5118)
Ha a fórumot úgy nézed, hogy 100 hozzászólás / lapot állítasz be, akkor a 2. oldalon látni fogod, hogy május 1-én bekommenteltem, képviselőtestületet is kéne választaniuk ezeknek a lökötteknek, de arról is totálisan megfelejtkeztek.
6/10
Rojita 2022 aug. 10. - 23:26:47 6/10
(4893/5118)
Nem tudom, h Hagymácska mama csupán Gina iránti ellenszenve miatt, (aki ugye korábban elrabolta Tatjánát) utálatoskodik a fiatalokkal, vagy fiai minden barátnőjét ellenségnek tekinti? Mert mindkét fiú erősen benne van az önállóságra lépés korában, sőt Igor már szinte túlkoros).

Különben meg nem tartom életszerűnek ezt a karaktert. Ha Igor lenne szülei egyetlen gyereke, akkor rendben. Anyja mindig szeretné maga mellett tartani, - de ugye Krisztának 3 gyereke van,
Bonitó 2022 aug. 10. - 22:34:59
(4892/5118)
A mai részben Laura visszaigazolta, amit írtam lentebb, hogy mégis csak odavan Zozóért, csak jobbnak látja duzzogni! Terhesen! És csak sír és dacol vele! Szüksége van Zozóra, de inkább titkolja még azt is, hogy babájuk lesz.

Az erdei faházban ahogy látható volt, hogy Kiskalánosnak sikerül kiszabadítani a megkötözött kezeit, majd leüti Márkot és elmenekül, bevallom elkapcsoltam! Hogy mit mondtam közben, azt inkább nem részletezném?!
Azt hiszem, hamarosan jövök és inkább elköszönök szépen, mert nagyon mélyen vagyunk már!
Nekem elég volt az életszerűtlen, teljesen szétszórt, de főleg a nézővel szemben pofátlanul igénytelen,
már-már polgárpukkasztóan primitív, idétlen munkából.

Komolyan mondom, hogy a fórum szinte jobb már, mint a sorozat!
Ma , "Napraforgó" volt olyan kedves, és elmondta, azt a részt, melyet én nem láttam tegnap, Bizisten mondom, ahogy olvastam sorait, közben már vizuáltam is azokat. És sokkal jobb volt így, mert legalább nem kellett bosszankodni semmin! :)))
6/10
napraforgó 2022 aug. 10. - 20:41:54 6/10
(4891/5118)
Elég fura, hogy ilyen sokára tudták csak kideriteni, hogy miben is halt meg Szkander. Minden bűnügyi filmben a halottkém orvos rögtön megmondja, hogy fulladás, mérgezés, vagy lövés végzett az áldozattal. (Pl. a Rex felügyelőben, de másutt is) Itt meg ki tudja hány napja tökölnek ezen.
Bonitó 2022 aug. 10. - 14:14:12 Előzmény napraforgó
(4890/5118)
Köszönöm szépen ezt a minden szempontból kielégítő tájékoztatást, " Bonifác megkisértéséről! " :)(Mondom én, hogy mire újból összejönnek Ildikóval, Bonifác, már nem lesz félénk nyuszi?! :)
6/10
napraforgó 2022 aug. 10. - 12:55:20 6/10
(4889/5118)
Csodálom, hogy Zarathustra szerenádja alatt Igor nem dugta ki a fejét az ablakon, hogy útbaigazitsa a szerelmes trubadúrt, hogy a ház másik oldalán kornyikáljon. Mert Zorba igy a következő napokban is visszatér!
6/10
napraforgó 2022 aug. 10. - 12:52:57 6/10 Előzmény Bonitó
(4888/5118)
Az úgy történt, hogy Bonifác a kisbuszban üldögélt és a szemét forgatva szenvedett a Babos banda műsorától. A hireket hallgatta, amely több adón is róla szólt. Hogy 2 hete eltűnt a reptérről. A másik adón meg arról, hogy részegen áthajtott a határon az ellenőrzés során, ezért körözést adtak ki ellene. Ekkor jött 2 rendőr és a parkolóban álló autókat nézegette, meg a szórakozóhely környezetét.
Bonifác be volt tojva, hogy majd igazoltatják, leleplezik, hiszen körözték. Ekkor jött a barna lány, akit Babos a szőkével együtt korábban az asztalukhoz hivott. Boni épp imádkozott: "Istenem, tégy velem, amit akarsz". A lány meghallotta az utolsó szavakat és beült az autóba, szinte egyenest Boni ölébe, hogy azt tegyen vele, amit akar. Ment a smacizás ezerrel. Bonifác meg hagyta, mert a csaj jótékonyan eltakarta őt a rendőrök elől. Aztán amikor a rendőrök elmentek, ledobta a lányt az öléből és elzavarta.
Na ennyi volt Bonifác megkisértése.
Bonitó 2022 aug. 10. - 12:18:56
(4887/5118)
Amindenit! 
Most látom, hogy megtudtuk végre, hogy van képviselőtestület is Makkosszáláson! :) Igaz, hogy Szemereki ügyesen titkolta eddig! Igaz az is, hogy sosem hívta össze. De Róza mama szerint most Damil rendbe tesz mindent?!
Én meg azt mondom, hogy a néző marha kíváncsi volt a fenti infóra! Vagy ezzel a hírrel óriási előrelépés történt a sorozatban?! :(((  Töltelék idő! :(

