Téma: Két szeretõ

6/10
Gega1 2009 okt. 26. - 17:20:14 6/10
(11/71)
Az elõzõ hozzászólás vége SPOILER! (Bocsi, hogy bespoilereztelek, de ha valaki gyanútlanul elolvassa az utolsó mondatodat, kevésbé fog izgulni.)

Most az én válaszom is SPOILER!

Azért említtetem három utat. A két nõ és az öngyilkosság. Én is azt hittem, befejezi a fickó. De nem, inkább a ló nincs szamár is jó megoldást választotta. Szerintem jól tette. Rendben, hogy így elmúlt a szerelem érzése, de a konszolidáltabb nõ ráadásul még csinosabb is, anyának is jobb lesz minden bizonnyal, aztán a férfi elõtt üzleti lehetõség is áll a benõsüléssel, meg apja-anyja is megnyugszik.

Azért felmerül az emberben a kérdés: a valós életben is hányszor járunk így, tudtunk nélkül: párunk azért van velünk, mert más kirúgta...
6/10
Gega1 2009 okt. 17. - 17:35:07 6/10
(10/71)
Már a film megtekintése elõtt, a beharangozókat olvasva is zavart, és a film alatt sem éreztem hitelesnek, hogy egy ilyen depressziós, szuicid hajlamú és sikertelen férfira így ragadnak a nõk, azaz kettõ közül, ráadásul két igen csinos közül válogathat. Ez a mai sikerorientált társadalmunkban egyáltalán nem jellemzõ. Ezzel a film alapja kérdõjelezõdik meg. Az anyuci fõztjét majszoló, apuka üzletében kifutóként dolgozó, a szülõk lakásában piciny szobában tengõdõ 30-as agglegény általában nem a nõk bálványa, akire az egyik nõ keményen ráhajt, a másik is lelkesen buliba vonszolja. Véleményem szerint Phoenix túl idõs is a szerephez. Zavaró volt látni az érett férfi kamaszos botladozásait.

Rettenetes volt a film túlnyomó része, a sok nyûglõdés, a zavart ismerkedések a nõkkel, a gyenge, tipikusan amerikai, semmitmondó párbeszédek.

Azért értékeltem mégis a filmet ötösnél jobbra, mert a férfi levertségére magyarázatot kapva már valamelyest érthetõbbé válik esetlensége, és úgy látszott, hogy baja orvosolható, azaz egy jó kapcsolat hatására egészséges lehet. Másrészt a film utolsó negyed órája remek, megmenti az egész mûvet. Valaki írta, hogy kiszámítható: szerintem nem az, én feszültem vártam, hogy a három út közül melyiket választja, illetve a kiválasztott út járható-e, azaz az út is akarja-e, hogy a férfi rálépjen.
3/10
Ameliee 2009 szept. 14. - 22:36:47 3/10
(9/71)
Nem én mondtam. Az angol nyelvû sajtóban olvastam több helyen, mert én sem értettem, miért ezzel aposztrofaljak a filmet. Az meg h nemcsak játssza: nézzétek meg a linket, amit betettem a szinesz nevere kattintva a rá vonatkozo forumban. Errõs is lehet olvasni. üdv. A
offtopic
Gabriella54 2009 szept. 14. - 14:38:41 Előzmény Ameliee
(8/71)
Ezt a szót, hogy "utolsó", igazából csak halott mûvészek filmjeire, stb. szoktuk mondani - honnan tudod, hogy jövõre vagy két, akár öt év múlva nem gondolja-e meg magát?
Snoopyzit 2009 szept. 12. - 22:17:06 Előzmény Locomotive84
(7/71)
Szerintem kicsit kiszámítható volt. Persze sok olyan momentum volt benne, amire azt mondja az ember, hogy: - Jé, ez a való életben is megtörténik! Joaquin Phoenix nem rossz benne, de a Gladiátorban vagy a Nyughatatlanban jobb volt, sõt a Jelekben és a Cserbenhagyásban is jobb volt ennél, szóval nem gondolnám, hogy ez a legjobb színészi alakítása. A szokásosat hozza, bár az tény, hogy teljesen a karaktert látod nem a színészt. Egyszer megnézõs szerintem. 5/10
Locomotive84 2009 szept. 08. - 12:42:33
(6/71)
Hi. Hoy érted, hogy nemcsak játsza a szerepet?

Engem is meglepett, hogy kilép a filmvilágból, elmondása szerint inkább zenélne. Pedig szerettem a filmjeit, a Jelekben például hatalmasat alakított ^^
3/10
Ameliee 2009 szept. 08. - 11:09:27 3/10
(5/71)
Nagyon nem tetszett. Unalmas és üres. A fõszereplõk árnyékai egykori önmaguknak. JPh nemcsak játssza ez ta szerepet, nem véletlenül ez az utolso filmje.
Laciluca 2009 szept. 06. - 10:01:47 Előzmény vitaygeorgina
(4/71)
kiváncsi vagyok rá...
vitaygeorgina 2009 júl. 27. - 19:54:30
(3/71)
Nekem tetszett a film. Megértem, hogy valaki sötétnek és nyomasztónak találja, de legalább nem az a szokványos, sablonos történet, amit ezerszer láttam már. Érdekes a hangulata, jók színészek és a történet is. Én mindenkinek ajánlom, aki egy kicsit borongósabb hangulatú kikapcsolódásra vágyik. A zsepiket azért nem kell bekészíteni hozzá.
4/10
finnlandia 2009 júl. 18. - 09:26:10 4/10
(2/71)
Megnéztem a filmet mivel azt hittem már nem fogják bemutatni nálunk és sajnos csalódtam benne.
1x nézhetõ független film, de nagyon sötét és nyomasztó...
de legalább mind3 színész jó benne.
mademoisellemnq 2009 márc. 09. - 07:11:47
(1/71)
"A romantikus dráma New York-ban játszódik, és Leonard (Joaquin Phoenix), egy jó megjelenésû, de elég depressziós férfi történetét meséli el nekünk. Leonard feltörekvõ fotósként másodállásban apja tisztitójában dolgozik, és szüleivel lakik; akik mindent megtesznek, hogy egy baráti család lányávál, Sandra-val (Vinessa Shaw) összehozzák.Csakhogy egyik éjszaka a hálószobája ablakából kitekintve Leonard megpillant egy gyönyörû, még sosem látott lányt, Michelle-t (Gwyneth Paltrow)..."