Téma: Keresztanyu

6/10
Rojita 2021 febr. 27. - 13:23:54 6/10 Előzmény Rojita
(1298/5118)
Mielőtt a fiúk felháborodottan közlik, h Imi rendőr nem százas és a felvételekor ki kellett töltenie egy pszichológiai tesztet és alkalmatlan fegyverviselésére, igazatok van. Ez a valóságban nem történhet meg, ahogy a rengeteg egyéb epizód sem, de ez egy film és egy modern rendőrburleszk indult. Megszokjuk, vagy nem.
6/10
Rojita 2021 febr. 27. - 13:17:11 6/10
(1297/5118)
Pan-Imi rendőr sztem, azért lőtt rá a sárkányrepülőre, mert agyilag Ő a gyengébb, Ő él a különböző kalandfilmek bűvöletében, - és amikor hallotta a csempészek legújabb tervét, (talán még nem is látott ilyen gépet), Ő tényleg arra gondolt, h egy mesebeli SÁRKÁNYT lő le. Ezért mosolygott boldogan, amikor eltűnt felőlük a repülő, h akkor sikerült a mesebeli ellenséget lelőnie.
Ő tényleg egy mai burleszkfigura.
6/10
napraforgó 2021 febr. 27. - 13:12:29 6/10 Előzmény Rojita
(1296/5118)
Köszi, akkor nem nagyon figyeltem. Néha csukott szemmel nézem, pont elég, ha hallgatom.
6/10
napraforgó 2021 febr. 27. - 13:11:17 6/10
(1295/5118)
Sótonyi hiába keresi a csokik közt a fegyvereket, mert azokat már kivették a faházban, mielőtt berakták Damil ökörfurgonjába.

De valóban nagyon lehetett látni, hogy Sótonyi azokat a fegyvereket keresgéli.
Valahogy nem tetszik nekem, hogy Szemereki rendeli a több mázsa csokit az ismerőseinek (telefonszám Sótonyinál csöng), aztán Főfasz személyesen kajtatja a rendelést, és a szimpla csokis dobozokat meg fölfalatja Stan és Pannal.

Már jópár doboz a rendőrök kezébe került, aztán mégsem olyan fontosak, mint a Már autójába dugott csokitorták. Abból mekkora ügyet csináltak.
Mi van a Viki által elvitt ládával? meg a műanyag csokival?
6/10
Rojita 2021 febr. 27. - 12:56:22 6/10 Előzmény Nickname123
(1294/5118)
Igen, furcsa volt, h a rengeteg csokiról az elvesztők legalább egy mondatot mondtak volna. Timike, mondta volna, h menne összeszedni, de fél kimozdulni a házból, vagy legalább mélázott volna, h mi lehet a dobozokkal?...
Kb. 8-10 doboz esett ki a kocsiból, (biztos belülről vki dobálta ki). Kíváncsi vagyok, h a sztori kitér e rá később, h vki megtalálja, vagy az erdőnek és a feledésnek adták a többit?
6/10
Rojita 2021 febr. 27. - 12:44:19 6/10 Előzmény napraforgó
(1293/5118)
Zsóka volt a múltkor egy felháborodott beteg, aki időpontra érkezett, de Jóska masszőr -doktor éppen felszívódott. (Korábban is volt már itt ugyanígy betegként.) Mindig nagyon felháborodott és panaszírással fenyegetődzik.
Icukának nagyon jól áll az új bondori frizura.
6/10
napraforgó 2021 febr. 27. - 11:57:27 6/10 Előzmény Nickname123
(1292/5118)
Esküszöm, azt hittem, hogy Zozóka kimegy kiásni a pisztolyokat és majd pont akkor jár arra Sótonyi a csapatával.
De nem, sőt, még Timike bőröndjét sem szedték szét, ahogy Tivadar szerette volna. Pedig birtam volna, ha a melltartóit és a bugyijait dobálja szanaszét csempészárut keresgélve.
6/10
offtopic
napraforgó 2021 febr. 27. - 11:54:11 6/10
(1291/5118)
Én nem vettem észre Zsókát, ki volt ő, melyik jelenetben lehetett látni?
3/10
Nickname123 2021 febr. 27. - 11:48:40 3/10 Előzmény napraforgó
(1290/5118)
Mindenesetre Sótonyi nagyon keresi a fegyvereket. A csokoládékra fittyet se hany. Na, végre, vagy egy hétre eszükbe jutott, h keresni kellene az elhagyott csokikat, igaz már a magyar rendőrség is kutatja.
offtopic
guess.who 2021 febr. 27. - 10:59:45
(1289/5118)
Azért már Zsóka is több volt, mint cameo (pláne hogy felismerhető volt, nem úgy, mint a DÖ-ben Kulka János!), Cicuka meg rendes szereplővé lépett elő itt...

