Téma: Keresztanyu

6/10
napraforgó 2022 ápr. 29. - 07:13:48 6/10
(4678/5118)
Én valahogy nem hiszem el, hogy valaki csak úgy egy csapásra, máról holnapra beállhat az Orsolya rendbe, pláne a Vatikánban (itt Magyarországon is működnek).
Még egy egyházi házassághoz is egy csomó irat kell, keresztlevél, igazolás a bérmálkodásról, 6 havi házassági tanácsadáson való részvétel, stb, stb. Ha ezt nem tudják teljesiteni, akkor diszpenzáció, felmentés alóla.
Egy egyházi rendbe való felvételhez is nyilván kell százféle papir, javaslat a helyi plébánostól, gyóntatótól, püspöktől, az összes megfelelő irat, itt is keresztlevél, bérmaokirat, meg a fene tudja, mi még. Nyilván kell hosszas próbaidő, hogy a jelölt komolyan gondolja-e, stb. Aztán később is van úgy tudom 3 évi noviciátus, vagyis nem lehet az illető rögtön apáca, 3 évig próbaidőn van, stb.

Szóval ez az ötlet, hogy Ildi elmegy apácának, megint olyan hasraütésszerű ötlet volt az alkotóktól.

Nagyon remélem, hogy a 4. évadban Bonifácot páros lábbal rúgják ki az Adalbert féle csontokkal együtt a Vatikánból, meg az egyházból is és akkor Ildi is a jobbik eszére tér. Ezt a Bonifácot már nagyon el kéne felejteni nemcsak neki, hanem nekünk is.

Van az a gyanúm, hogy az őket alakitó szinészek nem vállalják tovább a szerepet, ezért kell őket eltüntetni - a Vatikánba....

Kiváncsi vagyok, Laurával mit kezdenek, hisz ő már eléggé terhes lehet. Azt hittem, újra összehozzák Zozóval, aztán mennek vissza Pestre, igy Laura is elbabázhat az évad végéig.
luci87 2022 ápr. 29. - 06:22:26
(4677/5118)
Huba alakítása nagyon tetszett a tegnapi részben.
Gina..hát ideje volt a lebukasanak ,annyiszor átvágta már Tivit,hogy már fájt..és mindig kimagyarázza magát,és megbocsatottak neki..Mert bájosan bazsalygott,és dorombolt neki...
Ildirol,ezzel tette a legjobbat Imivel ,már most az elején,H lelépett.Ugyse tudta volna szeretni..olyan nincs,hogy egycsapásra elfelejti a nagy szerelmét,és hálából beleszeret abba ,aki őt szereti ..
6/10
napraforgó 2022 ápr. 29. - 03:29:57 6/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(4676/5118)
Ginát megértem, hogy az anyjával nem akarja kenyértörésre vinni a dolgot, hisz, ha Tivadarral szétmennek, ő csak az anyjához tudna költözni.

Márpedig most nagyon úgy néz ki, hogy szétmennek, hisz Gina megint Igorral kavar.
Érthetetlen, hogy azok után, hogy elitélték és börtönbe zárták és csak azért menekült meg a szökés vádja alól, mert Tivadar közbelépett, most megint az eldobott, örökbeadott lánya körül sündörög, Igort ki- és felhasználva.

Szergejt illetően állitólag Sukorov és Szvetlána sok évvel ezelőtt rágyújtották a csokigyárat Szergej szüleire/családjára (????) És most, 20-30 évvel később hirtelen eszébe jutott bosszút állni (???)
Az ember esze megáll ezektől az eszement ötletektől.

Komolyan, most már egyre zagyvább a történetvezetés.

Ahogy a DÖ-ben, úgy itt is van jó pár megkezdett és el nem varrott szál.
Pl. mi a fenét akartak azzal, hogy Evelin és a cseppet sem feltűnő, rosszarcú Damil (!) követték Pálinkás Györgyöt a francia nagykövetség estélyére. Úgy rémlik, hogy ebből a világon semmit sem hoztak ki.

