Téma: Keresztanyu

6/10
napraforgó 2022 ápr. 30. - 17:27:32 6/10 Előzmény Kempesbaba
(4698/5118)
Vámos Annabella őrmester (!) a Vidékfejlesztési Minisztérium ki tudja milyen államtitkárának utasitására (!) letartóztatja a BRFK egyik ezredesét. Hát ez tényleg elég vicces.

A TV, amelyik közvetitette a választást a Makkos TV volt. Ez is vicces. Ahol a piac összesen 2 bódéból állt, abból is az egyik virágos, ahol nincs közért, iskola, óvoda, meg úgy általában semmi, ott van helyi TV.

Én ezeket a nagy Ő műsorokat eddig sem néztem, nagy baromságnak tartom. Normális ember nem keresi plénum előtt a párját. Nem beszélve arról, hogy még senki nem maradt a "választottjával". Gondolom ugyanez a szitu a házasodós gazdákkal is, na az sem érdekel.
1/10
offtopic
vapiti 2022 ápr. 30. - 17:21:03 1/10 Előzmény napraforgó
(4697/5118)
Remélem olyan rész nem lesz ahol , Róza mama és György áldoznak a szerelem oltárán a viszontlátás örömére, mert az horrorisztikus lenne és 22 óra után leadható.
1/10
offtopic
vapiti 2022 ápr. 30. - 17:16:35 1/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(4696/5118)
Kedves Kató, ha tetszett , hogy mit művelt Imi Bonifáccal, írok egy még jobb és irreális ,viszont látványosabb megoldást. Mire Imi kiért a reptérre, a gép épp felszáll. Ám a feldúlt és dühös Imi áttörve a biztonságiak falát, ide sok harcművészeti elemet tennék, pisztolyával lelövi a gépet, majd arcán megelégedett mosollyal végig nézi amint Bonifác égő reverendában kimenti Ildit és együtt égnének el a reptér betonján a kárhozat és kerozin tüzében.
Bonitó 2022 ápr. 30. - 16:03:43 Előzmény Bonitó
(4695/5118)
Bonitó 2022 ápr. 30. - 16:00:45
(4694/5118)
A tegnapi rész - vagyis a záró epizód -, óriási csalódást okozott! Pedig nem vártam nagy dolgokat. Katasztrofális és polgárpukkasztó volt!
De mindegy, tény ami tény, hogy a "Nevesincs" pár fős helyiség szavazását, még a tv is közvetíti. Közvetítk azt a faxságot is, ahogy Ludmilla és Petra szaladgálnak a kamerák elé nyilatkozni, mint pók a falon! És megint a rendőrök?! Imi és az emberrablás?! Aztán nikkelbolha Krisztina "bánya megfigyelése kissámlival", a távcső, amellyel a szemüveges férje el tudta olvasni a suhancok papírját??!!! Sokkk!

Róza mama indulása a választáson a jéghegy csúcsa! Vénségére már vissza akart vonulni még a hálózatból is. Remélem, nem a demencia jelei jelentkeztek nála?!
Pesten Sótonyit letartóztatja beosztottja, "felsőbb parancsra?!" Az ukránok pedig elviszik? No comment! Az eredeti alap ötlettől oly távol kerültek, mint Makó Jeruzsálemtől.

Most a végén bevallom, hogy borzasztóan zavart már az is, hogy Pálinkás József és György "ikresítéséből" mi a ferde fityfirittyet akarnak/ akartak kihozni. Mert számomra érthetetlen a két karakter!

A sorozat tegnapi része eklatáns példája volt annak, hogy a sok marhaság, negatívan hat már rám! Aztán belefutottam az alábbi linkbe, és már biztos voltam benne, hogy már nem fogom nézni a következő évadot!
(Tudom, hogy velem ellentétben, vannak akiknek tetszik a sorozat. De tTermészetesen, mint mindig tiszteletben tartom mások eltérő véleményét!)

