10/10
offtopic
Petrapetrus 2013 nov. 14. - 08:17:15 10/10
(928/988)
Az., hogy Capaldi idõsebb, csak jót fog tenni a sorozatnak és a karakternek. Szerintem. Személy szerint örülök, hogy nem a tinilánykáknak kedveztek - újra. Nem irigylem Davidet, de Mattet sem igazán a hülye, fanatikus rajongóik miatt. XD IQ nuku, buta fruskákra nincs szükség. :D
Mivel minden Doktor más, így nem tartom valószínûnek, hogy ugyanolyan lenne, mint Matt volt. Vagy a Classic Who-hoz nyúlnak jellemileg, és/vagy Chrishez. Szerintem. Valami morcos, de okos pasast tudok elképzelni, akinek van humorérzéke is. Majd kiderül. :)
Én is sajnálom, hogy Chris csak egy évig volt. De megértem õt is, a döntését is. Mindezek ellenére igazán maradandót alkotott, amit bármikor szívesen újra nézek. Tennant is jó, más karakter, de én õt is nagyon megszerettem. Igaz, az elsõ néhány részben fenntartásaim voltak vele kapcsolatban és fura szemmel néztem rá, de nagyon gyorsan belopta magát a szívembe. Ellentétben Mattel, akinek közel 1,5 évad kellett hozzá, hogy azt mondjam rá: nézhetõ Doki. De addigra meg a történetet és a sorozat hangulatát b@rmolták el...
Én 2007-ben találkoztam elõször a sorozattal, Christopherrel a fõszerepben. elõször húztam a szám, hogy sci-fi, meg izé és á... Aztán megtetszett a hangulata, a történetek is jók voltak, meg a mondanivaló is. Ott ragadtam elõtte. :) Emlékszem, hogy sokáig tényleg csak az elsõ 2 évad volt itthon. Háborogtam én is. Aztán Londonban bevásároltuk az évadok boxsetjeit és újra felvettük a szálat. Meg is van a 4,5 évadig az egész sorozat boxsetben, eredetiben. A többi csak lehalászva van meg, annyira nem jöttek be... De a jubileumi részt majd meg kéne venni jövõ õsszel, majd meglátjuk. :)
Elõször nagyon bírtam Amyt, Rory aranyoska volt, de nekem unalmassá váltak kicsit. Valahogy olyan valószerûtlen nekem, hogy egy olyan lány, mint Amy összejöjjön a valóságban is egy olyan pasival, mint Rory... Lehet, hogy szegényes a fantáziám, de ez van. :D Rivert nagyon csíptem eleinte, de õ aztán tényleg uncsi lett. Nekem. Clara helyeske, de a legutóbbi évadot végképp alig láttam. Itt-ott belenéztem, belepörgettem, de inkább csak a tartalmak spoileres elolvasására szorítkoztam az utóbbi idõben. Se idõm, se kedvem, se lelkesedésem nem volt a sorozathoz. Viszont a korábbi évadokat megnéztem párszor azóta is. :D
10/10
Dr. Apafej 2013 nov. 14. - 03:17:39 10/10 Előzmény Petrapetrus
(927/988)
Ja igen, ha van kedved, ezt nézd meg! :D

http://www.youtube.com/watch?v=iu6jO_cxiqQ
10/10
Dr. Apafej 2013 nov. 14. - 03:17:09 10/10 Előzmény Petrapetrus
(926/988)
:) Remélem Capaldi is valami hasonló figura lesz, és nem csavarják el a fejét az írók, hogy na, akkor kövessük azt az irányt, amit Smith tartott, hogy a kis tinilánykáknak is szimpatikus legyen. És igen, sok lányka már most feladta a sorozatot, merthogy Capaldi idõs. Most már nem foglal helyet a fantáziájukban és nem okoznak számukra nedves éjszakákat, így hát durcizva ölelgetve a plüssmacit, abbahagyták, de az igazi fanok maradtak! :D De ahogy láttam már videókban is, azért bõven vannak akik túlzásba viszik... de ki vagyok én, hogy beleszóljak, én szeretem a Szilvalét, anyám meg a Paradicsomlét, ennyi. :) (tudom gyengécske hasonlítás) Amúgy gratula az ajándékodhoz! :) Én az egészben azt bántam csak, hogy Eccleston csak 1 évad erejéig volt.. :/ Pedig miatta szerettem bele a sorozatba, nem szólok Tennant ellen, de ha õ kezdi, lehet hogy meginog a véleményem. Még régen amikor adták az RTL-en az elsõ két évadot, aztán semmi, eléggé lehangoló volt.. persze aztán el is felejtettem az egészet, de lassan egy éve hogy eszembe jutott, és "elõvettem".