A makkosszállási madonna szórólapjai is abbamaradtak, holott a polgármesteri jelölés, és pláne a választás nagyon jó téma lehetett volna. És a sárkányrepülés kinyomozása is teljesen abbamaradt.

5/10
Mark1993 2022 ápr. 28. - 23:24:19 5/10
(4675/5118)
És Ildi családja mit szól, hogy csak úgy, ukk-mukk-fukk a lányuk vadidegenbe megy, a mélyvízbe ugrik, pont azután, aki teljesen kihasználta és megalázta ?
5/10
Mark1993 2022 ápr. 28. - 23:24:19 5/10
(4674/5118)
És Ildi családja mit szól, hogy csak úgy, ukk-mukk-fukk a lányuk vadidegenbe megy, a mélyvízbe ugrik, pont azután, aki teljesen kihasználta és megalázta ?
3/10
Pünkösdi Kató 2022 ápr. 28. - 18:50:09 3/10
(4673/5118)
Nekem az volt elszomorító, hogy Gina és Timike, a nagy testvérek, közben Timike megzsarolja Ginát a múltjával, ha nem követi Anatolijhoz. Aztán Szvetlana is zsarolja a lányát, ha nem segít Tivadarhoz bejutnia. Komolyan mondom, amikor Gina odaadta a kulcsot Szvetlánának, azt hittem, hogy azt mondja, ez az utolsó és többet látni sem akarja. Majd keresi, ha neki lesz rá szüksége. Én ezt mondtam volna.
3/10
Pünkösdi Kató 2022 ápr. 28. - 18:47:39 3/10 Előzmény napraforgó
(4672/5118)
Sehol nem mondták, hogy lenne Mirelláéknak testvérük, de HB nagysasszony fejéből kipattanhat ilyen m.rhaság - is. Viszont Ildi nagyjából olyan, mint Gina, hálás. Mindketten hálásak, de nem szerelmesek. És igen, Ildi még követné Bonit a Vatikánba is, akár apácának vagy - HB nagysasszony ötletelése után - püspöknének is...
6/10
Rojita 2022 ápr. 28. - 18:18:00 6/10 Előzmény Bonitó
(4671/5118)
Ha van Bonifácnak vki magas-rangú pártfogója, akkor bizony szép karriert befuthat.

Nem, Ildikó nem gondolja, h Bonifác Őt választja a karrierje helyett. A lány szerelmes, csak látni akarja a papot, akár apácaként, akár mindenes házvezetőnőként.

Tatyjana származása majd a köv. évfolyamban.
6/10
napraforgó 2022 ápr. 28. - 18:16:43 6/10
(4670/5118)
Holnap vége a 3. évadnak.
6/10
napraforgó 2022 ápr. 28. - 18:05:31 6/10
(4669/5118)
Minden nagyon el van túlozva. Nemcsak Bonifác szenteskedése volt sok tegnap, hanem Lajos macskaőrülete is napokon keresztül.
De az állandó "keressük Szkandert" hülyeséget is unom már. Ráadásul most már Szvetlánából is bűnözőt csináltak.
Mi a bánatot akarnak a 4. évadban előadni?
Bonitó 2022 ápr. 28. - 17:43:04
(4668/5118)
Tegnap sok volt már az " egyház szomorító " Bonifác, meg a kenetteljes, már-már szentfazék Ildikó karakteréből is! (És még ma jön Ildikó búcsúzása is Imitől! (Mert ugye indul a repülőgépe Olaszországba?!)

