Téma: Keresztanyu

6/10
napraforgó 2022 aug. 17. - 03:41:37 6/10 Előzmény Mark1993
(4918/5118)
Erre kiváncsi vagyok. Mert emlékeim szerint (de azok félszáz évesek)a polgit talán(!) a köztisztvisekői bértábla szerint fizetik a mindenkor pótlékokkal. De nagyon sok esetben a polgármesteri tisztség tiszteletbeli, vagyis nem jár érte fizetés.

Midenesetre Damil magyarázata, hogy a fizetéséből vette, no meg hozzácsapta az önkormányzati kasszában lévő pénzt is meglehetősen különös, mert az önkormányzati kasszában nem szokott ennyi pénz lenni. Nyerhetnek pályázatokon, meg kaphatnak pénzeket innen-onnan, de hogy egy összegben egy Audi ára nincs a kasszában, az biztos.
Damil még egy önkormányzati tulajdonú szolgálati gépkocsira sem költhetett volna ennyit.
Ja és különben is röhejes, hogy Róza mamához a 3 házzal feljebb lévő kocsmából érkezett.
5/10
Mark1993 2022 aug. 16. - 23:41:47 5/10 Előzmény Nickname123
(4917/5118)
Alkotmányjogi államvizsgatételemből fel fogom idézni, valóban irreális, hogy a polgármestert így megfizessék.
6/10
Rojita 2022 aug. 16. - 23:04:15 6/10
(4916/5118)
Az ékszerkereskedő (Jordán Tamás) korábban pénzt adott kölcsön Róza mama lányának, (Mariann-nak), - vagy a bánya beindítására, vagy még a korábbi borostyán-csempészésre.

Damil nem csak az első polgi-fizetéséből vette a kocsit, hanem hozzátette, h nem is gondolta volna, h mennyi pénz van egy ilyen önkormányzat kasszájában.
3/10
Nickname123 2022 aug. 16. - 21:40:41 3/10
(4915/5118)
Valaki meg tudna mondani, h milyen 45, meg 55 milliot kovetel a kereskedo? Meg az se vilagos, hogy egy havi falusi polgarmesteri fizetesbol hogy lehet venni egy BMW-t?
6/10
napraforgó 2022 aug. 16. - 12:50:52 6/10 Előzmény luci87
(4914/5118)
Igen, ez volt az első sor, azt én is láttam, de volt még alatta 2 másik sor.

A titkosirást végképp nem tudtam elolvasni - mármint azt, amit Gyurka a sorok közé irt. Valami olyasmi rémlik, hogy Anatolijt keresik.

Már akkor arra gondolta, hogyha Marozsán lehallgatja őket, akkor tán irásban kellene információt cserélniük. Ez most meg is történt Evelinnel, de a lány lebukott, innentől Marozsán nem fog benne megbizni. Kérdés, hogy Krasznahorkai kihez hű? PGy elküldte őt Szemerekihez, vagyis ő is egy régi kém lehet. Hát érdekes ez a világ, itt senki sem egy szimpla muki, midenki kém, vagy ellenkém.
luci87 2022 aug. 16. - 12:20:37 Előzmény napraforgó
(4913/5118)
Valami olyat irt Evelin... , hogy barat vagyok... de hatha vki lefenykepezte..
6/10
napraforgó 2022 aug. 16. - 03:03:21 6/10
(4912/5118)
Sajnos nem tudtam elolvasni, hogy mit irt Evelin a papirra, amire Pálinkás egy hamza medált (Fatima keze) rajzolt. Valaki tudja, vagy ki tudná fotózni a képet?

Ugyanúgy az előző napi papirt sem tudtam elolvasni, amin PGy megfejtette a kódolt szöveget.
------
Sajnos a kedves, megbizható Janikából egy szemét intrikust csináltak, aki a zsarolástól sem riad vissza.
Pintért szivatja, hogy segitette a csempészhálózatot, miközben ő maga is a hálózat tagja volt. Ezzel nemcsak Pintért árulta el, hanem Róza mamát is és az egész hálózatot. Nem jósolok neki nagy jövőt.
Mindenesetre engem sokkol, hogy ilyen emberek továbbra is rendőrök lehetnek, a rend és a becsület, tisztesség őrzői.
Lehet, hogy ez csak egy buta sorozat, de azért az ötletet vették valahonnan.
Az sem volt semmi, amikor a felbőszült Imi a fogdában verte agyba-főbe a suhancokat. Vagyis vannak ilyen rendőri túlkapások.
6/10
napraforgó 2022 aug. 16. - 02:50:50 6/10
(4911/5118)
Én arra tippelek, hogy Viki azért engedte szabadon a suhancokat, mert ez volt az alku.
Mira és Mikola beleegyeztek a suhancok elfogatásába, hogy Damil és Ludmilla nyerjen a választáson, aki megigérte nekik a későbbi gyümölcsöző együttműködést és a bányajövedelemből való részesedést.

