Téma: Kilenc

1/10
kiscsaj1023 2010 febr. 13. - 15:15:42 1/10
(66/146)
Én tegnap néztem meg de háromnegyed óra után kijöttem a moziból és evvel nem én voltam az egyedüli, nagyon nem érte meg a pénzt :(
3/10
Briandrew 2010 febr. 13. - 08:59:29 3/10
(65/146)
köszönöm az útmutatást és a "minõsítés nélküli" minõsítést, amiben persze semmilyen maró gúny vagy bármi sértõ "nem" volt ugye. ehhez természetesen mást nem lehet hozzáfûzni, beszédes ez magától is!

a film pedig megbukott, nem véletlenül...ez is elég beszédes! :)
Nyálon lõtt vágy 2010 febr. 12. - 20:48:03 Előzmény Briandrew
(64/146)
A kígyó is csak azért mar bele az áldozatába, mert harcképtelenné akarja tenni, aztán természetesen elfogyasztani.
Még sem írjuk rólad, hogy baromság amit kifejtesz.
Valamint nem vesszük azt a fáradságot, hogy minõsítsük fogalmazási készségedet és nem fogalmazunk meg gúnyos és nyegle jókívánságokat feléd.
De örülünk, hogy te mind ezt személyeskedés nélkül teszed.
E.Bennett 2010 febr. 12. - 11:38:30
(63/146)
Nem követem a kritikusok véleményét..Nem a legjobb film, amit eddig láttam, de nem is a legrosszabb. Nem hasonlítottam össze a Fellini filmmel - nem akartam. Fenntartásokkal ültem be a filmre, mert "mindenki leszólta", de pozitív véleménnyel távoztam. Nagyon látványos, így a smink, a jelmez, a díszlet és a látványtervezés abszolút megérdemel minden elismerést. A dalai tényleg nem olyan fülbemászóak (talán három kivétellel: Fergie, Nicole K. és Maroin C.), de a Chicago sem vonultatott fel több ilyen dalt.. A színészi alakításokat egy esetben sem díjaznám külön, számomra egyetlen olyan pillanat volt, ami a végtelen iróniája és szomorúsága miatt megfogott: mikor Nicole K. leveszi a póthaját, a fülbevalóját és Guido kezébe nyomja..
8/10
MartinDuke 2010 febr. 11. - 18:22:35 8/10
(62/146)
Nagyon lehúzták szegény filmet és csak barátnõm tudott elcibálni rá (a Brüno-ért cserébe mentem :D). Elõre elkönyveltem, hogy nem fogja megérni a pénzt és nagyot csalódtam. Pozitív irányban. Nekem a Chicago nem tetszett pédául, de ez teljesen magával ragadott. Szerintem a számok is nagyon jók benne...igaz néha kicsit rövidek. 7,5/10-et simán kap a film...lehetett volna több és hoszabb szám benne, de ha javasolhatom ne higgyetek a kritikusoknak és nézzétek meg. Én nem bántam meg :). Tetszett :)
10/10
liv4 2010 febr. 10. - 19:35:27 10/10
(61/146)
Egyszerûen imádom ezt a filmet, õrület, mennyire be tudott pörgetni. Mindeni nézze meg, aki tudja! WOW
A Nyolc és felet még nem láttam, de nagyon érdekel, Fellinitõl már sok szép filmet láttam, de ez kimaradt.
3/10
Briandrew 2010 febr. 10. - 19:15:32 3/10
(60/146)
senkit nem akartam megsérteni és nem is tettem, de a véleményem nem változik, ha tetszik a film, a te dolgod meg azoké, akiknek szintén, de úgy, ahogyan az összes kritika, még itt a porton is lehúzza, nyilván nem véletlenül van és hogy ennek ellenére tetszik, méghozzá 10/10-es formában, akkor meghajolok elõttetek és kívánok hasonló "jó" filmeket nektek! :) ja és nem mentem át személyeskedésbe, ellentétben veled, de efölött most jótékonyan szemet hunyok!
10/10
zol80 2010 febr. 10. - 18:57:13 10/10 Előzmény Briandrew
(59/146)
Ki vagy te, hogy mások ízlését szólod le csak azért, mert neked speciel nem tetszett a Kilenc!
Nekem is sok film nem tetszik, de nem piszkálom azokat, akiknek igen. Fogd már vissza magad ember, ez nem a te topicod!
Ha nem tetszik, a film, írd le, fejezd ki nem tetszésed, de tartsd tiszteletben azt, hogy másnak meg tetszik.
Nekem is 10/10-es a film, maga a zene, a látvány, a színészi alakítások megérnek nekem ennyit.
3/10
Briandrew 2010 febr. 10. - 18:49:30 3/10 Előzmény mildi
(58/146)
ha valami felszínes, üres, lapos, stb, az nem ér 10/10-et, már ne is haragudj. azzal érvelni, hogy ez a film azért jó, mert reklámot csinál Fellininek,égbe kiáltó baromság. ilyen alapon akkor majd jó rendezõk filmjeit újrarendezem én magam és pocsék lesz az is, de majd jól ráirányítja a figyelmet a régi nagyokra! ugyan már, hagyjuk ennek a filmnek az ajnározását, mert megbukott az usa-ban is, nyilván azért, mert pocsék! egy kicsivel több igényességet reméltem, de úgy látom a jövõ a sablonos, semmitmondó, egyre igénytelenebb filmekben lesz...szomorú!
10/10
mildi 2010 febr. 10. - 14:50:52 10/10
(57/146)
Én is így gondolom! Azért is örülök olyan nagyon a Kilenc-nek, mert Fellinire terelte a nép figyelmét.

