Téma: Keresztanyu

6/10
napraforgó 2022 júl. 27. - 10:38:31 6/10
(4778/5118)
Valaki felhivta a figyelmemet a vizihullával kapcsolatban arra is, hogy a mentők - igen, a MENTŐK! - és nem a rendőrség azt is megállapitotta, hogy a halott ujjlenyomata nem szerepel semmilyen nyilvántartásban. Brávó! Ezek szerint már a mentők is fel vannak szerelve ujjlenyomat olvasókkal és össze vannak kötve mnidenféle nyilvántartással, ahol az ujjlenyomatokat számon tartják.

Megjegyzem, hogy a halottakat - főleg, ha ahogy mondták, a halál 4-5 napja állt be, bizony nem a mentők szállitják el, hanem a halottszállitók.

Azért ezek az információk nem titkosak, ezeknek könnyen utána lehetne nézni.
9/10
kisCsongi 2022 júl. 27. - 10:13:56 9/10
(4777/5118)
.
6/10
napraforgó 2022 júl. 27. - 03:13:37 6/10 Előzmény Mark1993
(4776/5118)
Ennek ellenére ellenkező információkat közöltek velünk anno. Mert igaz, hogy a "Szigorúan bizalmas" aktában Márkot őrmesterként jelezték - nyilván nem lehetett magasabb rangban a törzsőrmester Tomasevicsnél - de Marozsán csaknem őrnagynak titulálta. Végül is nem lehetetlen, hogy egy fiatal, tehetséges és ambiciózus tisztet rangrejtve elküldenek valahová, hogy egy kényes feladatot végrehajtson.
Az aktáját megszerezhetik az ellenséges körök, igy lehet, hogy abban is hamis információkat osztottak meg.
A gondom az, hogy ezeket a jó korán felmerült szálakat nem zárták le, nemhogy csak függőben hagytak, hanem totál elfelejtették. És ezt egy ilyen félig krimi (félig meg vigjátéknak titulált valami) nem engedhetne meg. Márkról már régesrég ki kellett volna derülni mindennek - pl. hogy csak azért állitották rá Sótonyira, hogy lebuktassa (Nem történt meg, illetve Márknak semmi köze nem volt a lebukásához, vagyis egy pancser a pofa). A makkosi csempészek lebuktatása is a feladata lett volna, de ugye azt sem csinálta. Valahogy nem egészen hihető, hogy egy nő miatt egy abiciózus fiatal tiszt hónapokig, évekig játsza az ostoba közrendőrt.
5/10
Mark1993 2022 júl. 26. - 23:21:31 5/10 Előzmény napraforgó
(4775/5118)
A titkos ügyiratos aktában is őrmesterként hivatkoznak rá, nem hadnagyként.

A többi kérdést ezerszeresen feltettük, de sajnos egymás között keringenek a fórumon, pedig ha valamelyikünk venné a bátorságot, és mégkérdezné a Showrunner főasszonyt hogy miért nem passzolnak a rendfokozatok, mint ahogy Tomasevicsnek sem.

Az ostobasági versenybe Zénó hol van ? Volt tanárnője megjegyezte, hogy nem volt jó képességű, sőt lassú felfogású volt, de jószívű és ezért lett rendőr :D

Hogy van a hülye fokozása ? Póstás, direkt hosszú o-val, rendőr és vasutas :D
6/10
Rojita 2022 júl. 26. - 21:56:56 6/10
(4774/5118)
Nem volt előnyös, h Sótonyit világos-színű kezeslábasba öltöztették. Azt hittem, rosszul van G.J. - annyira vörös volt az arca, - nyilván leégett a forgatás előtti napokban.
6/10
napraforgó 2022 júl. 26. - 17:06:55 6/10 Előzmény Mark1993
(4773/5118)
Az alapkiképzés ellenére Imi a legbugyutább az örsön. Talán csak Tomasevics ostobább nála.
6/10
napraforgó 2022 júl. 26. - 17:04:29 6/10 Előzmény Mark1993
(4772/5118)
Mark elvégezte a rendőrtiszti főiskolát. nem is értem, mit keres még Makkosszálláson? Elvileg azzal a titkos megbizatással küldték Makkosra, hogy számolja fel a csempészetet. Ehhez képest a legnagyobb segitőjük lett.
Az első évadban mutatták, hogy Tomasevics irodájának a falán is ott lóg a Rendőrtiszti Főiskola diplomája. Akkoriban csodálkoztunk is, hogy akkor hogy maradhatott altiszt.
5/10
Mark1993 2022 júl. 26. - 14:21:57 5/10 Előzmény Rojita
(4771/5118)
Nagy a létszámhiány, és az elégséges alá értékeléssel végzőket is átengedik.

