9/10
tramonto 2014 jan. 22. - 20:36:31 9/10 Előzmény megatron90
(66/86)
Szerintem pedig nagyon jó film. Régebben már láttam. Egy másik csatornán kedvenc színészemmel - Al Pacino - ugyanebben az idõpontban egy jó film megy - Az ördög ügyvédje - mégis ezt választom. Szerintem nagyon is nézhetõ, én 9-el díjaztam.
8/10
v_laszlo 2014 jan. 17. - 18:38:58 8/10
(65/86)
nekem is tetszett ez a film 10/8-at adtam rá.ashley hatalmasat alakitott benne.nagyon bejõn.
7/10
megatron90 2013 dec. 28. - 16:58:17 7/10 Előzmény gimbiikeeh
(64/86)
10/7,csalódás volt nem olyan jó film átlagos thriller .szerintem ashley judd nem való thrillerbe a Gyûjtõben és a Függõségben is gyengén játszik.
9/10
gimbiikeeh 2013 nov. 05. - 18:31:44 9/10
(63/86)
Meglepõen jó, izgalmas film volt. Ashley Judd hatalmasat alakított benne. Mindenkinek ajánlom.

9/10
9/10
Smonika 2013 szept. 14. - 08:02:04 9/10 Előzmény pneklara
(62/86)
Egyszer már jeleztem ezt nekik, és akkor szépen le is vették a lényeget. Nem értem, miért került vissza! Nagyon idegesítõ annak, aki még nem látta a filmet!

Kedves PORT.HU! Ha olvassa ezt valaki közületek, légyszíves vegyétek már ki a Spoiler-t a tartalomból, de most már végleg, ha lehet! Hiába régi film, van, aki még nem látta. Köszönjük!
10/10
labrador kislány 2013 szept. 13. - 19:23:44 10/10
(61/86)
Nekem nagyon tetszett, drukkoltam a fõszereplõnek!
tortura 2013 aug. 16. - 15:04:37
(60/86)
Hát ezt gagyogtam én is. Nekem a Tiszta ügy c. filmje tetszett még nagyon. Meg a Gyûjtõ. Jó páros alkotnak másik nagy kedvencemmel, Morgan Freemann-nel.
Már én is tanultam ebbõl a dologból. Ha elõször nézek egy filmet, csak a szereplõkig olvasom el, a tartalomjegyzéket már nem, meg a hsz-eket sem.
pneklara 2013 aug. 16. - 08:24:02
(59/86)
Egészen másképp néztem volna a filmet, ha a beharangozóban nem árulják el a lényeget.
Átgondoltam, hogy mennyire borzongató lett volna, ha elhiszem, hogy egy idilli boldogságot vág ketté a gyilkosságnak látszó eset, de így a férjre az elsõ perctõl kezdve úgy tekintettem, mint bûnözõre, a nejére meg mint áldozatra. Ezzel agyon is vágták a film élvezetét, nem volt lehetõség izgalomra, csak a "bosszú" pillanata volt még kérdéses.
Lehet, hogy jobb film, mint amilyennek ilyen körülmények, elõzmények után láttam.
Nagy baklövés a Port. hu-tól. Spoiler a javából.
A.J. idõnként bájos, majd meg is nézem, milyen filmjei vannak még.
Nekem Dobó Katát idézte.
Figyelmeztetni kellene a jövõbeni nézõket, hogy ne olvassák el az ismertetõt, de én is ott kezdem:) Valahogy más elemzések szerencsésebbre sikeredtek.
7/10
-greghouse- 2013 aug. 16. - 00:31:14 7/10
(58/86)
Elég jó. Egy csomó dolog indokolatlan, megmagyarázatlan, összedobott forgatókönyv (minek a víz alatti szín, meg a koporsós, ha meg akarta ölni a pasi úgyis, miért élve zárja oda, stb.), az elsõ kétharmada elég unalmas, utána felgyorsul, csapong az egész, miközben baromira kiszámítható minden.
Ashley a szép, TLJ meg a jó színész.
Ez meg egy elég jó film, nem több.
proskit 2013 aug. 15. - 21:12:01
(57/86)
Az ilyen filmeket nagyon szeretem, a leírás alapján jónak tûnik
offtopic
sofi 72 2013 aug. 15. - 19:10:21
(56/86)
Nem egy nagy durranás, de pont egy ilyen nyári estére való "kikapcsolós" kis filmecske.

Kategóriájában alsó közép...