Elég béna volt a magyarázat, miszerint Ukrajnában nincs ellenük feljelentés (hisz a bűncselekményeiket magyar földön követték el). Azért annyi szolidaritás minden államban szokott lenni, hogy egymás bűnözőit is elfogják, visszatartják, stb. A kitoloncolás sem abból áll, hogy szélnek eresztik őket a határon. De ilyesmikre szoktak lenni kétoldalú, vagy multilaterális nemzetközi szerződések, amelyek szabályozzák az ilyenkor követendő eljárásokat.
6/10
Rojita 2022 aug. 15. - 23:31:10 6/10
(4910/5118)
Hogy van ez?
Babos és bandáját rendbontásért, Bonifácot igazoltatás elöli elmenekülésért letartóztatták Szerbiában, majd átadták a magyar rendőrségnek.

A suhancok ukrán állampolgárok, de magyar területen követtek el különböző erőszakos bűncselekményt, (többek közt egy ukrán állampolgárt is bántalmaztak, de volt emberrablás, gázolásos cserbenhagyás, verekedés, robbantás).
Őket is különösebb kivizsgálás nélkül átadták az ukrán határőrségnek. (Miért a határőrségnek? Miért nem az ukrán ügyészségnek? - Azt nem is értettem, h Vikicske miért nem kapott ukrán szállítókocsit a foglyoknak? Ha éppen nem volt szabad jármű, ember, - akkor miért engedte szabadon a bűnözőket?

Ezek a lépések most szabályosak voltak? Ha egy külföldi követ el vmi bűncselekményt, akkor nem is vizsgálják az ügyét, hanem hazazsuppolják a szülőföldjére? Vagy csak ha halált okoznak, akkor ültetik őket le külföldön? (Mert időnként hallunk ilyen esetről, amikor magyar börtönben tölti a külföldi a büntetését.)
6/10
napraforgó 2022 aug. 14. - 07:03:05 6/10
(4909/5118)
Továbbra is erőltetik a "közgyűlés" dolgot.
Amit nem értek az, hogy a közgyűlés tagjai a polgármester és helyettese ellenlábasaiból kerülnének ki. Ez valahogy nem életszerű. Igaz, Makkosszálláson nincsenek igazi pártok, na de azért Róza mama és Damil - Ludmilla hivei mégiscsak szemben állnak egymással. Habár Damil helyzete eléggé fura, ő a "hálózat" tagja, aki Róza mama utasitásait kell kövesse, ugyanakkor hivatalból Róza mama politikai ellenfele.
Valójában a képviselőtestületet választják, ezért külöböző pártok, meg független jelöltek is bekerülhetnek a testületbe.
Eddig is zavaros volt a történet, de most már aztán végképp azzá vált.

Még mindig nem tudom, hogy hol lakik Ludmilla ? Elvileg Bárányék házába van bejelentve, na de ott már csak egy hálószoba van. Apropó, Zozókát hová száműzték?
Ildi a templomban bújkál, na de neki is enni kell, ki hoz neki kaját? Reggelit, ebédet, vacsorát? Nyilván nem a püspök. De ha elmegy bevásárolni, mindenki felismeri.
6/10
napraforgó 2022 aug. 13. - 04:07:06 6/10
(4908/5118)
Nem értem Klárikát, Róza mama már megmagyarázta neki, hogy az úszni nemigen tudó fia vizbe fúlt, nem ölte meg senki, de most a búcsúztatásán mégis bosszút esküszik a fia gyilkosa ellen.
Mi értelme van ennek?

Az tetszik, hogy Damil jól megszivatja Ludmillát, közölte, hogy nem ir alá semmit, amig azt nem egyeztette vele, sőt a "közgyűlés" véleményére támaszkodik, aminek a tagjait majd ő nevezi ki (???!) Ludmilla ettől bepipult és dúl-fúl.

