Téma: Kicsinyítés

1/10
Koztom 2018 ápr. 25. - 23:25:30 1/10
(23/63)
10/3 nem is nagyon akarom ragozni. Hol hirdették ezt vígjátéknak? + még korhatáros is.
6/10
beo71 2018 márc. 15. - 18:22:54 6/10
(22/63)
Nem túl izgalmas, nem túl jó film, de a végén van egy olyan érdekes érzés az emberben - az emberiség megérett a pusztulásra, nincs mit tenni, de azért vannak jó emberek és jót tenni jó , ennyi, ami tőlünk elvárható - igy igazából nem tudok haragudni rá. 6/10.
1/10
csiguszmano 2018 jan. 31. - 21:07:57 1/10
(21/63)
elképesztõen gyenge. nem tudtam hol vagyok, egy unalmas termékbemutatón? félóráig bírtuk... hogy lehet ennyire elszúrni egy remek témát? hát így:(
Bigpapa 2018 jan. 31. - 10:40:28
(20/63)
Mi jókat nevettünk a filmen. Igen, azért ebbõl a sztoriból többet ki lehetett volna hozni, na meg ez a kínai csaj baszott ronda, szóval ez ami nem tetszett. De az alapötlet jó, nagyon jól megcsinálták a kicsinyítést. Azt nem értettem,miért kell kopaszra, amikor a lovat, bárányt simán kicsinyítik, de hát gondolom dramaturgiailag így akarták megoldani. Pár jelenet kimaradt ebbõl is, ami a bemutatóban ott van, de kárpótolt érte a "kis szerb muki" :D

8/10
7/10
vandorbab 2018 jan. 31. - 09:34:29 7/10
(19/63)
Trendi lett szapulni ezt a filmet, de nekem élvezetes volt. Nehézkesen kategorizálható, így a \"mire ülök be\" is végül büntetés lehet. 14 éven felüli családi mesének gondolom.
Matt Damon kapta a fõszerepet, de neki túl sok vívódás jut, míg a többiek elviszik a szellemesebb pillanatokat.
Az alap felütés jó, a rendezõ végig kézben tartja, és a film néhány pillanata örökre emlékezetes marad nekem.
Ha csak minimum ennyit kapnék minden filmtõl...
1/10
DireStraits 2018 jan. 29. - 22:52:07 1/10
(18/63)
De jó, h barinõmet lebeszéltem errõl a filmrõl. Inkább pizza meg sör lett a mozijegy árából Mett Démon meg egyre szarabb filmekben játszik...
1/10
kizartdologmertnemtudom@h 2018 jan. 29. - 16:08:35 1/10
(17/63)
* SPOILER *
Súlyos. Foggalmam sincs, hogyen vették rá erre Matt Damont. Ami még inkább foglalkoztat, hogy Christoph Waltzot hogyan vették rá, hogy elvállalja a szerepet. Nem is tudom hol kezdjem...Az alapötlet...? Azzal semmi gond. Egy jó film is lehetett volna ha a film fõtémájából indulunk ki. Bár a \"drágám a kölykök összementekbe már láttuk ezt. De lényeg, hogy sajnos egy rettentõen gyenge, vontatott, értelmetlen film lett belõle. Mint sok filmnél, itt is el lett követve a hiba, hogy a rendezõk nem tudták eldönteni, hogy milyen filmet forgatnak épp. Scifit, drámát, vag vígjátékot. Így hát egy katyvasz lett. 3 jó poén volt benne körülbelül tehát emiatt a vígjáték kateg. már ki is esett. Scifinek szintén gyenge volt, nem foglalkozott azzal hogyan mõködik a kicsinyítási folyamat stb. sok megválaszolatlan kérdés maradt. Drámának szintén kevés. Teljesen összefüggéstelen volt, rengeteg jelenet és történés indokolatlan volt. A kérdések: miért ment el egy call centerbe dolgozni, ha milliárdos a mini-világban? Mekkora a város a valódihoz képest? Mit lehet ott csinálni? Hogy gyártották le nekik a mini ételeket,tárgyakat mini-mindent? Mit akartak azzal a bulijelenettel? Christoph Waltz ki volt tulajdonképpen a filmben? Meg az a másik haverja? Mi történt a feleségével miután meggondolta magát? Mik voltak az a természeti katasztrófa részletei ami a világvégét illeti? Hogyan építették meg a titkos bunkert? Mi lett így a többii emberrel? Az amerikai elnökkel? Mi az a kolónia a végén? Mi volt ez a hippi beütés a végén? A kolónia miért él külön a többi lekicsinyített embertõl? MI A LÓSZAR EZ A FILM????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? nem fér ki ide az összes kérdésem, csak azt tudom/érzem hogy szétdurranok az idegességtõl.
kareshu@citromail.hu 2018 jan. 29. - 00:53:24
(16/63)
Az elsõ felénél reménykedsz, hogy alakul ez, jó kis érdekes film is lehet még belõle. Mert a lapos kezdet talán átvált szürreális poéntengerbe, lesz itt majd jó kis CGI csodavilág.. De aztán jön a lejtõ, és mintha egy másik fimet vágtak volna hozzá, amit egy másik ember írt.. És már csak azt várod, hogy vége legyen, mert így elszabni valamit.. Tessék a rendezõnek visszaadni a mozijegy árát!! Há mi vót ez??! Az eleje sci fi, aztán grotexzk vígjáték, aztán jönnek a vietnamiak meg a mexikóiak, és átváltunk egy silány drámába. Igazi hangulatgyilkosok voltak a készítõk, nem értem, hogy mehetett át a filmgyár belsõ marketingeseinek szûrõjén így.