- Lehet, hogy Bonifác tényleg "bejáratos" lett a Vatikánban? Se perc alatt?! Lehet, hogy tényleg bíborossá avanzsál majd? (A 4. évadban megfeledkezhetnének róla!)
- Hogy jutott eszébe Bonifácnak, hogy pont Szent Adalberttel állítson be a Vatikánba? Mit vár ettől a lépésétől?
- Ha Ildikó Istent akarja szolgáln, akkor miért nem áll be egy közeli női szerzetesrendbe a környékükön?
- Nem! Ildikónak az kell, hogy Bonifác mellett, környékén legyen! És láthassa a papot, vagy pesztrálhassa Őt. Apáca?! Hú, de szépen írtam!
- És ha Ildikó elrepül a Vatikánba Bonifác után, akkor igenis Bonifácot akarja szolgálni!
- És mit gondol Ildikó, hogy Bonifác - Szent Adalbert-tel a hóna alatt - a zsákkal, majd visszafordul és őt fogja választani?!
Ő te drága medve anyám! Kinek jutott az eszébe, ez a marhaság, hogy Bonifác és Ildikó ismét össze kerüljön?! Barbi trükk vagy sem, jobban örültem volna, ha inkább Tatyika tényleges apját mutatták volna be. Ezek után pedig nekem már nyolc - amit lentebb is javasoltak, azaz ha Ökör Nagyfaluból Szappanos Kálmán sétálna be apukaként, tényleg! :))))))))
6/10
Rojita 2022 ápr. 28. - 15:52:28 6/10
(4667/5118)
Azért Ildikó is egy örök nőtípus. Mindig voltak ilyen erősen vallásos lányok, a manapság megszaporodott egyházi iskolák még jobban ki fogják termelni ezt a típust. Viszonylag szűk az ismeretségi köre, nem ismer korabeli fiúkat, a templomba viszont sűrűn eljár. Természetes, h a Jóisten és Ő közte a legvonzóbb ffi lesz a mindig díszes öltözetű, mindenről határozott véleményt megfogalmazó és főleg mindenkivel kedves pap.
Ha a lány elég gyenge, h változtasson életén, nem éri idegen impulzus (továbbtanulás, munkavállalás idegen környezetben), akkor elfogadja a papot életének egyetlen értelmének/ szerelmének. A többi már a papon múlik. Ha a szent ember megelégszik azzal, h a lányt mindennap lássa apácának, vagy közelebbről szeretné "birtokolni" és akkor lesz egy mindenes "házvezetőnője".
6/10
Rojita 2022 ápr. 28. - 15:24:20 6/10 Előzmény napraforgó
(4666/5118)
Biztos van ilyen fiús mama. Semmilyen nő sem elég jó az ő kicsi fiának. Leginkább azt szeretné, ha a gyereke sosem nősülne meg, maradna vele otthon őrök gyereknek.
Aztán évtizedek múlva rádöbben, h a kisfia egy pocakos, kopasz nyugdíj előtt álló, morgós ember, Neki meg nem lett unokája, - és csodálkozik, h miért alakult így az életük...
6/10
napraforgó 2022 ápr. 28. - 13:21:43 6/10
(4665/5118)
Hát ez a Krasznahorkai micsoda Sherlock Holmes! Egy több hetes lábnyomból, meg egy ruhafoszlányból kideritette, hogy Klárika volt a besurranó tolvaj. Hát le a kalappal!

Krisztina szimata nem csalt, de akkor is, borzasztó egy nő, aki mindenbe beleüti az orrát. Mindkét fia szerelmi életét taccsra vágta. Tényleg jobb lenne, ha megmaradna a konyhájában a kajákkal.
6/10
napraforgó 2022 ápr. 28. - 06:27:39 6/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(4664/5118)
Én egyáltalán nem emlékszem olyasmire, hogy a Rácz testvéreknek lett volna egy idősebb testvérük.
Sőt, még gondolkoztunk is arról, hogy nem volt-e egy felnőtt rokonuk, nagyszülő, nagynéni, nagybácsi, aki vállalhatta volna a gyámságukat.
Hol hallottál te idősebb testvérről és hová lett az illető?

