Téma: Kim Nam-gil

k.szilvia86 2012 jan. 08. - 18:10:44
(28727/65967)
szép estét neked.
meg mondom öszintén,nekem jobban tetszett itt,mert modern film,más szerep..:-)de még nem láttam végig,csak belekezdtem,illene folytatnom.
megyek vacsizni
szakire 2012 jan. 08. - 18:09:30
(28726/65967)
Milida, ez nem semmi!Ezt én tudtam, de mégis lenyûgözõ a listád.

Kje kérésének is eleget téve:

Szogu hesszümnida! vagyis Keményern dolgoztál! vagy
Szogu hesszojó! Szép munka!

Nekem nincs hangul betûzetem, ezért így írtam.
76 babika 2012 jan. 08. - 18:07:30
(28725/65967)
Szia Szilvi, és a 49 nap, milyen film volt? Hogy tetszett benne Deokmán? Most teljesen más karaktert alakított ebben a filmben, mint a Silla királyság ékkövében.
k.szilvia86 2012 jan. 08. - 17:52:43
(28724/65967)
szép estét mindenkinek!

én le se merem irni,milyen filmet,sorozatot láttam,mert olyan rövid a sor.de azért megpróbálom.

történelmi,kosztümös sorozat:
A Shilla királyság ékköve:5
A palota ékköve:4
A királyi ház titkai:3

történelmi film:
Egy szépség portréja:5

modern film:
Cyrano Agency:3

modern sorozat:
Bad guy:5
49 days:5-ugy irom ide,h. nem láttam végig,csak 5részt
döncimama 2012 jan. 08. - 17:29:00
(28723/65967)
Kedves Milida, te nagyon sok filmet láttál már!
Jó volt végigolvasni a véleményedet a filmekrõl, sok filmrõl én is ugyanúgy vélekedem, mint te.
A Brilliant Legacy-t épp most fogom elkezdeni, mivel neked tetszett, egész jó lett a kedvem!
De le van töltve már a Boys over flowers, bár nem sok jót írtál róla, azért megnézem majd.
Most töltögetem a City hunter-t és a My Princess-t.
Te sok filmet megnéztél felirat nélkül is, én nem tudok angolul, sajna.
Érdekes volt, amit írtál a A király és a bohóc-ról, ezek alapján megnézem majd mégegyszer, hátha megváltozik a véleményem, én ugyanis nem voltam hasra esve tõle, úgy, mint mások. Mindenki odavolt, hogy milyen jó film. Lehet, hogy bejön, amit mondtál és majd ráérzek.
76 babika 2012 jan. 08. - 17:17:14 Előzmény omama2
(28722/65967)
Kedves omama köszönöm, hogy ide tetted ezt a számot KNG is énekelte:-)
76 babika 2012 jan. 08. - 17:07:43
(28721/65967)
http://youtu.be/Ck1k13-XV_8 Kedves kje, örülök hogy te is most már hallgatod a Lovers zenéjét. Nekem is nagyon tetszik.
Lili49 2012 jan. 08. - 16:56:04
(28720/65967)
Klasz vagy Milida és sok olyan filmen vagy túl, amiket még nem láttam.
76 babika 2012 jan. 08. - 16:51:19
(28719/65967)
Itt van a kép is, csak az elõbb nem ment át:-)
76 babika 2012 jan. 08. - 16:48:51
(28718/65967)
http://youtu.be/gIvrOly2jC4 Szép vasárnapot kívánok mindenkinek:-)
kje 2012 jan. 08. - 14:12:24
(28717/65967)
És most mennem kell, este jövök.
kje 2012 jan. 08. - 14:11:48
(28716/65967)
Mégegyszer nagyon köszönöm Milida, ez is nagy munka volt, keményen dolgoztál! (egyébként koreaiul hogy van ez: keményen dolgoztál ?)

Szuper a listád, most elkezdem a "magamét" egyszer majd meglesz :-))))

Mire kész leszek, addig megnézel újabb 80-at? :-)))
kje 2012 jan. 08. - 14:05:30
(28715/65967)
Köszi!

A Bad Guy: most is megnézném, bármikor, bele-bele nézek néha, és nagyon sajnáltam õket, hogy nem tudták rendesen elkészíteni a végét, ezt volt az elsõ "mai" koreai sorozatom, a Silla után ezt láttam elõször, számomra felejthetetlen és nagyon szeretem.

