10/10
jani-wan 2014 márc. 14. - 16:57:54 10/10 Előzmény tamast2
(948/988)
Talán arra kapott 8,6-ot hogy szórakoztató.
Ahhoz hogy ezt valaki felismerje nem elég csak egy részt megnézni, ez ugyanis nem mozifilm.
Aki egy rész alapján mond ítéletet egy olyan sorozatról ami közel 50 éve mûsoron van, az komolytalan.

Hogy mitõl jó a sorozat?
Rengeteg akció, folyamatos életveszély, idõnként bolygópusztítás vagy galaxis méretû háború, esetleg világvége, fõszereplõk halála, és mindez nagyon sok humorral elõadva.

A 'gagyi teletubbies' és hasonszõrû idegen lények, mint például a szintén 'gagyi' Cyberman és Dalek pedig végigkísérik a sorozatot, mivel a Doctor Who a világ legrégebbi és leghosszabb sorozata, a készítõk pedig nem tagadják meg és 'írják újra' a régi dolgokat, ahogy azt mostanában szokás. Sokszor visszanyúlnak a gyökerekhez, majd képileg felturbózva, szórakoztató történetek köntösébe burkolva lényegében változatlanul tálalják ezt a 60-as évek elején létrehozott elképesztõ fantázia világot.
10/10
Petrapetrus 2014 márc. 14. - 10:48:24 10/10 Előzmény tamast2
(947/988)
Látszik, hogy csak két részig jutottál...
Kezd el nézni mondjuk a (NewWho) 6. évadától. Szerintem onnan neked be fog jönni. Nekem onnantól vált értékelhetetlenné, de neked nem az tetszik benne, ami pl. nekem... Azért javaslom inkább ezt.
8/10
gopocher 2014 márc. 14. - 10:35:25 8/10
(946/988)
már várom vissza magyarul!
10/10
Lillske 2014 márc. 02. - 16:45:10 10/10
(945/988)
A világ legeslegjobb sorozata!!! kedvenc Doktorom eddig Matt Smith volt, de azért Tennant se semmi...
Capaldi (igaz higy eddig csak 5 másodpercre láttam)nagyon nem szimpi. de azért várom az új részeket!!!
10/10
1/10
tamast2 2014 febr. 08. - 20:22:58 1/10
(944/988)
Hûûûû, na ez kemény volt. Egyszer már nekiestem a sorozatnak, de azt hittem, hogy nem ezt töltöttem le, mivel ennek 8,6 átlaga van. Most kitartóbb voltam és a második részbe is belenéztem, de semmi.
Szeretem a sci-fiket, de ez nem az. Valami vígjáték akart lenni, de ilyen poénokon én még 8 éves koromban sem nevettem. Már akkor is utáltam a Teletabikat, ez kb. annak a színvonala. Sõt, fel is fedeztem benne a Teletabikat a második részben, és kb. annyira értelmesek voltak itt is.
Még mindíg nem térek magamhoz. 8,6 pontszám? Mire?
Ennél rosszabb sorozatot még nem láttam. Úgy ültem a monitor elõtt, mint az óriáspolip VS óriáspirannha elõtt. Azt hittem valami vicc, vagy valamelyik szereplõ álmodik és felébred, azért a sok idiótaság. De nem.
10/10
kavilág 2014 jan. 31. - 13:15:36 10/10
(943/988)
Ahogy látom, mintha a sorozat joga lejárt volna az AXN-nél (de várható a közeljövõben). Ha szeretnéd a tévében látni a sorozatot, akkor próbálkozz a közmédiánál, hogy többen lássák. Írd alá a petitciót és elõsegítetted az egészet (de ha már megtetted ne csináld meg újra, mert mintha csalnánk):
http://www.peticiok.com/fusson_a_magyar_koztevecsatornakon_a_doctor_who_ki_vagy_doki
10/10
jani-wan 2013 dec. 14. - 11:12:29 10/10
(942/988)
Ügyes. Nagyon jól lett összevágva.
kymara 2013 dec. 13. - 20:58:07
(941/988)
Koczy85 2013 dec. 12. - 13:38:47 Előzmény Dr. Apafej
(940/988)
Igen, 1989. és 2005. között szünetelt a tévésorozat. De a franchise maga nem mert képregények és rádiójátékok akkor is készültek. Aztán 1996-ban volt a film. (Az abban a Doktort játszó Paul McGann-nel készült talán a legtöbb rádiójáték asszem. Jóarc a pali amúgy, láttam októberben a londoni Comic Con-on.)