Mindegy, röviden: ha már a díszletfalu megmaradt, lehet, hogy sokkal jobb lett volna, ha teljesen új szereplőkkel kezdik meg ezt a sorozatot. Mert az eddig látott ismétlődő szereplőknek sajnos a karaktere is megmaradt, csak más jellegű ruhába öltöztek át. Ráadásul az ottani karakterükből éppen a legvisszataszítóbb részt sikerült átmenteni Tufa Tibinek és Suvicknak is... Az egyetlen pozitívum Zsoca-Zsiga: ő az ottani, idegesítő alkeszből egy egészen normális(hoz némileg hasonlító) figura lett - bár sajnos látszik a szándék a debilvírussal való megfertőzésére.
offtopic
janderka 2021 febr. 27. - 10:44:33 Előzmény guess.who
(1288/5118)
.
offtopic
guess.who 2021 febr. 27. - 10:44:17
(1287/5118)
LYAAAALLY!! A "kurtavas" fájt a legjobban. ;)
offtopic
guess.who 2021 febr. 27. - 10:42:48 Előzmény janderka
(1286/5118)

Ide most egy egyetértő emotikont kellene beszúrnom, ha lehetne.


kék szem 2021 febr. 27. - 10:42:00
(1285/5118)
Két térded nem fáj? Kérdezte Mirellát Árpa Attila. Sorozatbeli nevét nem tudom.
offtopic
guess.who 2021 febr. 27. - 10:41:46
(1284/5118)
Azért a sokszáz négyzetkilométernyi üres tengert ne hasonlítsuk az eléggé lakott (és őrzött) rövidke határszakaszainkhoz... Arról nem is szólva, hogy a zseni határőr(!) sztanéspan simán éles lőszerrel rálő a hazai légtérben szabályosan tartózkodó, a határt át nem lépő, védtelen sárkányrepülősökre? Ki lehet ennyire beteg állat, hogy ezt viccesnek gondolja?

De a lovardában nem az autószerelőműhely épült fel? Vagy az Józsi sufnijában van?
Összességében: nyilván Cicuka eleve benne volt az új mű stáblistájában. Csak mivel nincs egy fix sztorivonal, így -ahogy írod is- elkezdtek neki több szerepet adni, mert előzőleg népszerű volt a DÖ-ben Suvickkal közös párosuk.
De magunk közt szólva: kár volt lerombolni Cicukát és kár volt visszatapsolni Suvickot.
offtopic
janderka 2021 febr. 27. - 10:30:45 Előzmény guess.who
(1283/5118)
A nagy nevek behozása akkor durrannna megfelelőt, ha tényleg egy elfeldett, vagy rég visszavonult színészt tudnának hozzá felkérni. De se Koltai se Bodrogi se Gálvölgyi (csupa "i") nincs úgy eltűnve, hogy épp itt akarjam újra látni őket. Szerencsétlen Bodrogi ráadásul már beszélni se bír normálisan, nem hogy szerepelni, Gálvölgyi meg úgy szétfolyt vénségére, hogy rossz nézni a tányérképét meg a szájába lógó szemöldökeit. Eskü Koltai tartja közülük a legfittebben magát.)
offtopic
guess.who 2021 febr. 27. - 10:13:19 Előzmény janderka
(1282/5118)
Kétlem.

Mármint azt, hogy tudna, akarna és sikerülne is neki. Szerintem -ahogy írtad is- akkoriban voltak karakterei (nagyjából a '90-es évek elejéig-közepéig: a Csinibaba 1996-ban készült), akiket el tudott jól játszani, ki tudott karikírozni, de ott véget is ért a tudománya: mai figurákkal már nem tudna mit kezdeni - ezért láthatjuk azt, hogy lényegileg a Csinibabában játszott rendőrt tolja most is, megspékelve egy kevés Gálvölgyi Show-s "humorbonbonnal". Csak hát ez utóbbi már akkoriban sem volt valami világrengető újdonság, azóta meg volt jobb, ki a fene akarja megnézni még egyszer?
Nincs ezzel gond, Gálvölgyinek is voltak jó évei, de azért ma már csak a neve maradt.
Apropó: feltűnő, hogy a Keresztanyu, a DÖ és a Balla-Tóth is egy-egy ilyen egykori sztár neve köré van felépítve (rendre: Gálvölgyi, Koltai és Bodrogi), akik persze nem főszereplők, csak a nevüket használják. Magánvéleményem, hogy ez szégyen. Szégyen a színésznek is, akinek ellopják az egykori nimbuszát - és szégyen a készítőnek is, aki nem átallja felhasználni azt. És szégyen nekünk nézőknek is, akik a "nagy nevek" miatt tódulunk a moziba (tévé elé :) ), és éppen miattuk nem merjük azt mondani, hogy ez egy gagyi, és a szünet után vissza sem menni a moziterembe.