Amúgy én nem hiszem, hogy Ildi és Imi házassága olyan lett volna, mint Ginaé és Tivadaré, mert Gina puszta számitásból ment férjhez Tivihez és a jobb élet reményében, de Iildi inkább hálából és talán némi rábeszélésre.
De itt majdnem biztos, hogy Imi álhatatos szerelme előbb-utóbb megnyerte volna Ildit, hisz látható, hogy ő mennyire tiszteli a lányt. Nem hiszem, hogy ez ne hatott volna Ildire, aki Bonifáctól nem kapott soha olyan álhatatos szép szerelmet, és csak saját magának köszönheti a félredobottságot.
Bonifác soha nem fejezte ki Ildi iránt a rajongását, szerelmét, Ildi csak a saját ostoba rajongásának a rabja lett, Bonifác meg csak elfogadta a rátukmált rajongást. Ő aztán nem szeret senkit, csak saját magát, az istenszeretet is csak álca nála.
3/10
Pünkösdi Kató 2022 ápr. 28. - 06:10:18 3/10 Előzmény napraforgó
(4663/5118)
Az a baj, hogy olyan házasságuk lenne, mint Tivi macinak és Ginusnak. Én úgy nevettem a puzzle-os ajándék jeleneten. Nagy frász Gina, az biztos.
3/10
Pünkösdi Kató 2022 ápr. 28. - 06:07:15 3/10 Előzmény napraforgó
(4662/5118)
És ha elfelejtették Mirelláék, Sótonyi elfelejtette velük, hogy volt egy idősebb testvérük. Oly' régen történt már... Szerintem, ha HB nagysasszony úgy gondolja, Giorgóról is kiderül még vmi. Csak fantázia - és h.lyeség - kérdése.
6/10
napraforgó 2022 ápr. 28. - 03:22:33 6/10 Előzmény Bonitó
(4661/5118)
Ildikó valóban kiábránditó. Mi a fenét akar most Bonifáctól???? Azt megérteném, ha Imivel kapcsolatban meggondolná magát és mégsem menne hozzá, mert nem szerelmes belé, de miért akarna ezért apáca lenni? És hogy keveredne a Vatikánba? A világon van millió apáca, de csak néhány él a Vatikánban.

Én nagyon remélem, hogy Bonifácot nagy ivben rúgják ki a hamisnak bizonyuló szent Adalbert csontokkal együtt és a hülye Ildi is észhez tér. Ott van az a szerencsétlen hülye, szerelmes Imi, aki a tenyerén hordozná, erre megint megszéditi az aljas, kétszinű Bonifác és a boldog családi élet helyett egy kolostor falait kinálja neki. Hát gratula. Ki volt az az elmebeteg, aki ezt kitalálta?
6/10
napraforgó 2022 ápr. 28. - 03:12:57 6/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(4660/5118)
Ez a legjobb kérdés. Mert ha Anatolijt megválasztják és azután leplezi le magát, akkor érvényes lehet-e a választás? Szerintem nem, mert a választópolgárokat megtévesztették a jelölt személyazonosságát illetően.
Vagyis megint baromságot akarnak lenyomni a torkunkon.

Amúgy ezek után mi a francért is választanák meg "Anatolijt"??? Hisz amúgy tudják, hogy egy bűnöző! Mármint az igazi Anatolij.
6/10
offtopic
napraforgó 2022 ápr. 28. - 03:09:04 6/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(4659/5118)
Bonifác és Mirella állitólag egy fészert, sufnit gyújtott fel játékból. Még a nagyobbik testvér is csak 8-10 éves volt akkoriban. Sótonyi mindkettejüknek azt hazudta, hogy a másik bennégett, aztán ezzel zsarolta őket.
Az biztos, hogy Szergej szülei nem voltak ott. Még azt sem tudjuk, hogy a Rácz testvérek tűzesete hol történt, na de mi köze lett volna ehhez egy ukrán házaspárnak?
Nehogy már mindent összekavarjanak!!!