Téma: Keresztanyu

2/10
offtopic
Ordító egér jan. 01. 15:28:16 2/10 Előzmény janderka
(4761/5101)
Hááát... Az előzetes alapján plázacicák szerepelnek benne, NŐK kevésbé. Talán kiderül, kit alakított volna MG, aki a DÖ-rajongók szívében mindörökké Szláven marad.
offtopic
janderka jan. 01. 15:11:18 Előzmény Ordító egér
(4760/5101)
Egy teheti számomra érdekessé: ha vetkőznek majd benne sokat

(Melyik figurát játszotta volna Molnár Guszti? Az Ötvös András féle pincért?)
2/10
offtopic
Ordító egér jan. 01. 14:49:04 2/10 Előzmény luci87
(4759/5101)
Hát még én! Mi az, hogy? Nagyon is! Avagy ennyi mazochizmus kell is az embernek.
luci87 jan. 01. 14:16:25 Előzmény Ordító egér
(4758/5101)
En adok egy eselyt neki, fogom nezni.
2/10
offtopic
Ordító egér jan. 01. 12:04:19 2/10 Előzmény janderka
(4757/5101)
Várjuk ki a végét, mert akár éktelen bukta is lehet a végén! (Avagy én vagyok menthetetlenül optimista?)
2/10
offtopic
Ordító egér jan. 01. 10:10:55 2/10
(4756/5101)
Barátaim! Ujjongjunk! Akinek nem elég fórumunk tárgya, tavasztól a Barbie Nightmare Works alábbi szuperprodukcióját is élvezheti: https://sorozatwiki.hu/hirek/hotel-margaret-itt-a-keresztanyu-alkotoinak-krimisorozatanak-elso-elozetese/
A másfél perces előzetes alapján olyan ez, mint a régi Moldova-szatírák "Mindent bele" terméke, amely kolbász ugyanúgy lehet, mint csokoládé. Lényeg, attól kapta a nevét, hogy felseprik a gyárudvart és az összegyűjtött trutymót dolgozzák fel aromák és egyéb hulladékok hozzáadásával késztermékké.
4/10
Pünkösdi Kató 2021 dec. 31. - 18:35:07 4/10
(4755/5101)
BÚÉK!
Megnéztem az utolsó 5 részt, jó volt feleleveníteni a történetet, a jeleneteket. Az utolsó előtti rész, A váratlan vallomás ott van a top 5 rész között. Újranéztem újra is:)
8/10
Rojita 2021 dec. 24. - 19:22:07 8/10
(4754/5101)
Kellemes karácsonyt
8/10
Rojita 2021 dec. 14. - 22:55:52 8/10
(4753/5101)
8/10
Rojita 2021 dec. 10. - 16:03:59 8/10 Előzmény Magenta99
(4752/5101)
Igen, ők azok a "magyar állampolgárok", akik nem itt élnek, természetesen, nincs mo-i lakcímük, nem ismerik az itteni életet, de otthonról, levélben szavazhatnak.
Ez olyan, mintha a filmbeli Oleg, magának, a családjának és fél Vologyának megszerezte volna a magyar állampolgárságot a magyar kedvezményekért - és természetesen, a fél ukrán falu levélben szavazna a magyar választásokon is. (Tudom, sántít az ukrán példa, mert a legújabb fejlemények szerint egy ukrán nem lehet kettős állampolgár.)

A betelepült, határon túli magyarok a legritkább esetben szenvedik az itteni nehézségeket, mert a legtöbbjük azért jött át, mert kész állami-egyházi állás - lakás várta.

Mivel a magyar össz-ellenzéki összefogás nem akarja megsérteni a határon túl élő magyar állampolgárokat, ezért nem foglalkoznak ezzel a "furcsa" szavazással. Illetve, próbálják meggyőzni őket, hogy az életünk az itt élőkre tartózik. (Mintha meg lehetne győzni egy erdélyit bármiről is.)
Tehát, részemről lezártam a ht-iak iránti érdeklődésemet. A továbbiakban csak Makkosszállás és Vologya lakosainak mindennapjait fogom figyelni.
offtopic
Magenta99 2021 dec. 10. - 15:23:55 Előzmény Rojita
(4751/5101)
A betelepültek legalább itt élnek és elszenvedik a következményeit annak, ahová az X-et teszik.
Engem sokkal inkább irritálnak azok, akik ott élnek, de leginkább ők döntik el, mi történik itt.
8/10
Rojita 2021 dec. 10. - 14:02:54 8/10
(4750/5101)
Olvasom, h csak most fejezték be a forgatást. Január első hetében lesznek képernyőn.
8/10
Rojita 2021 dec. 08. - 00:04:33 8/10
(4749/5101)
Itt kicsit megkésve kíván Mikola Mikulást.

