Téma: Keresztanyu

6/10
Rojita 2022 ápr. 25. - 22:09:40 6/10 Előzmény Rojita
(4638/5118)
Kitöltök egy lottót. Mondtam, h Bonifácot pappá szentelték közben. Ügyesen elkezdte építeni a karrierjét. Persze, ehhez kellett neki vki segítő keze is.
Azonban, sztem most a volt püspöke nem fogja lenyelni megnövekedett nagyképűségét. Ez a Szt Adalbert idegenben nem fogja jól érezni magát. Lesz ebből még kalamajka. Persze attól függ, h Bonifácnak milyen magas-rangú a pártfogója...
3/10
Pünkösdi Kató 2022 ápr. 23. - 21:50:31 3/10
(4637/5118)
Tatyika apja szerintem Szappanos Kálmán.
Bonitó 2022 ápr. 23. - 21:09:31
(4636/5118)
- Bonifácról elmondtam már a véleményem, több szót már meg sem érdemel a sunyi fráter, és punktum! ( A fráter szót, pejoratív értelemben említettem!)
- Remélem Ildi, nem Bonifácot választja?! De ha az lesz a végén a barbatrükk, hogy Ildi elmegy Bonifácnak "házvezetőnőnek" a Vatikánba, akkor biztos, hogy nem fogom nézni a következő évadot! :)

- A polgármester választásnál nem tetszett, hogy Ludmilla/Hernádi volt a levezető elnök! Még akkor sem, ha az ő "Lugasában" tartották! Az egész tele volt parodisztikus elemekkel! Sőt, áthallás is volt benne, a valódi kampány kapcsán.
- A pletykás asszonyok jó kis ramazurit csináltak! Sárika csak nyomta az északkeleti nyelvjárásban a szövegét, de nem ő volt a bomlasztó, hanem Borika. Ő volt a szószóló! Akit a DÖ-ben bírtam, de ott is a végén már sok (k) volt! Ott is, Itt is bizony kinyílt a csipája!
Borika jelenlegi karaktere már szinte visszataszító, polgárpukkasztó! Megengedhetetlen stílusban beszél. És nem tudja hol a helye a ranglétrán?! Egy erőszakos némber!
- Petra elcseszte már az elején a kampányolását, mert azzal kezdte, hogy "elöregedett a falu!" Nyilván Petra a fiatalok problémájára fókuszált inkább. De az öreglányokat érzékenyen érintette, ezért a vezérbika Borikával az élen cirkuszoltak, szaladgáltak, mint pók a falon. De azért nem kellett volna Petra szavait ennyire kiforgatni!
- Németh Kristóf Jóskája, ahogy szaladált röhögve hörögve - mint macik a málnásban, kezében nagykéssel, véres kötényben, csak annyit tudtam mondani, hogy óh, te drága medve anyám a málnásban!
- Úgy hallottam, hogy Timike ismét felszarvazta a mókamiki Jóskát?! Ebből kimaradtam! Remélem, hogy Zénó most nem az asztalt választotta nyoszolyának, hanem a helyzetnek megfelelően egy kényelmes teknőt! :)

- Nekem nem tetszik továbbra sem, hogy Huba apja a nagyfejű Sótonyi??!!! Remélem a túlmozgásos Krisztina Hagymácska addig-addig ugrál, mint nickel bolhácska, amíg kideríti, hogy ténylegesen ki Tatyika apja?! Még azt sem bánom, ha Damil apja az?! És Damil csak fél tesó lesz. :)))

- A disznóvágásnak se füle, se farka nem volt! A malac füle és farkán kívül! Ami előrevitte volna a cselekményt. Bizonyára a feldolgozott disznó húsa a záró bulira kellett, így összekötötték a kellemest, a hasznossal?!
3/10
Nickname123 2022 ápr. 23. - 13:28:24 3/10
(4635/5118)
A vitan mit akartak azzal, h a nyugdijakat is rendezik. Hogy? Az allami szintu ugy, nem egy-egy telepules hataskore. Kicsit osszemosodtak a polgarmester valasztasi program temai egy orszagos valasztasi program temaival.
6/10
napraforgó 2022 ápr. 22. - 19:31:02 6/10
(4634/5118)
Bonifác valóban döbbenetes. Diakónusként ment el és nem hallottunk róla, hogy azóta felszentelték-e papnak. Milyen jogon jött vissza pattogni Makkosra? Rendet rakni a templomban? Mi köze van hozzá?
Ráadásul milyen álszentül hőbörög a bűnről, mintha ő nem lenne legalább annyira bűnös, mint Igor.

