Téma: Kim Nam-gil

Lili49 2011 szept. 06. - 10:04:23
(20707/65967)
Kicsit hosszú, de érdekes.

„..Koreában a homoszexualitás nem is létezik. Papíron. Sem az alkotmány, sem a Ptk nem említi, nem rendelkezik felõle. Egyedül a katonai büntetõ törvénykönyv jegyzi a "szexuális bûncselekmények" kategóriájában az azonos nemûek közötti testi kapcsolatot, egy évig terjedõ szabadságvesztéssel szankcionálva azt. Érdekes módon ez akkor is egy év, ha mindkét fél beleegyezésével zajlott a nagy esemény, és akkor is, ha durva erõszak történt. A kétéves, kötelezõ sorkatonai szolgálat elején külön pszichológiai tesztet kell írni a szexuális szokásokat felmérendõ, ahol az érintett újoncoknak nagyon észnél kell lenniük. Lebukás esetén természetesen az értékelésnél még véletlenül sem az igazság kerül a kérdõívre, hanem az, hogy a személyiségzavarral, mentális problémákkal küzdõ fiatal alkalmatlan a sorkatonai szolgálatra. És egy olyan országban, ahol a munkaadó szóba sem áll azokkal, akik még nem töltötték le ezt a 24 hónapot, így képtelenség munkát találni. Ezzel ez a rendszer gyakorlatilag élete végéig megbélyegzi azt, aki nem fojtja el bûnösnek vélt ösztöneit. A Kínai Nagy Tûzfalhoz hasonlóan a kormányzat cenzúrázza, szûri, blokkolja, adott esetben akár törli is a meleg témájú honlapokat, mit sem törõdve azzal, hogy a parlamentben ott ül a harmadik legnépesebb párt, a Democratic Labour Party, amely az azonos nemûek házasságáért (is) kampányol. A médiában ugyan fel-feltûnnek újabban cikkek, riportok és reklámspotok, sõt már az elsõ magazint is kiadták. De amíg az átoperált énekes-színésznõ Harisu még tud is érvényesülni, addig a férfi színészek közül az elsõ - és idáig egyetlen - coming out elkövetõjét, Hong Seok-cheon-ot páros lábbal rúgta ki stúdiója

Mindez azonban a jéghegy csúcsa, a legnagyobb kihívást a témáról következetesen hallgató és hallani sem akaró társadalom jelenti. Ezért is kapták fel a fejüket sokan, amikor a mindössze 9 moziban vetített No Regret-re 40,000-en váltottak jegyet, ami ezzel mindmáig a legsikeresebb független produkciónak számít, és amely a kritikusok szerint egyben az egyik legjobb is a koreai indie filmek között. A saját beállítottságát nyíltan felvállaló (és a fentiek fényében dolgozni értelemszerûen csak függetlenként tudó) rendezõ partnerként kezeli a nézõt, pontosabban a koreai nézõt. Néhány olyan poént és szituációt szõtt bele a történetbe, amit egyedül a helyiek érthetnek, ehhez jön még a játék a koreai nyelvvel - képtelenség mindezt egy második (angol) nyelv alapján egy harmadikra (magyar) átültetni és visszaadni. Sok vidám percet azért ne várjunk, ez egy kõkemény dráma, helyenként a konvencionális közízlés határait messze átlépõ, már-már gyomorforgató naturalista megközelítéssel. Ami egyrészt nem öncélú, mert nem a megbotránkoztatás a cél, másrészt szükséges a hitelességhez, elvégre a történet a pénzen vásárolt szexrõl szól. Koreában nyílt titok, hogy az intézetekbõl 18 évesen kikerülõ állami gondozottak egyik részébõl gyári betanított munkás lesz, másik részébõl pedig (legyenek azok lányok vagy fiúk) prostituált. Egy ilyen, az intézetbõl frissen kikerülõ fiú áll a középpontban és útja egy karaoke bárnak álcázott call-boy hálózatig. A legõsibb mesterséget ûzõk kerüljenek is ki bármelyik kultúrkörbõl, ugyanazon szabályok szerint tanácsos tevékenykedniük. Tilos beleszeretni a kuncsaftba, fõleg akkor, ha az épp házasodni készül. Tilos beleszeretni egy prostiba, fõleg akkor, ha érte hatalmas társadalmi szakadékokat kellene leküzdeni. Ott, ahol mindezen szabályokat áthágják, és ahol ráadásként ez a szerelem két férfi között szövõdik, nem sokáig várat magára a komor végkifejlet. A hétköznapok rideg valóságán a legnagyobb szerelem sem lehet úrrá…
Lili49 2011 szept. 06. - 09:56:40
(20706/65967)
Szép napot!

