Téma: Keresztanyu

6/10
napraforgó 2022 jan. 04. - 07:59:08 6/10 Előzmény Rojita
(3718/5118)
Te hol találtad azt a rendelkezést, hogy egy nő elvesziti a magyar állampolgárságát, ha férjhez megy egy ukrán férfihoz??? És mi van az ukrán nő, magyar férfi házassága esetén?

Én semmi ilyen rendekezést nem találtam anno, amikor ez téma volt, sőt inkább pont olyan törekvéseket, hogy NE veszitse el valaki az állampolgárságát, pláne nem automatikusan pusztán a házasságkötés ténye miatt!

Amúgy a főszabály az, hogy valakit az állampolgárságától meg lehet fosztani (!), ha arra méltatlanná válik! És egy házasságkötés nem olyan dolog, ami méltatlanná tesz valakit arra, hogy a születésekor kapott állampolgárságtól megfosszák!
Számomra az állampolgárság elvesztése ezért azt jelenti, hogy attól egy hivatalos eljárás keretében, indoklással lehet csak megfosztani valakit. Úgyhogy itt megint szamárságokat mondanak.
6/10
napraforgó 2022 jan. 04. - 07:50:39 6/10
(3717/5118)
Van egy kis bibi a polgármesteri összeférhetetlenség Szemereki általi értelmezésénél.
Elutasitotta Bárány Jóskát, mert az önkéntes tűzoltóság vezetője. Csakhogy a törvény szerint csak az összeférhetetlen, aki a "Magyar Honvédség, a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat hivatásos vagy szerződéses állományú tagja, rendvédelmi szerv, az Országgyűlési Őrség vagy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal hivatásos állományt tagja." HIVATÁSOS, tetszik érteni, nem egy bilibuli önkéntes tag.

Azután a választási törvény kifejezetten kiveszi az összeférhetetlenségi szabályok alól az egészségügyi intézmény főigazgatóját, gazdasági vezetőjét, orvosát, egészségügyi dolgozóját, vagyis Bárány Jóska egyik poziciója SEM összeférhetetlen a polgármesteri, avagy önkormányzati képviselői tisztséggel!

A tisztelt alkotók megint nem néztek utána annak, mi hogy van.
6/10
Rojita 2022 jan. 03. - 23:28:04 6/10 Előzmény Mark1993
(3716/5118)
Hát ha nem üzensz neki, még mindig bólogatna...
Nem képzelhető el egy vidéki, idősebb középvezetőről (katonáéknál is), h teljesen megalkuvó? Minden konfrontációt kerül, minden nála magasabb rangúnak helyesel, csak túlélni akar, szolgalelkű.
5/10
Mark1993 2022 jan. 03. - 23:10:50 5/10 Előzmény Rojita
(3715/5118)
Tivadar hogy "tudott" úgy rendőrfőnökösködni, hogy nem ismerte / olvasta / emlékezett a szabályzatra, csak bólogatott automatikusan az Ezredes / Tábornok parancsára, még így is, hogy teljesen szabálytalanul, össze-vissza, szóban utasítgatta ? Hogy ébredt öntudatra ?
6/10
Rojita 2022 jan. 03. - 22:08:56 6/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(3714/5118)
Adtunk itt már bőven tanácsot, kritikát, aztán most már leforgatták az évadot, csak észrevételeink lehetnek.
Tetszett, h az "aktuális átjelentkezés"-témát máris bevetették, még ha nem a szavazáskor, csak a jelölt-állításkor. Viszont, Hagymácska állampolgárságát nem feszegették, pedig itt jogász topiktárs véleményével megtámogatva, hetekig taglaltuk a témát. (Ukrajnában nincs kettős állampolgárság, ha egy magyar nő egy ukránhoz megy férjhez, elveszti a magyar állampolgárságát és ő is ukrán lesz, így viszont, ukrán állampolgárként nem jelöltetheti magát polginak Mo-on.)
3/10
Pünkösdi Kató 2022 jan. 03. - 21:29:10 3/10
(3713/5118)
Örülök, hogy Jani is indul jelöltként a polgármesteri választáson. Petra két szék közé eshetne. Tivadar nagyot nőtt a szememben, a legutóbbi beszélgetés miatt, amit Jóskával beszéltek és most is. Megérte az érzékenyítő tréning. Gyurkát sajnálom, hogy pont most született újjá, amikor Róza mama hadjáratot indít "ellene".
3/10
Pünkösdi Kató 2022 jan. 03. - 21:27:32 3/10 Előzmény Rojita
(3712/5118)
Alakítsuk mi a története. :)
6/10
Rojita 2022 jan. 03. - 21:15:46 6/10
(3711/5118)
Szervusztok kedves sorozatnézők.
Úgy tűnik, a fk-írók olvasták itt a katonai és rendőrségi függőségi rendszerhez értő topiktársaink veretes hsz-ait és Tivadaruk végre hazaküldte Sótonyit Bp-re, h ott intézkedjen, ne Makkoson.
offtopic
janderka 2022 jan. 01. - 15:11:18
(3710/5118)
Egy teheti számomra érdekessé: ha vetkőznek majd benne sokat

