Téma: Keserû méz

9/10
oimuka 2012 febr. 27. - 15:06:55 9/10 Előzmény BaztanGee
(110/130)
A filmet tejes egészében feltöltöttem a youtube-ra. Mindenkinek jó filmnézést!
http://www.youtube.com/watch?v=UgDyZ8Yqobg
BaztanGee 2011 nov. 26. - 18:54:20 Előzmény DirtyBlond
(109/130)
Ha szerinted ez a film mesteri, akkor miért értékelheted csak 1-esre? Mert a tartalom felkavaró? Itt egy film ami elgondolkodtat, felkavar, heves érzelmeket vált ki. Szerinted is mesteri. Tiszteletben tartom a véleményed, de nem értem, az 1 csillagot.
BaztanGee 2011 nov. 26. - 18:50:26
(108/130)
Olvasgatom a komenteket, és nem csalódtam. Nagyon szélsõséges indulatokat vált ki a film. Polanski egyik legnagyszerûbb filmje. Lehet rá mondani, hogy felháborító, bizarr. Azonban szerintem a legnagyobb értéke a filmnek, hogy nem akarja a szerelmet, házasságot, egy tündérmesének beállítani. Szerintem leplezetlenül, sokkal reálisabban ábrázol mint a legtöbb film, még ha el is rugaszkodik negatív irányba. Ezt talán a figyelemfelkeltés, megbotránkoztatás eszközeként kívánta használni. Vagy hogy megmutassa, hogy mennyire messze is kitolhatjuk a saját határainkat. Sajnos azonban, sokan akik kritizálják a filmet, ezt arra használják fel, hogy elvonatkoztassák magukat a történettõl. "Ez velem sohasem történhet meg!" Pedig dehogynem. Talán nem ennyire szélsõségesen, de ez bizony sokkal inkább a valóságot ábrázolja, mint azt a legtöbben hinnék.
A két "tejes" jelenet ezt kiválóan ábrázolja. Ha õszintén belegondolunk hányszor esett meg velünk, hogy beleszeretünk valakibe, és a legvonzóbb (talán nem is annyira normális) tulajdonságaik a legidegesítõbbeké válnak a mindennapokban???
Sokan támadják a rendezõt a filmben szereplõ karakterekkel (fõleg Oscarral) azonosítva õt. Nem igazán értem miért. Hiszen az angol pár tökéletes ellenpólus. A köztük lévõ párbeszédekben sokszor felmerülnek a morális kérdések. És a társadalmi beidegzõdések.
Az ítélkezést a nézõkre bízza. Részemrõl nagyon nehezen tudom ezt megtenni. Hiszen minden szereplõ emberi és valóságos. Rengeteg tulajdonságot fedezek fel bennük általam szeretett, tisztelt emberekbõl. Nincs egyértelmûen gonosz, jó vagy rossz karakter. Van két ember aki elég bátor volt, hogy kövesse a szenvedélyét, és túl tudott lépni a határain, hogy megtapasztalj a mennyországot és a poklot. És van másik kettõ aki a társadalmi elvárások szerint éli saját bevallásuk szerint is unalmas életét. Szerintem ez mind nagyon életszerû, ugyanakkor nagyon tanulságos.
1/10
DirtyBlond 2011 szept. 03. - 22:39:00 1/10
(107/130)
Hûû! Nagyon felkavaró film!
Szerintem Polanski ebben a filmben az összes beteges peverzitását beleadta. Nem a szexjátékokkal és az egymásra pisiléssel volt a baj, hanem az az undorítóan gyomorforgató szadizmus, amit az a tolószékes gennyes sz*rf*szú geci mûvelt azzal a szegény lánnyal. Basszus, amikor eléggé kiélvezte és kihasználta a lányt, akkor az nagy "szerelem" (ami nem volt más, mint egy évekig tartó merevedés) hipp-hopp, egy másodperc alatt eltûnt. Nem is volt szerelmes az a f*sz, csak rájött az énje minden perverz kis morzsájára és megélte azt a lánnyal.
Ocsmány volt, amikor elkezdte szadizni, a gyomrom is felfordult. (és ezt nem csak úgy írom, hanem tényleg így volt) Egyszerûen rossz volt nézni, ahogy minden egyes szavával csak még jobban és pusztítóbban megalázza Mimit. Majdnem kikapcsoltam, de nagyon érdekelt mi lesz a vége. (Lehet hülyén hangzik a véleményem, de ha filmet nézek nagyon beleélem magam. Mintha ott lennék, mintha minden velem is történne. Talán ezért kavart fel annyira!)
Amikor pedig a lány kezdte szadizni a faszit, örültem, hogy végre megadja annak a rohadéknak, azt amit érdemel. (Bár ennél sokkal durvábbat is lehetett volna vele tenni!!)
Mimi persze nemcsak egy ártatlan szegény lány, azért benne volt a bestia, de azt a gátlástalan kegyetlen szörnyet a férfi gonoszsága teremtette.
Életem legdurvább filmje ez! Biztos, hogy nem bírnám megint végignézni, szörnyû, ahogy a szereplõk a csodás szerelmet lecsupaszítják és szadizmussal erõszakolják halálra.
A film maga mesteri, de a borzalom miatt képtelen lennék 1-nél jobbra értékelni. Szörnyû élmény volt!
balazs0729 2011 ápr. 10. - 09:05:31
(106/130)
húúú de kitolja a határokat Polanski. Nagyon kemény. A férfi tahósága, a nõ aljassága, az ahogy 1 perc alatt elcsábítja a nõ a feleséget, nem is tudom. Az egész olyan regényszerû, nekem tetszett a Dörner Gyuri szinkronja, viszont Kristin Scott Thomas nem volt maradandó. Az is mennyire feszült, ahogy a borotvával játszanak. Tetszenek a szexuális játékok is. Nagyon ki volt találva. Remek a fényképezés, és a zene is. Imádom Polanski munkáit.