Apropó Igor. Mi a farncnak barátkozik megint Ginával? Ezek ketten szemérmetlenül flörtölnek egymással a fogadóban, mindenki szeme láttára.
6/10
napraforgó 2022 ápr. 22. - 19:20:32 6/10
(4633/5118)
Már csak 5 rész van hátra az évadból. A 81.-kel vége a 3. évadnak. Kiváncsi vagyok, mire derül még fény?
janderka 2022 ápr. 22. - 18:13:39 Előzmény napraforgó
(4632/5118)
Nemár... Sótonyi gyereke a Huba? Hónapok óta nem nézem, de ez brutálbaromságnak tűnik.

Mit szólnak ehhez vajon a "rajongók"?
6/10
napraforgó 2022 ápr. 22. - 18:04:06 6/10
(4631/5118)
Nem igazán értem, hogy Sótonyi annak idején miért nem tudta felvállalni Hubát? Jó, az ember nem dicsekszik egy zabigyerekkel, de anyagilag biztos tudta volna támogatni Szvetlánát, hogy ne kelljen megszabadulnia a gyerekétől. Más anya is nevel egyedül két gyereket, igy az is érthetetlen, miért is bizta a fiát egy idegenre. Zavaros ez az egész.
6/10
napraforgó 2022 ápr. 22. - 17:29:03 6/10
(4630/5118)
Vajon mit fog szólni Szkander, ha megtudja, hogy Bonifác elégette a méregdrága kávét?
És Jóska, ha megtudja, hogy Szkander lopta meg?
Na és Julio hogy fogja behajtani a részesedését? Még Babos sem kapta meg a részét a csempészésért.
És az összes polgármester, akik mind rendelni akartak a macskás kávéból? Most hogy jutnak hozzá a kávéjukhoz?

Csodálkozom, hogy Róza mama állandóan a hálózatról hablatyol, holott itt már rég nincs hálózat, mindenki a saját szakállára üzletel. A bánya meg csak van, de nem látszik, hogy bárki is üzemeltetné. Mit csinál mostanában Mariann?
6/10
Rojita 2022 ápr. 22. - 15:46:43 6/10 Előzmény Mark1993
(4629/5118)
Az egyházi kilépő papírt a püspöknek írta alá. Aztán nekifutott a nagyvilágnak, közelebbről Olaszországnak, h ott bekéredzkedjen egy kolostorba és távol az emberektől elmélkedjen, kertészkedjen és elmélyítse olasz tudását.
Azonban, már a makkosi pályaudvaron összefutott egy volt osztálytársával, aki már évek óta komoly tisztséget tölt be mondjuk az Egyházügyi Hivatalban, sőt nemrég tért haza többéves vatikáni szolgálatból is. Bonifác a vasúti restiben röviden elmesélte barátjának a vele történt kalamajkákat, nem mulasztva el, h tk Ő már kilépett az egyház ölelő kebelei közül és éppen bujdokolni indult.
A kedves iskolatárs aztán hamar meggyőzte Bonifácot, h a gyülekezeti szolgálatát se sajnálja, helyette vállaljon egyházi pártpolitikai munkát. Első lépésként beírta Bonifác nevét egy párhónapos vatikáni továbbképző tanfolyamra, ahol akár lehetősége volt a papi fogadalmat is letenni. A tanfolyam végeztével, vagy akár már a kurzus közepétől Bonifác már gyakorlatra hazatért Mo-ra, közelebbről Makkosra, h bizonyítsa az Őt eltanácsolt püspökének a rátermettségét és elhivatottságát.
A továbbiakban Bonifácnak én szép egyházi karriert jósolok , (minisztériumi titkár, tanácsos, államtitkár, vatikáni nuncius, sőt pár évtized múlva komolyan szóba jön a neve a ...)
5/10
Mark1993 2022 ápr. 22. - 13:17:58 5/10 Előzmény Rojita
(4628/5118)
Nem az volt, hogy az Ildivel való kudarcos házasság / esküvő előtt röviddel lepapírozták, hogy az egyházi viszonya megszűnik Boninak ? Erre hogy találta magát a Vatikáni tanfolyamon ?
6/10
Rojita 2022 ápr. 21. - 22:53:31 6/10
(4627/5118)
A templomban a püspöknek lett volna joga ellenőrizni. Hogy a több-szempontból méltatlan Bonifác jutott mégis egyházi beosztáshoz, az számomra egy példa, egy görbe tükör a való életből.
A történet nem tért ki rá, h a volt makkosi diakónusz kinek a segítségével, milyen módon jutott vatikáni befolyáshoz és ezzel magasabb hazai beosztáshoz, de a valódi életben is sűrűn előfordul, h vki gonosz, akár bűnöző jut hatalomhoz - csalással, megtévesztéssel, akár egy bűntárs segítségével.
Csak ez egy fikciós történetben a nézőnek rosszul esik. Legalább itt győzne a jó és az igazság.
Bár, akkor nem lenne bonyodalom a filmben.
2/10
cselaxi 2022 ápr. 21. - 21:54:24 2/10
(4626/5118)
Még egy ilyen rész, mint a mai, eskü, abbahagyom a nézését.
3/10
Pünkösdi Kató 2022 ápr. 21. - 21:30:57 3/10 Előzmény Bonitó
(4625/5118)
Egyáltalán Tivi miért várt másnapra? Akkor este kellett volna házkutatász tartani a templomban. Megérett már, hogy felszántsák az örs helyét sóval behintve, mert egy szégyen, amit ott művelnek.
3/10
Pünkösdi Kató 2022 ápr. 21. - 21:28:19 3/10
(4624/5118)
Nos, megtudtuk, hogy Róza mama tejtestvére Huba apja. De Tatyinak vajon ki az apja? Szerintem Szappanos Kálmán. HB nagysasszony tudja úgy kerekíteni a történetet.
Bonitó 2022 ápr. 21. - 21:10:32
(4623/5118)
És megérkezett Bonifác! Hogy maradt volna ott ahol volt!

