Téma: Kill Bill 2.

Chukman 2009 máj. 02. - 22:12:43
(186/326)
Nincs az ember szájába rágva,lehet,hogy nem így van,de az én szememben(én értelmezésemben)az orgonista Rufus megegyezik a Ponyvaregényes Jules-es.Szerintem ennek eldöntése a gondolkodó nézõre van bízva.
9/10
norton15 2009 máj. 02. - 21:17:46 9/10
(185/326)
Pedig az egy remek monológ volt...
9/10
norton15 2009 máj. 02. - 21:12:57 9/10
(184/326)
Csak egyetérteni tudok. Egyetlen dolgot sajnálok, ami egy óriási, hamisítatlan tarantinós húzás lett volna, hogy ha Sam L. Jackson 2 perces karaktere az a világot járó vándor Jules lett volna, amit mondott is a Ponyvaregény végén.:)

David Carradine tényleg jó volt. Állítom, hogy ez volt élete legjobb alakítása, vagy inkább az egyik legemlékezetesebb.
zampano 2009 máj. 02. - 21:02:37
(183/326)
Értelmetlen film, a végén azzal a kiselõadással a supermenrõl, pókemberrõl meg egyenesen nevetséges.
perry 2009 máj. 02. - 20:54:15 Előzmény norton15
(182/326)
Kill Bill rajongók Tarantino utálók kinek-kinek tetszése szerint. :)
Kétségtelen , hogy a film tobzódás az öldöklés angyala elõtt, más részrõl ott van a rendezõ hallatlan stiláris bravúrja és Uma eszköztelen de zseniális játéka. Fura mit lehet kihozni két 1/2 mosoly között a mozi vásznon. Akkor is ha valaki nem a legjobb mûvésznõ.
Szóval, felmerül a kérdés, hogy lehet-e szuper gagyi "B" kategóriás elemekbõl szuper filmet egyengetni?
Úgy látszik igen, mert egy jó forgatókönyv és már ok okozat kapcsolat rendszerben forog a film , sorjáznak és suhognak a Hattari Hannok ömlik a paradicsomlé, és Lucy Liu szép szemei elkerekednek mikor a halálos vágás miatt kecsesen elhanyatlik a japán kert hóesésében.
Fúj, fúj mondja az ellentábor, milyen giccses,már csak szárny suhogtató kis puttók hiányoznak.
Ah, ah mondja a másik tábor itt látható a mûfajoknak a magas kultúrába való beemelése és ez sem számít ritkaságnak vagy megdöbbentõnek, ám mindez a kánonok átértékelésének folyománya, és nem a selejt érdemtelen bosszúja vagy felértékelése.
Egy dolog kétségtelen, az eszközök "B" kategóriások,az viszont amit ezekkel az eszközökkel Tarantino mûvel az kiváló stílus érzék,tudatos önirónia, némi zsenialitás, kitûnõ színész választás és színészekre van
szüksége.
Akkor pedig, mikor a 2 perces szerepeket is kvalitásos mûvész "adja" bizony garantálva látszik egy jó mozi.
Különös és izgalmas ritmust ad a filmnek a krimi bóvli fekete fehér színes váltások leplezetlen képi "szadizmus" naturalizmusa össze kapcsolva a szánalmas tragikomikus bohózati elemekkel. Ettõl olyan egyedi és csak rá jellemzõ ez a mozi.
Az elsõre töredezett képi elemek kusza halmazából egyszer csak kibomlik az összefüggés. Szálak szép szövetté formálódnak és mi csak ülünk a moziban félig nyitott szájjal és már egy óó és huuu hagyja el ajkainkat.
Na, szóval posztmodern ide vagy oda Uma Thurman
David Carradine jól "+ vezet" minket -az elsõ még a forgatókönyvön is rajta hagyva kézjegyét-
, bizonyítva azt, hogy tehetjük skatulyába a színészt, amint kiszabadul onnan értõ rendezõvel jobb tud lenni önmagához képest.
A kedves olvasó ha átrágta magát irományomon akkor már rá is jöhetett, hogy bizony nekem ez tetszett.
Én ajánlom , hogy ne együtt nézzétek, mondjuk inkább 2 este egymás után és akkor még a várakozás izgalma is megemeli a mozit.
Itt, valaki azt írta , hogy a" Ponyvaregényhez képest ez a film......", szerintem a Kill Bill egyenrangú a fenn említett mozival.
Chukman 2009 máj. 02. - 20:12:20
(181/326)
Bocs,az elõzõ elég SPOILER volt
Chukman 2009 máj. 02. - 20:00:38
(180/326)
Szerintem nem kell ebben ennyire a realitást keresni.Pl.az elsõ részben is volt olyan,mikor a crazy88-al küzdött,hogy egy emelet magasra 'felpattant' csak úgy lazán,aztán egy 20cm vastag lépcsõkorláton egyensúlyozva kaszabolt.Meg ebben a részben a sírból-kimászós jelenet se ilyen simán megy az életben.Aztán arról nem is beszélve,hogy a Bill monológja a alapján Pai-Mei kb ezer éves.Tehát vannak a filmben mitologikus túlzások.Ezek után szerintem simán elmegy,hogy egy mezei sörétes töltény nem végez a fõhõssel.
Olyan kicsit mint a Sin City,ahol Marvot többször szitává lövik,agyonverik,elütik,de csak dolga végeztével hal meg.
Dantes 2009 máj. 02. - 19:48:55
(179/326)
Mit nem lehet ebben érteni? Sós-Puska. Sõ lövedék sörét helyett. A só fel sértette a bõrét, ennyi. Azért ez nem olyan bonyolult film
dracung 2009 máj. 02. - 19:07:36
(178/326)
de tiszta vér volt! utána meg semmi! én ezt nem értem :S
9/10
norton15 2009 máj. 02. - 14:34:02 9/10
(177/326)
SPOILER

