Téma: Kilenc

6Réka1 2010 aug. 04. - 19:27:26
(86/146)
Hát, látom itt mindenki szidja a filmet. Én azért néztem meg, mert a barátaim beszélgettek róla, és érdekelt is.
Ez a film ugye stílusában nagyon hasonlít a Chicagora, mivel ugyanaz a rendezõ. És ezzel szerintem nincs is semmi baj. A Chicago története sokkal jobb, és nem csak az ének miatt lehet nézni. Az a film bemutatja az akkori Chicago életét, és ráadásul izgalmas is. De ebben a filmben a story nem nagy durranás. Szerintem a zenék se rosszak, és a zenés részek szerintem nagyon látványosak. Azok jól meg lettek csinálva. Csak egy kicsit jobb, és izgalmasabb történet kellett volna, és nem a táncos részekre "koncentálni".
És persze azt is meg kell erõsíteni, hogy a kutya se nézte volna meg, ha nem szerepelne benne ennyi sztár.
És a cím... Ugye Guido új filmje, amit a végén kezdett forgatni annak volt a címe Kilenc. De most ezért lett a film címe Kilenc?? Vagy csak én nem értem.. Ha valaki tud valami magyarázatot rá, akkor kérem mondja el! És ráadásul szinte csak egy pillanatik mutatták a csapót, amire rá volt írva.
És azért azt elmondom, hogy a kedvenc részem, (ami az elõbbiek után azért van), amikor Kate Hundson énekli a Cinema Italiano-t. Jól meg volt csinálva, és a zene is jó volt.
10/6
6/10
kovi43 2010 júl. 31. - 20:29:39 6/10
(85/146)
Nem volt az igazi.
Számomra vontatottnak tûnt.
Persze a sok gyönyörû színésznõ...
Ami viszont szuper volt, az néhány betétdal nyelvezete. Vagy is az, hogy az énekesnõk "olaszos" vagy "franciás" angolsággal énekelték dalaikat. Ezek közül is kiemelkedett szerintem Judi Dench dala.
10/10
h.tibi91 2010 júl. 05. - 21:24:13 10/10
(84/146)
Most inkább nem írok semmit az itt fanyalgó kommentezõknek, nyílván nagy musical szakértõk és a viszonyítási alapjuk, ingerküszöbük valahol az "Az operaház fantomja" és a "West side story" között helyezkedik el és nem az üvegtigris környékén...
Nagyon jó musical volt, melyre a szereposztás elõzetes garanciát vállalt. Rob Marshallt Guido Continivel szemben igenis megszállta az ihletés egy remek alkotást sikerült összehoznia, melyre a vágás teszi fel a pontot.
A fekete fehér jelenetek váltakozása különlegessé és érdekessé teszik a filmet. A zenei betétek és elõadásmódjuk teljesen rendben van, pláne ha normális akusztikai körülmények között hallgatjuk.
Penelope Cruz és csodaszép testének alakja és vonásai a Los abrazos rotos óta sem változtak ezt egy jelenet hosszasan bizonygatja.
Szerintem nagyon jó és jeles alkotást láthatunk, ha megnézzük a Kilencet, persze csak ha érdekelnek minket a musicalek és nem csak annak reményében ülünk be a moziba, hogy felcsipegethetünk néhány humormorzsát, melyekkel mi lehetünk baráti társasságunk legnagyobb királyai.
10/10
6/10
Atis88 2010 jún. 06. - 08:24:02 6/10
(83/146)
NEm tudom hogy gondolták, hogy ezért Oscart nyerhetnek... Nagyon gyenge valami lett.
Barbie24 2010 jún. 02. - 22:26:33
(82/146)
nem tetszett! sõt mondhatni egyszerûen borzalmas...
10/10
nerine 2010 máj. 24. - 11:10:27 10/10
(81/146)
Nekem tetszett a film, egy percét sem untam. Számomra nem volt érdektelen, sem érzelemmentes. Ahol kellett, hogy legyen érzelem ott volt. A zenék többségében jók voltak.
Sztem az egész film egy szürreális álom, melyben a fõszereplõ démonjai jelennek meg. Belecsöppenünk a legbelsõbb vágyaiba, kicsit belelátunk a lelkébe. Úgy enged nekünk bebocsátást, ahogy másnak nem. Nem gondolom, hogy ez unalmassá vagy érthetetlenné tette az egészet.
Én azt is értem Kate Hudson minek kellett bele. Mindegyik nõ különbözõ nõtípusokat jelenít meg, Kate volt a szöszi eyecandy, akit minden férfi elvinne egy gyors menetre és ennyi.
Engem egy dolog fárasztott a film végére, még pedig az, hogy túl depresszív volt az utolsó másodpercig. Vihettek volna bele vmi vidámságot, jobban megfoghatták volna az olasz érzést. Ezt leszámítva jó. Egyszer mindenképp érdemes megnézni kivéve ha az ember fia, lánya a piff-puff meg avatar filmekhez van szokva.