Nálunk is a 120 emberből 90 végezte el az egészet, de ha komolyan vették volna, akkor meg 50-re is lecsökkent volna az egész.
6/10
Rojita 2022 júl. 26. - 13:25:18 6/10 Előzmény Mark1993
(4770/5118)
Igen, nekem is a fülemben maradt ez a kijelentés, - akármit is jelent ez az "alapkiképzés". Biztos, h "mi" kaptuk ezt a megjegyzést, mert korábban már hosszan taglaltuk a makkosi őrs sok képtelen őrmesterét.
5/10
Mark1993 2022 júl. 26. - 13:13:16 5/10 Előzmény Rojita
(4769/5118)
A tegnapi részben említette Imi, hogy ő legalább volt alapkiképzésen.
5/10
Mark1993 2022 júl. 26. - 13:11:21 5/10 Előzmény napraforgó
(4768/5118)
Mergancz Sándor rendőr dandártábornokból egyetlen tollvonással katonai rendész dandártábornokot csináltak. 2016 márciustól 2021 februárig az MH Katonai Rendészeti Központ parancsnokaként szolgált. De hasonló jellegű szervekről van szó, engedett az át és visszajárás.

Itt meg full civilből csináltak főrendőrt, újabb forgatókönyves / showrunner-i fantázia ez.
3/10
Szana7 2022 júl. 26. - 12:43:59 3/10
(4767/5118)
Ez egyre vállalhatatlanabb. Napraforgó, lentebb leírt pár érthetetlen dolgot úgy első blikkre. (Az elköltöztetett tó tényleg óriási baki.) Akkor kapcsoltam el, amikor percekig doboltak az asztalon de úgy, hogy konkrétan a párbeszédet sem lehetett érteni. Nem tudom ez kinek volt vicces, a rendezőnek biztos az volt mert többször is visszahozta a jelenetet. Az a baj a hasonló "vígjátéknak" szánt sorozatokkal, hogy a karaktereket ábrázolják debilnek ahelyett, hogy a humort a frappáns riposztoló párbeszédek jelentenék, vagy a jól kitalált helyzetkomikumok. Na itt egyik nyomát sem lehet már felismerni. Annyira ötlettelen és végletekig leegyszerűsített karakterek viszik a sztorit, hogy gyorsan bele lehet unni.
6/10
Rojita 2022 júl. 26. - 12:23:40 6/10 Előzmény napraforgó
(4766/5118)
Pálinkás Györgynek meg muszáj, h késleltessék a hazaérkezését, h tudják a mesét nyújtani. Szimpatikus volt eddig Marozsán Gábor (Maday Gábor), - remélem, csak átmenetileg csinálnak Belőle barátból ellenséget. Majd a végén megmagyarázza, hogy Sótonyi (és orosz-ukrán segítőinek) teljes leleplezéséhez kellett az ellenséges szerepbe bújnia.
6/10
Rojita 2022 júl. 26. - 12:12:03 6/10 Előzmény napraforgó
(4765/5118)
Eddig se ragaszkodtak a szakirányú végzettséghez sehol. A makkosi rendőrőrsön például se Iminek, se Zenónak, se Kalányos Janinak nincs vmilyen, akár "levelezőn" elvégzett rendőri szakiskolája - tanfolyama.
6/10
Rojita 2022 júl. 26. - 12:04:40 6/10 Előzmény luci87
(4764/5118)
Igen, az ilyen jelenet nem vígjátékba való. Klárika eddig biztosította a piaci komikát, nem érdemelte meg ezt a jelenetet. Ezért gondolom, h ez csak egy átverés. Szkander lába alatt forró lett a talaj és egy igazi bűnözőre húzta rá a pulóverét, Ő meg elbújt.
6/10
napraforgó 2022 júl. 26. - 10:12:29 6/10 Előzmény luci87
(4763/5118)
Hát Szkandert el kellett tüntetni, vagy börtönbe csukják és akkor még előkerülhet valamikor valahogy, de ha szépen kinyiffantják, akkor már semmi esélye később sem.
Azt nem értem sehogy sem, hogy Pálinkás Györgyöt miért kellett megint eltüntetni? És miért pont Marozsán?

