Téma: Kill Bill

Maia 2007 márc. 25. - 11:34:06
(30/450)
Persze annak szol, aki meg nem latta!
Maia 2007 márc. 25. - 11:33:33
(29/450)
Vegre egy no aki szetrugja a ferfiak hatsojat es bosszut all igen csak kegyetlen multjan!
A cime: Kill Bill, Amikor Uma vezet a kis autojaban, kimondja a a teljes filmcimet, kuldeteset: Idezem: " I am going to kill, I am going to kill Bill..." Majd felteszi a szemuveget, mosolyog es tovabb hajt... hogy miert is akarja kinyirni Bill-t azert nezd meg a filmet, mert nem fogom elmeselni neked!! :))
zszoltan 2007 márc. 24. - 19:48:53
(28/450)
Láttam jó filmet, pocsék címmel. Rossz filmet, isteni címmel. Jó filmet, semmitmondó leírással. Rossz filmet, aminek a leírásában - komolyan mondom, abban a három sorban - több 'irodalmi' érték volt, mint a kétórás filmben. És láttam olyan leírást is, amibõl nem ismertem fel a kedvenc filmemet, pontosabban nem akartam elhinni, hogy ez annak a filmnek a leírása.

Szóval valami alapján dönteni kell. És miután megnéztem a film címét és rövid leírását, és valami 'ehetõnek' tûnik, akkor jön a közeli barátok véleménye szóban, majd a távoli haveroké írásban...
Maia 2007 márc. 24. - 16:56:15
(27/450)
Szerintem se nezd meg...nem azert mert nem nem tetszett a film, hanem mert mastol varsz buzditast arra, hogy megnezd... Akkor nezd meg ha Te akarod! Ha nem lattal egy filmet masok velemenye nem befolyasoljon! Engem sosem szokott:)))
Kulonben meg a te bajod ha nem nezed meg!:)
zszoltan 2007 márc. 24. - 15:33:12
(26/450)
Én kétféle jó filmet ismerek tartalmi szempontból. Az egyik úgy mondja meg, hogy azt mindenki érti, vagy legalábbis nem értheti félre. A másik fajta az, amelyik szándékosan nem mondja meg, hanem azt várja, hogy a nézõk vitatkozzanak róla, így fedve fel egymás elõtt a különbözõ mélységû és 'tartalmú' mondanivalót.
Sõt, talán még Tarantino-t is érdekelné a véleményünk: "Az az igazi elmés mondás, ami nemcsak a hallgatóságot lepi meg, hanem azt is, aki mondta." (Joubert)
zszoltan 2007 márc. 24. - 15:31:01
(25/450)
Saját döntésem igazolását látom e fórumvitában. Arra a döntésre gondolok, hogy egy film értékelésénél feltüntessek formai és tartalmi pontokat is. És akkor egy filozofikus mondanivalóra vágyó barátom egy ilyen filmet nem akar majd megnézni az én ajánlásom alapján. Attól ez a film még lehet 'kategóriájának' remekmûve. (Például az Oscar-ba is csak belemagyarázni lehet mondanivalót, mégis egyik kedvenc filmem. Valahogy megfogott - talán a hangulata.)

Amennyiben D.Sz. feltételezése helyes (és ezt többen indirekt megerõsítették), hogy ez stílusparódia, akkor - ugyanolyan megfontolások miatt, mint Newcastle United - nem fogom megnézni. A paródiák nem igazán élvezhetõek a stílus ismerete, kedvelése nélkül. (És most jöttem rá, hol szállt el a Mátrix, mint film nálam. Ahol Neo berontott tucatnyi géppisztollyal az elõtérbe, és mindenkit lelõtt. Azt hiszem, ezt nem bírtam összeegyeztetni a korábbi billentyûzetpötyögtetõ és kanálhajlítgató stílussal.)

