Téma: Keresztanyu

luci87 2022 szept. 10. - 05:09:16 Előzmény Rojita
(4998/5118)
Ja,hat a szerelmetol kapta...:)

Jani tul egyszeru lett volna Szkander gyilkosakent..
Lesz itt meg csavar.A talalt rendorruhanak lesz szerepe..
6/10
napraforgó 2022 szept. 10. - 02:45:43 6/10 Előzmény Rojita
(4997/5118)
Nekem is rögtön ez ugrott be. A Vadsuhanc, alias St. Antonio főherceg házassága a Vöröskarommal. Az vicces volt.

Nekem most nincs kedvem utánanézni a házasság semmisségének, illetve érvénytelenségének. A két kategória nem azonos. Az első esetben a házasság ab ovo semmis, a második esetben az érvénytelenségre bármely fél hivatkozhat az ok megjelölésével, és csak akkor lesz érvénytelen, ha a biróság annak nyilvánitja.

Itt sajnos semmit nem tisztáztak, miért is voltak érvénytelenek Gina okmányai? Hiszen nem volt házas, Nádja Rokszolána néven is köthetett volna házasságot. Nevet bármikor változtathatott volna, keresztnevet 5000 Ft-ért, a vezetéknevet 10-ért. legalábbis jó pár évvel ezelőttig ez igy volt, de meg kéne nézni az illetéktörvényben a mai árakat.

De ha az okmányok lopottak voltak, azt meg már régesrég ki kellett volna deriteni. Pláne egy rendőr férjnek.
6/10
Rojita 2022 szept. 09. - 22:57:18 6/10 Előzmény Rojita
(4996/5118)
(Az álnév használata most személyes érdekeltség miatt is érdekel. A nyaram örömei közé tartozott némi felújítás megrendelése. A felfogadott vállalkozó álnéven írta alá a szerződést, álnéven írta alá a tőlem elkért pénz elismervényét és 2 nap után, a munkát félbehagyva, eltűnt. Hiába nyomoztam ki az eredeti nevét és jelentettem fel, - a rendőrség és a NAV is elhajtott. Előbbi, hogyha elkezdte az ember a munkát, akkor a bírósághoz forduljak. A NAV pedig, - a pár millás károm áfa-köteles részét nem tartották elég magasnak a nyomozáshoz. Nyilván, tele van az ország ilyen és még nagyobb szélhámos vállalkozóval. )
3/10
Nickname123 2022 szept. 09. - 22:46:08 3/10 Előzmény napraforgó
(4995/5118)
Sarika malaca szinten csak idohuzas. Nincs a sztoriban mar semmi, egy resz alatt az egeszet le lehetne mar porgetni, csak akkor nem lehetne annyi reklamot koze gyomoszolni.
6/10
Rojita 2022 szept. 09. - 22:35:46 6/10
(4994/5118)
Vasvári Emesének nagyon jól állnak ezek a markáns szerepek.
Viszont, mint "házassági vagyont felmérő becsüs," (ha van ilyen?) azt mondta, h az "álnéven kötött házasság érvénytelen." Nekem meg rögtön beugrott Rejtő: Piszkos Fred, a kapitányában a Vadsuhanc, azaz a Boldogság szigetek főhercege. Emlékeztek a történetre? A fiatal herceg kalandvágyból, álnéven elmerült az alvilágban, ahol hozzákényszerítették Vöröskaromhoz, trónja ellenségének lányához. Rejtő vmi olyat mondatott a hősével, h a herceg majdnem elájult, amikor megtudta, h egy hivatalos személy végezte az esketési ceremóniát és Ő hiába mutatkozott álnéven, de így is a felesége lett a rangon aluli hölgy.
Mi itt a jogi helyzet az álnév használatánál? Lehetséges, h Rejtő Jenő kiváló író volt, de nem jogász és nem is nézett utána az illetékes törvénynek?
6/10
Rojita 2022 szept. 09. - 22:01:03 6/10 Előzmény napraforgó
(4993/5118)
Ez a kopasz tengerimalac ijesztő, nyilván azért kapott szerepet.
Nekem a szőrös tengeri malac se tetszik. A teste szép bundás, masszív, de kaparó, madárlábai vannak.
De hát, egy ajándéknak örülni kell és Sárika annyira helyesen örül neki.
6/10
Rojita 2022 szept. 09. - 21:53:25 6/10 Előzmény napraforgó
(4992/5118)
Igen, az a talált rendőring lesz a megoldás. Akkor csak egy rossz-életű suhanc lesz a gyilkos, - közülük Szergej a leggyanúsabb, Ő volt ott a bárban.
Olyan kis nüanszra nem adunk, h vki kora-tavasszal ment bele a tóba és nyár közepén jött ki a vízből.
6/10
napraforgó 2022 szept. 09. - 21:27:15 6/10
(4991/5118)
Sárika tengerimalaca eléggé fura, annyira azért nem aranyos. Érthetetlen, hogy miért hurcolta körbe a falun.

