Téma: Keresztanyu

6/10
napraforgó 2022 szept. 02. - 04:35:40 6/10
(4978/5118)
A sorozat kezd elmenni a szürreálisba.
Már látszik, hogy semmi másról nem szól, csak arról, hogy hogy lehetne nehéz helyzetben lévő szinészeknek munkát biztositani.
Sajnos ezeknek a mellékvágányoknak a világon semmi köze nincs az alaptörténethez.
Most még ezt a félnéger kosárlabdázót is behivják. Ja, ő pont annyit ért a bányához, mint Mariann.

Most már nagyon várom a soroozat végét, hogy gyorsan elfelejthessem az egészet.

Szerintem HB asszonynak nem kéne több külföldi történetet átültetni magyarba. Magyar szerzők nem irnak soha semmit?? Miért kell szerb, horvát, ukrán szereplőkkel megspékelnie a sorozatait!
Az Alföldön, a Dunántúlon nincs elég téma????
6/10
napraforgó 2022 szept. 01. - 07:25:06 6/10
(4977/5118)
Könyörgöm, mi a fenét változtatna egy házasság érvényességén az, hogy a nő időközben nevet változtatott? Tivadar pont utána tudna nézni, hogy Gina hivatalosan változtatta meg a nevét vagy valóban iratokat hamisitott-e? Nem oly nehéz dolog az, némi illeték fejében bárki nevet változtathat Magyarországon. Szerintem nem ettől függ egy házasság érvényessége.

Jajj, miért is lesz jó Armandnak a faház, amikor képtelen magát egyedül ellátni? Még Sárika is kevés lesz, hajnaltól napestig. Na és hová lett az inasa?
6/10
napraforgó 2022 aug. 31. - 03:23:24 6/10
(4976/5118)
Timike körmözéséhez elég egy asztalka és 2 szék az asztal két oldalán, az meg még Jóska előszobájában is elfér, biztos nem kellene elvennie Borika állópultját. Elég az ülőgarnitúrát kicsit átrendezni.
Abban Timikének igaza van, hogy Borikának nem kéne ilyen szoros időpontokat adni a rendelőben. No meg magának Timikének sem. Mindkettőnek van annyi rutinja, hogy ne csőditsen oda egyszerre 3-4 vendéget egy időpontra. Érthetetlen az a tumultus, ami mindig ott van. Azért nem hiszem, hogy a gyér lakosú Makkosszálláson minden nő állandóan műkörmöshöz járkál, mint ahogy masszázsra sincs mindenkinek pénze.

Klárika meglehetősen ordenáré. Ahogy utálja Szvetlánát. Hát mit érdekli, hogy Babos 30-35 évvel korábban kivel kavart, kivel milyen viszonyt folytatott? Hát nem tudna egy kicsit udvariasabb lenni? Sok elvált ember van, sok nem is volt házas, csak külön mentek, de attól az új párnak még nem kell modortalannak lenni velük.
6/10
napraforgó 2022 aug. 31. - 02:58:22 6/10
(4975/5118)
Tivadar egy barom. Állandóan Pintért cseszteti azzal, hogy féltékeny Kiskalánosra. Ennek semmi értelme, mivel Pintér nyerte el Petra szerelmét. Igy legfeljebb Kiskalános lehet féltékeny őrá.

