Téma: Keserû méz

julccs 2010 aug. 25. - 23:21:38
(90/130)
eszméletlen kemény film.
tényleg nagyon hatásos! ajánlom nagyon!
angim 2010 júl. 31. - 23:54:51
(89/130)
100. :))))
9/10
salvadorlynx 2010 júl. 13. - 12:19:16 9/10 Előzmény kroa
(88/130)
Kevés nyomasztóbb filmet láttam ennél. Hatásos, mûködik, jó.
10/10
kroa 2010 márc. 10. - 12:14:00 10/10
(87/130)
A kedvenc fimem közé tartozik. De sajnos a Magyar szinkron és az eredeti hang között hatalmas stílusbeli külömbség van megint.
teva56 2010 jan. 24. - 20:07:25 Előzmény mildi
(86/130)
Szerintem is zseniális film,és egyetértek
a leírtakkal.Talán Hugh Grant-nak
is a legjobb filmje kõzé tartozik.
10/10
mildi 2010 jan. 24. - 18:41:29 10/10
(85/130)
Zseniális film. Igen naturális, helyenként obszcén, de nagyot üt. Nagyszerûek a színészi alakítások, fõleg Peter Coyote remekel, nagyon hitelesen adja a perverz rokkantat.Hugh Grant is jó választás volt. Polanski talán legjobb filmje.
NewZoo 2010 jan. 03. - 00:05:23 Előzmény Dr.Mouse
(84/130)
Te is itt? Neked is Boldog Új Évet! :) Amúgy mélyen egyetértek Veled és "zampano"-val.
Aki meg a valóságban ilyen "kapcsolatban" él, és nem vált, az meg is érdemli...
NewZoo 2010 jan. 02. - 23:54:19 Előzmény filmbolond
(83/130)
Jobban hiszel Polanskynak? Méltó példaképet választottál... jó rendezõ, de ez a filmje beteg és undorító. (Amit a kislánnyal csinált anno, az pláne!)
Sok az aberrált beteg elme, aki a tiszta érzésekkel, "normális" szexualitással, már nem tud mit kezdeni.
Voltak ilyen korszakok, általában mindig valami nagy összeomlás elõtt. Hátha! :)
Undercover 2010 jan. 02. - 17:12:20
(82/130)
Köszi! :)
filmbolond 2010 jan. 02. - 16:15:07
(81/130)
Szeretem olvasni, hogy ti néhányan milyen tiszta, szép , magasztos szerelemben éltek, de azért részemrõl jobban hiszek Polanskinak.
Az emberi érzések sokkal bonyolultabbak, mégha filmjében inkább a szenvedély pusztító erejét mutatta be.
Undercover 2010 jan. 02. - 11:07:28
(80/130)
Nem tudja valaki, hogy mi az a szám (vagy legalább az elõadója), amelyre még az elején Mimi táncol Oscarnak? (A Galériában a 4. kép abból a jelenetbõl van.)
Szerintem a legjobb kifejezés rá, hogy sokkoló és megrázó.
Egyvalami nem teljesen világos (vagy csak vmi elkerülte a figyelmem?): Oscar és Mimi a végkimenetelt is eltervezték elõre? Merthogy amikor elõször találkozott Nigellel és Fionával, és õk mondták, hogy Indiába mennek, Mimi azt mondta, hogy õ annál is messzebbre megy...
2/10
Dudlicsek 2010 jan. 02. - 04:57:07 2/10 Előzmény Crazy Horse
(79/130)
Ki tudja pontosan, Lehet, hogy az is egy beteg elme szüleménye! :-)
Persze tiszteletben tartom a véleményeket és nem is vagyok az ún. "megborultabb" olvasmányok, filmek ellensége, de ez nekem nem jött be.
angim 2010 jan. 02. - 02:35:46
(78/130)
köszönöm :))

ez a film lényegében egy töredékét mutatja be, hogy mennyire nem ismerjük önmagunkat, milyen sok mindent kihagyunk az életünkbõl: a szenvedélyt (többek között). a legtöbbünk éljük a szürke hétköznapjainkat és képmutatóan viselkedünk, de nem merünk belevágni semmibe. szerintem fontos volt, hogy nigel-t is belevitték ebbe a játékba (a történet szerint), hiszen õ prûd (naná, hiszen angol :P ), úgymond túl normális. sokszor adja nemtetszését a mesének, mert túl bizarr neki, holott hiába, hiszen pont az õ házassága lett halottá. és miért? mert nem volt meg a kellõ lendület, amit kihoztak a feleségébõl a film végén. vicces dolgok ezek :)) nigel és neje ezek szerint csak látszólag szerette egymást. úgy, ahogy az emberi elmében mindig is eme modellként létezett. de mimmiék viszont tiszta tûzzel, amiben vegyesen tényleg minden benne volt, ami életben tartotta õket, hiszen egymásnak lettek végül kiszolgáltatva. ezt a hapi is megemlítette a filmben valahol .... hogy szükségük van egymásra. nekünk, hétköznapi emberekenek tényleg nehéz megérteni ezt a filmet. és valóban bizarr :)))

