Téma: Kerülõutak

9/10
Mathos75 2013 ápr. 10. - 20:05:16 9/10
(24/44)
Van egy vicc, amikor az éjszakát távol töltõ nõ férje a lehetséges alibiért felhívja a csaj 10 barátnõjét, akik kivétel nélkül tagadják a feleséggel való találkozást. Ám fordított esetben a pasas 10 barátjából 7 igazolta az elmúlt éjszakát, sõt három még azt is, hogy jelenleg is ott van.
Aki most hevesen bólogat és elmosolyodott, esetleg kedveli a bort és a barátokkal való beszélgetéseket, na annak ajánlatos csak igazán ez a film!

Nagyon finom, nagyon érzékeny ábrázolása egy viszonylag frissen elvált, de ezen még nem túllevõ, és egy "nagymenõ" friss házasság felé utazó jó barátnak. Nekivágnak egy bortúrának, aminek motivációja Milesnél a válás felejtése, Jack-nél pedig a házasság elõtti utolsó tombolás Miles szakértõ bor ajánlásaival. Utukat sok röhejes eset és kiborulások színezik és amikor felbukkannak a nõk, sokkal bonyolultabb lesz a helyzet, mint azt várták.

Ez a film magába foglalja a drámát, a romantikát és a vígjátékot. Szerintem a túlsúlyban inkább a keserédes romantika van, nagyon jól van adagolva. Virginia Madsen-be pedig egyszerûen nem lehet nem szerelmesnek lenni :D
Mûfajában az egyik kedvencem
10/9
szinhazimado 2012 jún. 17. - 16:56:54
(23/44)
Még mindig nagy kedvencem. Bármennyiszer és bármikor megnézem, annyira jó film!
kybuck 2012 ápr. 11. - 04:35:52
(22/44)
Anyám, aki szereti az érzelmes, édesbús történeteket, kíváncsiságból (és olcsósága miatt) megvette DVD-n, majd körülbelül a huszadik perc után kivette a lejátszóból, mert olyan halálosan unalmasnak találta. Engem a történet alapján eleve nem is érdekelt annyira, de az a kevés, amit láttam belõle meggyõzött, hogy én sem veszítek semmit ha kimarad az életembõl. Azt hiszem az érzelmes filmeknek is több kakaó kell, legalábbis a maguk szintjén.
Jim Hacker 2012 márc. 12. - 14:53:15
(21/44)
Kedves, szerethetõ és felejthetõ film. Minden attól függ.

A történet elég lapos, de azért ne legyünk telhetetlenek. Két lökött fazon, jó borok, néha szõlõk, és legfõként sok kóstolgatás van benne. Érdekes amerikai környezet, gyönyörû szõlészetek, sok új tapasztalattal és még több importált szakértelemmel, gondolom. A fordulatok és a film tempója egy élvezhetõ egyveleget adnak.

Az elég fura, hogy mennyit isznak benne, aztán ki-ki beszáll az autójába és hajt tovább. A jó bor soha nem árt meg, mondják. Egy kis álmodozás sem, teszem hozzá.
10/10
r0t0 2011 okt. 19. - 19:35:03 10/10
(20/44)
Borbarátoknak, 35 év felettieknek, 90es iq felettieknek, jó humorérzékkel rendelkezõknek, elváltaknak, és mindenki másnak.... Kötelezõ darab. Überbrutál. Simán 10/10
1/10
Rahar 2011 júl. 18. - 22:28:28 1/10 Előzmény affarefatto
(19/44)
Én is szoktam kevésbé érdekes filmek nézése közben internetezni, most is éppen nézek valamit :) Ha egy film jó, érdekes, izgalmas, akkor abbahagyom az internetezést. Ezt a filmet viszont teljes odafigyeléssel néztem. A színészek hitelesen játszanak, a probléma az, hogy mint az alaptörténet, mint a cselekményvezetés érdektelen, unalmas, lapos. Nekem felesleges volt megnézni, a borokat sem kedvelem, sõt semmiféle alkohol tartalmú italt sem. Nálam ez 1 pont, kár volt minden egyes percért.
7/10
affarefatto 2010 márc. 22. - 20:53:32 7/10
(18/44)
A film nézése közben kiválóan tudtam internetezgetni, és közben nézni a filmet egyszerre. Szóval nem szegezte a szememet a képernyõhöz, de mégsem unalmas. Szerintem humoros, nem értem miért dráma. Inkább szatírának minõsíteném. Kiváló színészi játék, remek zene, igényes vizuális háttér. Feliratosan néztem, és úgy nagyon tuti.
b.luca 2010 márc. 20. - 10:25:25 Előzmény 7tenger
(17/44)
szerintem annyira nagyon jó
8/10
1aniko 2010 jan. 20. - 19:33:21 8/10
(16/44)
Most láttam,szerintem nagyon jó! Én nem untam egy percig sem.
4/10
7tenger 2009 dec. 10. - 06:32:51 4/10
(15/44)
Nem tudom mitõl olyan nagy szám ez a film, néhol kifejezetten unalmas.
Ilyen az élet...
Borászattal képbe kerültem, de nem érzem, hogy mégegyszer szívesen megnézném.
10/10
kinsey 2008 nov. 22. - 12:17:35 10/10
(14/44)
Szerintem ez a film zseniális!Nekem személy szerint a kedvencem.Amikor megvettem dvd-n nem gondoltam hogy ekkora hatással lesz rám!Mindenkinek ajánlom!:)
10/10
modano 2008 nov. 22. - 01:15:48 10/10
(13/44)
Szuper film!

