Téma: Két szeretõ

8/10
Szissssz 2010 szept. 22. - 19:37:00 8/10 Előzmény real_madrid
(31/71)
Egyetértek az elõttem szólóval. :) A film nem egy bonyolult történetet dolgoz fel. Már az elején magával ragadott viszont az egyedisége, amolyan "mûvész film"-nek gondolom.
Egy idõ után már nagyon kívácsi is voltam, hogy mi sül ki a végén a dologból, hogy alakul a story. Én ajánlom mindenkinek, aki nem csak a vidám, SPOILER!!! happy end story-kat szereti.
10/10
real_madrid 2010 jún. 04. - 10:11:12 10/10 Előzmény Thickleg
(30/71)
nekem is nagyon tetszett a film, nehézkesen indul, de aztán magával ragadja az embert zsoakin finiksz fantasztikus színészi játéka, ez igen!
raven1011 2010 ápr. 09. - 00:51:44
(29/71)
Ez a film szerintem a való életet mutatja be.
Az emberek ki tudja hány százaléka valóban így éli le az életét. Az igazi nagy szerelem nem teljesül be így beérik azzal aki marad. Gondolom a második számú csaj meg csak azért van tartva mert tudat alatt ott van azért az érzés,hogy minden csoda 3napig tart.
9/10
BabySeal 2010 márc. 04. - 14:50:04 9/10
(28/71)
nagyszerû film!
Emon01 2010 febr. 22. - 23:12:34
(27/71)
Most néztem meg a filmet és hát döbbenet!
Az a döbbenet,hogy én is hasonlót éltem át nem is olyan rég és még én sem jöttem ki ebbõl teljesen!
***spoilert is tartalmazhat***

Tavaly nyáron szakított velem egy lány,akinek a szeretõje voltam,mondván,hogy inkább azt a faszit választja,aki még elõtte pár nappal megverte és fojtogatta. Persze ebben a biztosabb háttér is szerepet játszott,amit itt a filmben végül a fõhõs is elfogad!
Számomra tehát hiper-super ultra-brutál naturál ez a film!Tényleg így történnek az életben a dolgok és nem mindig gyõzedelmeskedik a mindent elsöprõ szerelem.
Furcsa,hogy a középkori házasodási szokásokat megmosolyogjuk,holott napjainkban pont reneszánszát éljük ennek az ésszel,borotvaéles logikával,tudatosan megtervezett élettel teli döntéseinknek.És ebben kizáró tényezõ,ha felrúgjuk a szabályokat és spontán kapcsolatokkal éljük az életünket!
Vki írta,hogy kíváncsi lenne arra,hogy Paltrow karaktere meddig húzza a fickója mellett.Megsúgom,élete végéig!Nyilván Stockholm-szindrómás,mint ahogy az én kedvesem is az!
Szóval a film 10/10-es,bár furcsálom,hogy a nõk nem szapulják a fõhõst ezért a "ló nincs,szamár is jó" döntéséért...:))
MosFet 2010 febr. 19. - 14:44:07 Előzmény Wilde
(26/71)
Osztom az elõttem szólót. Szép színészi munka.. egyszerûen jó! Néha az ember magára is ismerhet, aki már volt hasonló szituációban, mint Phoenix.
Wilde 2010 febr. 15. - 21:21:52
(25/71)
Ez egy lassú, nehézkesen folydogáló kis darab, és mégis megérinti az embert. Nincsenek benne üres érzelmek, hanem valódi érzésekre operál. Még nekem is tetszett!!:))
Andy Dufrane 2010 febr. 15. - 21:06:10
(24/71)
Emberek, én nagyon rég láttam ennyire jó filmet ilyen témában!
Abszolút 'ízlések és pofonok' kategória, lehet hogy a horror vagy akció rajongóknak nem tetszik, de ettõl függetlenül sem szabad azt mondani rá, hogy rossz. Az biztos, hogy az én ízlésemet tökéletesen kielégítette.
Mondhatni régóta vártam már egy ilyen filmre.
Az elsõ öt percben észrevettem, hogy a hangulat, a képi világ és a szereplõk tökéletesek számomra.
Aztán ahogy jött a mondanivaló és a történet...
Életszagú nagyon is, már csak azért is, mert Paltrow és Phoenix-nél "életszagúbb" karaktert nem is választhattak volna.
Phoenix egyszerûen fantasztikus, nem feltétlen tudom megmagyarázni mitõl, de valami eszméletlen kisugárzása van, ami hozzám mindig eljut. Legyen Johny Cash vagy alvilági maffiózó, neki minden megy.
Egy regényt tudnék még írni a filmrõl, de inkább nem kezdek bele.
NÉZZÉTEK MEG!
4/10
h.tibi91 2010 febr. 04. - 23:04:48 4/10
(23/71)
A színészi játék egyértelmûen 10-es, de nekem üres volt a film. Felmerültek ugyan kérédsek, de válaszokat, nem kaptunk rá. Nekem kicsit unalmas volt.
4/10
8/10
beo71 2010 jan. 06. - 19:59:43 8/10
(22/71)
A keserédes szerelmes dráma hangulata is erõs,de a jó színészi játékok közül is a messze kiemelkedõ Joaquin Phoenix játéka emeli fel.8/10.
Fura,hogy ez a hihetetlen érzékeny pasi eddig miért is nem kapott Oscart(Gladiátor,A nyughatatlan)és nagy kár,hogy visszavonul.
Angi85 2010 jan. 06. - 13:49:10 Előzmény daliamesa
(21/71)
Nagyon tetszett a film...tényleg élethû sztori. Hasonló helyzetben vagyok én is mint a szereplõk...nem kívánom senkinek.....kicsit minden szereplõ helyébe bele tudom képzelni magam, kivéve az ügyvédébe.
10/10
daliamesa 2010 jan. 06. - 00:52:03 10/10
(20/71)
tetszett a film,igazán életszagú, nagyon jó karakterekkel!
fõleg Leonard-é tetszett, valaki az elõbb azt írta, hogy nem érti hogy egy ilyen depis, hogy nyomul a diszkóban...
Szerintem Leonardon látszik, hogy neki rendes kiegyensúlyozott élete volt, amíg nem lett depresszíós a volt menyasszonya miatt, és néha a régi énje, "kikandikál" a a mostani énjébõl. (vagyinkább elõtünik)
10/10
Thickleg 2010 jan. 05. - 20:05:35 10/10 Előzmény martonosi
(19/71)
Valóbban jó film. Kellenek az ilyen típusú filmek is. Érdemes megnézni.
8/10
offtopic
Boleyn 2010 jan. 04. - 22:50:11 8/10 Előzmény Beccky
(18/71)
Hát tudod... Úgy hírlik,hogy abbahagyta a színészkedést... :(
martonosi 2010 jan. 04. - 02:18:11
(17/71)
Érdekes, hogy mindenki Leonardot sajnálja. Én inkább Sandrat.
Nagyon utálom az olyan pasikat, akik egyszerre két vasat tartanak a tûzben. Nem azt mondom, hogyha nem jön be a nagy szerelem az életében, akkor maradjon magányos, de lehetett volna õszinte Sandrával...és persze Michelle-lel is.
És Michelle, na õt sem sajnálom. Tönkretette egy család életét. Persze mindenhez két ember kell, de sztem elég szemét dolog egy nõs férfival kikezdeni...:(