De: miután megnéztem a Resurrectiont, rá kellett jönnöm, hogy a BG nem jobb, úgyhogy még jobban megsajnáltam õket, ha végig le tudják forgatni az eredeti tervek szerint, milyen lett volna, mennyi munka, igyekezet volt benne és nem lehetett megcsinálni, milyen hangulatban lehettek akkor ott a készítõk, színészek, mikor megtudták a bevonulás idejét.
juud 2012 jan. 08. - 14:02:26
(28714/65967)
azt a mindenit! nagy vagy!
juud 2012 jan. 08. - 13:46:47
(28713/65967)
bocs a beszúrások, ismétléseiért, a keresések közben nem néztem újra át, a kisméretû hely 2szer maradt benne.
Milida 2012 jan. 08. - 13:46:21
(28712/65967)
Elõre is elnézést a helyesírási és gépelési hibákért!
Milida 2012 jan. 08. - 13:45:40
(28711/65967)
Lista 2.

Modern sorozatok:

1. Bad Guy: 5 – A zenéje verhetetlen, és egyébként is eszméletlenül jó film. A vége? Hát... Fene azt a sorkatonaságot
2. Bad Love: 4 – A történet a sorozat közepe felé kicsit leült, de nem volt rossz. A zenéje ennek is nagyon jó.
3. Comrades: 5 – nagyon szeretm a háborús filmeket, és ezt igazán jól megcsinálták. Biztosan meg fogom még egyszer nézni valamikor.
4. Lovers:3,5 – Furcsa volt Lee Seo Jint (Yi San) modern szerepben látni, de õ nagyon jól játszott. A fõszereplõ csaj viszont nem lopta magát a szívembe.
5. Resourrection: 6 – Imádom. Röviden és tömören ennyi.  (de írhatok esszét is)
6. Devil: 5 – Érdekes volt a Resourrection után nézni. JJH-UTW – nagy páros!
7. Dr. Champ: 4 – UTW egy újabb arca. Ha Dabdi kész a fordítással újra megnézem.
8. Hair Show: 3,5 – Be kell vallanom, hogy eddig még csak koreaiul láttam, ha magyarul is megnézem, lehet, hogy több pontot kap. ( sokminden értelmet nyer majd az biztos )
9. Delightful Girl Chon Yang: 3,5 – Nem igazán tudom hova tenni ezt a filmet. Megnéztem.
10. Brilliant Legacy: 5 – Csillagos ötös! Egy Lee Seung Gi rajongónak alapmû, de amúgy is! Nagyon-nagyon jó film! Feltétlen nézze meg mindenki!
11. 18 vs 29: 4,5 – Nagyon jó volt az alapötlet, a megvalósítás néha kicsit döcögött.
12. Bad Couple: 5 – Bár nem szeretem az eltúlzott karaktereket, és a film elején ezzel találkoztam, a végére egy jó kis történet lett belõle. Szerettem.
13. 49 nap: 5 – Nekem bejött
14. A kutya és a farkas órája: 5, 99 – Szenzációs film ez is! Akárhányszor végignézném újra!
15. Hero: 5 – Nagyon szeretem ezt a filmet. A negyedik részt fordítom, csak lassan haladok. De egyszer meg lesz ígérem. Most már akkor is befejezem, ha valaki más beelõz
16. My Princess: 4- Aranyos kis film volt.
17. My girl: 4- Egyszer meg lehet nézni.
18. Prosecutor Princess: 4 – Park Shi Hoo-t nagyon szerettem ebben a filmben. Kár, hogy a partnernõjével nem nagyon illettek össze – szerintem.
19. Full House: 3 – Nem szerettem ezt a filmet.
20. Heartstrings: 4 – Tinitörténet, nagyon jó zenével.
21. You’re beautiful: 4 – Tinitörténet, sok klisével.
22. Boys over flowers: 3,5 – Ez volt az a film, amelyikben a hõsnõt egyszerûen nem tudtam megszeretni. Lee Min Ho is furcsa volt azzal a frizurával, és neki sem ez a legjobb szerepe.
23. Furcsább a menyországnál: 4 – Csak Dabdi miatt néztem végig. Számomra túl lelkizõs, és vontatott. Dabdi fordítása zseniális. És megjegyzem itt fedeztem fel Kim Hae Sook –ot, aki jelenleg elsõ a színésznõ népszerûségi listámon. Miatta és UTW miatt négyes
24. Rebirt-Next: 4- sorozatot nem üldöztem annyit, mint ezt. Aztán végre felrakták elérhetõ helyre. Szerettem, de néhol vontatott volt.
25. A barátnõm egy gumiho: 5 – Ha hiszitek ha nem, amikor elõszõr belekezdtem az elsõ rész után abbahagytam. Méghogy bolondot csinálnak Seung Gi-bõl? Aztán persze nem bírtam ki Az egyik kedvenc sorozatom lett. 
26. Tree of heaven: 4 – A film megtekintése depressziósoknak szigorúan tilos!
27. Personal Taste: 5 – Lee Min Ho ebben a filmben végre megmutatta igazi tehetségét. Érdemes megnézni ezt a filmet, nagyon jó!
28. Secret Garden: 5 – Elsõ találkozáson Hyun Binnel. Meghatározó volt Az a melegítõ...
29. City hunter: 5 – Lee Min Ho nagy alakítása ismét.
30. Goong – A palota: 5 – Bár a fõszereplõ csajszi nem lesz a kedvencem, de a férfi felhozatal az luxus színvonal.
31. Baker King Kim Tak Gu: 5 – Koreai „pékészeti” tanfolyam. Egy kilót hízik az ember közben
32. Loving you: 5 – Ez sem a vidám filmek közé sorolható, fõleg miután szembesültem a ténnyel, hogy a fõszereplõ ( Park Yong Ha ) már nincs közöttünk.
33. Winter Sonata: 3,5 – Nem lettem rabja. Kifejezetten idegesítõ volt számomra. Pedig jól indult...
34. Cain és ábel: 5 – Csak jókat tudok írni róla. So ji Sub – felfedezve.
35. Spring Waltz: 5 – Jó volt ez a film a lelkemnek, pedig ez sem csupa vidámság.
36. Flower boy ramyun shop: 4 - Túl sok az eltúlzott karakter, amitõl feláll a szõr a hátamon, de mégi szerettem ezt a filmet.