Nálam a film 7/10

Amerikában is nagy bukás volt amúgy?
tati84 2010 ápr. 16. - 22:49:37
(80/146)
Nagyon vártam a filmet, fõleg Penelope miatt. Aztán elkezdtem nézni, és abba kellett hagynom, egyszerûen annyira érdektelen volt. Még most sem néztem végig, de eljutottam Nicole Kidman számáig, úgyhogy az észrevételek addig érvényesek:) Persze Penelope fantasztikusan elbûvölõ volt, nagyon tetszett Marion Cotillard és Nicole Kidman. A dalok nagy része többedik hallgatás után tetszett, különösen Fergie száma volt nagyon ütõs, azt nem lehet megunni:) Többet vártam volna ettõl a fantasztikus szereplõgárdától.
6/10
Zempy 2010 márc. 11. - 21:28:50 6/10
(79/146)
Nagyon régóta vártam a filmre, miután leejtettem az állam a szereposztáson és beleszerettem az elõzetesekbe. Gondoltam, ez biztos jobb lesz a számomra ellenszenves, túlajnározott, középszerû Chicago-nál.

A film csalódás. Csak azért nem olyan nagy, mert elõre felkészültem a lesújtó kritikák után, amiknek elõször hinni sem akartam.

Izgatott voltam, milyen jó kis történet fog kikerekedni ennyi nõ fõszereplésével. El sem tudtam képzelni, mi lesz a szitu, mert nem sokat árultak el róla, az eredetinek meg nem néztem utána, hogy élvezetesebb legyen. Már az gyanús volt, hogy a játékidõ nem hosszú, de sebaj.
És mit kaptuk? Sajnos egy nagy semmit, se füle-se farka sztorit. Talán az eredeti musical is ilyen gyatra, nem tudom, mindenesetre ez egy nagy nihil. Üres az egész film, szinte érzelmek nélküli. Az utolsó 10 perc pedig már tényleg maga a dögunalom.

Nem értem, minek kellett bele ennyi szereplõ is. A feleség, szeretõ és bizalmas alakján kívül a többiek kidolgozatlanok. Feltûnnek 5 (!) percre, kornyikálnak vmit, aztán eltûnnek. Mi a büdös fene például Kate Hudson vagy Sophia Loren szerepe, mit tesznek a filmhez?! Komolyan, szerintem csak az volt a lényeg, hogy mindenkit minimum egy világsztár játsszon, a többi meg le van ejtve.

A színészek mégsem rosszak. DDL itt kevéssé csodálatos, kínlódó arca elég uncsi volt egy idõ után. Marion Cotillard-ot nagyon szeretem, itt is õ volt a legjobb, mind énekhangra, mind alakításra. Penelope Cruz a másik erõs láncszem, bár ezért Oscar-jelölés..... mi tagadás, a fehérnemûs vonaglása valóban jól sikerült. :)
Judi Dench igazi dáma, semmi több, õ sem csalódás. A dala sajnos nagyon nem tetszett. Nicole Kidman is egy díva, vele sem volt bajom: gyönyörû és megint nagyszerûen énekel. Kár, hogy csak ennyi filmidõt kapott. Fergie-ben az zavar, hogy egy büdös mondata nem volt, pedig õrá nagyon kíváncsi lettem volna. Amit alakít, énekel, táncol, az mindenesetre nagyon meggyõzõ. Nem vallott kudarcot, sõt! És hát Kate H. és Sophia, nekik annyi súlyuk sincs, hogy valamit nyilatkozni lehessen az alakításukról. Õk totál feleslegesek ide.

A dalokat sok kritika érte, nekem nagy részük tetszik. Kicsit hallgatni kell, s máris megszokja az ember füle. A Be Italian, Call from the Vatican, My Husband Makes Movies, Unusual Way, Cinema Italiano Remix, Take It All mind nagyon jók! Csak az a baj, hogy ez is nagyon lerágott csont, hogy mindegyik ének csak a képzeletben játszódik. Rá lehet unni egy idõ után!

A látvány és jelmezek kidolgozása tökéletes. A koreográfiák túlnyomó része szintén fantasztikus. Inkább ezzel kéne Marshallnak próbálkoznia, mert ehhez ért. A film nyitójelenete, az Overture remek, és a Be Italian is felejtheteten.