OFF
Neked Rory és Amy tetszettek? Nekem valahogy annyira nem, olyan kis... nehéz elmagyarázni, de nem tetszettek valamiért, az egész Sorozatot beszínezték szivárványszínûre. River volt az akiért néztem miközben õk is voltak. De hál' Istennek, Clara már tetszik, szeretem a típusát, az a kis izegmozog karakter, kis tündibündi. :D Nekem bejön!
ON
10/10
offtopic
Petrapetrus 2013 nov. 13. - 07:46:03 10/10
(925/988)
Lehet benne valami, hogy külön-külön jöttek. Rose például máshogy fest, mint a 2. évadban, bár ez egy nõ esetében egyszerûen magyarázható lenne. Na majd kiderül. Én nem nagyon nézegetem a teóriákat, úgyis csak egy megoldás van, azt pedig meg lehet majd nézni 23-án. :)
OFF
Ecclestonról mi a véleményem? 'FANTASTIC!' :D Imádom, õ a kedvenc Dokim, de alapjáraton zseniális, imádnivaló pasas, nagyon szeretem. Tetszett az a laza, mégis finoman bohóckodós zseniskedés, amit a DW-ban csinált. Nagyon felépítette a karaktert, már-már túlságosan is, de nekem pont ettõl tetszett. Remek munkát végzett, annak ellenére, hogy neki tulajdonképpen teljesen újdonság volt a Doki karaktere. Tennant is tündéri, hatalmas pasas, de az én szívemhez Eccleston van közelebb. Sok más filmjét is láttam és mindig odaszögez a képernyõhöz. (Tennant is, de Eccleston egy más karakter) Imádom a drámákat, amikben feltûnik, egytõl egyig megérintenek. És amiket és ahogy nyilatkozik, az is végtelenül szimpatikus, nagyon hasonló a világnézetünk is. :) Szóval Ecclestont szeretem. Azóta meg különösen, hogy kaptam tõle egy név szerint nekem szóló dedikációt egy Shadow Line képére. Szülinapi ajándék volt ergo, nagyon örültem neki. :)
ON
10/10
Dr. Apafej 2013 nov. 12. - 22:41:52 10/10
(924/988)
A séróval igazad van! Amúgy én meg úgy hallottam, hogy külön-külön jöttek.. szóval Rose az alternatív valóságból, a Doktor meg akkor, amikor még mielõtt regenerálódott volna, szóval így a "Waters of mars" meg az utolsó két epizódja között.. de az a baj hogy rengeteg a teória, és egy sem igaz.. :D Ezt a 11 napot már csak kibírjuk valahogy.. :) John Hurt-re leszek még kíváncsi, nekem csak II. világháborús náci tisztként, és a V mint Vérbosszúban a fõ fõnöknek maradt meg.. :D De azért hajrá! Ecclestonról mi a véleményed? Neked nem hiányzik?
10/10
offtopic
Petrapetrus 2013 nov. 12. - 12:56:59 10/10
(923/988)
Szerintem meg az volt. Eddig úgy tûnik, hogy a 10. Doki és Rose az új sorozat 2. évadából csöppennek 11-esékhez. Legalábbis David haja egy az egyben olyan, mint a 2. évadban, amikor még ugye Rose társaságában utazgatott térben és idõben.
Engem nem zavar Billie kora, csak megjegyeztem, hogy már nem olyan kislányos, mint a NewWho elején volt. Lehet, lesz rá magyarázat a történetben. Lehet, nem. Amúgy szerény véleményem szerint nem néz ki jobban, mint anno. Sõt, kifejezetten "lerobbant". Nagyon sokat öregedett. A civil képein csak lesek.
