Téma: Keresztanyu

6/10
napraforgó 2022 jan. 20. - 05:43:24 6/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(3898/5118)
Az Alaptó Okiratot ügyvéd, Dr. Krasznahorkai készitette, vagyis az az okirat minimum 6-8, eredetiben aláirt példányból áll. Olyan NINCS, hogy az csak egy példányban készül!!!! Százfelé kell benyújtani a cégbiróságtól kezdve a kincstárig és az adóhivatalig, a Bányahatóságig és még ki tudja, hová.
Nem tudom, hogy milyen szerződést emlitettek mellette, talán Jani kinevezését vezérigazgatóvá? Ami megint röhejes, mert minek vezérigazgató, ha nincsenek mellette igazgatók?

Természetesen egy bányavállalatot nem lehet egy nap alatt megalapitani, itt megint nagyon túloznak a kedves alkotók. És kinevezni valakit mindenféle szakmai tapasztalat nélkül??? Vicces.

És most nyilván azt játszák majd, hogy mivel elégtek az iratok, Jani kinevezése semmis, jöhet Mariann a háziasszonyi tapasztalataival és majd elvezetgeti a bányát.
Komolyan, megszakadok a röhögéstől.
6/10
napraforgó 2022 jan. 20. - 05:29:33 6/10
(3897/5118)
Szerintem az ukránok nem tiltják a kettős állampolgárságot, csak ezek az illetők nem viselhetnek közhivatalt Ukrajnában. (nyilván azért, hogy nehogy a másik állampolgárságuk javára elfogultak legyenek). ennek korábban már utánanéztem.
De nem is értem, hogy Anatolij miért lenne kettős állampolgár? Ukrajnában született, ukránoknak adták örökbe, ott is nőtt fel, stb. Mikor és hogy szerezte meg a magyar állampolgárságt és milyen alapon? ha nincsenek magyar felmenői, akkor ez elég bajos és hosszadalmas procedúra.
5/10
Mark1993 2022 jan. 19. - 22:48:28 5/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(3896/5118)
Elektronikus aláírással, a központi adatbázisban meg kell lennie az eredeti és hitelesnek, de Barbiék nem hallottak róla.

Jól hallottam, Anatolijt ukrán - magyar kettős állampolgárként említették ? Tisztában vannak a realitásokkal, hogy az Ukrik pont nem ismerek el a kettős állampolgárságot ?
3/10
Pünkösdi Kató 2022 jan. 19. - 21:30:25 3/10
(3895/5118)
Halvány elképzelésem van arról, hogy mi az az alapító okirat. Ok, elégett. Nyomtassák újra! Most azért, mert elégett, így volt bányatulajdon, nincs bánytulajdon? Ez így egyszerű lenne, ezzel vissza lehet élni. Ha elég egy köteg bankó, de min. a fele megmarad, azt hiszem, akkor még beváltják.
3/10
Pünkösdi Kató 2022 jan. 19. - 21:18:23 3/10 Előzmény napraforgó
(3894/5118)
Igen, Timike masszírozása mindent vitt:))
Magenta99 2022 jan. 19. - 08:33:47 Előzmény napraforgó
(3893/5118)
Megvett a tv2 megint egy lepukkant, külföldi sorozatot.... Biztosan nagyon hiteles lesz az egész, ha egyszer az alapkoncepció egy spanyol tengerparti étteremre épül.
6/10
offtopic
napraforgó 2022 jan. 19. - 06:01:21 6/10
(3892/5118)
6/10
napraforgó 2022 jan. 19. - 05:44:39 6/10
(3891/5118)
Nem kicsit csodálkoztam, hogy a robbanékony Tivadar órákon keresztül hallgatgatja "Anatolijt" a faházban, miközben Imi egy fotelban, Zénó az ágyon szundikál. Igazából semmi érdemit nem tudtak meg.
Annyi bizonyos, hogy sem Ukrajnában, sem Magyarországon nem tilos egy egyházi jellegű szektát létrehozni, amig nem ártanak, addig az nem tilos. Nyilván az sem tilos, hogy milyen hacukát viselnek a szertartásokon.
P.Gy lehetett volna óvatosabb, mondhatta volna, hogy borotválkozás közben vágta meg magát, az azért két hét alatt begyógyul. Nem tilos piros köntösben bortválkozni.

