Téma: Ki-duk Kim

bidam 2013 szept. 27. - 12:02:26
(8/8)
Nagyon jó filmeket csinál. A Piéta érdekes volt
vondermonarchie 2012 máj. 02. - 00:53:57 Előzmény SandroVM
(7/8)
A Wild Animals-ot én is láttam, jó film, kedvenc színészem játszik benne, mint ahogy a Birdcage Inn-ben is, már ezt a filmet is beszereztem de még nem néztem meg.
A Real Fiction is megnézés elõtt áll.
SandroVM 2012 máj. 01. - 22:00:06
(6/8)
Néhány filmje, amiket láttam, valóban kimaradt a listáról.

Crocodile (1996)
Szerintem elsõ rendezése is figyelemre méltó, történet-orientált mû, amiben a hangulat és képi világ - ha nem is olyan mértékben mint késõbbi filmjeiben - de itt is érdekfeszítõ. (10/7)

Wild Animals (1997)
Egészen elképesztõ és lehengerlõ történet, ennyire jó sztorit ritkán lát az ember. Annyira magával ragadó és eseménydús film, amit nem lehet csak úgy kiverni az ember fejébõl. Ez még csak a második rendezése, mégis érett alkotás, amely már igazi Ki-Duk élménynek nevezhetõ. Az egyik fõszereplõ Jo Jae-hyeon talán legnagyobb alakítása, aki több Ki-Duk filmben is feltûnik (Krokodil, A sziget) (10/8)


Birdcage Inn (1998)
Rögtön egy újabb nem akármilyen történet, két különbözõ lányról, és olyan kapcsolatokról, amelyeket nem könnyû filmen ábrázolni, érzékeny emberre biztosan nagy hatással van ez a film is. A képi világ itt már csírájában elindul az igazi Kim Ki-Duk élmény festészet útján. A színészek mindegyike hitelesen játszik. (10/8)

Real Fiction (2000)
Kicsit lelép a rendezõ a saját stílusfejlõdés-útjáról és egy teljesen más alkotás fémjelzi nevét. Olcsó költségvetésû, majdhogy nem teljesen kézi kamerával rögzített film. A szereplõk nagyszerûek, a történet sem rossz, csak egy kicsit zavaros, de ettõl még élvezhetõ és érdekes. (10/8)

Egyik kedvenc filmrendezõm, aki szereti az igazi film-élményeket és filmmûvészetet, annak érdemes "végiglapozni" az életmûvét. (Zárójelben megjegyzem az osztályzataimhoz, hogy szigorú pontozás útján jött létre, alig megszámlálhatóak azok a filmek, amikre 10-et vagy 9-et szoktam adni.) Szóval ha valaki megkérdezné, hogy melyik filmrendezõ összes filmjét tudnám neki ajánlani, aki a legegyenletesebben teljesít magas színvonalon, biztosan Kim-Ki Duk lenne az elsõ...
verdeleth 2009 ápr. 15. - 00:43:13
(5/8)
én inkább megvettem 300ft-ért dvd-n Kövesse mindenki jó példámat, persze ha teheti
verdeleth 2009 ápr. 07. - 01:29:33
(4/8)
a számomra egyik legjobb filmje (A Sziget után) a Rosszfiú (Bad Guy) sincs fenn, csakúgy, mint a Vadállatok és a legújabb az Álom.
Cicely 2008 aug. 21. - 11:38:46
(3/8)
Nem tudom, segítek-e ezzel, vagy ezekre az oldalakra már mindenki rátalált, de azért ártani nem fog. :)

A bookline.hu oldalról megvehetõ három filmje is, a Bin Jip, A tavasz nyár, õsz, tél és... tavasz, illetve az Irgalmas lány címû is.
(A Bin Jipet több helyen is kapni, jóval olcsóbban is, mint itt).

Illetve van egy oldal, ahonnan majdnem az összes filmjét le lehet tölteni, de sajnos csak 1-2-höz van magyar felirat, de angolt szerintem találni, azt még én sem néztem.
http://www.mp3portal.hu/viewtopic.php?f=47&t=11735
peat 2008 júl. 07. - 09:22:04 Előzmény remete bácsi
(2/8)
Crocodile 1996-ból, amiért még nem szerettük...
remete bácsi 2008 ápr. 02. - 11:37:57
(1/8)
néhány filmje azért kimaradt a listából. pl. a paran daemun (kalitka fogadó), ami korai alkotása ugyan, mégis az egyik legerõsebb mûve, s tartalmazza azokat a stílusjegyeket, amikét szeretjük a rendezõt - már aki :)