A filmet még nem láttam. Azért jöttem a fórumra, hogy valami ajánlást kapjak. Lebeszéltetek róla. És megspóroltatok nekem legalább 3 órát, és némi bosszankodást. Köszönöm.
zszoltan 2007 márc. 24. - 15:23:21
(24/450)
Paige: "egy hegyet eltudnál gördíteni,a düh,akkora erõt ad"
Csak óvatosan! "A Düh erõt ad, de a Sötét oldal felé taszít." Kicsit kiegészítve: elvakít, és jelentõsen megnõ a hibás döntés esélye. Megeshet, hogy utána vissza kell hordanod a hegyet a helyére. De az erdõt hogy rakod rá vissza?
10/10
mizi 2007 márc. 24. - 12:24:06 10/10
(23/450)
Kérlek szépen titeket,hogy ne jöjjetek már azzal,hogy tele volt baromságokkal a film...(pl. mikor lekaszabolta a 88 eszementet...)Akadjatok már le róla!Senki nem mondta,hogy igaz történet!!!
Én most néztem meg,és nekem nagyon tetszett,már meg is van a filmzene....:)
Ha Bill nem lõtte volna fejbe a csajt,még sajnálnám is Billt....Jó színész,és illik hozzá a szinkronhang is!Sztem szuper a kép,az effektek,a vágások,és még a történet is!Nekem nagyon bejött!!!!!Tarantino és Bill 4evR!
Vikke 2007 márc. 22. - 13:34:42
(22/450)
Nem érthetünk mindig egyet :)
Maia 2007 márc. 22. - 10:58:08
(21/450)
En mindig tologattam a filmet, ,majd meg megnezem majd...feltem attol is mert sok eltero kritikat hallottam rola, aztan nem volt mas valasztasom, nyaraltunk es rossz volt az ido igy egy dvd automatanal kotottunk ki es a parom kikolcsonozte, megneztuk...es masnap en mentem az automatahoz , hogy kikolcsonozzem a masodik reszet. Egyszoval en egyuttereztem a fohosnovel...ha engem felcsinalna valaki, aztan megprobalna olni terhesen...es raadasul a harcmuveszet minden fortelyjat is ismernem, ,akkor valami hasonlot csinalnek:)) Persze gondolatban...mert mindenki azt csinalja, amire kepes...
A Bruce Lee filmeknek, vagy a regi kinai harcfilmeknek volt mely mondani valoja, a bosszun kivul semmi szerintem. Megis megneztem mindegyiket es szerettem is oket. A Kill Bill pedig egy ujjabb mufaj, mert akcionak nem feltetlenul akcio, ,sci-fi nek nem az, fantasy sem , vigjatek sem:) szoval egy ujabb mufaj, ami a maga nemeben jol sikerult. Es egyet ertek azzal, aki azt irta, hogy egyszerre kell megnezni, persze egy kis szunettel:))
Viszont, azt hogy milyen uzenete volt Tarantinonak ezzel a filmmel, talan ot magat kellene megkerdezni es nem talalgatni, hogy ez vagy az lehetett...
Newcastle United 2007 márc. 22. - 07:45:37 Előzmény Vikke
(20/450)
Én meg nem.:)
Vikke 2007 márc. 21. - 17:44:07
(19/450)
Teljesen egyetértek
Patrick Bateman 2007 jan. 02. - 13:39:45
(18/450)
Röviden: nem az én stílusom a film.
Persze, mivel nekem is van szemem, belátom és elismerem, hogy milyen szépek a képek, megnyerõ a tálalás, de az íze - dacára a japán receptnek - nem jön be. Látszik, hogy profi és precíz munka, s hogy egy igazán ambíciózus rendezõ álmodta a vászonra, tehát igazából nem is tudom, miért nem tetszik. Talán mert mindezek ellenére üres, tartalmatlan (nem cselekménytelen!) film, amiben azért akadnak megkapó, izgalmas jelenetek.
Newcastle United 2006 dec. 28. - 07:12:18
(17/450)
Asszem ezt az akaraterõ, kitartás dolgot egy 14-15 éves lány írta.:) Természetesen hülyeség, mert ha így nézzük, akkor ezt szinte minden filmbe bele lehet magyarázni. A Kill Billnek semmi mélyebb mondanivalója nincs, egyszerûen szórakoztatás céljából készült.
Newcastle United 2006 dec. 27. - 14:51:35
(16/450)
Az igazság, hogy én már a '80-as évek B kategóriás akciófilmjeit se szerettem, ezért a paródiái se jönnek be igazán.:) Viszont a hozzászólásod végével teljesen egyetértek, szerintem Tarantino már nem is tudja felülmúlni azt a két filmjét, amit talán még a Négy szoba záró epizódja közelített meg.
x-tro 2006 okt. 29. - 12:09:44
(15/450)
De van: a helyesírásod...
krézimézi 2006 okt. 29. - 10:40:42 Előzmény mollo888
(14/450)
Tarantino egy zseni. Szinte az összes filmje tetszett. De a legnagyobb kedvencem a KILL BILL 1 hát ennél jobbat azóta nem találok. Szuperjó.
mollo888 2006 szept. 23. - 07:31:09
(13/450)
nekem is nagyon tetszik!!!! rájöttem, hogy egész jó filmeket csinál ez a Tarantino...:)
amatõõr 2006 szept. 22. - 18:11:38 Előzmény harsara
(12/450)
Nekem tetszett, szerintem jó film. Kár, hogy két részle lett osztva, én nem néztem meg addig az 1-et amíg a 2 ki nem jött, különben két félfilmet élvezhettem volna.
Egyszerre kell nézni a kettõt, persze kell hozzá popkorn, meg pár pisiszünet.
Szóval szerintem jó lett, tök olyan, mint egy képregény.
harsara 2006 aug. 31. - 21:59:04
(11/450)
Szerintem mind2 rész szuper lett, bár nekem a 2. teccett jobban.
Az 1.-ben igazán a harcjelenetek a fontosak. Jól megvannak csinálva, rengeteg a vééér. :D