Ez megint egy olyan nyögvenyelős epizód volt.
Németh Kristóf próbált most is jópofa lenni, ott volt a szövege az asszonyok végigkóstolásán, stb.
Tetszett a szemforgatása Timike praktizálásán is, meg a többi is.
Úgy látom, hogy Subicztól megörökölte a tréningruhát is, habár most kissé suhogósra váltott (nyilván Bodri Gyurival konzultált Pajkaszegről). Ő valóban humoros a sorozatban, nem úgy, mint a többiek.
6/10
napraforgó 2022 jan. 19. - 05:30:19 6/10 Előzmény janderka
(3890/5118)
Igazad van, most is zavar, hogy az ukrán határőrök magukban ukránul beszélnek - no nem ez zavar, ez természetes, hanem az, hogy a magyar felirat ici-pici, messziről nem látható légypiszok. Miből állna dupla méretben feltenni az idősebb és rosszzul látó nézők kedvéért? Szerintem főleg mi, idősebb korsztály nézzük a sorozatot, a fiataloknak van jobb szórakozásuk.
janderka 2022 jan. 18. - 20:33:33 Előzmény napraforgó
(3889/5118)
Ez a nyelvi furcsaság egy barbilandon túli nehéz kérdés, de valószínűleg nézői érdek. Én pl. tuti, még ennyire se nézném, ha a sztori felét feliratozva kéne követnem.

Annyival árnyalhatták volna ezt a dolgot, hogy amikor a karaktereknek közös ukrán-magyar jelenetük van, akkor az ukránok saját maguk között ukránul beszélhettek volna. És nem csak, ha direkt titkolózni akartak volna, hanem minden egymás közti jelenetben. A többiben meg legfeljebb egymás megszólításakor használhattak volna jelentőségteljes akcentust.
6/10
napraforgó 2022 jan. 18. - 19:53:39 6/10 Előzmény Mark1993
(3888/5118)
Számomra végig furcsa volt, hogy az ukrán nemzetiségű Szvetlána (Gina anyja) és a szintén ukrán Anatolij miért beszélnek magyarul? És ha két ukrán nemzetiségű embernek gyereke lesz, az miért beszél csak magyarul? ha magyar területen élnének, érthetőbb lenne, nyilván alkalmazkodnak a befogadó országhoz.
Azt megértem én, hogy a határon túl is sok magyar él és ők őrzik a nyelvüket. És azt is tudom, hogy az ilyen határmenti településeken beszélik mind a két nyelvet.

És most újabb furcsaságot tapasztalunk, Huba anyai ágon teljesen ukrán, és még csak nem is tudott róla.
Gondolom a szláv nyelvű országokban kevésbé tűnik fel, ha két szomszédos állam polgárai keverednek,mert még ha nem is teljesen azonos a nyelv szókészlete, a nyelvtan azonos és azt a minimális különbségeket meg át tudják hidalni.
janderka 2022 jan. 18. - 19:51:42 Előzmény Mark1993
(3887/5118)
Tivadarnak nem is csak a kora miatt kellett volna ismernie a ciril abc-t, hanem mert egy határmenti rendőrség elsőszámú vezetője. Ahol a szomszéd ország nyelvének alapvető ismerete minimum követelmény.
Persze nem barbilandban...
3/10
Pünkösdi Kató 2022 jan. 18. - 19:31:29 3/10 Előzmény luci87
(3886/5118)
Géza nekem sem volt a kedvencem, nem tetszett a stílusa, ahogyan Janiékkal beszélt. Viszont Gergely Robi nagyon tetszik, azóta is azon mosolygok, amikor kora reggel előmászott kócos hajjal, fehér atlétában:))
5/10
Mark1993 2022 jan. 18. - 18:37:50 5/10 Előzmény napraforgó
(3885/5118)
Meg általánosságban érzékenyítette Tivit az állandó dühkitörései és tahó megjegyzései miatt. És Sótonyit is figyelmeztette, hogy hatalommámorban úszik, mint XIV. Lajos, és épp erről indítanak tréninget.