Jeju
Kedd
Helyenként felhõs. Legmagasabb nappali hõmérséklet: 24 °C. Szél: nyugat-délnyugati 6 - 11 km/ó.
Kedd éjszaka
Helyenként felhõs. Legalacsonyabb éjszakai hõmérséklet: 18 °C. Szél: nyugati 6 - 11 km/ó.

Szöul
Kedd
Derült. Legmagasabb nappali hõmérséklet: 29 °C. Szél: dél-délnyugati 13 km/ó. Hõskála: °C.
Kedd éjszaka
Derült. Legalacsonyabb éjszakai hõmérséklet: 16 °C. Szél: nyugat-délnyugati 6 - 14 km/ó.


Remélem ennyi!!!!!!!!!!!!!!
76 babika 2011 szept. 06. - 09:21:43
(20705/65967)
http://youtu.be/ZYTid1fnVLM neked.Sziasztok,szép napot mindenkinek.Köszönöm szépen a képeket,már mind meg van,de igazán aranyos vagy hogy gondoltál rám és akik még szeretik és beraktad õket.Tudom hogy ezt a filmjét nagyon sokan nem fogadják el,mert hát ugye elég meleg helyzetet dolgoz fel maga a film.De itt kng-boldog és szeretetet kap,végre meg találja a társát,és a fõ lényeg nem hal meg,végre egy film amibe nem végig sirok csak a végén,iszonyú mekkorát rendezett a rendezõ és milyen jól el játszotta kng,és a többi szinész,ha jól olvastam,40-ezer ember nézte meg abba az idõbe ezt a Lee Hanos filmjét,ami akkor nagyon jó teljesitménynek számitott,ha azt vesszük hogy ez egy olyan társadalom ahol tabunak számit a homoszexualitás.Itt Lee Han-nagyon nagyot kockáztatott mert õ itt még nagyon pályája elején volt,és ha bukik,akkor talán oda lett volna szinészi karrierje is,ezt olvastam az egyik oldalon.Elöször mikor meg néztem a filmet én sem tudtam hova tenni,meg mondom öszintén,de mikor egyedül maradtam és ugy néztem végig,onnan már teljesen más lett a véleményem,meg mondom õszintén ettõl a filmjétöl tartom õt IGAZÁN NAGY SZINÉSZNEK,mert egy ilyen filmet eljátszani nem semmi,és komolyan oda kellet hogy tegye magát,én innen lettem igazán a rajongója.Mert az hogy õ eljátszik egy ugymond sima hétköznapi filmet,ahol nem kerül ilyen szituációba,az biztos nem olyan nehéz mint a No Regret meg formálása,és eljátszása volt.Én igy gondolom,de hát mindenki másképp látja,ma még boldogitalak benneteket,mert éjszakára megyek,napközbe vagyok,majd még be kukantok,hátha lesz valaki.
76 babika 2011 szept. 06. - 00:22:50
(20704/65967)
Szép álmokat mindenkinek.
76 babika 2011 szept. 06. - 00:19:47
(20703/65967)
Anna,köszi ezt láttam már,filmet akkor nem válalod be?Okés megértem.
juud 2011 szept. 05. - 23:36:36
(20702/65967)
koszonom szepen!

Anna, Kriszti!!

es bocsi, restellem h turelmetlenkedtem,(1 hetig nem volt netlehetosegem), es ezen a netbookon angol a betuzet is- ezert billio hibam van.

es ennek meg most gyujtom be a kedvenceit, maris csillagoztam Kriszti oldalat.