Mire kezdõdik, pont készen leszek a szeder lekvárral. ;)
7/10
-greghouse- 2013 aug. 15. - 10:43:34 7/10
(55/86)
...ja igen, a lényeg pont az, hogy nem csak, hogy nem "büntethetõ", de PERBE SEM FOGHATÓ ugyanazzal a váddal (ezért szokták ezt megkerülni az ügyészek úgy, hogy valami mással vádolják, és a per kapcsán összekötik az eredetivel. Általában mûködik, tehát azért nem olyan könnyû így megúszni dolgokat. Lásd, Al Capone elítélése, eredetileg adócsalással perbe fogva.)
7/10
-greghouse- 2013 aug. 15. - 10:41:14 7/10
(54/86)
Akárhogy is, a jogász nyelv csûrt és csavart, különösen az angolszász, mely precedens-jog, tehát nagyon sok régies kifjezést alkalmaz. A fogalmazás jogilag helyes, ugyanis az USA Alkotmányának "híres" Ötödik Kiegészítése (többek közt, pl. amellett is hogy senki sem kényszeríthetõ arra, hogy saját maga ellen valljon), azt mondja, hogy:

The Fifth Amendment to the United States Constitution provides:
[N]or shall any person be subject for the same offence to be twice put in jeopardy of life or limb . . .

ez a "double jeopardy" röviden.
adamnagysweetmovie 2013 aug. 14. - 08:29:26
(53/86)
" Az kettõs kockázat lenne..."
Nem toom, inkább kettõs büntetés tilalmának hívják.
Bár az angol cím kétségkívül ez.
tortura 2013 jún. 25. - 11:24:27
(52/86)
Ezek a marhák leírták szinte az egész filmet. Nem az én gondom, én már láttam többször is. De elvenni másnak a szórakozását, aki esetleg még nem látta.... Idióta ez a port.hu, komolyan mondom. Az ajánlónak nem az a célja, hogy elmesélje a film tartalmát, hanem hogy felkeltse az érdeklõdést. Igaz, teljesen érthetetlen a felháborodásom, hogy szinte mindig ez van.
A film egyébként jó szerintem is. Nem a legjobb filme A. J-nak, de jó. Bár én szerencsés vagyok, mert amikor elõször láttam, szerencsére még nem olvastam port.hu-t. Milyen jól is tettem.
lmarthy 2013 jún. 25. - 08:51:58 Előzmény Banán
(51/86)
Hihetõ ?!?! Melyik film az....... talán a Schwarci vagy Wllis filmek azok ? Szerintem ragyogó film, imádom mindhárom fõszereplõt is, én személy szerint ajánlom mindenkinek.
7/10
Attila G. 2013 ápr. 22. - 00:39:38 7/10
(50/86)
Megvallom õszintén, engem erõsen meglepett, hogy ez a film itt ilyen jó kritikákat, és magas pontszámot kapott. Nem azt mondom, hogy rossz film; de azért ennyire jó sem. Az imdb-n kapott 6,2 pontja szerintem reálisabb; én 10/7-et adok rá.
Annak idején premier elõtt, ingyen láttam eme filmet egy mozimagazin jóvoltából. Talán pont ebben az újságban, vagy a konkurenciában úgy harangozták be a filmet; hogy TMJ a hasonló jellegû filmjeiben milyen sokat szokott futni. Talán még részletezték is, hogy a Szökevényben, Életre-halálrá-ban, stb. milyen sokat futott.
Ehhez képest ebben egy nyugdíja puhapöcs volt a karaktere. - Nagyon nem akartam ezt a szót kipontozni. - Valahogy még a MIB2-beli "postás szerep" is jobban állt neki, mint ez. Hitelesnek valamennyire hiteles volt; csak... S most kicsit OFF-olok; talán kb. az volt a bajom vele, mint Anne Hathaway-jel a Nyomorultakban. Na jó, ez így nem pontos. Anne egyszerûen irritált, TMJ meg csak lapos volt. ON.
A filmnek meg pont akkor lett vége; amikor elkezdtem élvezni, amikor vártam volna még egy kis ráadást; egy kis eset utáni utóéletet. De nem. Megtörténtek a címben leírtak, s hopp, be is kell fejezni a filmet.
Ezzel együtt nem tartom egyszer nézhetõnek; mert ha olyan a hangulatom, meg tudom nézni többször is. - Most is azt nézem; igaz, a Forma-1 mai ismétlése után kb. a felénél kapcsolódtam be. - Többé-kevésbé el vannak találva a karakterek. 10-bõl 7-8 pontot megérdemel.
Na de... Emlékszem, hogy abban az évben 92 filmet volt szerencsém látni moziban. S ez azért messze nem volt a top10-ben. Talán legjobb 35-ben.

Ami a film leírását illeti... Nem tudom, mennyit változott a film leírása, mióta kritizáltátok.
De erre a leírásra szerintem igaz, hogy a 'kevesebb néha több'. S ha korábban még ennél is bõbeszédûbb volt a leírás... Hajaj. Jó, ez még mindig jobb annál; mint amikor egy filmhez egyetlen soros leírást sem tudnak találni. Csak egy kissé átestek a ló túloldalára.
Menikmati 2011 jún. 15. - 13:15:52
(49/86)
Jaaa,azt hittem arra gondolsz hogy a film sztorija bukik meg azon:-)
5/10
Banán 2011 jún. 15. - 11:15:07 5/10
(48/86)
A történet igencsak hihetetlen, de azért le tudott kötni. 5/10.
Caca254 2011 jún. 14. - 23:29:56
(47/86)
Ha 10 éve látom a filmet azt mondom mekkora király viszont most láttam elõször, nekem gyenge pedig a színészek hozták a kötelezõt.