Buddy azt magyarázta, hogy mennyire fájhat neki a sótöltény, mert a mellkasába kapta õket.
dracung 2009 máj. 02. - 14:30:41
(176/326)
üdv!
hangsúlyozom, hogy csak a véleményemet szeretném leírni, és ne kövezzetek meg, ha valami olyat írok, ami más véleményével ellentétes!

SPOILER!
lehet, hogy írok olyat, ami spoileres, jobb a biztonság :)
szóval az elsõ részhez képest elég "lassú" lett ez a második, de legalább most nem használták el a világ piros festékkészletének másik felét, mint az elsõben :) viszont azt elmondaná valaki, hogy mikor Budd (lehet,hogy nem jól írom,annyiszor nem hívták néven,és most nem ugrik be) lelõtte a Menyasszonyt, õ tiszta vér lett, és akkor Budd magyarázott valami sótöltényrõl, de ezt itt nem értettem.. mert mikor a M. kimászott a sírból, semmi baja nem volt, simán végiggyalogolt a sivatagon. na meg azért ez nekem elég irreális, hogy térkép,iránytû meg minden nélkül gyalog odatalál a lakókocsihoz, pedig ki tudja hol volt az a sír.. meg a végén elég hamar végzett Bill-lel, szóval kicsit nagyobb "finálét" vártam, ha szabad ilyet mondani, dehát Tarantino most így oldotta meg, kész, pont :)
még annyi, hogy azért azt megjegyeztem az elsõ részbõl: elég vicces, hogy a repülõn csak úgy szamurájkarddal utazott a Menyasszony.. :D szóval ez eléggé irreálisan vicces.. nem tudtam neki hitelt szavazni, dehát ez én vagyok :)
no, összességében a két film nálam a néhányszor nézhetõ filmek közé tartozik, mert az igazat megvallva nem rajongok a vérengzõs filmekért. a zenéje jó lett, fõleg az elsõ részben találtam maradandó alkotásokat (abszolút favorit, mikor megy a sárga mocival Orenhez) :) no, befejeztem! :)
9/10
norton15 2009 máj. 02. - 14:19:04 9/10
(175/326)
Õszintén, Tarantinótól miért várunk olyan filmeket, amiket 10 kategóriában Oscarra jelölnek? Ez egy remek akciófilm, a durvaságról meg annyit, hogy ott volt a 18-as karika, a szemkitolással pedig Uma a lehetõ legjobban akarta büntetni Elle-t, ami sikerült is. Plusz az elsõ rész keményebb volt, ugye a nagy leszámolás a végén, ott elfolyt néhány száz liter mûvér.