(Melyik figurát játszotta volna Molnár Guszti? Az Ötvös András féle pincért?)
luci87 2022 jan. 01. - 14:16:25
(3709/5118)
En adok egy eselyt neki, fogom nezni.
3/10
Pünkösdi Kató 2021 dec. 31. - 18:35:07 3/10
(3708/5118)
BÚÉK!
Megnéztem az utolsó 5 részt, jó volt feleleveníteni a történetet, a jeleneteket. Az utolsó előtti rész, A váratlan vallomás ott van a top 5 rész között. Újranéztem újra is:)
6/10
Rojita 2021 dec. 24. - 19:22:07 6/10
(3707/5118)
Kellemes karácsonyt
6/10
Rojita 2021 dec. 14. - 22:55:52 6/10
(3706/5118)
6/10
Rojita 2021 dec. 10. - 16:03:59 6/10 Előzmény Magenta99
(3705/5118)
Igen, ők azok a "magyar állampolgárok", akik nem itt élnek, természetesen, nincs mo-i lakcímük, nem ismerik az itteni életet, de otthonról, levélben szavazhatnak.
Ez olyan, mintha a filmbeli Oleg, magának, a családjának és fél Vologyának megszerezte volna a magyar állampolgárságot a magyar kedvezményekért - és természetesen, a fél ukrán falu levélben szavazna a magyar választásokon is. (Tudom, sántít az ukrán példa, mert a legújabb fejlemények szerint egy ukrán nem lehet kettős állampolgár.)

A betelepült, határon túli magyarok a legritkább esetben szenvedik az itteni nehézségeket, mert a legtöbbjük azért jött át, mert kész állami-egyházi állás - lakás várta.

Mivel a magyar össz-ellenzéki összefogás nem akarja megsérteni a határon túl élő magyar állampolgárokat, ezért nem foglalkoznak ezzel a "furcsa" szavazással. Illetve, próbálják meggyőzni őket, hogy az életünk az itt élőkre tartózik. (Mintha meg lehetne győzni egy erdélyit bármiről is.)
Tehát, részemről lezártam a ht-iak iránti érdeklődésemet. A továbbiakban csak Makkosszállás és Vologya lakosainak mindennapjait fogom figyelni.
offtopic
Magenta99 2021 dec. 10. - 15:23:55 Előzmény Rojita
(3704/5118)
A betelepültek legalább itt élnek és elszenvedik a következményeit annak, ahová az X-et teszik.
Engem sokkal inkább irritálnak azok, akik ott élnek, de leginkább ők döntik el, mi történik itt.
6/10
Rojita 2021 dec. 10. - 14:02:54 6/10
(3703/5118)
Olvasom, h csak most fejezték be a forgatást. Január első hetében lesznek képernyőn.
6/10
Rojita 2021 dec. 08. - 00:04:33 6/10
(3702/5118)
Itt kicsit megkésve kíván Mikola Mikulást.