koszonom nektek, es megegyszer bocs!
76 babika 2011 szept. 05. - 23:25:32
(20701/65967)
Anna,lényegében én ugyan ezt irtam amit te,kivétel az étterem ahol féltékennyé teszi Tae rát a kis csajal azért bohockodik,mindenki máshonnan,közeliti meg a dolgott,az én férjem siket már 18-éve hogy vele élek én azt a részt közelitettem meg amikor vissza gondol,és jelel,én a gyerekkorát teszem elöre,és ezért is értem meg a bosszuját is.Nekem a család kerül elõtérbe mindig is, lehet azért mert van két szép fiam,szerintem mi majdnem ugyanazt irtuk le,csak más meg közelitésböl,te a férfit nézted a gyengédet,szexit,ahogy játszik a nõk érzéseivel stb.Én azt a GW-okot néztem aki szenved a gyerekkorába ért bántalmazások miatt,és azt hogy mennyit szenvedet,mig a többiek vigan élték életüket,mindenki máshonnan közelit,én ilyenkor mint férfit kizárom,mert akkor nem tudnám a filmet nézni,mert csak õt bámulnám,ráadásul,angol felirat,koreai szöveg,még a hangja is fül simogató ennyi.Te bevállalod-e hogy nekem a No Regret-böl melyik részek tetszenek?Várom válaszod.
kriszti97 2011 szept. 05. - 23:05:03
(20700/65967)
Amúgy a KNG-s oldalam ugyanúgy mûködik tovább, csak csináltam egy újat, ami egész Koreáról szól. :))
kriszti97 2011 szept. 05. - 23:02:43
(20699/65967)
Felraktam a másik oldal elérhetõségét is a profilomra, csak nem tudtam, hogy egyszerre kettõt is ki lehet oda írni. De most rájöttem, hogy ez így is jó, így már meglesznek a feliratok. :-)))

http://kimnamgil.mindenkilapja.hu/
76 babika 2011 szept. 05. - 22:43:20
(20698/65967)
Anna,mit mondasz?
76 babika 2011 szept. 05. - 22:42:18
(20697/65967)
.
76 babika 2011 szept. 05. - 22:41:46
(20696/65967)
.
76 babika 2011 szept. 05. - 22:41:13
(20695/65967)
.
76 babika 2011 szept. 05. - 22:39:22
(20694/65967)
Anna,ez a 8-ik rész eléggé érzelem dús,most az egész részt nen irom le belöle,de van egy pár jelenet ami nagyon szép,de hát ki hogy látja:Az elsõ mikor megcsókolja GW-ok Moon Jae int ez is tetszik,a második amikor a lépcsön ülnek és nagyon ovatosan a vállára teszi a lány fejét GW-ok,majd a telefont be állitja neki és egy zsepkendõt tesz a lány feje alá és ugy támasza meg,lemegy a lépcsõn és meg várja mig a lány felébred.A harmadik mikor a boszorkányt viszi az autóval és jó kis beszélgetés van köztük és a gyerekeknek el kezd jelelni,a negyedik,mikor nagyon lassan a ház felé indul és látja önmaga elõtt a gyermekkorát látja ahogy integetnek neki,hivják õt,és õ elindul,mikor felveszi a papucsot,és elkezd sirni,majd a sirhoz megy nekem ez tetszik a legjobban,mikor a bácsi elmondja neki 20-éve mi volt és el kezd sirni,vagy mikor esik az esõ és GW-ok,el kapja Tae rát a kocsi elõl.27percnél kezdödik a zeném,és a 13percnél is nagyon szép a zene.Ezek közül valamelyikre gondolok hogy tetszik neked.Nekem az a rész mikor a házhoz megy és vissza emlékszik,még sirni is szépen tud.Én is elsirom itt magam mindig.Neked az esõs vagy a csókos jelenet tetszik szerintem.
ani.net54 2011 szept. 05. - 22:22:30
(20693/65967)
..és közben megy a "haru-haru"

Jó volt újra nézni...
ani.net54 2011 szept. 05. - 22:14:35
(20692/65967)
És a vége....Moné, Tae Rá együtt....
itt csavarja az ujjai köré Õket...könnyed, biztos magában, tudja mit akar...
juud 2011 szept. 05. - 22:09:29
(20691/65967)
Sziasztok!

nagz keresem lenne!

nem gzozok visszalapozni, de kerestem kriszti nevet, megleltem, de uj a honlapja, a regi elrhetoseget nem talalom, es amiert ezt itt nyafizom:
nem tudom honnan leszedni a GS forditasokat.

kerlek segitsetek aki tud!

Kriszti, ugy sajnalom h ezen az ujon nem lelem a feliratokat:-(
juud
ani.net54 2011 szept. 05. - 22:07:17
(20690/65967)
Ujból TR, visszi a boszorkát a megnyitóra....itt jelel, nagyon kedves jelenet
TR kezd "padlót fogni"
ani.net54 2011 szept. 05. - 22:02:12
(20689/65967)
Következik Moné és a teázó, érzelem nélküli kedveskedés vagy még az sem, csak jelenlét...
ani.net54 2011 szept. 05. - 21:57:38
(20688/65967)
....biztonságban akarja tudni....ilyen egy gonosz ember???