A másikban (is) egyetértünk: a Bátrak földjében is érezhető volt a középső 40-60 részben az időhúzási szándék, de ott, mivel fix hosszúság volt és legalább nagyjából megvolt, hogy honnan hová akarnak eljutni, így viszonylag jól sikerült kordában tartani a cselekményt (annak ellenére, hogy Annáék harmadik csikicsukijától kezdve ki lehetett volna vágni azt a szálat a fenébe).
Az ilyen Balla-Tóth féléknek meg éppen az a nagy baja, hogy nincs célpont, nincs határozott vége, csak úgy szétfolyik ész nélkül az egész, ahogy halad előre a "sztori" (ha van, vagy legalább szándék van rá, hogy legyen).
Érdekes, hogy a DÖ (és most már a Keresztanyu) is egy hibrid: ugyan elvileg van egy kezdő- és egy végpont, elvileg viszonylag kötött hosszúságú, mégis sikerült belőlük szétfolyós trutymót kavarni. És nem tudom ezt mással megokolni, csak az önmagát erősen túldimenzionáló író-rendező fantáziájának és tehetségének komoly hiányosságaival. Nagy kár, hogy a csatorna feltűnő hátszele miatt gyakorlatilag azt tol le a néző torkán, amit akar, hiszen sokan még így is tapsikolnak, hogy milyen jó, színvonalas és kacagtató ez az egész.

offtopic
janderka 2021 febr. 27. - 09:24:16
(1281/5118)
Egyébként a napi sorozat műfaja általában maga teszi tönkre a saját élvezhetőségét. Nem lehet ugyanis egy sztorit száz részen át napi félórákon keresztül következmények nélkül kényszerhúzni. Ott vagy a cselekmény válik unalmassá, vagy egyszerűen sok lesz a folyton pofánkba lihegő szereplőből. Hacsak nincs több minisorozat is elrejtve a nagy egészben. Ehhez persze modulárisan kéne megírni és megszerkeszteni az alapot már az elejétől fogva. (Ebben egy-két túleröltetésen kívül a leginkább a Jóban rosszban teljesít elfogadhatóan. Sok szereplő van ugyan készleten tartva benne, de jól is bánnak a mozgatásukkal.)
offtopic
janderka 2021 febr. 27. - 08:35:30 Előzmény guess.who
(1280/5118)
Mielőtt beírtam a tegnapi hsz-t, direkt visszanéztem pár régi G.Sh.-t. A 80-as évek közepe volt az ő fénykora. Azon belül is, amikor műsorokat és műsorvezetőket parodizált. Onnantól valóban a lejtő.
Talán ha még tudna (hajlandó lenne) mai aktív kortársakat megidézni a jeleneteiben, amire rásegítene mondjuk a rendezés is, akkor felpöröghetne a sorozat. Illetve elvihetné a hátán mindazt a történeti gagyit, amivel bír. Végülis a szereplők nagy része a könnyűműfajból jön, úgyhogy nem lenne nekik idegen a feladat. Elvileg.
offtopic
guess.who 2021 febr. 27. - 08:22:33
(1279/5118)
Azért a sárkányrepülő elég nagy és elég zajos ahhoz, hogy azzal csempészni lehessen - pláne fényes nappal. De hát a "realitás" csak a nézők által használt ostoba szó, a készítő nem ismerheti.

Különben Icuka alkalmazása Suvick párjaként nekem azt jelzi: erősen leszállóágban vannak, hogy ennyire erőltetni kell a DÖ-ben még úgy-ahogy működő húzásokat. Mi jöhet még? Katáng és Dani babakocsit tolva végigsasszézik a főtéren, miközben kistányérnyi szemekkel körbe-körbe nézelődve mondogatják egymásnak, hogy "ez a mese is hogy megváltozott"!?