Bonifácot talán visszahelyezték a makkosi templomba?
6/10
napraforgó 2022 szept. 09. - 21:23:53 6/10
(4990/5118)
Zénóék találtak egy magyar rendőringet Tánya öltözőjében, nyilván Szkander gyilkosa viselhette. Talán Szergej? Igaz a műholdas felvétel (vagy drónos?) szerint az a rendőr kék egyenruhában volt, nem fehér ingben.

Kicsit furcsának találtam, hogy Pintér és Jani kabátban mentek el Szkandert keresni, a leheletük látszott a levegőben. Vagyis eléggé tél lehetett, amikor ezt forgatták.
De aztán Szkander már napsütötte nyárban úszkált a tóban, igaz holtan. Huba is egy szál pólóban volt, amikor megtalálta a békatalpakat, meg pláne a kávét. És nem volt olyasmiről szó, hogy a hulla hónapokon keresztül a tóban lett volna!
Ezeknek a dolgoknak szoros egymásutánban kellett történniük!
6/10
Rojita 2022 szept. 09. - 21:23:17 6/10
(4989/5118)
Na, lehet hinni Janinak?
3/10
Nickname123 2022 szept. 09. - 21:18:31 3/10
(4988/5118)
Mar nagyon unom ezt a Szent Adalbert historiat, meg a csontjait. Talan ha nem bolygattak volna, meg nem huzgalta volna keresztul Makkoson a koporsojat Bonifác, meg nem cibaltak volna jobbra-balra, akkor nem gyalaztak volna meg, nem kene ujra temetni se. Mar egyszer elvolt, minek kellett haborgatni. A tegnapi mulatos is csak idohuzas volt, ugy ahogy lenyegeben az elmult reszek is.
luci87 2022 szept. 09. - 20:26:55
(4987/5118)
Aranyos volt Sarika,hogy szaladgalt,megmutogatni a csupasz tengerimalackajat..:)De senkinek se tetszett,szegeny!:)

Roka Gina vegre pofara esett...az a rovid haju no,egy idetlen nadragban,inkabb ferfira hasonlitott..:(
6/10
Rojita 2022 szept. 08. - 13:38:29 6/10
(4986/5118)
Kíváncsi vagyok, dobnak-e vmi mentőkötelet Janinak, h mégse vesztette el a józan eszét a reménytelen szerelemtől és nem úgy történt a Szkander-ügy, ahogy most gondoljuk.
Az lenne a frappáns megoldás, ha minden máshogy lenne, mint ahogy látjuk. A suhancok vezetője nem egy gyerekkori trauma miatt lenne pszichopata, Kiskalános vmi titkos paranccsal magyarázná görénységét és az ex-légiós hazatérne.

A burleszknek indult sorozat erősen műfajt váltott a végére. Belátom, h egy találó paródiát sorozattá elhúzni nagyon nehéz, (de nem lehetetlen. Lsd. Munka-ügyek). Egyszerűbb egy krimit összehozni egy - két ördögien gonosz karakterrel. Még kicsit reménykedem,- de erősen a sorozat vége felé járunk.
6/10
napraforgó 2022 szept. 06. - 03:19:15 6/10 Előzmény Rojita
(4985/5118)
Ami késik, nem múlik.
6/10
Rojita 2022 szept. 05. - 22:25:43 6/10
(4984/5118)
Még se lett gyerekrablás.
6/10
napraforgó 2022 szept. 05. - 21:08:52 6/10
(4983/5118)
A faház cirka 5 km-re lehet a falutól, mert ha kocsival mennek, percekig autóznak odafelé. Sárika begyalogolt a faluba, otthon megsütötte a péksüteményeket, amelyeket aztán visszacipelt a faházba. Ludmilla rátelefonált, erre harmadszor is megtette az utat. Minezt percek alatt, hogy még az ebédet is meg tudja főzni. lehet, hogy Sárikának különleges képességei vannak, tud teleportálni.
Hát ez vicces.

Úgy tudtam, hogy Topolisz lesz Armand fia, bár rejtély miért van ilyen fura neve. És miért is kell bűnöznie, ha az apja olyan kőgazdag?

Jani meg szérverette a pofáját, hogy a tanú ne ismerje fel. A hülye Imi meg midig mindent az öklével akar elintézni.
3/10
Nickname123 2022 szept. 05. - 20:25:11 3/10 Előzmény napraforgó
(4982/5118)
Arrol nem is beszelve, h meg, fürdőszoba sincs abban a fahazban, vagy legalabb egy lavor, de mindenki el van ajulva attol a fahaztol es hanyan laktak is mar ott, a semmi kozepen, viz nelkul, mert kut sincs.
6/10
napraforgó 2022 szept. 04. - 14:56:39 6/10
(4981/5118)
Krisztina és Oleg annyira örültek a kőgazdag nagyapa felbukkanásának, hogy teljesen elvakultak tőle. Az biztos, hogy én sem hagytam volna, hogy a gyerekem egy egész hetet töltsön a sosem látott új rokonnal, sőt, az első találkozáskor biztos nem is hagytam volna magára. Csak lassan és fokozatosan, ha már jobbanmegismerték egymást. Viktorka sem egy lángész, hogy hagyta magát elküldeni. Ilyen szempontból jobb lett volna, ha Armand a Bárány házban marad, onnan nem tudott volna nyom nélkül eltűnni a gyerekkel.