Sajnos Fellini mûvészetével ma már csak egy szûk réteg foglalkozik - annak ellenére, hogy egy halhatatlan zseni volt. Ha a Kilenc-nek csak annyi az értéke, hogy reklámot csinál Fellini világának, már megtette a küldetését.
Fellini filmjeit egyszerûen nem szabad elfelejteni, hiszen ma is aktuálisak. Lehet, a Nine után azok is megnézik, és megszeretik az olasz mágus filmjeit, akik eddig hírét sem hallották.
Valóban vannak sokkal kidolgozottabb musical-ek, pl. a Hair, és Webber mûvei.
A 8 és 1/2-el valóban nem szabad párhuzamot vonni, bár óhatatlan, hogy aki látta, összehasonlítja vele, pedig más a mûfajuk.
Nagy fába vágták a fejszét a Nine készítõi: nem vitatom, a 8 és 1/2 sikerét nem sikerült megismételni, adaptációként halványabbra sikerült a kelleténél, kissé felszínes. Túl sok benne az indokolatlan "fehérnemû reklám", vannak benne gyengébb dalok, bár nekem sok szám a kedvencem lett.
A Be Italia c. daltól a halott is táncra perdül.:)
Egyébként a Nine nem új keletû, már évtizedek óta játsszák a színházak, bár filet csak most készítettek belõle.
A dalok ugyan azok, bár három új szám is került bele, köztük az Oscar jelölt Take it all (Louisa), ami szerintem jó kis jazz-es, dögös szám.
Szerintem a sztároknak nagyon is jó a hangjuk, fõleg Cotillard, és Kidman énekhangja szép. Loren hangja nem átütõ, de kellemes, pláne 74 évesen.
Penelope Cruz szerintem is gyenge pont volt, nagyon közönségesre sikerült a szerepformálása, hiába csinos, ha nem látunk benne többet mint egy risza p.csát.-t. Eléggé esett is a szememben a színésznõ, nem értem, miért tette ezt magával.

Ha bele gondolunk, hogy a harmat gyenge (elnézést a rajongóitól) Mamma Mia mekkora kult.film lett, miért is ne tetszhetne a Nine is a közönség nagy részének?

Könnyed szórakozásnak nagyon megteszi a film.

Itt is írtam róla:
http://giuliettamasina.gportal.hu/gindex.php?pg=32138493&nid=5431334
3/10
Briandrew 2010 febr. 10. - 11:20:10 3/10
(56/146)
Én például nem vontam párhuzamot a 8 és féllel, egész egyszerûen, mert a mai napig nem láttam, de már megvettem és talán utána fogok párhuzamot vonni. Miért ne lehetne tenni? Ha valamit újraadaptálnak akkor az a legtermészetesebb dolog, hogy bizony össze fogják hasonlítani az eredetivel és ha nem úgy sikerül, akkor viselni kell a kritikát. Személy szerint nem szoktam csak úgy kritizálni alap nélkül, de sokak véleményét osztva én is azt mondom továbbra is, hogy ez a film nem jó! Sajnálom, hogy manapság egy ilyen film is ilyen lenyûgözõ tud lenni, ez nem jelent mást, mint eligénytelenedést és persze mindenkinek szíve joga szeretni vagy nem szeretni valamit, nem kel szégyellni azt sem ha tetszett, de én azt sem fogom szégyellni, hogy nem tetszett, nagyon nem és nem engedek az igényességbõl!
Az számomra pedig totálisan érthetetlen és megdöbbentõ, hogy némelyek úgy beszélnek a filmrõl, mintha ez lenne a világ legjobb musical-e...enyhén szólva túlzásnak érzem! Ami pedig színészek alakítását illeti, jók voltak, de egyik sem tudott annyira jót letenni az asztalra, de nem azért mert rossz színész, hanem mert hülyeségeket adtak a szájukba és hülye forgatókönyv szerint irányították õket, ezért nagy kár, hogy elpazarolták õket.