Zarathustra szerenádja alatt, a kameraman is úgy röhögött, hogy megremegett még a kezei is! :) Zarathustra cserepes virág dobálós fogadtatást érdemelt volna! :)
(Egyébként a karaktert alakító Valiszka László (1970), színész, rendező, énekes, versenytáncos!
Nosaz utóbbi kettőt, nem gondoltam volna!) 
De legalább csinál valamit! Hiszen folyamatosan beszélünk róla. De Mariann (és még egy páran) csak a " pénzátutalási listán " vannak! 

Ja, és végre megtudtam a három három rokker nevét is (Harsányi Levente, Faragó András, Vajdai Vilmos, ha valakit esetleg érdekelne.) Tudom, tudom, nem egy kardinális kérdés az életünkben, de akkor is nah! :)))

 És sajnos, pont nem láttam azt a  jelenetet,  amikor valaki "ráugrott" Bonifácra?! Remélem jól meg bögyölőzte  ezt az ellenszenves (frátert/pátert?)), aki bort iszik  és vizet prédikál! Aki reverendát húz, de azt csinál amit akar ! Aki, aki, aki...... jujj de antipatikus!
(Persze ezt azt jelenti, hogy Bonifác alias Farkas Dénes jól alakítja karakterét, ha ilyen megosztó?!) Remélem azért nem verték agyba főbe???
6/10
napraforgó 2022 aug. 10. - 05:10:32 6/10 Előzmény Mark1993
(4886/5118)
Bennem most az merült fel, hogy Marozsán igazából nem is Pálinkással akart kitolni, hanem meg akarta tudni, hogy hová dugta el a fivérét. Talán őt keresi kezdettől fogva, PGy-t csak felhasználja. Azt régebben hallottuk, hogy a szmolniji vörösbányában dolgoztatja, az meg új, hogy a háború miatt átvitette valami u betűs másik bányába. De hallható, hogy vannak emberei, akik vigyáznak Anatolij Sukorovra. Mármint hogy ne szökhessen meg.
Az, hogy Marozsán hagyta Szemerekivel beszélni, nekem erre utal. Nyilván lehallgatták őket. Az is rejtély, hogy Szemereki mivel akarja kiszabaditani PGy-t. Mert nagyon igérte, hogy nem kell már sokáig benn lennie. Talán rá volt véve, hogy minél többet kiszedjen Gyurkából.

Ki a futólány és mit akar?
Zarathustra szerenádja, hát az jajj? Hogy nem vágtak hozzá néhány lábpost a szomszédok?

Mikola és Mira nem lehet olyan ostoba, hogy azt hiszi, hogy a bánya rögtön hasznot fog termelni, hisz ott még gyakorlatilag el sem kezdték a kitermelést. Ez vonatkozik Mariann tevékenységére is, ami gyakorlatilag 0, hisz hónapok óta nem csinált semmi érdemlegeset.
6/10
napraforgó 2022 aug. 10. - 04:55:23 6/10
(4885/5118)
Valahogy fura nekem, hogy Róza mama Damilt uszitja Ludmilla ellen, holott rajta kivül Ludmilla az egyetlen értelmes nő Makkosszálláson. Damil egymagában tök hülye, őt támogatni kéne valakinek.
Rózának inkább össze kéne fognia Ludmillával, ketten együtt többre mennének, mintha egymás ellen áskálódnak.

