Téma: Kiadatás

9/10
Bigtib 2013 márc. 21. - 15:32:30 9/10
(60/100)
10/8,5
Nagyon profi film, talán túlságosan is az, így nem volt rám akkora hatással, mint lehetett volna ebben a témában! Ha eddig nem derült volna ki: kifejezetten nem bírom az USA-t, ezért is részesítem elõnyben a szatírákat (Fargo; Kecskebûvölõk..) vagy az olyan drámákat, mint ez is; ami szembe helyezkedik a rendszerrel, vagy legalábbis nem fogadja el azt! (Elah völgyében; Láncra vert igazság..)
Egyszer mindenképpen érdemes megnézni!
Felhasznalo888 2013 márc. 17. - 00:48:19 Előzmény Zizibizi
(59/100)
Te hány terrorista kiképzést néztél végig? Honnan veszed az "információid"? Te hány "terroristával" találkoztál? Ha eggyel sem, akkor honnan veszed, hogy léteznek? Megvizsgáltad az ikertornyok tartóoszlopait az összedõlés elõtt? A TV agymosásából nem sok derül ki a valóságról. Az USA-ban több, mint 11000 gyilkosság történik évente. A WTC ahhoz képest semmi. TV helyett nézd a Zeitgeist-et inkább.
ceia 2013 márc. 16. - 11:46:57
(58/100)
Én nem értek egyet a kínzással, mint módszerrel. Aljas, gonosz, primitív dolog. Belátom, mégis elõfordulhat, hogy valakinek vallani kéne a sokak érdekében, és nincs idõ a hosszadalmas kihallgatásokra. Mindenki tudja, hogy léteznek olyan szerek, amikkel elõ lehet idézni, hogy valaki ne hazudjon. Vagy pl. mi van a szuggesztióval? Az FBI-nak, CIA-nek, és más hasonló ügynökségeknek biztosan nem lenne megerõltetõ ilyen szereket, illetve embereket alkalmazni.
Más. Reese Witherspoon nem illik az ilyen filmekbe. Jól játszik ebben is, de ez olyan, mint amikor Jennifer Aniston áruházi eladó volt, vagy Ed O'Neill nyomozó! Valahogy nem az igazi. Ja, tényleg: Bruce Willis mint postás.. (bár nekem tetszene, mert ki nem állhatom azt a pojácát - akkor legalább vicces lenne egy filmben :)
9/10
Zizibizi 2013 febr. 09. - 14:25:31 9/10
(57/100)
Sokkoló a film, ugyanakkor elgondolkodtató. A kínvallatás kegyetlen, embertelen - fõleg ha ártatlant kínoznak. Ugyanakkor mi lett volna, ha a való életben a "megfelelõ embert" ilyen módszerekkel szóra tudják bírni, megelõzve az Iker Tornyok lerombolását és több ezer ember halálát? Nehéz kérdés! Sajnos a terroristák valószínûleg olyan kiképzést kapnak, hogy egy NCIS féle "elbeszélgetés" nem töri meg õket. A baj inkább az, hogy kevés, vagy nem 100%-os bizonyíték mellett is lekapcsolnak embereket.
10/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 dec. 23. - 12:35:01 10/10 Előzmény pneklara
(56/100)
"Az is mellbevágó, hogy magas pozícióban lévõ politikus szemrebbenés nélkül, mosolyogva hazudik, letagad tényeket."

hát te hol élsz? mind ez teszi
10/10
Segítõ Béka 2012 dec. 23. - 12:27:48 10/10
(55/100)
spoiler

igen, ilyen kínzás után szerintem se engedik el, de a filmnek az elengedés lényege a pedagógia, a mondanivaló, az ideál mutatása a fiatalságnak, így kell viselkedni, tanuljátok meg, mégha oda is lesz a karrier, a helyes viselkedésért be kell áldozni.
10/10
Segítõ Béka 2012 dec. 23. - 12:24:43 10/10
(54/100)
hihetetlenül jó film volt, nekem nagyon tetszett, az arabok kiképzése hasonlít a george clooney syriana c. filmben látottakkal, most nézem az 2005-ös, ez 2007-es, tehát azt koppintották, de semmit nem von le a filmbõl
3/10
grgr77 2012 dec. 23. - 00:06:57 3/10
(53/100)
Közepes film. Az amerikaiak átlagban buták (birkák), a politikusaik buták, az üzletembereik buták. Az amerikai politika leleplezése számtalan formában megtörtént, az olaj-ipar és a látszat gazdagság lufija többször kipukkadt, most Obama is szenved, mert kiutat se látnak, pedig van. Még lehet, ha nem akarunk patkány és csótány uralta kopár Földet.