Amúgy elég ellentmondásos Leonard karaktere, elég valószínûtlen, hogy egy ilyen "szerencsétlen, béna" figura a diszkóban ilyen vagányul viselkedik, és ennyire rányomul Michelle-re.

Összességében tényleg elég nyomasztó, borongós film, de hát ilyenek is kellenek néha.
Beccky 2009 dec. 28. - 00:34:44 Előzmény Boleyn
(16/71)
Boleyn!
Mi az hogy utolsó volt phoenixnek?????
8/10
Boleyn 2009 dec. 13. - 22:26:10 8/10 Előzmény mimihopps
(15/71)
**Spoiler**
Én azért megnéztem volna a folytatást,hogy hogy alakult a csajszi éltete a nõs pasival... Nem vagyok benne biztos,hogy hosszú életû kapcsolat lett... De valahol megértem a nõt. A pasi egy családot (gyakorlatilag mindent) feladott a lányért... Szerintem egyszerûen nem volt pofája nemet mondani a nõs pasinak. (Sajnos.)
**Spoiler vége**

Joaquin rettenetesen jó szinész, én is sajnálom,hogy ilyen fájdalmas lett az utolsó. :( Mély nyomot hagyott ezzel a filmmel is, habár nálam nem 10es.
9/10
mimihopps 2009 dec. 12. - 11:20:46 9/10 Előzmény Gega1
(14/71)
Teljesen igazad van, csak tudod avval, hogy más kirúgta és a szavaiddal élve: nincs ló jó szamár effektus megváltozik abból a szempontból, hogy mindenki megszeret vkit egy idõ után és nem "marad" az említett effektus...
Az a kérdés, hogy a srác belenyugszik, hogy neki "csak" az a lány jutott vagy rájön és csalódást okoz-e neki:)
Amúgy tényleg nehéz megtudni, hogy a saját párunk is így járt-e...

Spoiler
Filmre kitérve - Nagy film volt, csak reménykedtem, hogy a végén nem jön el a lány...de sajnos eljött. Tök hülyeség volt a story abból a szempontból, hogy megbocsátott a nõs pasinak! Saját magából csinált bohócot és sajnáltam leonardot. Tényleg sajnálatra méltó volt. Én tuti nekimentem volna az óceánnak. Valóban léteznek ilyen emberek akik túltudnak adni egy ekkora fájdalmon?

Sztem 10bõl 9es. Sajnálom, hogy Joaquin Phoenix utolsó filmje ilyen szomorú lett...
9/10
skillet 2009 dec. 11. - 16:30:03 9/10
(13/71)
tetszett. mr commodus nagyot alakított, ahogy a gladiátorban is anno. ki hinné, hogy jövõre lesz annak már 10éve, hogy bemutatták!?
szóval hihetetlen egy színész. több filmet neki!!!
a film végén, kicsordult egy csepp könny a szemembõl... 1 másodperccel azelõtt, hogy commodusé kicsordult volna.
jó volt, tartalmas, tetszett. üdv
1/10
Beyond silence 2009 dec. 05. - 16:41:49 1/10
(12/71)
Hülye történet, hülye kapcsolatok, hülye életszerûtlen gesztusok, ellenszenves fõszereplõ. Kár volt végignézni.