És ott van az a baromság, hogy Damilt majd egy közgyűlés - KÖZGYŰLÉS!!!! fogja támogatni!. Hát mi az önkormányzat? Egy társasház, vagy egy részvénytársaság? Hogy közgyűlése legyen????

HB asszony most megint összetéveszti a képviselőtestületet a társasházi közgyűléssel, sőt a küldöttgyűléssel, mert a közgyűlés valamennyi tag együttes részvételét jelenti, de ha csak 5 választott (!!!!) tag képviseli az összes többit, az küldöttgyűlés.

A választott tag meg nem azt jelenti, hogy Róza mama választja őket, hanem azt, hogy az összes tag választja meg őket titkos szavazással.
De ez ugye itt szóba sem jöhet, hisz az önkormányzat nem egy vállalkozás, nem egy ilyen - olyan formában működő társaság, hanem egy választott testület.

Ez sajnos egy ordenáré nagy bukta!
5/10
Mark1993 2022 aug. 10. - 01:33:37 5/10 Előzmény Rojita
(4884/5118)
Érzékeny téma az Orosz - Ukrán háború, mégis elsütötték, hogy eredetileg Szmolnijba vitték Anatolijt, de a háború miatt másik helyet kellett keresni fogságban tartásra.
5/10
Mark1993 2022 aug. 09. - 22:38:10 5/10 Előzmény napraforgó
(4883/5118)
Boni nekem is ritka ellenszenves karakter, egy önimádó, szentfazék, és még képmutató is, mint az a református lelkész, akiről meséltél régebben, csak katolikus kiadásban. De a boldog / szentes földimaradvány magánakciója után kétséges a jövője az egyházban ?
6/10
Rojita 2022 aug. 09. - 15:26:40 6/10 Előzmény Bonitó
(4882/5118)
Talán, ma már a a főkap. szobája egy közösségi hely. Ha a szoba tulajdonosa ebédel, akkor a szomszédból a magányra vágyók átkirándulnak. Vagy a kémek is innen nyugodtan telefonálhatnak a főnöküknek, megvitathatják az aktuális akciójukat. Ki figyelne itt Rájuk? Semmi ajtózár, titkárnő, őr, kamera, lehallgatás. Ma már a tökéletes bizalom korát éljük. Hol van a múlt a Propaganda Minisztériummal és lehallgatási maratonokkal? Ez itt a béke és tökéletes biztonság földje.
6/10
Rojita 2022 aug. 09. - 15:16:14 6/10 Előzmény Mark1993
(4881/5118)
Éppen lehetne kém Krasznahorkai, - eleget járt arra felé P. Gyurka után, sőt még egy birkózó versenyen is részt vett, - de még se gondolom. Orosz - ukrán kém, - az most nagyon érzékeny -téma lenne.
Aztán már elsütötték Marozsánnál, h a korábbi barát ellenség.
Bonitó 2022 aug. 09. - 15:02:25
(4880/5118)
Próbáltam pozitív gondolattal kezdeni. De hiába!   Csak az maradt meg bennem, hogy a sorozat tegnapi része kuka! Amely lassan már tele lesz?! Egy akkora katyfaszt láttam, hogy már szinte jó már  jó volt! Nah, és végre itt egy pozitív gondolat :))

Ahogy bezengték, hogy " Egész Makkosszállás az új polgármester köszöntőjét várja", nos én is vártam Damil beszédét! És az  utána következő beígért zenés-táncos nagymiség, hááááát, lett egy nagy lófütty helyette!De helyette átvette a hatalmat Ludmilla  és előadta a  saját magával egyeztetett rendeleteit! Az egész sztoriról lerítt, hogy H. Barbara Nagyasszony az elhangzottaknak - szokás szerint! -, nem igazán nézett utána! Mármint a polgármester és a képviselőtestületről mondott orbitális marhaságainak?! És nem egyáltalán nem volt nevetséges  a megválasztott polgármester (Damil) viselkedése! Ergo,  hogy úgy állt ott, mint egy lónak a nemiszerve! Vagy tényleg vicces volt?! 