Jót nevettem a "kialakult hivatásos határon túliak rétegén. "
Nagyon sok tiszta-szívű felvidékit, tisztességes kárpátaljait és jó szándékú, (de iszonyúan erőszakos) erdélyi magyart ismerek. Sajnos, a dolgos, normális, hétköznapi, határon túli magyarok jó hírét elnyomja az a pár közszerepet vállaló és egy átlagos, mai NER-hívőt túlteljesítő betelepült ht-i mentalitása, aki úgy találja, h addigi nyomorúsága, üldözöttsége és el nem ismert tehetsége feljogosítja, h elfogadja a felkínált kinevezéseket, rózsadombi villát és minden földi jót. Cserébe nyal és tapos.
Egyetértek, h a vegyes kultúrájú falvak lakosai minden történelmi korban, jól megfértek egymással addig, míg egy új elöljáró (földesúr, jegyző, pap, polgi) össze nem ugrasztotta őket.
Az új lakcím-törvénnyel megerősítve a korábban is lejtős pályájú választási rendszerünket, sztem, a tavaszi választás már most eldőlt.
Így, a januárban folytatódó, talán húsvétig futó film talán fog néhány fricskát szétszórni e témában, de a kialakult politikai helyzetre nem lesz befolyása. Minden ugyanúgy fog folytatódni, mint eddig.
6/10
Rojita 2021 dec. 07. - 15:59:41 6/10 Előzmény Sumomo_
(3701/5118)
Ezt én ukránnal hallottam.
Propaganda? Nem ismersz határon túlról jött nagyon kisembert, aki itt lett a kormánypárt kinevezett szószólója és ökle? Többet is ismerünk.
A propaganda nagyon fontos. Nem véletlen, h nálunk külön minisztériuma is van. Tavaly 130 milliárd forintot kaptak a kormánytól, ezért minden fórumon sulykolják a kp-i szólamokat.
(Innen ugyan kicsapnak minket, ha a filmről nem szólunk).
Szóval, sztem, ha a film húsvét utánra is kitart, akkor az ukrán - magyar csempész - téma kicsit fog kapni politikai fűszerezést is. Nem sokat, csak egy kis összekacsintást.
offtopic
Sumomo_ 2021 dec. 07. - 15:15:17 Előzmény Rojita
(3700/5118)
Nem szeretnélek megsérteni, de ezek számomra nem tények, csak sunyi propaganda, mint a 29 millió román, aki elveszi a magyar nyugdíjas nyugdíját.
6/10
Rojita 2021 dec. 07. - 14:27:58 6/10 Előzmény Sumomo_
(3699/5118)
Beszéltünk már sokat Gináról, a határon túl született hányattatott múltú nőről, aki a nála kb. 25-30 évvel idősebb Tivadarhoz ment férjhez és így lelt nyugalomra. Az ilyen "érdekházasság"gyanús frigyek mindig is voltak, nemcsak ma. De beszélhetnénk az egyének hasonló "érdekhonosításáról" is. Hány olyan fiatal és kevésbé fiatal, határon túli magyar települt át Mo-ra és vált "pápábbá a pápánál". Sokan rögtön hivatalt is vállaltak a kormánypártban és annak intézményeiben. Szülőföldjükön nem tudtak kiemelkedni, de itt bőszen, ha kell véres szájjal hirdetik hithű ősmagyarságukat és saját tehetségüket. Kiállásukért természetesen, mindent megkaptak a regnáló hatalomtól, (egyben egész, népes családjuk is). Igazgatóságot, minisztériumi hivatalt, tanári, alapítványi kinevezéseket, horribilis fizetéseket, villákat, tízmilliós kocsikat,... Nincs kétségünk, h a betelepültek gondolkodás nélkül hova fognak szavazni.

A különböző korábbi felmérésekről és statisztikákról pedig mindenki tudja, mit mondott egyszer egy híres ember...
Ja, az új lakcímbejelentési - törvénnyel pedig, több mint 1 milla határon túli szavazó már most biztosított.