2005-ben kvázi folytatták a sorozatot ott ahol '89-ben abbamaradt, az évadok lenullázásáról már megoszlanak a vélemények van aki külön kezeli a két sorozatot (Classic és New Who :) ) de van aki egybeszámolja az évadokat, és így a következõ a 34. Évad lesz. (Ha jól számolom...)
10/10
Dr. Apafej 2013 dec. 09. - 04:40:23 10/10 Előzmény jani-wan
(939/988)
SPOILER

Igen! Kedvenc részem, amikor Capaldi elõtûnik, visítottam egy nagyot, képzelheted. :D

SPOILER VÉGE
10/10
Dr. Apafej 2013 dec. 09. - 04:39:15 10/10 Előzmény Koczy85
(938/988)
Igen. :) Azért a nyolcvanas évek után (ha jól tudom persze) volt egy nagyobb szünet, aztán jött a film, és 2005-tõl újra a sorozat, persze lenullázták az évadszámot.
Koczy85 2013 dec. 04. - 14:55:15
(937/988)
Nekem is nagyon bejött az évfordulós rész. Spoilermentesen annyit mondanék, hogy szerintem méltó megemlékezése volt az elmúlt 50 évnek.

Én egyébként moziban néztem a részt 3D-ben (Angliában élek) és nagyon látványos volt úgy. Plusz megnéztem az "An Adventure in Space and Time"-ot is. Ez a BBC-nek egy másfél órás a filmje a Doctor Who keletkezésérõl. David Bradley pedig nagyszerûen alakítja benne William Hartnell-t.

A Doctor Who mint sorozat pedig mindig is különleges volt számomra, hiszen ez a kedvenc brit sorozatom. Anno mielõtt Angliába költöztem, gyakorlatiag az volt a nyelvi felkészítõm, hogy újranéztem a részeket a 2005-ös évadtól mindenféle felirat nélkül. Mióta itt élek pedig volt szerencsém több színésszel is találkozni akik részei vagy részei voltak a DW univerzumnak. Sõt néhányukat van szerencsém most már személyesen is ismerni kicsit ami még mindig hihetetlen de fantasztikus dolog nekem.
Az pedig egyedülálló dolog, hogy egy sorozat 50 évet megél. (Bár több helyen rosszul mondják, mert nem 50 éve megy a DW, hanem 50 éve indult, a kettõ azért nem ugyanazt jelenti.)
10/10
jani-wan 2013 nov. 25. - 20:29:23 10/10
(936/988)
***SPOILER***
A 50. évfordulós Speciál egyszerûen zseniális!
És benne van az összes Doctor egy kis kameó erejéig!
***SPOILER vége***

Mielõtt bárki megnézné, javaslom az 50. Special elõzmény miniepizódjainak megtekintését:

The Night of the Doctor
https://www.youtube.com/watch?v=EobSTIc-ywA

The last day
https://www.youtube.com/watch?v=Eem2Ehq_xBI
10/10
offtopic
Petrapetrus 2013 nov. 19. - 17:39:34 10/10 Előzmény Dr. Apafej
(935/988)
OFF
Te tudod.
És biztos, hogy az a lista hiteles volt? Az imdb-t (is) bárki szerkesztheti, szóval az sem maradéktalanul tökéletes/hiteles forrás.
Láttam a filmet. Nem nagy durranás, viszont annyira rossznak sem mondanám. Elmegy kategória. Azért az meglátszik rajta, hogy kik csinálták...
Olvastál új Chris Eccleston interjúkat? Menekül a DW kérdések elõl, ha interjút kérnek tõle, elõre lefekteti a játékszabályokat: a Doctor Who-val kapcsolatban nem válaszol semmire. Nagyon elege van a produkcióból, meg egyebekbõl is, amit megértek. Szerencsére a fanokkal rendes. Ha õk hozzák szóba nála a témát és gratulálnak neki, az nagyon jól esik neki. :) Azért legyezgeti a hiúságát, ha egy ott töltött évad után valaki azzal áll elé, hogy õ a kedvenc Dokija. :) Az új filmjérõl meg nagyon lekezelõen nyilatkozott, mondjuk nem csodálom. Meglepõen õszinte és nyers a pasi, de ezt (is) szeretem benne. :)
De ne offoljuk agyon a topikot... ;)
ON
10/10
Dr. Apafej 2013 nov. 18. - 15:18:31 10/10
(934/988)
Meg is tettem! Még inkább a hivatalos oldalakról is leiratkoztam, egyszerûen a képembe tolják azt a sok Spoiler-t, kibírhatatlan... gondolom meg az évforduló után egy nappal tele lesznek ezek az oldalak az össze4s spoilerrel, így már teljesen felesleges lenne a filmet is megnézni. :D
Hát rendben, Baker kipipálva.. :D
Nos.., igen. Benedict Cumberbatch-ot is már beválogatták, és még sokan másokat is, Imdb-n van egy bizonyos lista, amin szépen fel vannak tüntetve a színészek hogy ki-ki volt megjelölve a 12. Doktor szerepére, voltak nõk, helyesebbnél helyesebbek, tinilányoknak szánt szõke hercegek is egyaránt! És ezért is rinyálnak sokan, mert hogy õk valami szõke herceget vártak, vagy valami dögös szukát. :D De az meg milyen lett volna már, Coleman mellett.. :/ Az egy másik csatorna.. :D A 96-os filmet láttad-e? Azt mondják rém gyenge, sõt.. nem is hazudnak. Volt szerencsém beszerezni, de az elsõ 10 perc után bele is tekertem, láttam ordenáré baromságokat is, és ki is kapcsoltam.. :) Nem ajánlom! Ha már láttad volna, akkor részvétem.
10/10
offtopic
Petrapetrus 2013 nov. 18. - 10:19:38 10/10 Előzmény Dr. Apafej
(933/988)
Mondjuk lehetséges. De azért mégis többen, mint 4-5 évvel ezelõtt. :)
Egyszerû, ha zavar, vagy ne iratkozz fel boldog-boldogtalan által kreált fanoldalakra, vagy tiltsd le õket a faladról. Én csak hivatalos oldalakat követek, a rajongói oldalakat kerülöm. Ha valamirõl kiderül, hogy mégsem hivatalos forrás, egybõl törlöm.
Tom Baker a hosszú, színes sálas Doki, õ volt szám szerint a 4.

OFF
Én nagyon szeretem a Holmes-sztorikat, de csak klasszikus formában. És engem csak Jeremy Brett tudott meggyõzni, zseniális volt a pasas. A többi a szememben gyenge utánzat, vagy ha nem utánoz, akkor sem tetszik. Holmes úgy volt tökéletes, ahogy Brett alkotta meg.
ON

Majd kiderül, meddig marad Capaldi. Mondjuk benne van a pakliban, hogy tinik kezdték el híresztelni, hogy nem marad sokáig, bízva egy fiatalabb Dokiban. De szerintem nem lesz igazuk.
8/10
gopocher 2013 nov. 18. - 08:48:34 8/10
(932/988)
nekem 11ik domi viselekdése (leszámítva drámai részeket) úgy tûnt,mint Rircard Hammondot látnán.nem úgy hanem mindemben mozgás,úgrárlás (õ picike csak 170 magas),ahy jegyzetlt a 6/1ben meg ahagy válogott az ételek között a regeneládolás után (õ is ilyen állitolag) stb.. én vagyok hülye! vagy ezek másoknak is szete szúrtak?
10/10
Dr. Apafej 2013 nov. 14. - 12:50:36 10/10
(931/988)
Hát szerintem ma sem értenék sokan, - legalábbis idehaza - a pólód jelentését.. :D Én inkább le szeretem töltögetni, csak az a baj, hogy Fészbúkon meg állandóan nyomatják az újabbnál újabb infókat, és abszolút lelövik a poénokat. Persze jogos, hogy miért nem tiltom ezeket az oldalakat, de... mindig kitesznek valami vicceset, no meg ott a kíváncsiságom, a kielégíthetetlen kíváncsiságom. :D És ezért.
Visszatérve, Tom Baker a 16 évig lévõ doki nem? Annyira nem vagyok jó a Klasszikusokból, általában keverem a 4. Sálas dokival, de mindegy.

Sherlock... most hogy így mondod, tényleg zavar ez a modern környezete, bogarat ültettél a fülembe! :D Bár alapból sem vagyok akkora Sherlock rajongó, az a lány aki rám erõszakolta meg az a tipikus... korábban kitárgyalt fruska, de na. Végülis nem bántam meg, de nem veszít vele az ember semmit se, ha nem nézi. :)

Apropó, mellesleg már most is lehet olyanokat, (nonszensz az egész) hogy Capaldi csak egy fél évadot, vagy egy egész évadot lesz... WAT? Érted, már már... áá.. kár idegesítenie az embernek magát ezen.. :D Sok a jobb meg a bal faszság. :)
10/10
offtopic
Petrapetrus 2013 nov. 14. - 10:30:51 10/10
(930/988)
OFF

Nekem volt netem, de nem keresgéltem annyira, letölteni meg végképp nem töltögettem le a folytatást. Kint egyszer csak jött az ihlet és becsúsztak a dobozok a hmv-ben a nem létezõ kosaramba. :)
Meg csináltattam magamnak "The angel's have the phone box" pólót is, amikor idehaza még híre-hamva sem volt a 3. évadnak. Nem is értette senki. :D

Classicot én sem láttam, pedig érdekelne. De azt leszedni egy örökkévalóság, hát még végig is nézni... Egy Tom Baker DVD van odahaza, de ennyi. Sajna.