Az élve eltemetés tényleg kemény rész volt, de ilyet már láthattunk a CSI-ban is. Ja, hogy ott nem probléma, megjegyzem, azt az epizódot is Tarantino rendezte. Mellesleg ezután volt egy jó poén, amikor a pultos srác elhûlve nézett a maga után porfelleget hagyó csajra, aki egy pohár vizet kért tõle.

Egy másik zavaró dolog: sokan a durvaságtól nem látják a filmet magát. A zenék megint nagyon jók lettek, a sivatagi táj, ahol Uma sétált, az is tetszett. Pai Mei meg egyszerûen halálosan nagy volt.:)
Zyppho 2009 máj. 02. - 13:54:30
(174/326)
* Tarantino ... elnézést a hibáért
Zyppho 2009 máj. 02. - 13:52:49
(173/326)
Emberek... a tartantinos filmekhez kell egy bizonyos hangulat. Am nem egy szokványos akciófilm, szóval nem tudom mit sír a szátok
10/10
idõjós1010 2009 máj. 02. - 12:30:09 10/10
(172/326)
Én a ponyvaregényt még talán kevésbé nevezném tartalmasnak mint ezt a filmet.
nostri 2009 máj. 02. - 12:23:22
(171/326)
SPOILER
Tényleg csak nagyon röviden.
Bill arra volt kíváncsi, miért szökött meg tõle Menyasszony.
Menyasszony elmondta, hogy amikor megtudta, hogy terhes,
más életet szánt a gyermeknek, le akarta zárni az elõzõ
életét.
Végül a mestertõl tanult öt pontos szívtájra adott "ütéssel"
megölte Billt.
nostri 2009 máj. 02. - 12:14:19
(170/326)
Egyetértek Túrinnal.
Nagyon-nagyon jó szereplõk, jó rendezés.
Én általában nem nézek ilyen "gyilkosos" filmet :), de
ez a film a kedvencem lett (fiam fertõzött meg, annyit emlegette, azért is néztem meg), sõt az elsõ részben lévõ füttybetét a telefonom csengõ hangja :))

a szemkinyomással sem öncélú undorkeltés volt a cél szerintem, hiszem ettõl még borzalmasabb volt az élve elföldelés vagy éppenséggel a film elején látható iszonyatosan összevert Menyasszony (Tuma). Örültem, hogy újból megnézhettem.
waterdrag 2009 máj. 02. - 12:05:03
(169/326)
vki legyen oly jó és mondja el h mi a vége mert már nem tudom hányadszor aludtam el rajta...

SPOILER

odáig láttam h a bill beadja az igazság szérumot...
Caline 2009 máj. 02. - 11:50:21
(168/326)
Szóval, az elsõ részt nem láttam végig - mégis értettem, nagyjából, ezt a részt.

Nem tudom, miért imádják ezt annyira sokan!? Oké, érdekes, lenyûgözõ néhol- de a brutalitás néhol már túl sok. Én a szem-kitolós résznél azt mondtam: oké, de ezt minek rakata bele?! Az öncélú undorkeltés határesete -biztos arcomba nevetnek a rajongók és "értõk" - no de ennél többre is képes Tarantino, szerintem! Vitázzatok velem nyugodtan!
10/10
idõjós1010 2009 máj. 02. - 11:33:15 10/10
(167/326)
Ez nem fog megtörténni, mert nem vagyok hajlandó foglalkozni a dologgal. Írtam egy hülyeséget, és pont.