Modern mozifilmek:

1. Lovers Vanished: 4 – KNG megint nagyon jó.
2. No Regret. 3,5 – Ez nem jött be annyira
3. Silmido: 5 – UTW egy kisebb szerepe, nagyon szerettem a filmet.
4. Iri: 5 – Igazi mûvészfilm. Depressziósoknak ez sem ajánlott!
5. Forever the moment: 4,5 – Sport témájú film. UTW, mint edzõ. Érdekes, hogy az a Kim Jung Eun, aki a Loversben nem tetszett, itt nagyon.
6. Cyrano Agency: 4,5 – az S.O.S. Szerelem koreai változata. Szórakoztató.
7. My Love: 5 – A mozik közül az egyik kedvencem, sok szívmelengetõ jelenettel.
8. Álomkék Jeju: 5 – UTW egyik legjobb alakítása.
9. The Family: 4,5 – Park Ji Bin zseniális alakítása gyermekszínészként.
10. Summer Time: 3,5 – Maga a film nem jó, de aki szereti az erotikus jeleneteket az nézze meg. Csak 18 éven felülieknek!
11. Handphone: 4 – Az elsõ pár percért már érdemes megnézni
12. Május 18: 5 – Lélekbemarkoló film. Csak erõs idegzetûeknek!
13. Virgin snow: 5 – Gyönyörû film! Mindenkinek ajánlom!
14. Fly, Daddy, fly: 5 – Jun Ki és Lee Moon Shik elsõ közös filmje. Ne hagyjátok ki!
15. Flying boys: 4 – Jun Ki balettozik Nem yg vidám film ennek ellenére, de a látvány megér egy misét
16. DoReMiFaSoLatiDo: 5 – Nagyon szép film. Jang Geun Suk ebben tetszett talán a legjobban.
17. The naked kitchen: 5 – Igencsak érdekes történet, Jo Ji Hoon és She Min Ah remek játékával.
18. Antique Bakery: 5 – Habkönnyûnek indul, aztán persze jön a szokásos koreai csavar.
19. Heartbreak Library: 4 – Jó az alaptörténet, de néhol kicsit vontatott.
20. The train that goes to Gomsk: 4 – Európai történet, európai díszletben koreai szereplõkkel. UTW újabb arca. Jó lenne, ha lenne legalább angol felirat hozzá.
21. A milliomos elsõ szerelme: 5 – Nagyon ütõs film.
22. Áprilisi hó: 5 – Ebben tetszett nekem Bae Yong Joon a legjobban.
23. Baby and me: 5 – Aranyos kis történet a felelõségvállalásról.
24. A barátom és a felesége: 4 – Ez nem a habkönnyû kategória.
25. Happy End: 5 – Ez pláne nem, de remek színészi játék, pikáns jelenetek. Jó film.
26. Álom : 3,5 – Nekem túl elvont.
27. The Classic. 5 – Ezt a filmet nagyon szerettem.
28. A zongorista: 5 – Kicsit furcsa vége, de ezen már ugye nem is csodálkozom. Jó film.


Rövid filmek.