Sajnos érzõdik a díjhajhászás a filmen. Most nem jött be. Ez tényleg kevés. Elegendõ megnézni a táncjeleneteket és Marion jeleneteit, s már nem is maradtunk le sokról. Ennek ellenére, engem kárpótolt valamelyest a látvány, illetve ez a stáb. Életemben nem láttam még olyan filmet, ahol egyszerre ennyi, ilyen kaliberû színésznõk sugároznak a vászonról. Azért ez nem semmi! Sajnos õk sem mentik meg a filmet, de aki szereti a musicalt és az efféléket, nézze meg nyugodtan. Én nem bántam meg.

Ja, és a Chiacago ettõl még nem értékelõdött fel, s továbbra sem jó. Kb. annak is ennyi díjat kellett volna adni, vagy 1-2-vel többet. Ez csak a végszó :)

6/10
inbruges 2010 márc. 11. - 09:44:36
(78/146)
Nagyon unalmas, rossz forgatókönyvvel rendelkezõ film, szánalmas színészi alakításokkal, és sajnos a zenei rész is gyenge...1/10


(Pedig ugyanez a rendezõ készítette a Chicagot is, az a film élvezetes, érdekes alkotás, Catherine Zeta Jones óriásit alakít benne, meg is érdemelte érte az Oscar díjat.)
10/10
Barbicsi 2010 febr. 25. - 11:17:28 10/10
(77/146)
Észrevettétek, hogy az embereknek vagy nagyon tetszik, vagy nagyon nem?

Én úgy hiszem, hogy a film magas hõfokon ég, és a magas hõfokon égõket érinti meg inkább.

Viszont aki ésszel megy neki, elemezgetve, hasonlítgatva akár, a kissé józanabb gondolkodásúaknak pedig nem. Éslehet, hogy tényleg nekik van igazuk, de engem pl teljesen elvarázsolt, holott nem könnyû meggyõzni. És nem mellesleg dob az élményen, ha már volt dolgod ilyen a típusú férfival..
10/10
Butterfly1986 2010 febr. 21. - 01:14:03 10/10
(76/146)
Véletlenül elnyomtam a pontozást és 10-et adtam, magyarázható azzal, hogy késõ van már kicsit:) Sorry.
10/10
Butterfly1986 2010 febr. 21. - 01:09:22 10/10
(75/146)
Nekem tetszett. Tény, hogy a dalok nem tipikusan fülbemászóak, de van egy-két kiemelkedõ. A fõszereplõ csávónak mást választottam volna. De csupán amiatt, mert nehezen hihetõ, hogy ennyi nõ odáig van érte. A történet egyedi és jól megírt. Én sokkal jobban élveztem, mint a Chicago-t. Fergie meg Kate Hudson jók voltak. Lekötötte a figyelmem és élveztem is. Szóval nálam 8/10.
2/10
chaplin 2010 febr. 19. - 01:26:59 2/10
(74/146)
Szerintem ritka rossz film, melynek árából legalább 3-4 igényes filmet lehetett volna csinálni. Hiába a látvány és a sztárparádé ha a történet és a dalok laposak, semmitmondóak, erõltetettek.
Nekem a Chicago sem tetszett, ez pedig bûn rossz.
1/10
Klaralenkey 2010 febr. 18. - 20:47:40 1/10
(73/146)
Nekem és a társaságnak nagyon nem jött be és úgy döntöttem regisztrálnom kell, hogy ezt leírjam.Lapos, semmitmondó. A színészek hiába jók, hiába jó néha egy-egy koreográfia, ettõl még ez nem lesz egy jó film!
fredi60 2010 febr. 16. - 18:26:21
(72/146)
Na, a sok ilyen-olyan kritika felkeltette az érdeklõdésemet, úgyhogy meg fogom nézni.
De az alábbiakból gondolom, hogy a fanyalgóknak lehet igazuk ;)