Peter Coyote-Roman Polanski-Tonino Delli Colli-Vangelis


ennyi
mammma 2011 márc. 02. - 19:37:24 Előzmény mecsoka
(105/130)
Igen, elküldés után rájöttem, elnézést.
3/10
mecsoka 2011 febr. 22. - 00:31:44 3/10 Előzmény mammma
(104/130)
Azt nem nekem írtad.
mammma 2011 febr. 19. - 13:15:41 Előzmény mecsoka
(103/130)
Nem estem Neked, egyszerûen megírtam, hogy (csupa jószándékkal), milyen filmet ajánlok, ahhoz, hogy a filmezés öröm legyen Neked :)
3/10
mecsoka 2011 febr. 14. - 15:48:34 3/10 Előzmény mammma
(102/130)
És? Téged meg miért zavar az én véleményem?
Rontotta a film élményét, hogy két ilyen unszimpatikus (nem a szerepük miatt azok) és számomra kicsit sem vonzó nõ a fõszereplõ.
Persze már megszokhattam volna, hogy itt az a divat, hogy nekiesünk a másiknak, ha annak épp más a SZUBJEKTÍV véleménye egy filmrõl. Grat!
mammma 2011 febr. 13. - 18:02:28 Előzmény mecsoka
(101/130)
Nagyon helyesen nem a tökéletesre csiszolt külsõre helyezték a hangsúlyt, ami egyébként mindig elviszi a film valódi mondanivalóját kevésbé átélhetõ irányba. És ha nem tûnt volna fel, a való életben sem a klaudia sifferek töltik ki a teret.
mammma 2011 febr. 13. - 18:00:38 Előzmény serpentfly
(100/130)
Akkor Neked ajánlom a Chuck Norris-féle õsharcos filmeket, valamint Gagyi Mamit.
3/10
mecsoka 2011 jan. 29. - 00:20:42 3/10
(99/130)
Keresve sem találhattak volna két rondább nõt, na mindegy. Ezt leszámítva egy érdekes film volt, kissé beteges, de érdekes.
8/10
Papillon 1 2011 jan. 21. - 12:14:38 8/10
(98/130)
Roman Polanski egyik legjobb filmje.
offtopic
Cressida Beau Pre 2011 jan. 14. - 14:01:34 Előzmény FEmma
(97/130)
Már ne haragudj, de ez a fórum errõl szól.
offtopic
baribarany 2010 nov. 28. - 01:51:46 Előzmény FEmma
(96/130)
Polanski felesége, Sharon Tate 1969-ben halt meg Amerikában. Ez pedig egy 1992-es európai film, a színésznõ francia, egyébként a nagyapja, az anyja és két húga is színész.
1/10
serpentfly 2010 nov. 28. - 00:58:26 1/10
(95/130)
Idiótaságnak tartom ezt a filmet.
1/10
FEmma 2010 nov. 01. - 21:49:15 1/10 Előzmény kroa
(94/130)
Akkor te most miért is írod le a véleményed a remekmûrõl? Nem érdekel minket!
2/10
Dudlicsek 2010 okt. 07. - 19:45:37 2/10 Előzmény FEmma
(93/130)
Nekem sem tetszett. Klisés és manírt alkotás szerintem. a fõszereplõt illetõen is egyetértünk.
10/10
kroa 2010 okt. 07. - 17:49:09 10/10 Előzmény FEmma
(92/130)
A vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek van és senki sem kíváncsi a máséra.. Ez egy remekmû SZERINTEM.
1/10
FEmma 2010 szept. 09. - 23:09:38 1/10
(91/130)
Elképesztõ, hogy dicséri ezt a filmet mindenki, egyetlen vélemény volt, amivel egyet tudtam érteni (hübelebalázs). Szerintem borzasztó egy film, teljesen hiteltelen volt az egész, nevetséges volt a fõszereplõnõ - se nem szép, se nem erotikus, semmi, Polanski felesége vagy kije? úgy hallottam - kínszenvedés volt végignézni (sajnos van egy rossz tulajdonságom, hogy mindig kíváncsi vagyok a filmek végére, meg mindig reménykedek, hátha közben javul a minõség). Nem vagyok se prûd, se halivúdifilmrajongó, de szerintem ez a film egyszerûen rossz.