a történet elején õk is normálisak voltak addig, amíg a szürkeséget meg nem unták. és amikor a nézõ azt hinné, hogy a hegycsúcson van a szotri, akkor téved nagyot. a képtelenség képtelensége mutatkozik ezután ...
ukrainer 2010 jan. 02. - 01:34:28
(77/130)
Szinte szóról szóra én is ezt szerettem volna leirni....:)
Elgondolkoztató és érdekes volt szerintem, önmagunk és a másik iránti érzelmek határait boncolgató. Szerintem sem beteg, sem perverz nem volt a rendezõ - mint sok hozzászoló szerint. Csupán bemutatta a szerelem/szenvedély és a gyülõlet magaslatait és mélységeit.Nálam 10 pontos.
palikapalika 2010 jan. 02. - 01:29:55
(76/130)
Mellesleg ne feledjük Fionát és Nigelt, akik már hét éve boldogságban(?) élnek(?), a decens reméljük-szép-idõ-lesz-holnap-is meg a két-kõr-passz-négy-kõr-passz társaságában, a jó erkölcs példáját mutatva, ám amint lehetõség adódik, kibújik a szög a zsákból...
angim 2010 jan. 02. - 01:17:21
(75/130)
ez aztán a szenvedélyes és ugyanakkor beteges film! tele van olyan elemekkel, amiket emberi ész nem foghat fel. a szenvedély nálam a mérhetetlen gyûlöletet is jelenti ebben a két órában. nem semmi, hogy mennyire képesek egymást lealázni, megbosszulni a másik viselkedését, kínozni egymást, és másokat is bevonni ebbe a beteges vágyjátékba. durva fordulatok vannak benne, és számomra inspiráló, ahogy a csajszi milyen mélyen megváltozott. sugárzik belõle az erõ, a magabiztosság. de nem a talpraállása a legfontosabb ebben. vicces, hogy hagyták, hogy nigel beleszeressen a nõbe, átadja magát a tiszta érzelemnek (még ha úgy is hiszi, hogy igazi érzelem, de tiszta vonzódás még akkor is jelen van), és egyetlen mozdulattal ledöntik az egészet, mert kiváncsiak, hogy mit tudnak kihozni a másikból. nemcsak a külsõ emberekbõl (nigel és felesége), hanem egymásból és magukból. kemény film ez ... kb. olyan, mint az elemi ösztön. azért gyilkolt a pszichológus nõ, hogy lássa, megmeri-e tenni, és mik az utóhatások.

sajnos nehéz a film elsõ fele számomra, amikor a csajszi nagyon mélyen képes lealáznia magát a szeretett férfiért. feladja önmagát, hajlandó bármit elviselni a másikért. a gyerekéért lemond, csakmert a férfi azt akarja ... csak az ujjaim közül tudom nézni azt a jelenetet, amikor térdenállva, már földön csúszva könyörög neki ... ez nagyon meredek! és, amikor a férfi ugyanolyan kiszolgáltatott helyzetbe kerül, mint amibe a csajt taszította, nem semmi a bosszúállás. és egy átlagembernek nehéz megértenie, hogy valójában szeretik-e egymást, vagy éppen szenvedéllyel szeretik kínozni a másikat? hiszen a pali is mondta: "minden emberben van némi szadizmus, ha ennyire ki van nekünk szolgáltatva valaki." nade ennyire?! egyébként helyes a mondat ... és ez az embertõl rettenetesen aljas tulajdonság! de döntethsz arról, hogy átadod magad egy ilyen förtelemnek, vagy van lelkiismereted ahhoz, hogy ne hagyd nyomorban a másikat.
10/10
cirrocumulus 2010 jan. 02. - 01:11:04 10/10
(74/130)
Akkor a Tiétek azért szebb sors :o), Ti jobban jártatok!
A filmbeli kapcsolat ön- és egymást pusztító volt :o(
Jó és tanulságos, de szomorú film.
kleingergõ 2010 jan. 02. - 00:15:10
(73/130)
En ugyanezt vegigcsinaltam a baratnommel, nagyon hasonlo a ffi karakter, de idokozben rajottem, hogy beleszerettem! Ilyen az elet! Boldogan elunk kozosen mar jo ideje....
kabala 2010 jan. 01. - 21:23:35
(72/130)
Filmrendezõ? (Roman Polanski)
Crazy Horse 2010 jan. 01. - 20:44:10
(71/130)
Egyébként nagyon szeretem ezt a filmet, nagyon jól ábrázolja, hogy mennyire is a saját vágyaink, érzelmeink rabjai vagyunk.