Sherlockról? Nem hoz lázba. Egy részt kezdtem el nézni belõle, de el is kapcsoltam. Rettenetesen idegesít, nem tudom, miért. Zavar ez az egész modern környezet, meg egyáltalán. Nekem csak egy Sherlock Holmes nézhetõ, és az Jeremy Brett. Senki mással nem vagyok képes megnézi egy feldolgozást sem, rémesen untatnak. A Benedictet körülvevõ nagy heppet sem értem. Nem rossz színész, de enyhe túlzás ennyire felmagasztalni szerintem. Láttam több mindenben, de annyira nem fogott meg. Jó színész, lévén brit :-), de vannak nála sokkal jobbak is.

ON
10/10
Dr. Apafej 2013 nov. 14. - 09:58:51 10/10
(929/988)
Igen, David is adott egy interjút, amiben azt mondta, hogy amióta kilépett a sorozatból, minduntalan azzal nyaggatják, hogy térjen vissza, stb, stb. Persze ez lehetetlen, legalábbis a sorozat szempontjából.. de így jó, hogy visszatér! Eccletont bánom csak.. még ha csak egy kis cameo erejéig szerepelne az évfordulóban, de boldogabb lenne az életem. :D Igaz, fruskákra nincs szükség, gondolom ezek láttán inkább visszatérnek az angol/amerikai/stb, barátok közthöz, vagy a Jóban Rosszban-hoz. :D
Capaldi is remélem olyan lesz, ahogy leírtad, bár így jobban belegondolva egyáltalán nem állna hozzá az a viselkedés, amit pl. Smith hozott, de ha mégis ráragasztanák azt, én ott helyben töröm be a monitorom egy bézbózütõvel.
Én végülis az 1. Évad 2. részébe szerettem bele, amikor a nap halálához mennek Rose-al.. :D Régebben is szerettem a csillagászatot, de akkor hogy így bemutatták, meg persze a jövõt is "fürkésztem" így ezek egyvelegével, és hogy az is volt ott a sorozatban, képzelheted.. :D Kis 12 éves srác csillogó szemekkel! Onnantól megfogadtam, hogy nézem. De amint lefutott a 2 évad, hiába keresgettem az ujságban hogy na most akkor mi lesz, nem volt sehol.. :/ Sajnos akkor még netünk se volt, szóval én mockosz kis hobbitka nem tudtam lelopkodni a világhálóról sem. :D Bár szerintem nem is volt akkora nézettsége a retektévén, mivelhogy akkor a Maunika meg társai debütáltak.. Szép is... bár az ott szereplõ színészbrigád is hozta a formáját, FANTASZTIKUS, ahogy több tízezer forintért bohócot csinálnak magukból! Visszatérve.

:) Tudod mit? Nekem az volt irreális, hogy Rory egy doboz mellett várt Amy-re 2000 évig. Oké hogy Rory akkor egy mûanyag próbababa volt, de na... Akkor is.

Riverrel nem voltak gondjaim, sajnos a 7. évadban alig szerepel. :/ De úgy bírom azt a csajt, mindig vannak titkai. :D Persze egy idõ után már értéktelenné válnak, de érted.. :)
Én is tervezem megnézni a régi évadokat, talán még az Oldszkúl Doctor Who-ra is sort kerítek, bár nem tudom hogy lesz-e elég türelmem hozzá.. :D
OFF

Apropó.. a Sherlockról mi a véleményed? Nem a Robert Downey Jr-osról hanem a Benedictes angol változatáról beszélek. Még korábban ugyanúgy teóriákat szõttek, hogy talán õ lesz a 12. doki. De ezt õ meg is cáfolta, jó hogy nem már a szomszéd Babi nénit teszik Dokinak, komolyan... :D Ja igen, vélemény.. szoktad nézni? Egy ismerõsöm rám erõszakolta, de még mindig a DW a top1. :)