A fent leírtak miatt én most elköszönök, jó volt itt véleményt cserélni, kulturált hangnemben.
További jó fórumozást kívánok Mindenkinek!
1/10
Kempesbaba 2022 ápr. 30. - 15:21:36 1/10
(4693/5118)
Sok mindent láttam már az utóbbi évtizedekben, de itt a harmadik (?) évad végén kijelenthetem, hogy a Keresztanyu az egyetemes magyar sorozatgyártás egyik mélypontja. Nem fogok hangot adni azon döbbenetemnek, mi szerint érthetetlen számomra eme sorozat nézettsége (semmivel sem érzem színvonalasabbnak, mint pl Hotel Margaret, vagy épp a konkurens csatorna saját gyártású sorozatai), sokkal inkább azon reményemet fejezem ki, hogy az itthon is egyre népszerűbb streaming szolgáltatók elvesznek annyi nézőt a lineáris tv-ktől, hogy rákényszerüljenek arra, hogy legalább egy kis mértékben emeljenek a műsoraik színvonalán. Ellenkező esetben nem sok jövőt jósolok nekik a piacon…
3/10
Pünkösdi Kató 2022 ápr. 30. - 14:52:55 3/10 Előzmény vapiti
(4692/5118)
Nekem tetszett ez a rész, olyan jól szórakoztam. :) Nem foglalkoztam azzal, hogy a valósághoz -5 köze van. De nagyon tetszett Timike egy szavazata, majd az ezzel való szórakozás, aztán vajon ki lehetett a többi 33? Valószínű a körmös barátnői. Dühös voltam Damilra, hogy összeállt a primadonnával, viszont ott elszúrták, hogy Timikének is szaladnia kellett volna, hogy átadja a szavazatát az anyjának vagy Róza mamának. Tényleg zavaros Róza mama polg. jelölése, nem tudom, hogy ki lenne a legjobb rá. Kevés volt az utolsó rész, hogy kiderüljön Ildi lelépése, viszont jót nevettem az üzeneten, hogy Imi mit művel Bonival. Dühös voltam Tivire is, ahogyan megpróbálta a szavazást befolyásolni. Összességében tetszett az utolsó rész, volt egy kis izgalom, hogy vajon kiderül, ki nyeri a választást? Hát, futhanak még egy kört. Meglepődtem én is a részeredmények miatt, a sok "szabaálytalanság" miatt, de hát ez egy sorozat. Ha figyelembe vennék a szabályokat, HB nagysasszony biztos, hogy reklámfilmnek írna forgatókönyvet...
6/10
Rojita 2022 ápr. 30. - 13:15:09 6/10
(4691/5118)
A felvételek baki-gyűjteménye a legjobb.
5/10
Mark1993 2022 ápr. 30. - 13:14:54 5/10 Előzmény napraforgó
(4690/5118)
Elkerült az Alkotmányjog tananyagom, Államjog = Alkotmányjog, csak előző rendszerbeli elnevezés.
6/10
napraforgó 2022 ápr. 30. - 13:02:59 6/10 Előzmény vapiti
(4689/5118)
Az összes választási szabályt megszegték, ami csak elképzelhető.
Sem a helyettes állitás, sem a szavazatok átadása nem szabályszerű, mint ahogy az sem, hogy valaki csak a dicsőséget akarja, a munkát meg végezze más.
De az összes beszólás a jelenlegi választásokat idézi.

Azt se nagyon értem, hogy ha Laura Sárikánál lakik, akkor mit lebzsel állandóan a szüleinél és miért mondja, hogy megy lepihenni - az elvileg Ildi szobájába.
Ja, és még mindig nem tűnt fel, hogy Ildi nincs is otthon.

Könyörgöm, miért akar egy vénséges vén öreg matróna polgármester lenni? Hisz a jelenlegi polgi is fiatalabb nála és már épp vissza akar vonulni.
Egy nagy baromság, hogy Róza mama legyen a polgármester. Talán, ha 20 évvel fiatalabb lenne.
1/10
offtopic
vapiti 2022 ápr. 30. - 12:02:21 1/10
(4688/5118)
Tivadar ideális férj, minden nő álma. Ha Igor az ágyban Gina és ő közéjük feküdne be, Gina még azt is meg tudná neki magyarázni, hogy ez így van rendben.
1/10
offtopic
vapiti 2022 ápr. 30. - 11:57:45 1/10
(4687/5118)
Én nagyon sajnáltam Cafrangot. Amit szerető gazdája simogatás gyanánt csinált a fejével, az bőven kimerítette az állatkínzás fogalmát. Volt két letartóztatás is. A pesti főkapitányt Pesten elvitték az ukrán fegyveresek. Bonifácot meg a nemzetközi reptéren letartóztatási parancs nélkül elvitte Imi. Hát csak ennyire biztonságos szeretett hazánk. Egyszer már mondtam, a Makkosszállási polgármester fiktív személy, de könyörgőm Budapest főkapitánya létező személy, nem tudom mit szól ezekhez a dolgokhoz.
1/10
offtopic
vapiti 2022 ápr. 30. - 11:48:54 1/10
(4686/5118)
Ez a rész volt a téboly csúcsa. A választások előtt a TV és a rádió majdnem egy hónapig sulykolta a népbe a választás szabályait. Az író valószínűleg külföldön volt. Az tetszett a legjobban, hogy még jöttek, mentek a szavazók az urna már nyitva volt és számolták a szavazatokat, sőt be is mondták a pillanatnyi eredményt. Bravó. Ildi megérdemli a sorsát. Egy áhítatos szentfazék akinek az agya nem tudja feldolgozni mekkora bűnt követnek el Bonifáccal az ő imádott vallásuk szabályai ellen.
6/10
napraforgó 2022 ápr. 30. - 03:44:37 6/10
(4685/5118)
Számomra rejtélyes, hogy Sótonyit miért is adják át az ukránoknak??? Ha Ukrajnában követett el bűncselekményeket és kérték a kiadatását, akkor annak megvannak a maga szabályai. És az biztos nem máról holnapra történik! De igy biztos nem! NEM!