10/10
Dr. Apafej 2013 nov. 12. - 11:37:15 10/10
(922/988)
Szerintem nem is volt cél visszafiatalítani Rose-t. :) Azért az ember hadd' vegye észre, hogy már kezd nem mai csirke lenni, szerintem amúgy is a nõiesebb vonásaival, sokkal dekoratívabb lett! Ami persze a korral jár.. :D Egyet nem értek, hogy Tennant tipikus séróját miért nem tudták megcsinálni... most mintha lenyalta volna a boci! Még azt bánom, hogy Eccleston nem tér vissza, de még egy rövidke kis cameo-nak is örültem volna! :/ Sajna nem...
10/10
Dr. Apafej 2013 nov. 12. - 11:34:31 10/10 Előzmény adorible
(921/988)
Gratula, hogy fan lettél, örülök! :) Capaldi-ra vagyok most a legesleg kíváncsibb, remélem hasonló típus lesz mint a 9. Doktor, õ volt a kedvencem! Neked melyik?
10/10
offtopic
Petrapetrus 2013 nov. 12. - 11:21:27 10/10
(920/988)
Már kijött a jubileumi rész elõzetese. Kinek-hogy tetszik? :)
Én jókat mosolyogtam rajta. Ahogy 10-es finoman ekézgeti 11-est, nagyon ott van. XD
Rose viszont látványosan idõsebb. Nem tudták a sminkesek se visszafiatalítani. Ennek ellenére izgatottan várom. :)
10/10
adorible 2013 nov. 10. - 18:09:32 10/10
(919/988)
Még mielõtt elkezdtem nézni a sorozatot, elég gagyinak tartottam, aztán annyian mondták, hogy jó, hogy végül én is belekezdtem. Miután sírva nevettem az életre kelõ viaszbabákon az elsõ részben, elkezdett érdekelni a dolog. Az lett belõle, hogy 7 évadot kevesebb, mint 3 hónap leforgása alatt megnéztem. Zseniális az egész! Véleményem szerint mindhárom doktor iszonyat jó volt, persze Tennant után nekem is nehezemre esett elviselni Matt Smith-t, de bejött ez az egész "családias" jelleg Amy-vel és Rory-val (miután túltettem magam Rose-on). Nagyon beleéltem magam a történetbe, gyermek énemet táplálja ez a sok valóságszerûtlen mese. Annyi bizonyos, hogy függõ lettem, és alig bírom kivárni az új részeket, így vagy úgy, de biztosan nagyon jók lesznek!:)
10/10
Dr. Apafej 2013 nov. 01. - 20:59:37 10/10
(918/988)
Igazad van! De úgy tudom hogy most a karácsonyi epizódba állítólag nem kontárkodik bele, hanem egy korábbi író lesz szeren. Moffatnak tényleg egy kicsit lazítani kellene, Bahamákra elmenni, és egy kicsit itt hagyni ezt az egészet, hogy a jobb ötletek is elõkerüljenek, ne csak azok amik a kis agyacskájából jöttek. Tényleg, nem azt mondom hogy rossz, csak... most egy kicsit visszavehetne. :)

Az 50. évfordulós filmet én is várom már, csak azt sajnálom hogy Eccleston nem tér vissza! :/ Õ volt a kedvencem, egy igazi "Tigris"!

"Eccleston was a tiger and Tennant was, well, Tigger. Smith [is] an uncoordinated housecat who pretends that he meant to do that after falling off a piece of furniture."
- Lynne M. Thomas
10/10
Petrapetrus 2013 nov. 01. - 18:35:18 10/10
(917/988)
Capaldi ígéretes. Mondjuk Matt Smith-szel is sikerült megbékélnem a 6. évadra, mint Doki, viszont addigra a sorozat maga esett át egy metamorfózison, amit nem tudtam "tolerálni". Moffat nem rossz író, ha 1-1 rész van rábízva, de így, hogy "minden az õ kezében van", igencsak elszállt vele a paci szerintem és a történetein ahelyett, hogy a körmöm rágnám, már ásítozom. Plusz, ahogy említettem is, a DW átment egy teljesen más feelingbe, ami nekem nem szimpatikus.
