4/10
zenitt 2015 jan. 01. - 14:04:39 4/10
(22/42)
számomra az év csalódása. és Marion Cotillard is. nem hittem el ezt neki sajnos, pedig nagyon akartam. de izzadságszagú lett, erõltetett. nem tudtam meg errõl a nõrõl semmit
6/10
kritiza 2015 jan. 01. - 00:26:25 6/10 Előzmény RotPolk
(21/42)
Köszönöm.
RotPolk 2014 dec. 30. - 01:00:55 Előzmény kritiza
(20/42)
Úgy gondolom a magyar fordítás hibája, legalábbis az angol feliratban ezek a mondatok így hangzanak el:
****Spoiler****
"Újra köztünk" -> "You're one short"
Tehát inkább valami olyasmi, hogy "Egy hiányzott".

"Szépen kiterveltük" -> "We put up a good fight"
Ami kb. "Azért keményen küzdöttünk", és utána a "Boldog vagyok".
6/10
kritiza 2014 dec. 28. - 23:39:07 6/10
(19/42)
Akinek tetszett a film, el tudná magyarázni nekem a végét? Valahogy nem állt össze.
****Spoiler következik! ****
Sandra a végén 8-8 arányban kap szavazatot. Ez nem gyõzelem, de azt mondja neki a barátnõje, hogy "újra köztünk". Már ezt sem értettem, mert közvetlenül ezután Sandra elkezdi kiüríteni az öltözõszekrényét, tehát készülõdik elhagyni a céget. Majd amikor a fõnök beszél vele, utána kifelé menet Sandra felhívja a férjét és azt mondja, "Boldog vagyok. Ezt jól kiterveltük." Ti ezt értitek? Mit terveltek ki? Sehol sem találom a logikát és a csavart az utolsó pár jelenetben. Vagy csak rossz a fordítás? Tud valaki segíteni?
daka25 2014 dec. 13. - 22:28:30 Előzmény Mike088
(18/42)
Ezt a filmet MINDENKINEK ajánlom!
Vontatott, nyomasztó, unalmas. Garantáltan jó érzés lesz kijönni a filmrõl és boldog lesz az ember, hogy mégis milyen jó élete van neki.
Mike088 2014 dec. 12. - 00:03:16
(17/42)
Nem az egy kaptafára készült filmek közé tartozik. Érdekes történet jóé felépítve, de mivel a "fõ kérdés,, tartja igazán izgalomba a nézõt, a befejezés ismeretében egyszer nézõs.

10/7
Érdemes megnézni, mert ehhez hasonló munkahelyi-magánéleti problémákkal bizony nagyon sokan szembesülnek.
10/10
yaka 2014 nov. 26. - 23:12:17 10/10
(16/42)
Kiváló film. Nem könnyû téma, de épp ettõl lesz katartikus a végére. 10/10
2/10
egorta 2014 nov. 25. - 23:48:38 2/10
(15/42)
Uramisten, ez a film annyira vontatott, legalább 1 perc, mire eljut a lány a csengõig, jaj, nincs itthon, de jó, újabb 3 perc, mire átér a szemközti mosodába, vagy kocsmába és ott meghallgathatjuk tizenötödszer h a szemét fõnök mit mondott Sandra háta mögött a szavazásról. Ez a film nem szól másról, mint egy nyomorult lány vergõdésérõl.
csincsilla72 2014 nov. 22. - 11:53:41 Előzmény Teréz anyu
(14/42)
Ha nem ez a rohadt irigység szólna mindenkibõl ebben az országban, a világ is szebb lenne.
Van, akinek nem a panel hoz boldogságot, már megbocsáss. Van, akinek mások az igényei és más számára a norma.
A nõ beteg és mindemellett keményen ragaszkodik ahhoz az életszínvonalhoz, amit elért. Ez teljesen érthetõ. Nyilván te sem szívesen mondanál le a saját életkörülményeidrõl. Te sem vágysz egy zsákfalu putrijára és nyilván nem nyugtatna a tudat, hogy egy afrikai menekülttábor lakója vagy a hajléktalan még annak is örülne.
Ha nem sikerült a lényeget megragadni, akkor csak sajnálni tudlak.
A film zseniális, a nõ nemkülönben. Fantasztikus színésznõ.
Phantasia 2014 nov. 09. - 17:28:52 Előzmény Teréz anyu
(13/42)
Egyetértek veled abban, hogy azért érdekes volt látni a különbséget a külföldi és a magyar színvonal között... (Egyébként csak pontosításként írom, hogy Belgiumban játszódik a film, nem Franciaországban.:)) A jelenlegi életszínvonaluk még hagyján, én azt furcsálltam, amikor egy félig munkanélküli nõ többször ásványvizet vesz a kisboltban. (Minek boltból venni, csapból sokkal olcsóbb.) Vagy amikor beülnek étterembe kajálni. A spórolás itt kezdõdik, amikor valaki meggondolja, hogy mit hol érdemes megvenni és amit lehet otthon állít elõ, mert sokkal olcsóbb.
10/10
Borisska 2014 nov. 01. - 21:04:21 10/10
(12/42)
Marion Cotillard minden pillanata lenûgõzõ!!! :) Csaoálatos film és végre egy olyan film, ami a valóban az emberekhez szól! Mindenkinek ajánlom! :)
Teréz anyu 2014 okt. 28. - 18:22:30
(11/42)
SPOILER
A férjet otthagyó "barátnõvel" kapcsolatban igazad van, nekem is furcsa volt, hogy nem régóta vannak együtt még is házat vettek.