Két jó barát elindul zendülni, és egy igazi boros mámorban belekóstolhatunk a californiai borok szépségébe.Van benne némi konkúzió de nincsenek kötöttségek, ahogy esik úgy puffan. Kívánom hogy mindenki éljen át egy ilyen vagy legalább ehhez hasonló élményt, ezek felejtehetetlenek maradnak.Nem szerencsés elmerülni benne hogy hogyan készítették el filmet, maga a sztori jó.


Még valami : az egyik kóstoló alkalmával mikor magyaráz a borász fazon az abszolút nem hozzáértõ barátjának a bor szépségérõl, hát az eszméletlen. A youtube - én megnézhetõ.
:)..
8/10
movie.watcher. 2008 júl. 27. - 17:29:44 8/10
(12/44)
aki nem csak a véres akciófilmeket kedveli nézze meg, nekem tetszett 8/10
zee944 2008 febr. 02. - 09:30:12
(11/44)
Ez a film olyan, mint egy kedves tévéfilm. Szerethetõ, de hogy mitõl olyan nagy szám?! Én inkább unatkoztam rajta, valami sokkal ütõsebbre számítottam. És az ütõsebb alatt nem akciót vagy látványosságot értek, hanem pl. valami érdekesebb, hatásosabb sztorit. Annak örülök, hogy egy ilyen eszköztelen film is lehet sikeres, amiben nincsenek hatásvadász f@szságok, de ebben igazán nincs semmi extra.
10/10
Tannoy 2008 febr. 02. - 08:54:19 10/10 Előzmény real_madrid
(10/44)
Szerintem is jó a film hangulata, csak azt nem tudom, mi ebben a dráma?...
Mert inkább vígjátéknak mondanám, persze nem olyan gagyinak mint általában az amerikai vígjátékok szoktak lenni. Lehet ez itt a "gond"...:)))
Szóval érdemes megnézni jó kis film!
8/10
real_madrid 2007 nov. 30. - 21:37:05 8/10 Előzmény k11zoltan
(9/44)
én nem mondanám, szerintem egészen jó volt. mondjuk kissé limonádé a történet, de a hangulata tetszik.
k11zoltan 2007 szept. 30. - 22:42:53
(8/44)
Nagyon gyenge film.
Newcastle United 2007 jan. 25. - 12:58:09 Előzmény amatõr
(7/44)
Állítólag Kaliforniában nagyon jó borokat termelnek, de én se vagyok egy nagy borszakértõ. Az amerikaik is egyébként sörivó nemzet.
amatõr 2007 jan. 24. - 16:18:40
(6/44)
Amerikaiak is és én is. Szóval én örülök, hogy viszonylag könnyen emészthetõ alkotás.
Gõzöm sincs, hogy amerikában milyen kultúrája van a bornak, kik fogyasztják, milyen alkalmakkor, azt tudom, hogy Európa legjobb borászait -köztük naná, hogy magyarokat is - hívtak, hogy segítsenek egy-egy borászat beindításánál, meg az eghajlat is megvan hozzá, biztos pöpec boraik vannak. De azért mégis fura volt. Átlag amerikai lúzerek +bor. Ha nem mondják, hogy amerikában játszódik, hát... najó, a harley-s csaj azért árulkodó, de akkor is.
Skandináv filmesnek meg szopóka lett volna, Aki és Mika járná lappföld legjobb szõlészeteit... ott max a mehsör kultúrával sikerült volna bemutani valamit :) Najó, nyilván csak vicc volt.
Newcastle United 2007 jan. 24. - 13:56:24
(5/44)
Komoly, magvas gondolatok, könnyedén tálalva, hogy az amerikaiak is megértsék.:) Egy skandináv filmes valszeg máskép nyúlt volna a témához. Ennek ellenére nagyon szeretem ezt a filmet.