A szegénysoron lévő házról, Ludmilla házáról is megvan a véleményem. Az egy csinos, rendes vidéki házacska, még ha csak 2 szobás is, de kivülről, belülről eléggé rendben van. Csinos kis zöld terület körülötte. Sokan örülnének egy ilyennek, hisz rengeteg olyan TV riportot látunk, ahol sokkal lepusztultabb épületekben élnek családok sok gyerekkel.
6/10
napraforgó 2022 aug. 12. - 13:44:16 6/10 Előzmény Bonitó
(4907/5118)
Sótonyi nem a Babosék házában bújkál, mert az Makkoson van. Ez itt Szvetlána háza! És Sótonyinak csak annyi köze van hozzá, hogy ő Szvetlána kisebbik gyerekének az apja.
És csak a hülye nem jön rá, hogy ha Szvetlána és a fia a faházban nyaralnak, akkor Sótonyi meg az ő házukban lehet.

A faház nem Bárányéké, hanem Anatolij Sukorové az ő búvóhelye. Ludmilla ugyan azt mondja, hogy Anatolij azt valamikor neki ajándékozta, na de erről papir nincs. Bárány Timike az anyja jogán próbálja a faházat kievezni az ő nyaralójának. De emlékezhetünk rá, hogy ott már bújkált Jóska is, Anatokij is, Pálinkás is és még ki tudja ki mindenki. Sőt, egy yidőben tervezték, hogy ott lesz a csempészek átadóhelye is....
Szóval az a faház valódi átjáróház.
Bonitó 2022 aug. 12. - 12:51:24
(4906/5118)
Tetszett tegnap, hogy Klárikától elindult végre egy szál, ami egy picit már előre vitte a történetet.

Krisztina felháborodott azon, hogy Igor fia elköltözött. Timike pedig pont az ellenkezőjét csinálja, "üldözi" Zozókát a mama hotelből. (Ludmilla meg aludjon a Lugasban! :))
Egyébként Timikét, mindig is labilisnak tartottam. Nem hiába gardírozza Őt Ludmilla az anyja, mint egy szellemileg visszamaradt gyermekét?! :) ( Ezáltal nekem néha úgy tűnik Timike, hogy olyan nőben, mint Huba férfiban, csak nem olyan aranyos! :))
Viszont Krisztina a "főzőcske" műsora óta kiesett a pikszisből, a ottani viselkedése és a túltolt anyai szeretete miatt! ( Nekem jóval idősebb fiaim vannak, de közismert a szlogenem, hogy nekem ne igazam legyen, hanem családom! ) De Krisztina soha nem enged a huszonegyből. Én úgy látom, hogy ráadásul mindkét fiának olyan természete van, hogy jó szóval mindent meglehet beszélnie velük, mindent elérhetne náluk, szerintem. Csak Krisztina soha nem jól közelít a problémákhoz. Mindig fontoskodik, túltol minden apróságot. Nagy feneket kerítve ezzel a dolgoknak.

Sótonyi viszont jól kifundálta és meggyőzően, cselesen "kirakta" a házból Hubát és Szvetlánát.
Csodálkozom, hogy nem jutott eszébe, hogy seperc alatt úgyis rájön mindenki, hogy Ő hol tartózkodik? Miért gondolta, hogy biztos helyen van Babos házában? Az egy dolog, hogy Hubáék, legfeljebb azt mondják a kéretlen érdeklődőknek, hogy ők a faházban csak nyaralnak?! De nem kellett volna engedélyt kérni eddig másoknak is Bárányéktól, ha ott tartózkodtak?! Mert azt tudjuk, hogy a nyaraló Bárányéké. Egy darabig néha napján kiszaladtak oda, még ha vitatkozni is, a tulajdonjogon. De nem is tudom, mikortól és miért lett ez a faházas nyaraló "mindenki búvóhelye"?!)
Bonitó 2022 aug. 12. - 12:50:35
(4905/5118)
Nem tetszett a tegnapi Tivadar féle jelenet!
Azért, mert ordítós és tök életszerűtlen volt. Kevesebb ordítással és hévvel, sokkal többet meg tudtak volna, ha az ordítás helyett, leülnek beszélgetni. Ha szép szóval érdeklődnek?!
Aztán lehet - még tetszett volna is! -, hogy Huba itt-ott elszólta volna magát, bogarat téve ezzel az egyenruhások fülébe?!
(Persze a kedvencem Huba, így is aranyos volt, ahogy dicsérte anyját, hogy "hősként" viselkedett, ahogy puskát ragadott?! :))

Kiskalános pedig olyan féltékeny, hogy semmi nem érdekli csak az, hogy Petra nem lehet az övé, Márk se kapja meg! Tipikus szomszéd, meg a tehene szindróma!