Az elõbb az írtam, nem ajánlom az igényes, jó zenét kedvelõknek, vagyis pontosabban a jó musical-t szeretõknek....de ajánlom annak, akinek ez mind nem fontos és neki minden szemét jó, amit Hollywood odadob nekik!Egészségükre!
kessy6 2010 febr. 10. - 09:27:01
(55/146)
Legnagyobb bánatomra nagyon rossz....
Na jó,nem nagyon....de jobb lett volna,hogyha a film rendezõje is követi a film üzenetét....és nem készíi el filmet...
Nagyon szépen megvan csinálva, jók a zenét, látszik,hogy sokat dolgoztak vele, de ennyi zseniális színészt elpazarolni....
Marion c. csodálatos,ahogyan énekel az is. Nicole K. jobb lenne, ha nem tudnám,hogy élõben nem tud így énekelni. KAte H. és Fergie száma nagyon-nagyon jó, a látvány is és minden hozzá.
De hogy Day-Lewis-t és Sophia L.-t, és Judy Dench-et miért kellett énekeltetni....????
Egyetértek azzal,hogy belefér,ha egy musicalnek nem nagyon van története, de akkor legyen iszonyatosan jó a zene, meg a látvány - ez megvan, viszont tudjanak nagyon-nagyon-nagyon jól énekelni a színészek!!! És bár a szereposztás valódi sztárparádé,de Fergie-n kívül egyiküket sem az énektudásáért szeretjük.
Nagyon jó lehetett volna....de sajnos...
Nyálon lõtt vágy 2010 febr. 10. - 00:24:41
(54/146)
Dõreségnek tartom , Fellini 8 1/2 moziját számon kérni a Kilencen, hiszen az a mester
utánozhatatlan egyedi alkotása.
Valljuk be õszintén ez egy musical, és valljuk be itt a zenék uralják a képet és a mozgás, a dinamika. Persze lehet azon fanyalogni, hogy minek ide ennyi világsztár.
Azért mert ezek a sztárok tudnak valamit, a szépségük, ének hangjukon túl tehetségesek és nem utolsó sorban színészek a szó teljes értelmében.
Aki esetleg próbált már táncolni és énekelni + színészi teljesítményt nyújtani az tudja néha nehezebb mint drámai színészi teljesítményt nyújtani.
Valamint kritizálni természetesen mindig könnyebb mint csinálni.
Az is tény , hogy nekem sem a film musicalek koronázatlan királya, egy bizonyos aki nem ismeri Fellinit vagy az olasz neorealizmust, esetleg kedvet fog érezni arra, hogy
megismerkedjen ezzel a világgal, ha pedig ennyit elért akkor már messze teljesítette a "küldetéses" feladatát.
10/10
zol80 2010 febr. 09. - 23:48:34 10/10
(53/146)
Akkor ezek szerint én nem konyítok a zenéhez, meg a musical-ekhez, mert engem nagyon is megfogott. A zenéje, a hangulata, szinte minden. Mi ebben a borzalom? Szégyellnem kéne, hogy tetszett?
Nem mondom, voltak gyenge pontjai, fõleg Cruz kisasszony. Végig a csunyáját mutogatta, és még Oscarra is jelölték a vonaglásért.Inkább szánalmas volt, nem szexi, a combjai óriásira dagadtak.
A többiek nagyjából rendbe voltak. Cotillárd volt a fénypont, magasról lejátszott mindenkit. A sztriptíz száma õrületesen érzéki volt, ez a kis egyszerû nõ lefõzte erotikában a csillogó macákat.
Egyébként nagy tisztelõje vagyok Fellininek, féltem is ettõl a musicaltól, de kellemesen csalódtam. Ne vonjatok párhuzamot a Nyolc és féllel, ez merõben más.
Ha jól tudom, Guido Contini volt Fellini mása - hát élvezte az életet a nagy mágus.
3/10
Briandrew 2010 febr. 09. - 22:18:20 3/10
(52/146)
Én is csak azt a véleményt támogatom, hogy ez a musical messzemenõen nem váltotta be a reményeimet! Idétlen rendezés, kusza forgatókönyv, felejthetõ számok, amikben persze találunk néha pár ütem élvezhetõ részt, de még a filmben szereplõ színészfenomének sem tudtak mit kezdeni az idétlen és nem megjegyezhetõ dallamokkal. Nem elég egy filmet a színészekre alapozni, egy musical-hez jó zene kell, ez nem volt meg. Hogy ennek ellenére sokaknak tetszik ez a borzalom, az csakis egy dolog miatt lehet: az emberek annyi szemetet látnak, hallanak, annyi ócska dolog veszi õket körül, hogy egy ilyen filmet is képesek extázisba esve imádni...szomorú vagyok, de nem keseredem el és nagyon remélem, hogy az igényes, sokkal dinamikusabb musical-ek még nem haltak ki teljesen...