Szkander leveléből az kiderül, hogy Kalános Jani lőtt rá, de ez nem volt túl súlyos, hisz tudott vele járni.
Ettől még akárki is vizbe folythatta az elrontott búvárpalackkal.
6/10
napraforgó 2022 aug. 30. - 11:31:27 6/10 Előzmény napraforgó
(4974/5118)
búvár felszerelés - lemaradt a bú
........................
Mi a fenét érdekli Tivadart az egyházi házassága felbontása?
Ha Gina , a mélyen vallásos asszony nem átallott házasságot törni és megcsalni Tivadart, most meg "vadházasságban" élni, nyilván nem fogja törni magát egy újabb egyházi házasságon.
...................................
Hová tűnt Ildi a rendőrautóból? És miért hagyta ott a csontokat?
6/10
napraforgó 2022 aug. 30. - 06:21:34 6/10
(4973/5118)
Jajj, ez egyre nagyobb marhaság. Ludmilla és Armand édelgése a lakásbérlés felett... Ludmilla lazán megszüntetné a lánya körömszalonját. Timike egyhelyiséges körömszalonja időközben kétszobás lakosztállyá nőtt, hiszen az átalakitás a frissen kialakitott kozmetikát nem érintené. Vagy a sofőrnek ott lenne szobája? Na mindegy, a Bárány ház újfent növésnek indult....
Damil hülyéskedése a "rém" elkapására is elég nagy baromság.
A várfelszerelés megtalálása miatt janika körül egyre jobban szorul a hurok, de nyilván kitalálnak valamit, hogy a végén mégsem ő lesz a hunyó.
luci87 2022 aug. 30. - 04:51:22
(4972/5118)
Zeno szerelmes lett ..:) gyorsan ment..de most legalabb nem anyjakorabeli nobe.
Mi sul ki vajon abbol,hogy Armand Baranyeknal lakik?
6/10
napraforgó 2022 aug. 26. - 06:20:22 6/10
(4971/5118)
Röhejes, hogy Gálvölgyi még mindig a Stüszivadász cuccban parádézik. Valaki már vehetett volna neki valami normális ruhát. Mondjuk Ludmilla, ha kaját hord neki.
Krisztinka megint túlteng, nem tudom miért lenne neki jó, ha Armand kibérelné Bárányék tetőtéri házrészét? Gondolom valami liftet, vagy emelőszerkezetet lehetne csináltatni az emelethez, de ha a nagypapuska annyira gazdag, akkor nem lehetne gond neki épittetni egy új házat a saját igényeinek megfelelően. Amúgy meg mi a fenének akar ő Makkosszálláson lakni, amikor az unokája Ukrajnában él, Vologyán? Miért nem ott vesz magának valamit?

A futóbolondot sem értem. Miért csapkod le időnként valakit a bumerángjával?
Egyre zavarosabb ez a katyvasz.
6/10
Rojita 2022 aug. 24. - 22:30:46 6/10 Előzmény Nickname123
(4970/5118)
Rögtön megírná a doktoriját.
3/10
Nickname123 2022 aug. 24. - 21:26:22 3/10
(4969/5118)
Vajon Huba agya az elozetesben latott bumerang utestol helyre kottyan?
6/10
napraforgó 2022 aug. 24. - 18:55:39 6/10
(4968/5118)
Csak a Wikipédián kellett volna körülnézni a T. alkotóknak, hogy megtudják, mi a különbség a közgyűlés és a képviselőtestület között.

A képviselő-testület a magyarországi helyi önkormányzatok legfőbb döntéshozó testülete, amelynek tagjai az önkormányzati választáson megválasztott önkormányzati képviselők, közöttük a közvetlenül választott polgármester. A képviselő-testület létszámát a település nagyságától függően az önkormányzati képviselők és polgármesterek választásáról szóló törvény szabja meg, működésének szabályait, jogi kereteit pedig a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény.[

Ezzel szemben:

A közgyűlés a társaság legfőbb szerve. A részvényesek összességéből áll. Minden részvényes jogosult a közgyűlésen részt venni, felvilágosítást kérni, észrevételt tenni, indítványt előterjeszteni, szavazni. A közgyűlést az alapszabályban meghatározott gyakorisággal, de legalább évente egyszer össze kell hívni.

Sajnos a KA "közgyűlése" több sebből is vérzik. Egyáltalán nem az önkörmányzati választáson megválasztott képviselőkből áll.
Krisztina Tatarenko és Harangozóné Mariann el sem indult a Makkosszállási önkormányzati választáson. Bárány Jóska jelentkezését a polgármesteri pozicióra Szemereki el sem fogadta (mondjuk teljesen törvénytelenül), Ludmilla és Petra az utolsó pillanatban visszalépett, az ügyvéd meg legfeljebb csak tanácsadóként vehetett volna részt az ülésen, szavazati jog nélkül.
----------------------------
Személyes véleményem az, hogy ha valaki olyan sorozatot készit, amelynek kiindulópontja az öröklés (Drága örökösök), vagy a polgármesterválasztás (Keresztanyu), akkor illene kicsit tájékozódni a témában, legalább az alapvető idevágó jogszabályokat átfutni. És akkor nem irkálnának össze hülyeségeket, mint most is.
6/10
napraforgó 2022 aug. 24. - 11:00:26 6/10 Előzmény Bonitó
(4967/5118)
Én még ilyet nem hallottam, hogy a biróság hivatalból kirendelt volna valami ingatlanbecslőt egy válásnál, pláne olyat, aki olyan szamárságokat is felszámolt volna, mint a puzzle-k, vagy akármilyen társasjátékok. Talán, ha az az ingatlan a szokásos értéknél annyira drágább, sokmilliós tétel. De egy szokványos vidéki házat még csak meg sem néznek, ez tuti.