Egyébként, Gina (Mezei Léda) nekem sem a szívem csücske. Próbáltam Őt megkedvelni nagyon sokáig, éveken át, a "Barátok köztben". Sajnos nem sikerült. Mert sosem volt nekem hiteles. Erőltetettnek tűnt mindig a játéka. És ezt látom itt is, minden jelenetben. De az is lehet, hogy csak én látom így?!


6/10
napraforgó 2022 aug. 12. - 10:06:00 6/10
(4904/5118)
Ha Timike most ki akarja tenni a fia szűrét a "mamahotelből", akkor hol lakik ma Ludmilla? Ugye nem Nyiregyről ingázik be miden nap Makkosra?

Sótonyi jópofa, ahogy kitette Szvetlánát és a fiát a házukból. De azért nem lehet abban biztos, hogy nem árulják el, ha életveszélyben vannak.
6/10
napraforgó 2022 aug. 12. - 06:58:37 6/10
(4903/5118)
Visszatérve Krisztinára, meg az ő majomszeretetére engem már korábban is zavart, hogy Krisztina állandóan Igorkázta, meg Viktorkázta a 25--30 éves fiait, mintha csak óvodás kisgyerekek lettek volna.
Az anyai szeretetet megértem, tisztelem, én magam is szeretem a két felnőtt fiamat, de nem akarom őket ennyire a szoknyám mellett tartani. Ha felnőttek, hagyni kell őket a saját életüket élni. Azért az röhejes, hogy haza akarja hozni az "ő kicsikéjét".
Igaz, a volt prosti Ginát én se szivesen fogadnám menyemként, de ez a körmönfont ármánykodás, amit Krisztina művel, azért túlzás.
6/10
napraforgó 2022 aug. 12. - 06:35:46 6/10
(4902/5118)
Janikát elvakitja a féltékenység. Igaz, hogy Petra nem őt szereti, és ezt a lány ki is nyilvánitotta, de nem állhatja meg, hogy keresztbe ne tegyen a riválisának. Ha Petra nem lehet az övé, hát ne legyen Márké sem. Ezért igyekszik besározni a riválisát. Róza mama viszont átlát a szitán és kitiltja a fiút.

Tivadar elég hülye, ha rátörne Szvetlánára és nyomást gyakorolna rá, biztos elárulná nekik Sótonyit, de Tivi csak tombol és a suhanccal balhézik, ahelyett, hogy normálisn viselkedne. Azért az fura, hogy a beosztottainak kellett megfékezni, lefogni.

Timike elég meredek, kicsi fiát szinte elüldddözi otthonról, a szobájából akarja kialakitani a kozmetikai szalont. Igy Zozóka szembesül Laura terhességével.
luci87 2022 aug. 12. - 05:17:30 Előzmény napraforgó
(4901/5118)
Tivi hogyne orditana ,mikor a suhanc kopasznak nevezte..:) es ez a gyenge pontja,mint tudjuk...:)
Nekem tetszett az a jelenet,jol szorakoztam rajta ...meg az is ,mikor elzavarta oket Huba anyja egy szal puskaval...:)
6/10
napraforgó 2022 aug. 12. - 03:29:55 6/10 Előzmény Rojita
(4900/5118)
Hát igen. De ha megkérdezitk Szvetlánáéka, miért vannak a házban, nyilván azt a választ kapják, hogy nyaralnak.
Sok mindent kérdezhettek volna, pl. kitől kapták a faházat bérbe, használatra, stb., hogy és mint.
Aztán vagy elárulták volna Sótonyit, vagy nem.
----------
Hisz az eléggé köztudott volt a faluban, hogy az a faház Bárányék nyaralója.
(mondjuk, ha nekem lenne egy nyaralóm a falu közelében pár km-re az erdőben, hát hetente kiugrottan volna körülnézni, hogy minden rendben van-e, már ha olyan közel van a faluhoz - pár km). itt meg csak az nem költözik be, aki nem akar. Na és mindenkinek KULCSA van! Honnan, kitől?

Itt meg úgy tettek, mintha a világ végén lenne a faház, holott kb. fél km-re volt Vologyától és ugyanannyira Makkosszállástól.

Tivadar újra ordit, már hiányzott, cirkuszolt a vigyori suhanccal, alig tudták lefogni a rendőrei.
6/10
Rojita 2022 aug. 11. - 22:49:44 6/10
(4899/5118)
Azért azt megkérdezhették volna a rendőrök Hubától és az anyjától, h miért abban a házban tanyáznak és nem a saját otthonukban? Esetleg, akkor megfordult volna a fejükben, h ha a páros itt van, akkor ki lakik az Ő házukban?

Talán, rákérdezhettek volna a fegyvertartási engedélyre is.