Aki egy kicsit is igényes és konyít valamit a zenéhez és a musical-ekhez, az inkább ne nézze meg!
10/10
mildi 2010 febr. 08. - 14:31:10 10/10
(51/146)
Szerintem a maga mûfajában nagyszerû musical, fantasztikusan fülbemászó dalokkal. Nem igazán értem a rossz kritikákat. Persze ízlések, és pofonok különböznek, biztos van, akinek nem jön be ez a 60-as éveket idézõ stílus és zene, de mindenképpen kiemelkedõ a musical-ek közül. A színészek fantasztikusak, fõleg Marion Cotillard, Daniel D. Lewis, Loren, és Kidman.
Érthetetlen, Cotillard-ot miért nem jelölték Oscarra, hihetetlenül érzékeny alakítása volt a film koronája.
Természetesen a film nem egyenrangú a 8 és 1/2-el, a karakterek elég kezdetlegesek, jobban ki kellett volna dolgozni a jellemeket, helyenként szirupos, sablonos - viszont az egész filmnek nagyszerû a hangulata, igazi Olaszos, Fellinis varázs.

Aki szereti a musical-eket, annak kötelezõ nézvény. Fellini kedvelõknek is ajánlom - bár nem lehet tudni, a Mesternek tetszene -e ez a félig róla szóló musical.

Aki nem látta, ne ijedjen meg a negatív kritikáktól, puding próbája az evés!
Mindenkinek ajánlom!
inbruges 2010 febr. 08. - 13:39:12
(50/146)
Még nem láttam, csak olvastam róla, ez alapján egyre kevésbé szeretném megnézni, a történet emlékeztet egy tavaly bemutatott, tehát nem túl régi film történetére (a Vicky , Crhistina, Barcelonára gondolok- ja egészen véletlenül ott is szerepelt Penelope Cruz...)
Daniel Day -Lewist sajnálom, ez a tehetséges, kétszeres Oscar díjas ír színész ilyen silánynak tûnõ filmre pazarolja energiáit. Lehet, hogy mégis megnézem, hogy közelrõl szembesüljek a filmmel.
3/10
xylon 2010 febr. 07. - 23:32:54 3/10
(49/146)
Sajnos nekem nagy csalódás volt!
Hiába írtak róla annyi rosszat, meg akartam nézni a saját szememmel.
A történet silány, bár ez még egy musical-nél megbocsátható bûn.
De egy musical-be jó dalok kellenek!
A sztárgázsik helyett inkább jobb zeneszerzõre kellett volna költeni vagy megvenni jobb számok jogait.
A színésznõk tényleg jók, de ha egyszer a dalok lagymatagok, hiába jó egy énekes/színésznõ nem tud abból ennél többet kihozni.
Daniel Day-Lewis sem mint színész sem mint énekes nem nyújtott sokat, nem is értem hogyan sikerült ebbe a musical-be beválogatni...

Szó mi szó nem igazán tudom senkinek ajánlani ezt a filmet.
csernakakos 2010 febr. 07. - 18:28:12
(48/146)
Rengeteg összefüggést mutat Rob Marshall és Guido Contini alakja: mindkettõjüktõl sokat várnak el, mindketten sokat ígérõ produkcióval készülnek, de mindketten elbuknak.
S ahogy a plakátok tagline-ja írja: A világot a férfiak irányítják, a férfiakat meg a nõk.
Így menti meg, és szó szerint megmenti a filmet Marion Cotillard és Nicole Kidman, akik olyan erõvel sugároznak a vászonról, hogy jeleneteikben minden hiányosságot elfeled az ember, s merõ élményt adnak számunkra.

Véleményemrõl bõvebben itt írtam:

atonemovie . blogspot . com
10/10
Pelekutya 2010 febr. 07. - 16:03:07 10/10
(47/146)
Tegnap láttuk a filmet és FANTASZTIKUS volt.
Mind a látvány, a dalok a történet! Megéri moziban megnézni! Nem igaz, hogy nincs története, talán olyan férfiak mondják ezt akik észre sem veszik, mert már annyiszor csalták meg a párjukat és még nem veszítettek semmit.
Én az oszkár díjat ismét Marion Cotillardnak adnám, nagyon nagyot alakít a megcsalt feleség szerepében akárcsak Penélope Cruz a vad szeretõ megformálásában. Õ meg is kaphatja érte az elimerést, jelölve van.
Daniel Day-Lewis is remek alakítást nyújt akárcsak Judi Dench. Nem csalódtam bennük. NÉZZÉTEK MEG, NEM FOGTOK CSALÓDNI!!!