Valaki tudja, hogy Marozsán hogy válhatott hirtelen főrendőrré? van rendőrtiszti végzettsége?
Mert az államtitkársághoz nem kell ilyen, talán csak sima felsőfokú végzettség, na de egy rendőrtisztnek azért végig kell(ene) járni a szamárlétrát!
luci87 2022 júl. 26. - 05:07:33
(4762/5118)
Klarika sosem volt nagy kedvencem,de most nagyon megsajnaltam.Nagyon jol alakitotta az aggodo anya szerepet,szinte teljesen megoregedett,osszezuhant par perc alatt.
6/10
napraforgó 2022 júl. 26. - 04:09:26 6/10
(4761/5118)
Én jót röhögtem az első részen. Először is, a Békás-tó a többszörösére nőtt az elmúlt évad óta, na és átköltözött az erdő közepéről a valahai kis békás kacsaúsztató egy mező közepibe - mert hogy ez a tó nem az a tó, az biztos. Babos és Huba sem horgászkodott azelőtt, de sebaj.

Imi meg lelkesen hurcibált be a csomagtartóból a rendőrségbe egy bábút, aminek a láthatóan kitömött nadrágja röhejes volt. Még a székbe is a bábút helyezte el, csak amikor a redőnyöket kezdte el elsötétiteni, akkor váltott a bábú Bonifácra. Húhh, de vicces volt.

Aztán ott van Bonifác, akit Imi és Zénó bedug a kóterba. Bonifácnak ELŐL bilincselik össze a kezét és mégsem jut eszébe, hogy letépje a szájáról a szalagot!!!! Hát van ilyen hülye ember? Csak a szájzárral próbál ordibálni, pedig ha leveszi a szájáról a szigetelő szalagot, akkor rendesen képes lett volna kiabálni. Hát ez is.... jajj, de béna.

Most Marozsánból csináltak egy "ellenséget?" merthogy főgonosznak lenni kell???? Vicces.
És mi a fenét is keres Böbella az örsön???

Gondolom, hogy a Szkandert játszó szinész megint rosszat tett, ezért őt rövid úton kírták, mint vizihullát.

Laurán viszont erősen látszik a terhessége, kacagtam, hogy a családja semmit nem vett észre a fura öltözékei alatt, csak vicces megjegyzést tettek rá. Ildi most végleg távozott apácának Rómába? Most őt is kiírták, vagy még majd előfordul Makkoson?

Damil kampánya borzalmas, az is marha, aki rá szavaz. A 48 %-ot sehogyse értem. Szegény Ludmilla hiába erőlteti magát. Ahogy Sárikát győzködik, na az valóban vicces. És igen, ilyen az igérgetős szavazatszerző kampány, aztán a fele se, sőt a negyede sem valósul meg a sok igéretnek.

Nekem tetszett az inditás, remélem, hogy ilyen marad a többi rész is!

6/10
Rojita 2022 júl. 25. - 21:51:51 6/10
(4760/5118)
Erős krimi-szállal rúgták be a 4. évadot, ami indításnak jó, csak meglepő egy vígjáték-sorozathoz.
Az áthallásos választási ígérgetés frappáns, - ezt megszoktuk már minden politikustól.
Remélem azért, vmi félreértés lesz és nem akarják Szkandert teljesen kiírni.

Úgy látom, nem akartak új színészeket behozni az évad új karaktereinek, hanem, mint egy színházi társulatban, több szerepet is játszik egy színész, ill. - többen fognak kapni egy kis történetet, hogy miért is játszik most egy másik szerepet a korábban megismert karakter. (lsd. Marozsán államtitkár, vagy Bonifác).
6/10
napraforgó 2022 júl. 23. - 10:47:13 6/10
(4759/5118)
Kiváncsi vagyok, hogy zárják le a története és hány részes lesz a 4. évad.
Én nem látom értelmét, hogy Róza mama legyen a polgármester, egy járni sem tudó végtelenül idős hölgy. Akkor már jobb, ha marad az eddigi polgi. Damil nem alkalmas, Ludmilla jó lenne és jó lenne Birka Joe is. Nekik van valamennyi eszük is a feladathoz. A többiek - pfff.