A másik ami igencsak feltűnő volt, ahogy a falu pletykás asszonyai a templomban sutyorognak! Rendszeresen! Ez is olyan vicces?! Ha már valaki odamegy, oda jár, akkor gondolom az egész ottléte alatt viselkedni illik?! Ahogy a püspök mérges szemeit a híveire vetíti, és a hívek ennek ellenére tovább beszélnek, no comment! Sárika ugyan egy kicsikét butácska, idegesítő is egyben, mert már  túl tolja  az "ízes beszédet!   Az viszont a Nagyasszonyt minősíti, hogy Sárika a sorozat minden szegmensében "konyhai cseléd toplák" öltözetben van!  Én még csinosan, haját rendbe téve, sosem láttam! (Még, hogy a "Zaragörög" szerelmes belé?! Ha-ha-ha :))  (Node a "Zaragörög" sem egy nagy szám, ha-ha-ha.)

A templomban tartózkodó "furcsa szerzet"-ről pedig már egyértelmű volt, hogy csak is Ildikó lehet!  (Hiszen sokszor pásztázta őt a kamera.) Amikor pedig közelről mutatták Ildi arcát, valamint amikor beszélt a püspökkel, kimondottan rondának is találtam őt,  mérgemben?! :) Mert visszajött a mamlasz papja után!  Megjárta a hadak útját, visszaszökött a Vatikánból, a Szent Orsolya Rend-ből, és  most sunnyogva keresi azt a  link Bonifácot?! Aki olyan jó szesztestvér lesz a végére,  hogy teljesen elzüllik majd?! Ildinek is bele kell majd húznia a való életbe, de megérdemli, ha nem kellett neki Imi! 

Úgy látszik a Harangozó lányok egyfolytában keresnek valakit! Petra keresi Márkot! Ildi a papot, Bonifácot! Laura meg a gyereke apját!  (még ha tagadja is!) Remélem ők Zozóval hamarosan eltűnnek Pestre, a felajánlott lakásba.)Ami érdekes, hogy Harangozóné Mariann, nem keresi Lajost?! Azaz, nekem furcsa volt, hogy csak úgy elengedte a férjét, az anyja parancsára??!! Még Timi és Krisztina  is jobban harcolt volna, mint Mariann ! A lányok  nem az anyjukra ütöttek! ::))

Zsiga és Pityke önvédelem leckés jelenetéről már nem mondok semmit, mert sokáig kedveltem őket. Borzasztó óvodás megnyilvánulás volt, gyenge forgatókönyv szerint kellett előadni a semmit. ( És naná, hogy ismét feltűnik a titokzatos, bolond futkosó lány. Ha ez a lány mondjuk Mirella, akkor minek titkolni?! Ha pedig nem Mirella, akkor pedig valami nagy durranást kell kitalálni a végére a kreatív csapatnak, hogy nevetni tudjunk, mint nézők!)

Evelin sztorija is égbekiáltó marhaság volt! Az meg már mindennek a csimborasszója, hogy egyedül lehet a főkap. szobájába, amíg az elmegy ebédelni! (Nah, erről tudnék mesélni, de nem, nem!)  Ja, és  ki - és be járkálhatnak a szobájába csak úgy, a mezei beosztottak, fúúú! 

Végül, de nem utolsósorban Róza mamánál összegyűlik a hálózat, hogy megvitassák az új taktikát?! Remélem, az eddigieknél jobbat fognak választani?! Róza mamának az lenne nagy pofon, ha Dr. Krasznahorkai Antal, ügyvédje és segítője is cserben hagyja?! Hiszen az ügyvéd, Marozsán ismerőse! (Aki ugyan jóban van az ukrán rendőrséggel, kezdetektől Pálinkás György eltűnése után nyomoz, most Evelint is ő buzdította, hogy kutasson Marozsán szobájába a dosszié után, amit Klárika lopott el Róza mamától. De volt valami furcsa Krasznahorkai szemében, tájékoztatta őt Evelin, hogy nem találja a dossziét??!!) 
5/10
Mark1993 2022 aug. 09. - 14:13:43 5/10
(4879/5118)
Krasznaihorkai az ki lehet ? Ahogy elnézem, nem szimpla ügyvéd, de nem is egyszerű magánnyomozó, hanem orosz kém ?