Igen, ez az a nő, az ellenőr, aki a DÖ-ben annyit zaklatta a kocsmárosnét (nem a panziót).

Sajgál Erikát kedveltem korábban, de most már, amiket művel a fiaival, meg a "menyével", az mindennek a teteje. A jó Isten mentsen meg minket egy ilyen anyóstól! Miért csináltak belőle egy ilyen lehetetlen perszónát?

Klárika sem semmi, hát mit érdekli őt az, hogy Babos miféle kapcsolatban állt Huba anyjával harmincvalahány évvel korábban? Azért ez a hiszti egy kicsit (nem is kicsit) túlzás!

Róza mama házában az összejövetel több, mint röhejes. Semmi köze egy önkormányzati képviselőtestületi üléshez.
Még csak nem is vicces ez a "közgyűlés". Ha HB asszonyak annyira fontos volt az önkormányzati választás, legalább valamelyik asszisztensével végig olvashatta volna a választási törvényt!
Bonitó 2022 aug. 24. - 09:02:08
(4966/5118)
Tegnap a Tivadarnál megjelent - a bíróságról kirendelt ingatlan értékbecslő - borzasztó idegesítő volt. ( Antipatikus szerepét egyébként, remekül játszotta Vasvári Emese színésznő! Aki a DÖ-ben Borbálát játszotta, a hírhedt közegészségügyi ellenőrt. Az Panziót is rendszeresen ellenőrizte. Majd kiderült róla, hogy Ő a "Kárászi ördögök" nevű rockbanda frontembere.)
Lassan -lassan majd csak összeáll a sorozat végére a " DÖ-KA " csapata?! Remélem a végén Vanesszát a kecskét is áthozzák Makkosra, ne maradjon már egyedül Ökörben!
Egyébként sikerült a sokadik szakmát lejáratni a showrunner asszonynak, az erőszakos ingatlan felmérővel! Node megszoktuk már, sajnos!

A kozmetikus-kuncsaft parádé töltelék volt a rétesben.
(Egy szülés előtt álló kismamával elindítani egy vállalkozást, jajjj!)

A Róza mamánál tartott összeröffenésen folyt a mise, de az sem volt sem-mise!
Mire Lajosunk hazatalál az elcseszett helyről, Jóska és Mariann egy pár lesz meglásd Timike!
Tetszett, hogy Zénó ellenállt Timikének, a dívány sem hagyta, hogy elcsábuljon. Jóskáék lakása pedig gumiból van, úgy bővítik, ahogy a showrunner akarja!

Amit Krisztina művelt a "menyével", az arra volt jó, hogy még jobban antipatikus lett a karakter!
Bonitó 2022 aug. 24. - 08:52:29
(4965/5118)
Ernyey Béla nagypapa szerepéről, a tegnapelőtti reggeli műsorban, majd a Fókuszban látottak alapján az alábbiakat gondolom:
Igen, Ernyey Béla valóban betöltötte a 80. életévét, júniusban. Valóban jól tartja magát. Vagy ahogy a színész mondja, a fiatal felesége tartja fiatalon. Bizonyára igaza van. Talán az sem egy utolsó szempont, hogy ezt a fiatalos külsőt, a szép és jó életének is köszönheti. De akár így, akár úgy, nekem nem hiányzott Armando karaktere. Annak ellenére sem, hogy a színész jól játssza szerepét! ( De nem emeli sem sorozat, sem az est fényét nálam!)
A színészt anno a Princ a katona c. sorozatban láttam, amelyben, egy jóképű, magas, snájdling fiatalembert ismertem meg. Mo-n töltött színészi munkája nem hagyott mély nyomot.
A színpadon "mutatós" volt, mondta róla anno Várkonyi. Én jobban kedveltem már akkor is Huszti Pétert! Akit sokkal szívesebben láttam volna akkor már Armandóként!.