1. Haru: An Unforgottable Day in Korea: 4 – 30 perces kisfilm. Koreát népszerûsíti sok sztárral teletömve, egy lightos kerettörténetben.
2. The Most Unforgettable Girl In My Life: 5 – Aki igazán vidám perceket akar ezt a filmet nézze meg. Negyvenvalahány perces, és sokat nevettem
Milida 2012 jan. 08. - 13:44:59
(28710/65967)
Lista 1.

Történelmi / kosztümös sorozatok

1. A palota ékköve: 5 - Ez volt a legeslegelsõ koreai filmalkotás, amit életemben láttam, és azt mondhatom, hogy szerelem volt elsõ látásra.
2. A Silla királyság ékköve: 5 – Az igazi áttörés számomra, ami – ha nagy szavakkal akarok élni – megváltoztatta az életemet. Részleteznem azt hiszem nem kell...
3. Dong Yi: 4 – Nagyon vártam ezt a sorozatot, ahhoz képest egy picit csalódás volt, viszont ez volt az elsõ, amelyiket nem szinkronosan néztem.
4. Yi San: 5 – A szó ami eszembe jut róla: függõség Kevesebb mint egy hét alatt „végeztem ki” , számoljatok utána. Sokáig ez volt a number 1 számomra.
5. Chuno: 5 – Lehengerelt a zenéjével, és a látvánnyal, nem mellékesen jó a sztori is.
6. Jumong: 5 – A leghosszabb eddig látott sorozatom, de még néztem volna tovább is.
7. Iljimae: 4,5 – Amikor elõször el kezdtem nézni, akkor az elsõ két rész után otthagytam. Aztán mégis megnéztem, és nem bántam meg: megismertem Lee Jun Ki-t
8. Iljimae visszatér: 5 – Bár az elején furcsa volt a narráció, nagyon jó kis film kerekedett belõle. És végre egy kosztümös sorozat amelyben meg merik csókolni egymást, és nem is egyszer
9. The Princess Man: 6 – Tudom, hogy csak ötig lehet osztályozni, de ezzel jelezném, hogy számomra ez a sorozat mindent visz!
10. The Legend: 4 – A legmítikusabb sorozat, fantasztikus zenével, csak az a vég, csak azt tudnám feledni...
11. A Sungkyungkwan botrány: 5 – Tüneményes egy sorozat, ez az elsõ ami eszembe jut róla


Történelmi / kosztümös mozifilmek

1. Frozen flowers: 4 – Az jutott most róla eszembe, hogy olyan, mint egy mûkorcsolya kûr: az elejére besûrítették a nehezebb elemeket, aztán szépen elvoltak a lírai résszel, a végén egy kis csattanóval.
2. Egy szépség portréja: 5 – számomra az egyik legjobb Kim Nam Gil film.
3. A király és a bohóc: 5 – Ezt a filmet többször is meg kell nézni, hogy igazából megértsd a mélységeit. Ha csak egyszer nézed meg úgyis csak Jun Ki-ra emlékszel belõle
4. Eltussolt botrány: 3,5 – Nagyon érdekes Valmont feldolgozás. Kicsit unalmas volt.
juud 2012 jan. 08. - 13:44:32 Előzmény omama2
(28709/65967)
sziasztok!

http://myac.asia/k-drama-thorn-birds-2011/
http://doramax264.com/romance/thorn-birds/ másik, kisméretü )

regiztem anno a myac-n, és ezen akkor ha be vagyok jelentkezve látszik alul a letöltési lehetõségek linkjei file...rõl vagy
a megaup...ról
én ez utóbbit ismerem , innen szoktam tölteni.

másik hely:
http://doramax264.com/romance/thorn-birds/

már magamévá tettem, de még a Next-Rebirth -et nézem, utána meg már nagyon szeretném a Mély gyökerû fát (Tree with deep roots)

és találtam még egy számomra izgalmas filmet, a Káin film Ábelével!!!:-)So Ji Sub-al!
I'm sorry,I love You

http://azenvegtelentortenetem.blogspot.com/2011/07/sorozatismerteto-sorry-i-love-you.html
most fordítja a kzsóka 16 részes, 5-nél tart, nagyon dolgozik rajta, most kezdte.
http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_102277.htm
Milida 2012 jan. 08. - 13:44:26
(28708/65967)
Megcsináltam én is a listámat. Kje már látta és azt mondta nyugodtan megoszthatom veletek, nem leszek sok.:) Én minden filmhez írtam egy megjegyzést. Ezek olyan megjegyzések, amik a film címérõl elsõként eszembe jutottak.
Kje! Gondolkodom azon amit kérdeztél. Nem kevés munka lesz.