A másik ez a fura választás. Én nem ismerem a választási törvényt és bizisten nincs is kedvem végigtanulmányozni.
DE szinte biztos vagyok benne, hogy nincs olyan passzusa, hogy ha egy jelölt visszalép, állithat maga helyett valakit. Mint ahogy olyan sem, hogy egy jelölt menet közben átengedhesse a szavazatait másnak, egy már folyamatban lévő választás alatt.
Ez megint olyan Hüp-hüp-hüp Barbitrükk lehet, aminek semmi köze a valósághoz. SZÁNALMAS!

Ildiben nagyon csalódtam, mert az rendben van, hogy sirdogál, miután Bonifác faképnél hagyta az oltárnál, de már azt is sokalltam, hogy akkor hirtelen igen mondott Iminek. Miért? Nem tudott volna még egy kicsit szingli lenni? gyerekkel, vagy akár anélkül. Miért kellene fejest ugrani a házasságba? Egy olyanba, amelyikben nem is igazán biztos?

Ez a baromság meg, hogy az újra feltűnt álszent Bonifác egyetlen odavetett mondata, meg egyetlen ima az oltár előtt arra inditotta, hogy az egész eddigi életét odadobná az apácaságért hát számomra teljességgel hihetetlen.
És érdekes, a Harangozó családnak igazából fel sem tűnt, hogy Ildi eltűnt. És még azt a cédulát sem találták meg, amelyben remélhetőleg tájékoztatta a szüleit a távozása okairól. Lajos többet törődik a hülye macskájával, mint a 3 lányával összeségében.
Bonitó 2022 ápr. 29. - 18:50:56
(4684/5118)
Hogy mit szólt a Harangozó család ahhoz, hogy Ildikó elment Bonifác után?! 

- Először is, én soha nem preferáltam Bonifácot! ( Ez egyértelmű volt eddig is.) Viszont, nagyon drukkoltam Iminek! (Hiszen két kedvencem volt, Imi és Huba.)
Ildikó tegnapi húzása után, nagyon sajnáltam Imit! Ma már tudom, hogy jobb is, hogy így alakult. Most láttam csak igazán, hogy nem is működött köztük a kémia. Imi most a béka poppolója alatt van bizonyára, de hosszú távon Ő járt jól! Most még könnyebben fog felejteni, mint később, amikor már közelebb kerültek  volna egymáshoz. Szerintem.

Na és, hogy mit szólt a család?!  Azt, amit akkor szólt, amikor ott maradt Ildikó lányuk terhesen az oltár előtt. Amikor a paráználkodó pap meg elfutott Rómáig.  Semmit!

Azért, mert az alábbiak mindent elmondanak erről a családról.
. - Harangozó Lajos (Mihályfi Balázs) az autószerelő csempész az apa, egy roppant határozatlan, tityi-tutyi ember. Akivel a négy nő otthon azt csinál amit akar. Róza mama szintén, aki ismerve a vejét, még bele is rúgott időnként.  Lajosnak csak a macskája előtt van tekintélye, családja előtt lófarknyi sincs.annyi tekintélye sincs! A lányok kinevetik, rácsukják az ajtót és otthagyják a maga bajában.
 - Pálinkás Mariann (Ullmann Mónika) háztartásbeli, aki átvette férje helyét a hálózatban, majd a vörösmárvány bánya vezérigazgatója lett. Többet kever-kavar a hálózatban, mint otthon htb.-ként  fakanállal  a konyhában! Nem egy mintaanya!  És nem azért, mert "börtönt járt személy!" Hiába van három lánya, mint Csicsónénak! Hiányzik a szeretet, ami nagy kincs!
 - Harangozó Petra  (Dobos Evelin), aki közgazdászként  - mégis az apja műhelyében kezdett el dolgozni??? Állandóan a nagyapja után nyomoz. Most a polgármester címre hajt. Vajon sikerül neki? Ma este kiderül!
- Harangozó Laura (Tóth Angelika) rúdtáncos és pultus a fogadóban. Majd átállt egy időre Anatolij csapatába. Mkola volt a kiképzője az anyja tudta nélkül - aki szintén az anyja, azaz  Róza mama tudta nélkül kötött vádalkut a börtönben Sótonyival! Laura,  Zozo menyasszonya.
Laura karakterét alakító Tóth Angelika babát vár, és úgy gondolom, hogy most ki fog békülni Zozóval. És Budapesten kezdenek új életet ?! Így fogják kiírni a két karaktert. Habár lehet, hogy Zozót nem?! De olyan jelentéktelen figura,  hogy észre sem vennénk, ha a fővárosban marad végleg Laurával! :))