Már olyan rég volt emberrabolás, szóval épp aktuális volt ez is.

Amúgy mindig csodálkoztam ezen az egyterű faházon, amelyben mindössze egy dupla ágy van. Hol aludt volna Sárika? Na és Viktor? Nem beszélve a kislányról. Csak nem a nagypapival kellett volna aludnia? Ezen az apróságon Hagymácska úgy túllibbent, bele sem gondolt. És Hagymácskát még az sem érdekelte, hogy ki Tatjána vérszerinti apja és hová lett az illető? beérte Armand magyarázatával, hogy elzüllött és ő kitagadta.

Korábban Sótonyi együtt aludt Pintérrel?, meg pláne, amikor hárman voltak Ginával...
Egy csomó baromság van ebben a sorozatban.

3/10
Pünkösdi Kató 2022 szept. 04. - 14:23:11 3/10 Előzmény napraforgó
(4980/5118)
Korábban hiányként olvastam a fórumon, hogy a szereplők nem változtak a DÖ-ben. Itt aztán nem lehet okunk panaszra, Marozsán miatt azóta sem tértem magamhoz... Az epekedő Janikát amúgy sem bírtam, Marozsán többet változott, mint 360 fok. Krisztinát én továbbra is kedvelem, hisztis egy karakter, sőt, túlzás lenne a valóságban, de ettől még jól játsza Sajgál Erika Krisztina szerepét. Megérdemelné, hogy Viktorka is lelépjen, mert néha tényleg sok.
Bonitó 2022 szept. 04. - 12:43:32
(4979/5118)
Kíváncsian várom, hogyan folytatódik, mi lesz Tatyika sorsa?!
Bárhogy is alakul majd a történet, az egész sorozat alatt Tatyikát rabolták el a legtöbbet. Nekem az a furcsa, hogy ez a Kriszti-Hagymácska csak úgy ukmukfukk ott hagyta a kislányt a teljesen ismeretlen, csak bemondás alapján "igazi?!" nagypapának. Naná, hogy egy gyereket a sok ajándék játékkal el lehet szédíteni! A játékokkal nagyszerűen el lehet vonni a figyelmét is! De a mindent kinyomozó Krisztina, aki utána járt mindennek - ha kellett, ha nem -, most otthagyja a kislányt egy nyomorék öregemberrel?! (Mert gazdazdag?!)
Node, ez az Armand mit akarhat a kislánnyal?! Ellopni?! Eltűnni vele a világ ismeretlen szegmensébe?! Sárika csak azért kellett, hogy nagyobb legyen a hitelesség? Sárikát elküldik anyagbeszerzésre, Armand kiugrik a tolókocsiból és lelépnek?! Vagy miért sugalltak valami ilyesmit az összeollózott előzetesből?!

A Szkander féle haláleset kapcsán is annyit tehetetlenkedtek, annyit csűrik-csavarják már a dolgokat, valamint annyira elhúzták ezt vonalat is, hogy mire ki fog derülni mi is történt valójában, az embert már bizisten nem is érdekli! Sőt, már azon sem lepődnék meg, ha Szkander élne?!

A bánya jelenet, mindenesetben szánalmas, erőltetett, már-már szürreális volt. Már mosolyogni sem tud az ember Lajoson. Aki vagy hősként tér Makkosra, vagy marad továbbra is a felesége farvizén?! Szemereki és Sótonyi teszetosza szereplése egy blődség. Sótonyi még mindig abban a stüszivadász gatyában van, "bejárja a benne a fél világot", nem kicsit lehet már büdös?! Ahogy Sótonyi/Gálvölgyi a bánya őrnek magyaráz, az már szinte blamázs!

És bizony szürreális a "milliárdos befektető kosárlabdázó" sztori ( karaktere! ), és ezzel egy újabb szereplő finanszírozása, semmiért! Ludmilla/Hernádi Judit hanglejtése, szemeinek meresztgetése, nekem nagyon nem jön be. (Nagyon csalódtam Gálvölgyi és Hernádi játékában!)

Viszont Zsiga és Pityke jelenete nagyon kedves volt számomra.
És továbbra is marad a heppem, hogy túl sok a szereplő, ennyi karakter nincs a mesében sem!
Végül is nem lenne baj, ha a végén értelme lesz, hogy szerepelnek?!
De ahogy jöttek eddig, úgy mentek el észrevétlenül, karakterük feledésbe merülésével egyetemben!
A nézők rovására! Szerintem.