Ernyey Béla, a "világjáró művész" - ahogy nevezi magát - , mostanában gyakrabban nyilatkozott, mert fiatal felesége kedvéért valamivel többször látogatnak Mo.-ra, mint ahányszor a színész látogatott el ezidáig. Azt hittem, hogy Ernyey kettős állampolgár?! Tévedtem! Osztrák! Igaz, sosem érezte jól magát Budapesten, nem hiába menekült Bécsbe és a nagyvilágba. De meg is jegyezte, hogy, "egyébként Dóri nagy szerepet játszik abban, hogy visszaintegrálódtam Magyarországra." Lehet, ha nincs Dóri, annyit tudnánk róla, mint az előző évtizedekben. Semmit! De erről Ernyey azt írja:

" Az túlzás, hogy emiatt Pesten él­nénk. Nekem nincs magyar állampolgárságom – rukkolt elő egy meglepő állítással Béla. – Osztrák van, és azt soha nem fogom feladni. Ugyanúgy megvan a bécsi otthonunk, mint a budapesti, de tagadhatatlanul többet vagyunk most itt, mint Bécsben. Megszoktuk, nekünk ez a kétlakiság nem fárasztó. Mondják: jaj, Bécs olyan messze van! Pedig két kilométerrel közelebb van, mint Debrecen. Ha német nyelvű színész vagy, akkor megszoktad, hogy Bali és Mexikó között dolgozol. Forgathatsz Írországban, Angliában, Dél-Franciaországban, náluk nincsenek távolságok, hívnak, indulsz, és akkor ott élsz. Jó kitörni abból a bezártságból, amit a kicsi országok jelentenek." No comment!

Az viszont tényt, hogy, Ernyey a maga nemében egy illemtudó, intelligens úriember. Vérében van ahogy eszik, iszik, viselkedik, az illemszabályok szerint. Amit minden megszokott mozdulatával, nem utolsó sorban öltözködésével is megerősít. Sugárzik róla egy "felsőrendű vagyok kivagyiság", ami talán még jól is áll neki. De nem sok alázat van benne a színészet iránt. Nagyon jól menedzseli magát, magukat a párjával is, még mindig. Versei, könyvei - a szakácskönyv sem - hagyott mély nyomot bennem. Ernyey Béla nekem egy középszerű színész, aki remek retorikával legalább el tudta adni magát.

Egyébként a német területeken "jól futott a szekér", mert Ernyey Béla 1989-ben hozta el Maranellóból a piros Ferrari sportkocsiját a svájci Alpokon keresztül száguldva. Majd pózolt a kocsija mellett és az
F-40 sportkocsis fotó láttán egy újságíró azt írta :

" Teljesen komolyan mondom, hogy életemben először, de annál nagyobb elemi erővel tört fel belőlem a klasszikus kérdés: DE MIBŐL??? Hát ő elég menő volt a maga idejében. Családja sem szegény. Szóval simán. Jó, hát én csak azt nem értem, hogy ha neki F-40-e volt 1989-ben, akkor mije volt Pressernek, vagy Bujtornak, magánrepülője? Nem igazán értem, miért érdekes ez, NAV-os vagy? Nem! Csak irigy. De én ezzel úgy vagyok, hogy megtehette, belefért, akkor miért ne?
Remélem sokat vezette és élvezi minden percét. Igen, vannak, voltak és lesznek tehetségesebb művészek, mint Ernyey Béla. De sajnos tehetség nem mindig jár együtt azzal, hogy el is tudod adni magadat, az is egy külön tehetség. Meg mindenkinek más az, ami megmozgatja a fantáziáját. Presser-ről előbb jut eszembe egy kis erdei nyaraló egy tó mellett, ahol horgászni , mint egy Ferrari, de ez csak tipp. Viszont mindenkinek máshogy teljes az élete."

A Fókuszban is naná, hogy a Keresztanyu Armand karaktere volt a téma! Bemutatták azt is, hogyan fogadták a művészt Makkosszálláson?! Hogyan fogadták a színész kollégák, a stáb?! (Mint egy nagy világsztárt! ) És hogyan nyilatkozott Ernyey Béla a karakteréről, szerepéről, és arról, hogy reméli, nem beszél akcentussal, de a német és angol nyelv után, nagyon kell figyelnie a szövegre?! Én, nem borulok le a művész úr nagysága előtt! Mondhatnám azt is, hogy Ernyey Béla elvitte a showt. :) Meg a sorozatot is?!