Jót nevettem a "kialakult hivatásos határon túliak rétegén. "
Nagyon sok tiszta-szívű felvidékit, tisztességes kárpátaljait és jó szándékú, (de iszonyúan erőszakos) erdélyi magyart ismerek. Sajnos, a dolgos, normális, hétköznapi, határon túli magyarok jó hírét elnyomja az a pár közszerepet vállaló és egy átlagos, mai NER-hívőt túlteljesítő betelepült ht-i mentalitása, aki úgy találja, h addigi nyomorúsága, üldözöttsége és el nem ismert tehetsége feljogosítja, h elfogadja a felkínált kinevezéseket, rózsadombi villát és minden földi jót. Cserébe nyal és tapos.
Egyetértek, h a vegyes kultúrájú falvak lakosai minden történelmi korban, jól megfértek egymással addig, míg egy új elöljáró (földesúr, jegyző, pap, polgi) össze nem ugrasztotta őket.
Az új lakcím-törvénnyel megerősítve a korábban is lejtős pályájú választási rendszerünket, sztem, a tavaszi választás már most eldőlt.
Így, a januárban folytatódó, talán húsvétig futó film talán fog néhány fricskát szétszórni e témában, de a kialakult politikai helyzetre nem lesz befolyása. Minden ugyanúgy fog folytatódni, mint eddig.
2/10
offtopic
Ordító egér 2021 dec. 07. - 20:02:36 2/10 Előzmény Rojita
(4748/5101)
1. Nem vitatom, hogy kialakult a hivatásos ht. magyarok rétege, ami már a 90-es években elkezdődött. Ezek abból élnek messze a magyar átlag felett, hogy a Trianonban elcsatolt részeken, elsősorban a Romániának juttatott területeken születtek. Ugyanakkor rengeteg jó szándékú, tisztességes ember van, aki konokul ragaszkodik magyar voltához. Értem én a hátsó szándékot, de ha a magyar állam nem újít(tat)ja fel azokat a templomokat és iskolákat, akkor azok tovább pusztulnak, vagyis az erdélyiek stb. szempontjából teljesen indokolt a hála lerovása.
2. A több mint milliós új lakcím-bejelentettre márciusban térjünk vissza, mert addigra talán már rendelkezésre állnak adatok a ténylegesen (az esetek döntő többségében kamu címre, pl. présház/sufni/ 50-en ugyanoda) bejelentkezőkről. Utóbbiak közül csak az erdélyiek és a vajdaságiak számítanak, a felvidékiek és kárpátaljaiak NEM lehetnek kettős állampolgárok, tehát e szempontból (=mo.-i lakóhellyel rendelkező magyar állampolgárok) értéktelenek.
3. A KA-ra visszatérve minden hiszti és provokáció dacára a magyar-ukrán együttélés működik, az ellentéteket felülről szítják.
4. Kérdés, mikor kerül adásba a KA 3. évada, és mikor ér véget.
8/10
Rojita 2021 dec. 07. - 15:59:41 8/10 Előzmény Sumomo_
(4747/5101)
Ezt én ukránnal hallottam.
Propaganda? Nem ismersz határon túlról jött nagyon kisembert, aki itt lett a kormánypárt kinevezett szószólója és ökle? Többet is ismerünk.
A propaganda nagyon fontos. Nem véletlen, h nálunk külön minisztériuma is van. Tavaly 130 milliárd forintot kaptak a kormánytól, ezért minden fórumon sulykolják a kp-i szólamokat.
(Innen ugyan kicsapnak minket, ha a filmről nem szólunk).
Szóval, sztem, ha a film húsvét utánra is kitart, akkor az ukrán - magyar csempész - téma kicsit fog kapni politikai fűszerezést is. Nem sokat, csak egy kis összekacsintást.
offtopic
Sumomo_ 2021 dec. 07. - 15:15:17 Előzmény Rojita
(4746/5101)
Nem szeretnélek megsérteni, de ezek számomra nem tények, csak sunyi propaganda, mint a 29 millió román, aki elveszi a magyar nyugdíjas nyugdíját.
8/10
Rojita 2021 dec. 07. - 14:27:58 8/10 Előzmény Sumomo_
(4745/5101)
Beszéltünk már sokat Gináról, a határon túl született hányattatott múltú nőről, aki a nála kb. 25-30 évvel idősebb Tivadarhoz ment férjhez és így lelt nyugalomra. Az ilyen "érdekházasság"gyanús frigyek mindig is voltak, nemcsak ma. De beszélhetnénk az egyének hasonló "érdekhonosításáról" is. Hány olyan fiatal és kevésbé fiatal, határon túli magyar települt át Mo-ra és vált "pápábbá a pápánál". Sokan rögtön hivatalt is vállaltak a kormánypártban és annak intézményeiben. Szülőföldjükön nem tudtak kiemelkedni, de itt bőszen, ha kell véres szájjal hirdetik hithű ősmagyarságukat és saját tehetségüket. Kiállásukért természetesen, mindent megkaptak a regnáló hatalomtól, (egyben egész, népes családjuk is). Igazgatóságot, minisztériumi hivatalt, tanári, alapítványi kinevezéseket, horribilis fizetéseket, villákat, tízmilliós kocsikat,... Nincs kétségünk, h a betelepültek gondolkodás nélkül hova fognak szavazni.

A különböző korábbi felmérésekről és statisztikákról pedig mindenki tudja, mit mondott egyszer egy híres ember...
Ja, az új lakcímbejelentési - törvénnyel pedig, több mint 1 milla határon túli szavazó már most biztosított.
2/10
offtopic
Ordító egér 2021 dec. 07. - 11:06:46 2/10 Előzmény Sumomo_
(4744/5101)
Erre majd májusban térjünk vissza. A ht-i szavazók pártok szerinti megoszlását viszont meg lehet állapítani, ellentétben a 2019-es önk.-i választáson szavazásra jogosult, mo.-i lakcímmel rendelkező EU-polgárok voksainak megoszlásával.
offtopic
Sumomo_ 2021 dec. 07. - 10:36:46 Előzmény Rojita
(4743/5101)
8/10
Rojita 2021 dec. 06. - 22:37:56 8/10
(4742/5101)
Németh Kristóf/ Bárány Jóska és egy régi ismerős