Lengyel Ferenc 1960 / 61-es, sorozatban 5 évet fiatalítanak, akkor is kellett tanulnia, és nehéz dolog elfelejteni. Gina anyja a magyart törten beszélte, a lányát megtanította ukrán / oroszra, és valóban, játszotta a hülyét.

A csempészet eddig sem ment jól. Az első részről lemaradtam, de az alagutas dolog bebukott, akkor Zozó és Viktor is ültek a fogdában a cigi miatt, az Ökörfurgont hogy akarták csempészetre használni, amikor ténylegesen tönkrement műszaki állapotú volt, Lallyos későbbi csempészete sem ment, és Mariann volt a legügyesebb, forgatókönyvírói képtelenség, hogy egy kavicsból nagymennyiséget képzeltek.

És Lallyos teljesen vadbarom. Akkor régen hogyan ment, hogy tudtak meggazdagodni ?
6/10
napraforgó 2022 jan. 18. - 15:27:43 6/10 Előzmény Mark1993
(3884/5118)
Gabikát én is birtam. tetszett, ahogy Tivadart és Imit meghipnotizálta, hogy szeressék Szapáry Miklóst.
----------------------
Csodálkozom, hogy Tivadar nem tudta elolvasni Anatolij Sukorov nevét a piros hacukába varrt cédulán. Pedig az ő korosztálya még kötelezően tanult oroszt már az általános iskolában. Ha az orosz nyelvből semmi nem is maradt meg, a ciril betűket azért illene felismerni.
Az meg röhejes,hogy Gina "sem ismerte fel", nem tudta elolvasni. Tivadar meg ostoba, ha ezt el is hiszi.
..............................................
Azon is röhögök, hogy a csempészhálózat gyakorlatilag felszámolja önmagát. Azzal, hogy egy legális bányavállalkozást nyitnak és mindenki annak dolgozik, már meg is szünt a csempészés.
Ergo miről fog szólni ezentúl a Keresztanyu? Hogy dolgoznak szépen, ahogy a csillag megy az égen, senki nem követ el sem bűncselekményt, sem szabálysértést, maximum családi civakodások lesznek.
5/10
Mark1993 2022 jan. 18. - 14:27:47 5/10 Előzmény luci87
(3883/5118)
Gabika humoros, szórakoztató karakter volt, de a rallis Géza unszimpatikus és irritáló.
6/10
napraforgó 2022 jan. 18. - 13:49:42 6/10 Előzmény luci87
(3882/5118)
Én is csodálkoztam, hogy a korábbi egy reklám helyett megint kettő van. És a tetejébe még utána pakolják a Hotel Margaretet is.
Pedig vagy a KA helyett kellett volna betenni, vagy ha azt még sokáig húzzák, akkor majd a vége után.
offtopic
luci87 2022 jan. 18. - 13:17:30 Előzmény napraforgó
(3881/5118)
Basszuskulcs, ilyen még nem volt velem..:) Az utolso 10 percet nem lattam, mert a 2. reklam utan kikapcsoltam..azt hittem vege, és az elozets megy..még furcsalltam is, h az elozetes ilyen rovid.Mindig 1 reklam volt.Én meg mar faradt a 12 ora melo utan..
luci87 2022 jan. 18. - 11:01:03 Előzmény napraforgó
(3880/5118)
Igen olvastam en is...Annyira nem fognak hianyozni,foleg Geza...o amugy is egy hirtelen feltunt mellekszereplo volt..
6/10
napraforgó 2022 jan. 18. - 10:01:53 6/10
(3879/5118)