Kicsit nézzetek bele, hogy melyik ország mennyit költött biztonság, önvédelem és béke néven fegyverkezésre. USA egyedül rendbe tehette volna egész Afrikát és Dél-Amerikát, mégis a hadi ipart fejlesztette az egekbe az elmúlt ~70 évben. http://milexdata.sipri.org

A józan paraszti eszünk fejlesztése közben például Hetesi Zsolt és Bogár László elõadásaiból, könyveikbõl okulhatunk, hogy unokáink is láthassanak (egyáltalán valamit).
Ezüstliliom 2012 márc. 06. - 20:45:48 Előzmény pneklara
(52/100)
Az tény, hogy az ember a legkegyetlenebb, legveszélyesebb állat.:(
pneklara 2012 márc. 06. - 07:33:18
(51/100)
Elõtte megnéztem a Marslakókat - és valahogy az is azt sugallta, hogy félelmetes világban élünk, jobb, ha nem is tudunk róla, mi zajlik a valóságban. És erre rájött ez a film. És elalvás elõtt az ember még azon emészti magát, hogy az ember valóban az embernek a farkasa?
SPOILER!
Igen, ha tudtuk volna, hogy a végénél kezdjük nézni a történetet, és pl jelzik, ahogy szokták, hogy " fél évvel elõtte", akkor egyszerûbb lehetett volna. De talán a készítõk így is rávettek bennünket, hogy ismét végigpörgessük magunkban a történéseket. Jó film volt, jó szereplõkkel.
Ezüstliliom 2012 márc. 05. - 22:52:09 Előzmény pneklara
(50/100)
Igen, érthetõ, hogy a félelem, amit a terroristák ültettek az emberek szívébe, ilyen tettekre sarkall, de ez nagyon veszélyes dolog, mivel ürügyet tud szolgáltatni az embereknek a kegyetlenkedésekre, törvénytelen bánásmódra.

SPOILER
Itt is látszott, hogy a kínzások az ártatlan embert is vallomásra bírják, éppúgy, ahogy a középkorban is minden nõ bevallotta, hogy boszorkány, akit megkínoztak.:/ És ráadásul az ilyesmi csak méginkább elmérgesíti az amúgy is feszült viszonyt a két nép között.
SPOILER vége

Talán kissé felületesen néztem, de számomra kicsit követhetetlenek voltak az idõbeli ugrások. Csak ma állt össze bennem a történet igazán, ahogy visszagondoltam rá.
far vik 2012 márc. 05. - 17:14:31
(49/100)
No.1
grebel 2012 márc. 05. - 09:08:17
(48/100)
Amikor azt mondja a frissen kinevezett CIA-és tiszt a Meryl Streepnek : ez az elsõ kínzásom.
Humoros, cinikus, félelmetes, elgondolkodtató stb.
doszi82 2012 márc. 05. - 09:02:50
(47/100)
Szívembõl szólóak a mai, ill. tegnapi hozzászólások, mintha csak az én gondolataim lennének.
Pneklara: tökéletes megfogalmazás :)

Amúgy a filmnél az ismétlésnél elõször én sem értettem mi van, de aztán megvilágosodtam.
Egy dolog talán, amire nem derült fény a filmben, vagy talán csak az én figyelmemet kerülte el:
- Rasid telefonhívásaival hogy került kapcsolatba a pasi telefonja, amibõl indult az egész, hogy lekapcsolták az ipsét a reptéren? Ez volt az egész vallatás alapja ugye, és a film végén sem derült ki, h miért akarták pont rábizonyítani!

Végig reménykedtem, hogy megússza a pasi a végén, és szerencsére...
pneklara 2012 márc. 05. - 07:47:13
(46/100)
Hú, ez szenzációs film!És nem szakította meg egyetlen reklám sem.SPOILER!!!:

Rémes látni, hogy valakit a XX-XXI. században kiemelnek a tömegbõl egyetlen gyanús tény alapján, és eszméletlenre kínozzák. Másrészt érthetõ a társadalom megvédésére törekvés könyörtelen fanatikusokkal szemben.
Az is mellbevágó, hogy magas pozícióban lévõ politikus szemrebbenés nélkül, mosolyogva hazudik, letagad tényeket.
Az is, hogy egy Amerikában hogy f.nak a nyilvánosság erejétõl.
De az is mellbevágó, amikor ebben a kegyetlen, eszközökben nem válogató harcban az egyik fél a számára legdrágábbat veszíti el. S esetleg mégis "megéri" a harc?
Kicsit megzavart a film keretes volta,elõször azt hittem, hogy az élet ismétli önmagát - de azonnal rájöttem, hogy így vált a történés világossá.
A film vége olyan édesre, szívet megdobogtatóra sikeredett, hogy igazságérzetünk feledteti velünk, hogy milyen veszélyek tornyosulnak a fejünk fölött, ha kilépünk a nagyvilágba.
SPOILER vége.
Nagyon tetszett a színészek játéka: Reese egy tündérien bájos kis nõ, az érzelemnélkülinek tûnõ Gyllenhaal meg egy szuperman:))Ha mese volna, akkor izgalmas szórakozás a film, de mivel "nem mese ez gyermek!", így összeszorul az ember gyomra a félelemtõl.
offtopic
Ezüstliliom 2012 márc. 05. - 02:15:54 Előzmény ákhábel
(45/100)
Ó! Köszönöm!:)
10/10
Xia 2012 márc. 05. - 00:09:37 10/10
(44/100)
Kemény, realista, tartalmas film. Számomra a fõ tanulsága: a jó célok sem szentesítik az eszközt. Nálam 10/10.
ákhábel 2012 márc. 04. - 23:23:24
(43/100)
Vetítik:
M1: Vasárnap (Március 4.) 21:10
M2: Hétfõ (Március 5.) 1:40
MaxwellRobinson 2012 márc. 04. - 23:14:56
(42/100)
Zseniális egy film. Épp, mint A tolmács. Egyetlen probléma, hogy a sodródó tömeg nem érti és nem hiszi el. S meg sem nézi az ilyen filmeket. Ez viszont nem a film hibája.
10/10
detox 2012 márc. 04. - 23:14:40 10/10
(41/100)
az usa a legnagyobb terrorista a világon. ez csak a jéghegy csúcsa