A nem szexeltek témakörhöz annyit, hogy a pasi tuti szeretett volna, de a csajnak nem volt hozzá kedve, mert depis volt.
Mondjuk furcsállom, hogy gyógyultnak ítélték, mert látszólag nagyon nem volt az, fõleg a pánikrohamaiból ítélve, amikor stresszhelyzetben elkezdett fuldokolni.
SPOILER vége
Teréz anyu 2014 okt. 28. - 18:19:16
(10/42)
Már megbocsáss, de nekem nincs autóm és egy szimpla 4emeletes ház földszinti lakásában lakom, harmadmagammal. 3szobás és étterembe sem járok.

Ne hogy már olyat sajnáljak, aki egy tök jó kétszintes házban lakik, menõ autóval, laptoppal, étteremben kajál stb.


A csilli-villit, azért írtam, mert érzékeltetni szerettem volna, amit most kifejtettem neked 2mondatba.

Azért bele lehet gondolni, hogy Frnaciaországban egy sima gyári fizuból és egy szakács fizuból megengedhetõ mindaz, ami van nekik még ha hitellel is.

Magyarországon ez elképesztõ jólét, amiben õk élnek.

Ezért nehéz átérezni.
10/10
igaz 2014 okt. 28. - 17:40:34 10/10
(9/42)
a polgári jólétbõl pillanatok alatt ki lehet pottyanni az új autóval együtt
egy depresszióból kilábaló nõ viszonya egészen más lehet a szexhez, mint egy mozinézõnek, amúgy a házasságban nem kötelezõ a szex, de még a szerelemben sem, nincs kaptafa
5/10
funfun 2014 okt. 28. - 10:35:23 5/10
(8/42)
Igen, ezen a nehéz anyagi helyzeten én is elgondolkodtam. És ez nem cifra nyomorúság volt, ez egy közepes polgári jólét. Az új autó nekem is szemet szúrt, a laptop is.
5/10
funfun 2014 okt. 28. - 10:33:56 5/10 Előzmény Arnold1955
(7/42)
Nem igazán értem, alig várod a filmet, tehát még nem láttad, de 10 pontra értékeled látatlanul. Mégis mire?
5/10
funfun 2014 okt. 28. - 10:32:35 5/10
(6/42)
Közepes film, szóval 5 pont. Nem világos a jellemábrázolás, sem a fõhõsöknél, sem a mellékszereplõknél. 4 hónapja nem szexelnek, a feleség a férj szemére veti, hogy csak sajnálatból van vele. Viszont amit a férj végigcsinál, az inkább szerelem. Elviseli a szélsõséges érzelmi viharokat, nagy türelemmel. Ez lényegesen több sajnálatnál. De ha szerelem, miért nem szexelnek? A férjét ott hagyó nõ hirtelen jó barátnõ. Életében nem hozott még önálló döntést, mondja. Tehát nem csak a férje mellett. Hm. Mégis a férj a hibás, aki természetesen agresszív. Nemrég vannak együtt, de már házat is vettek. Hm. Túlzottan nem kötött le a film. Többet vártam.
8/10
4427 2014 okt. 27. - 21:02:13 8/10
(5/42)
Csilli-villi kacsalábon forgó ház?! Ez egy átlagos francia család lakása.
OFF: Ha kacsalábon forgó házakat, ill. kastélyokat akarsz látni, akkor elég a Rózsadombra vagy a Svábhegyre felmenni.
8/10
4427 2014 okt. 27. - 20:58:34 8/10
(4/42)
Marion Cotillard zseniális. És milyen jó, hogy nem szinkronizálták!
Teréz anyu 2014 okt. 27. - 20:27:55
(3/42)
Nagyon tetszett összességében, de nagy hibának tartom, amiért nem tudtam a fõhõsnõt teljes szívembõl sajnálni, mert
***spoiler*** a csaj anyagi helyzete állítólag romokban hevert és ha elveszíti a munkáját, akkor nem tudják fizetni a hitelüket, amit a csilli-villi kacsalábon forgó házukra(???) fizetnek. Valószínûleg 1-2 éves kocsijukkal furikáztak, a gyerekek laptoppal játszottak és több alkalommal is étteremben étkeztek.
Magyarországon elképzelhetetlennek tartanám, hogy valaki aki olyan nehéz helyzetben van, hogy ha elveszíti a munkáját nem tudja fizetni a hitelét se, hogy annak kocsija legyen vagy beüljön étterembe kajálni, vagy laptopozgasson.
Szóval, nem volt világos számomra, miért is olyan vészes a helyzet, ha a csaj elveszíti a munkáját.

De ettõl eltekintve tetszett.Volt benne pár poén is.
A vége pedig felszabadító volt
***Spoiler vége****