Természetesen megismerkedem az új Dokival is, kap õ is egy esélyt, de ha Moffat tovább játssza az "istent", gyanús, hogy így sem fog menni a tolerancia. Furcsa, hogy ezt mondom, pont én, aki annak idején oda volt és vissza a pasasért, micsoda zseniális sztorikat tud írni. (Blink mai napig kedvenc) De ez csak részletekben megy nála, legalábbis úgy, ami az én ízlésemnek megfelel. Tulajdonképpen arra jöttem rá, hogy RTD idején sokkal szerethetõbb volt számomra az egész.
10/10
Dr. Apafej 2013 nov. 01. - 10:49:20 10/10 Előzmény Petrapetrus
(916/988)
Persze rengeteg poszter jött ki, szegény Capaldit vagy 1000-féleképp öltöztették fel, azt sem tudja már az ember fia, hogy hogy is lesz ez.. :D De remélem jól alakít majd, kíváncsi vagyok rá! Apropó.. rengetegen abbahagyták a nézését, mivelhogy Capaldi egy "Öreg Úr". És nem olyan bájos, cuki arca van mint Tennant-nak vagy Smith-nek. :/ Bár amúgy érdekes lett volna, ha nõ lett volna, bár ezt a késõbbiekben meg is magyarázták, hogy miért nem lehet. :) ényeg a lényeg, remélem Capaldi fantasztikus lesz! :)
10/10
Dr. Apafej 2013 nov. 01. - 10:43:26 10/10 Előzmény Petrapetrus
(915/988)
Remélem Capaldi láttán majd megváltozik a véleményed a sorozatról! :) (Remélem nekem is)
10/10
offtopic
Petrapetrus 2013 okt. 31. - 15:11:52 10/10 Előzmény kavilág
(914/988)
Ne általánosítsál. Én a Matt Smith érát elég gyengének érzem. Chris Eccleston volt szerintem a legjobb, illetve David Tennant volt még zseniális. Matt dokija a 6. évadra "érkezett meg" nálam elfogadható szintre, de ott meg már a sztori és a megvalósítás lett túl csilivili, meg amcsis. Hiába néztem, nem volt olyan érzésem, hogy DW-t nézek, sokkal inkább az, hogy X-aktákat, vagy valami hasonlót. Elvesztette a varázsát számomra a sorozat. Az elsõ 4,5 évadot már ezerszer láttam, az 5. évadot csak egyszer néztem végig, meg a 6. évadból láttam pár részt, a többibe meg belepörgettem, meg elolvastam a tartalmát és elég is volt. Egyszerûen nem köt le, unom... Az 50. jubileumi részt viszont már várom. Visszatér David Tennant és Billie Piper is, miattuk végig fogom nézni. :)
iMan 2013 okt. 31. - 12:13:22 Előzmény kavilág
(913/988)
Na nekem pont azok nem tetszenek. Teljesen kiüresedett az egész :(
5/10
Viktor6665 2013 okt. 20. - 13:17:58 5/10
(912/988)
Amekkora hype-ot kapott gondoltam megnézem az elsõ pár epizódot, hát nagyot csalódtam. Az én ízlésemnek ez a szürrealizmus már kicsit sok volt, ráadásul tudományosan akarták beállítani, de egyáltalán nem volt az. Sok benne az angol humor(ez se jött be túlságosan), emiatt inkább sci-fi vígjáték sorozatnak mondanám. A sminkelések, jelmezek és a díszletek rendkívül jók voltak, de a cgi pocsék.
10/10
kavilág 2013 okt. 17. - 18:11:11 10/10 Előzmény tamast2
(911/988)
Méghogy gyenge. Melyik évadot láttad? Pedig olyan zseniális.
Mért nem kezdted a 2010-s részekkel? Azok a részek tetszenek minden rajongónak.
1/10
tamast2 2013 szept. 20. - 20:53:46 1/10
(910/988)
Hûû de gyenge film. Azt hittem, hogy tényleg valami jó sci-fi, de inkább vígjáték vagy valami paródia.
benikeee16 2013 aug. 24. - 12:58:38
(909/988)
Megy az Animax-en is hétköznap!! :)