A Vatikánból jött, ellenőrizni a templom működését??!! Bakker!
Nem hiszem el! Node, hogy került a Vatikánba? Szaladgált a Vatikán bejárata előtt és csak úgy ukmukfukk behívták? Majd valaki futtatta, felkarolta, sztárolta? És volt pofája visszajönni? Ő rendelkezik Makkoson?! Boni dirigál és számonkér a templomban?!
Bizisten eshetett volna rá egy szent szobor, hogy elhallgasson!

Egyébként, tudomásom szerint Bonifác kilépett a rendből nem igaz?! És elszaladt világgá?!
Erről a sunyi fráterről mindenki tudja, hogy felcsinált egy mélyen hívő szüzet, paráználkodott!
Majd a terhes nőt az oltár előtt faképnél hagyta. Szégyent hozott a püspökére! Aki a nagy kereszttel úgy szaladgált a faluban fel-alá, mint a bolond légy a szent képen!
Bonifác csalódást okozott a gyülekezetében is! És ez az ember visszajött?!
Ő akar gyóntatni másokat? Na, ez már sok! Most pedig itt, röhögök ...... nevetés.... ha-ha-ha!

Olyan visszataszító ahogy pulykálja Igort, ahogy számon kéri a menet közben megbotlott Igor báránykát, hogy vagy röhögök megint, vagy azt mondom, hogy Bonifác blöe.......
Egy álságos, sunyi! Mit keres ez a paplakban?! Mivel mérges vagyok a forgikra IS, ezért még egyszer blöeee!
Jaaa, és most tudtuk meg, hogy Huba apja Sótonyi??!! Na, ez is mellbevágott! Ezt a belterjességet! Fogadom, hogy a disznóvágás alatt találta ki a Nagyasszony sült vér fölött, hogy Sótonyi a vérszerinti apja Hubának?! Ez hótziher!
Hugó volt az egyetlen kedvencem, de most, hogy a nagyfejű lett az apja, már lekonyult a szimpátiám.
Vagy ez csak egy Barbi trükk volt?!
offtopic
luci87 2022 ápr. 21. - 09:48:00 Előzmény napraforgó
(4622/5118)
Ez fontos volt,hatha valaki nem tudna, hogy o enekli..Gyerekkoromban a szomszed kislanynak megvolt kislemezen,sokat hallgattuk.A ferfiaknak bejott nagyon, ugy remlik..:)
6/10
napraforgó 2022 ápr. 21. - 05:20:55 6/10
(4621/5118)
Most megint fontos dolgok történtek: Ludmilla táncolt Julioval a Sohasem mond c. számra. Hurrá!
Krisztina megint nyüzsög, ó bár visszafogná már magát egy kicsit!
Klárika, meg a házkutatás, bahh!
Itt a rendőrök elmennek intézkedni, egy órai munka után már vége is a napnak, a többit másnapra tartogatják. Itt is holnap mennek a templomba, nem rögvest, azonnal, igy Igornak elvileg lehetne ideje eltüntetni a szajrét.
De persze nem fogja, hanem majd megint magyarázkodik, hogy nem tudta, meg fogalma sem volt.... Olyan szánalmas, szánalmas, shogy nem akar ütőssé válni ez a történet.

Imi, meg Zénó idétlenkedése aztán végképp katasztrofális, valahogy nehezen hiszem el, hogy egy erősen kopaszodó, mintegy 35 éves pasinak segitség kell az udvarláshoz, a menyasszonya meglátogatásához. Brrrr.
1/10
nappalitv 2022 ápr. 20. - 14:36:10 1/10 Előzmény Bonitó
(4620/5118)
Dzsennikét nem tudom miért hagyják ki, lehetne még bárki. No és Renike... hát barbiwörld felfedezettjét ökörfosután teljesen mellőzték. Mi van vele?
6/10
napraforgó 2022 ápr. 20. - 11:20:11 6/10 Előzmény Bonitó
(4619/5118)
Minden szavaddal egyetértek!