Díjak és jelölések:
BAFTA-díj (2010) - Legjobb smink és maszk jelölés
Golden Globe díj (2010) - Legjobb nõi mellékszereplõ jelölés: Penélope Cruz
Golden Globe díj (2010) - Legjobb színész - zenés film és vígjáték kategória jelölés: Daniel Day-Lewis
Golden Globe díj (2010) - Legjobb színésznõ - zenés film és vígjáték kategória jelölés: Marion Cotillard
Golden Globe díj (2010) - Legjobb filmdal jelölés: Maury Yeston
Golden Globe díj (2010) - Legjobb film - zenés film és vígjáték kategória jelölés
Oscar-díj (2010) - Legjobb nõi mellékszereplõ jelölés: Penélope Cruz
Oscar-díj (2010) - Legjobb jelmeztervezés jelölés: Colleen Atwood
Oscar-díj (2010) - Legjobb látványtervezés jelölés: John Myhre, Gordon Sim
Oscar-díj (2010) - Legjobb filmdal jelölés: Maury Yeston
Mr. D 2010 febr. 16. - 17:42:38
(71/146)
Nagyszerû volt :)
1/10
Anitaki79 2010 febr. 16. - 14:34:11 1/10
(70/146)
Szörnyû volt! :(
10/10
ienysiv 2010 febr. 14. - 21:06:01 10/10
(69/146)
Csupa rosszat hallottam a filmrõl,így csak egy barátom unszolására, erõs fenntartásokkal ültem be a moziba.Nagyon kellemesen csalódtam,érdekes,izgalmas és látványos film sikeredett.Semmivel nem értéktelenebb,mint a Chikago,sõt!Nekem ezerszer jobban tetszett!Komolyan mondom nem értem a fanyalgást,nem értem azokat a kritikákat,amelyek földbe döngölik,ugyanakkor a mélységesen gagyi Mamma miát az egekbe magasztalták!Lehet azért van,mert imádom Fellinit, imádom a filmjeit és igen láttam a 8 és felet és eszembe sem jut összehasonlítani a Kilenccel!Miért is tenném?Két külön világ,két külön film.Azért mert Fellini életérõl, gyötrelmeirõl szól?Attól még ez egy egészen más film!És igenis nagyot alakít Daniel Day- Lewis,pontosan,izgalmasan,szerintem hitelesebben is,alakítja a rendezõt,mint annakidején Mastroianni!A dalok, a klippek a helyükön vannak,gyönyörûek,érzékiek,felkavaróak.A színésznõk csodaszépek,Marion Cottilard fantasztikus,Penelopé gyönyörû,bár ez a szerepformálás kicsit szokatlan tõle,azért ennél jobbakat is láttunk már tõle.Összességében egy nagyon igényes, szépen fotózott,gyönyörû és izgalmas filmet láttam.Nagyon élvezetes volt,nálam 10 pontot ér!:)
10/10
mildi 2010 febr. 13. - 22:51:20 10/10
(68/146)
Én is úgy gondolom, túl nagy fába vágták a fejszét az alkotók, hiszen Fellini nevét "szájra venni" merész ötlet - a közönség nagy része meg túl nagy elvárással ült be a moziba, hiszen nagyon be volt harangozva, a sok híres, aktuális világsztártól nagy durranásra számítottunk.

Én nagyon tartottam attól, hogy csalódás lesz - de végül pozitív élmények értek.

Szerintem az is probléma lehet, hogy a Fellini rajongók nagy része óhatatlanul össze hasonlítja a 8 és 1/2-el, ráadásul a mûvészfilm, és a musical érdekesen fér össze. Aki szereti Fellinit, nem biztos, hogy a musical-eket is szívesen nézi - és fordítva.
Azok a nézõk, akik nem ismerik Fellini világát, talán nem annyira értik, és értékelik a filmet, emiatt sem lett olyan frenetikus siker - legalább is eddig.

Nekem azért tetszett a Nine, mert imádom Fellinit - mindennel, ami egy picit is kapcsolódik hozzá, elfogult vagyok, talán ezért is pontoztam fel a filmet.
Emellett nagyon szeretem a musical-eket is, és jó ötletnek tartottam összehozni a két mûfajt.
A dalok szerintem nagyszerûek, fõleg Cotillard dalai, és a Be Italia. Mellesleg a Broadway musical dalai Tony díjat kaptak.

Lehet ezt a filmet szeretni, és utálni, tényleg ízlés dolga - de tény, hogy figyelmet kelt.
6/10
oomph 2010 febr. 13. - 20:47:30 6/10
(67/146)
Mi tagadás, láttam már jobb filmet is, de azért azt nem teljesen értem a kritikusok mit fanyalognak ennyire ezen a filmen.
Talán a túl nagy elvárások okoztak gondot, nálam legalábbis ez a helyzet. Csupa magas színvonalú színész, egy jó rendezõ, érdekesnek tûnõ történet... és valóban, ehhez képest elég keveset nyújt a film. Daniel Day-Lewis például egyenesen nevetséges Contini szerepében. Azon kívül a számok is elég lagymatagok, szerintem Saraghina és Luisa második dala volt ütõs, a többi felejthetõ volt. A színésznõk pedig szinte kivétel nélkül hitelesen alakítottak, bár nem értem miért volt benne Saraghina és Stephanie, semmilyen pluszt nem adtak a sztorihoz, nagyon epizódszerû volt a feltûnésük.
Na sebaj, egy szombat délutáni, barátos-sörözõs estét megelõzõ szórakozásnak ideális.