Nos, ez a fenti "furcsa család" mit szól, hogy Ildikó a makkosszállási templom elkötelezett (bigott!) híve elment?! Semmit. Ehhez sem!
Azon sem lepődnének meg, ha az asztalon találnák meg Ildikó búcsúlevelét! 
Lajosnak ott a macska, eljátszik majd azzal a következő évadban.
A három gráciának meg van elég baja.
Sőt, az is lehet, hogy a három gráciából csak Mariann marad a végére?!,
(Ildikó Rómába, Laura Budapesten, Petra is lehet, hogy Budapestre megy Márkkal, ha a polgármesteri címet nem nyeri el??!! )Node majd estére kiderül! Vagy nem??!!
6/10
napraforgó 2022 ápr. 29. - 17:06:57 6/10 Előzmény Mark1993
(4683/5118)
Nem biztos, hogy megtudjuk.
A mai rész eltelik a polgármester választással, meg Sótonyi leleplezésével.
5/10
Mark1993 2022 ápr. 29. - 13:23:26 5/10 Előzmény napraforgó
(4682/5118)
És a szülők mit fognak szólni hozzá ? :)
6/10
napraforgó 2022 ápr. 29. - 13:21:28 6/10
(4681/5118)
Erősen gondolkodnom kell, hogy van-e még egyáltalán szimpatikus szereplő a sorozatban. Róza mamától a csempészhálózaton át az ellenlábas hálózaton keresztül a bunkó rendőrökig mindenki hülye itt. Igen, itt mindenki hülye.
Bonitó 2022 ápr. 29. - 09:18:38
(4680/5118)
Ó jaj ajjaj bizony! :) Jajgattam én is! Sőt, medve anyáztam is! :))
Jóska és a nagyon okos társai ahogy beléptek Szvetlana lakásában, csak álltak az egyre jobban terjedő füstben, mint egy faszent!
Azt vártam, hogy mint az őrültek szaladnak ablakot nyitni, hogy levegő legyen?! Ha már rávetették magukat Hubára és nem az udvaron élesztgették?! De nem! Ajvékolnak a füstben! Jóska is csak állt és bazsalgott, mintha még disznótorban lenne?! Csak állt ott meredve, a kezében tartott slagjával!

Egyébként, nagyon tetszett Huba játéka!
Nagyon hitelesen játszott. Bizisten a végre felé már egyre jobban homályosodott a szemem, de nem a füst miatt. Le a kalappal Huba ( Varga Norbert) előtt! (Node, vénségemre jobban el is érzékenyülök. :)

Örülök, hogy Gina lebukott! Igor ismét "összehozta" Ginát és Tatyikát! Nem kellett volna!
Mert nem örülök Krisztina cirkuszának, mert már unom! Pedig cirkusz lesz a "pónizásból," az hótziher!

Személy szerint én nagyon csalódtam Róza mama és Gyurkája "nagy találkozásában!"
Ennyi évtized után lehetett volna sokkal romantikusabb! Szerintem. Hiteltelenek voltak!
Róza mama pedig így a vége felé egyre zavarosabb, kiábrándítóbb, nem különb a Deákné vásznánál. Szerintem.
Kíváncsi leszek a mai záróévadra?!
6/10
napraforgó 2022 ápr. 29. - 07:21:23 6/10 Előzmény luci87
(4679/5118)
Huba alakitása tényleg jó volt, Szergej és Topolisz rögtön rájött, hogy nem százas.
Azon viszont meglepődtem, hogy Szvetlána - Huba kérésére - értesitette Babost és a makkosi önkéntes tűzoltókat, akik seperc alatt meg is jelentek - át a határon, vámvizsgálat nuku.
És amikor berúgták az ajtót nem az volt az első dolguk, hogy kivigyék Hubát a friss levegőre (!!!), hanem nekiállnak ott abajogni, hogy térjen már magához. Háháhá!
Jaj, sőt, jajajj.