Persze ez csak az én véleményem! Tiszteletben tartva mások eltérő véleményét! Nyilván sokan szeretik Ernyey Bélát. Mint ahogy, sokan szeretik a Keresztanyu sorozatot is. De hiszen tudjuk, hogy nem vagyunk egyformák! Kinek a pap, kinek a paplan! És ettől kerek a világ!
Bonitó 2022 aug. 24. - 08:29:53 Előzmény napraforgó
(4964/5118)
Minden szavaddal, gondolatoddal egyetértek!
6/10
napraforgó 2022 aug. 24. - 05:30:33 6/10
(4963/5118)
Annyira szánalmas volt ez a "közgyűlés", ahogy ott Róza mama sameszai ültek. És Ludmilla megjelent és gond nélkül beült a többiek közé. És elkezdtek a bánya sorsáról döntéseket hozni. Gyanitom, hogy Damil semmivel se lesz jobb bányaigazgató, mint Mariann.
Annyi az összes tevékenységük, hogy néha összeakaszkodnak 4 suhancnak nevezett pasival.
---------
Ez az egész katyvasz annyira szánalmas! Ahogy ott az asszonyok türelmetlenkedtek az ingyenes arckezelés miatt! Miért nem azt adták ki, hogy aki a reklámon látható kupont bemutatja, kap egy ingyenes arckezelést? Akkor nem lett volna ez a tumultus az első napon, szét lehetett volna húzni az érdeklődést. És hogy képzeli Timike a kozmetika működését? Laura szemmel láthatóan 1-2 hónap múlva szülni fog, aztán még sokáig le fogja kötni a baba. később is csak egy-egy vendéget tudna elvállalni két szoptatás között.

Amúgy úgy elnéztem azt a kozmetikát és elcsodálkoztam, hogy hogy lett Zozóka pici hálószobájából olyan nagy és tágas kozmetika? Pláne előtér és belső helyiséggel?
Mert azt kevésbé tudom elképzelni, hogy a kozmetikába majd Timike manikűr szalonján keresztül lesz a bejárás. Pedig a ház mérete erre engedne következtetni.
Most már csak azt nem tudom, hogy Ludmilla frissen kinőtt szobája hol van a házban?

Vajon Bárányék föladnák a házukat Tatyika frissen feltűnt nagypapuskája kedvéért?
6/10
napraforgó 2022 aug. 24. - 04:54:35 6/10 Előzmény Rojita
(4962/5118)
Oleg és Hagymácska kicsit leplezhették volna a fene nagy örömüket, hogy Tatjána majd valamikor sokat fog örökölni, amiből majd ők is profitálhatnak. Undoritó volt a fene nagy lelkesedésük.
6/10
napraforgó 2022 aug. 24. - 04:50:35 6/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(4961/5118)
Nem irják bele, ezt már lenyilatkozták.
3/10
Pünkösdi Kató 2022 aug. 23. - 18:48:14 3/10 Előzmény Mark1993
(4960/5118)
igen, ezen én is puffogtam. De hát ostoba mindkettő...
3/10
Pünkösdi Kató 2022 aug. 23. - 18:36:53 3/10 Előzmény Mark1993
(4959/5118)
De pont ez a jó, hogy változik a karakter. Nem változhat mindenki a jó(bb) oldalára, nem lehet még jobb, jóságosabb. Nagyon is jó, hogy Kiskalános csúszik lejjebb. Most már az apját is bemártotta, Márkot is, tényleg nem tudom, hogy mi jöhet még. Egy utolsó gazember és még kulturáltam fejeztem ki magam.
Viszont Marozsánon megdöbbentem, szóhoz sem tudtam jutni. Én még most sem hiszem el, hogy tudott ennyi éven át kettős játékot folytatni. Így elárulni Rózamamát, egyáltalán a társát, akivel éveken át jó kapcsolatot ápolt, sőt, ő is makkosi. Ezen nehezen tudtam túllépni, Kiskalános már csak hab volt a tortán. Egy ekkora barátságot nem kellett volna tönkre tenni. Bár, az is igaz, ha ez a szál nincs, akkor hogyan folytatódott volna? Gyurka visszaköltözik Róza mamához és boldogan élnek, míg meg nem halnak? Együtt csempészkednek, stb. Viszont az igaz, hogy bkiről kiderülhet bmi ezekután.