1/10
Levision 2018 jan. 27. - 23:36:17 1/10
(15/63)
Nagyon gyenge. Értelmetlenül vontatott, értelmetlenül hosszú jelenet sorok. Olyan, mintha a kb a film felénél elfogyott volna az ötlet és teljesen más irányt vett a film. Sajnálom a mozijegy árát. (ilyet ritkán mondok)
10/10
Virgil80 2018 jan. 27. - 23:05:46 10/10
(14/63)
Nagyon nem helyes a vígjáték megjelölés, annak ellenére, hogy számtalan vicces párbeszéd van a filmben! Nekünk nagyon tetszett a film és sajnálom, hogy a \"nagyközönség\" nem vevõ egy olyan filmre, amelynek mondanivalója is van és el is gondolkodtat. Egy percig nem unatkoztunk rajta. Gyerekeknek viszont nagyon nem való!
1/10
Csinga2 2018 jan. 25. - 11:56:25 1/10
(13/63)
Nyuszifül.. miért is fikanikk ? Csak megkímélek néhány embert a pénzkidobástól.. ha nem hallgat rám, szíve joga...
Bár leírták volna elõttem ezt, és nem vesztegetek el 1 órát az életembõl.. de ha neked ez az évszázad vígjátéka, szíved joga.. nem vagyunk egyformák... Tudod, kinek a pap, kinek a paplan....
Valószínû, 2-3 évente van ennyire gáz film, amitõl meg szeretném óvni a többi fórumozót...
1/10
Csinga2 2018 jan. 25. - 10:30:17 1/10
(12/63)
Vígjátééék?? Hol????
Filmrõl kb. 20 éve jöttünk ki utoljára, a Fejjel a falnak címû borzalomról, és most errõl.
A gyereket vittük vígjátékra, hogy lazuljon a felvételi elõtti este.....
Hát kijöttünk, és velünk együtt elindult a fél mozi..... Bor-za-lom !!!!
5/10
Nico71 2018 jan. 23. - 00:08:33 5/10
(11/63)
Egyszer nézhetõ alkotás.
Érdekes a téma fõ csapásvonala, de a film a közepétõl vontatottá válik. Kissé úgy érzi a nézõ, elfogyott a szufla, eddig jutottak a film kitalálásával, innentõl csak szeretnék valahogy befejezni.
Az alapötletet nem dolgozzák ki, tulajdonképp bárhol, bármikor, bárkirõl szólhatna ez a történet, egyszerû emberi sors, melyet avval adnak el a készítõk, hogy a film kétharmada Liliputban játszódik. Bár ennek a többségét nem is érzékeli a moziban ülõ népség, hiszen minimális jelenetbõl vehetõ le, hogy nem egy átlagos életet látunk.
Válaszokat nem kapunk, csupán kérdéseket. Abból pedig igen sok felmerül a nézõkben. Miért, miként, hogyan, mitõl, minek, stb.?
Kinomenõ 2018 jan. 22. - 08:27:18
(10/63)
Jól indult én egy másik történetet vártam volna, de a téma így is érdekes volt. Azért a film a második részétõl elég unalmasra sikeredett...
8/10
TitusLivius 2018 jan. 21. - 11:40:33 8/10
(9/63)
Nagyon alulértékelt film. Szerintem ezért alapvetõen a trailerhez visszavezethetõ téves nézõi elvárás a felelõs, ami talán más hangulatot közvetített, mint amit maga a film adni szándékozik. \"És hát ugye az a lényeg, hogy egy filmnek legyen valódi üzenete, legyen lelke, és a Kicsinyítésnek nagyon is van. És az unalmas részekért nagyrészt kárpótol a fanyar humor, a jól átgondolt részletek, amelyek alapján a kicsik világa felépül, és pár nagyszerû karakter. Kristen Wiig nagyszerû az utolsó pillanatban bepánikoló feleségként, de a film onnan kezd igazán élvezhetõvé válni, amikor megjelenik Christoph Waltz és Udo Kier párosa. És tudom, hogy Waltz mindig ilyen, és mindig ezt a mániákus vicsorgó vigyort veti be, de ez akkor is megunhatatlan, Kier pedig egyszerûen csak Kier, annyi év után is. És megannyi hibája ellenére a film nem csak miattuk szerethetõ, hanem Damon karakterének esendõsége, megannyi valós problémát boncolgató kérdései és õszinte aggodalma miatt is. A világért sem beszélnék le róla senkit sem.\"
1/10
levai113 2018 jan. 17. - 22:52:20 1/10
(8/63)
Több mint két óra unalom, 2 óra szenvedés, agonizálás a semmin, vígjáték helyett egy gyenge dráma, senkinek sem ajánlom.
2/10
Sanyika37 2018 jan. 15. - 09:31:53 2/10
(7/63)
Két óra unalom...
frottirzokni 2018 jan. 13. - 18:29:28
(6/63)
Jó film volt. Engem idegesített az egyik fõszereplõ primitív angolja, de azon kívül élveztem, megérte elmenni :)
filmsomnia.hu 2018 jan. 10. - 12:18:33
(5/63)
Olvassátok el kritikánkat a filmrõl: http://filmsomnia.hu/kicsinyites-downsizing-2017-kritika/
gyereamozibabe 2017 dec. 30. - 22:57:59
(4/63)
off: rövid idõn belül a második film, aminek már a témafelvetése is téves. Európa lakossága fogy. Abszolút nem a mi gondunk a túlnépesedés (ahogy az amcsiké sem, Kínáé sem, Ausztráliáé sem), ezért nem a fejlett világ lakói fogják magukat "kicsinyíteni", vagy reagálva a másik filmre (A hetedik nõvér) nem mi fogjuk a gyerekeinket lefagyasztani. Ha necces lesz a helyzet, akkor egyszerûen aknásítva lesz a határ, és így védjük majd az életterünket a túlszaporulattól.