Téma: Kim Nam-gil

Maryu 2017 júl. 31. - 19:20:17
(65887/65967)
Én sem eszem! És engem nem sajnál senki?! Hüp, hüp ....
Maryu 2017 júl. 31. - 19:18:36
(65886/65967)
Sok helyen hiszik azt, hogy csak ebbõl áll a continental reggeli, pedig adni kéne még vajat, felvágottat és sajtot is hozzá.
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 31. - 03:56:13
(65885/65967)
Kedves Janka!
Köszönöm, hogy írtál - kívánok sok örömet és türelmet az unokákhoz! :)
Ami LMH-t illeti: a Heirs-t kihagyhatod, de a többi sorozatát érdemes megnézni és a Gangnam Blues-t is akár.
Az Édent most nézi Bori és Werzsi a KHT-ban, most egy "kicsit" többet én is belekotyogtam, de lassan letelik a szabim és jönnek a dolgos hétköznapok (meg hétvégék, éjszakák, ünnepek és egyebek...), úgyhogy részemrõl nem lesz tartós.
Legyen szép napod - és idõd is, magadra is. :)
Min-Rin 2017 júl. 31. - 00:53:07
(65884/65967)
Ennek a receptjét muszáj megszereznem! Mert elkészítem, és utána, utána megeszem. De te is kapsz belõle! :)
Min-Rin 2017 júl. 31. - 00:47:15
(65883/65967)
Ó, a fenébe! Most még diós palacsinta is... Abban nincs mazsola? Mondjuk, rumba áztatva? Vagy diókrémesre gondoltál, amiben ab ovo van egy kis rum?
A koreaiak desszertkínálata elég szegényes, bár manapság már gyártanak és lépten-nyomon árulnak is mindenfelé tortákat, csodás küllemûek, de fogalmam sincs, finomak-e. Olyan sütemények, vagy akár palacsinták és egyéb édességek, mint nálunk, ott nincsenek. Hús viszont mindenütt. A street food mást sem ad, mint húst, de a kifõzdékben is csak azzal kerül szembe az ember. Meg persze ez látszik a sorozatokban is - szüntelenül.

Ehhez a toronyhoz mit szóltok?
hanguktaekwondoo 2017 júl. 31. - 00:43:29
(65882/65967)
:-)) igazán nem akarok senkit hergelni
de
sztem ez még erkölcstelenebb...;-)


Szegény Namgil
õ talán soha nem eszik csokis-mogyorós kalácsot.
Milyen élet ez így?
Meg kell oldani a problémát.
Min-Rin 2017 júl. 31. - 00:36:49
(65881/65967)
Már a látvány is ínycsiklandozó. :))

Reggel valami hasonlót kell kerítenem - vagy csokis-mogyorókrémes kalácsot, ami ugyan kevésbé egészséges, de azért szeretem. Te is?
hanguktaekwondoo 2017 júl. 31. - 00:26:16
(65880/65967)
Itt nem haltok éhen ;-)

Indításnak nem rossz...
Min-Rin 2017 júl. 30. - 23:44:21
(65879/65967)
Az utazásunkkor ez sajnos kimaradt, nem is tudtunk róla. A videó igen vonzó képet mutat annál is inkább, mert a mi szöuli szállásunk a közelébe se jöhet ennek. Ott a reggeli szánalmasan vacak volt. Az amerikai mogyoróvaj és az eperízû - bocs - takonylekvár volt a mindennapi kínálat, siralmasan lepukkant konyhában.
Az egyetlen szórakoztató elem a korgó gyomrú hûtõszekrény volt. :)

Ha legközelebb eljutok arrafelé, nem hagyom ki. Kedvet csináltál hozzá. Köszönöm. :))
hanguktaekwondoo 2017 júl. 30. - 21:58:28
(65878/65967)
Néhányan jelezték, hogy idén Koreába készülnek.
A fõszezon levonulta után érdemes megnézni a Szöulon kívüli, nyugis, emberléptékû Hangukot.
Az út kissé kanyargós Szöulból, de egy kényelmes reggeli után bátran nekivághatunk Sokchonak
ebédre ott is vagyunk, közben egy kis nemzetipark -nézegetés is belefér, egy frissítõ erejéig.

Sokcho nem célpont az utazási irodák kínálatában, szerencsére.
Inkább koreaiak látogatják pompás tengerpartját.
Pedig nagyon jókat lehet arrafelé lazítani.
Az a néhány európai, aki idevetõdik, biztosan nem bánja meg, hogy rászánt a városra néhány napot.

Aki komolyan gondolja, annak egy szállástipp:
Mr. Egg Guesthouse.
http://blog.naver.com/sokchoegg

A szobák tízezer alatt -sokszor jóval alatta- és nem ám egy lepukkant helyrõl van szó
hanem ár -érték arányt tekintve igényes, vidám, részletekre is adó hotelrõl.
Elkélne M.o.-n is hasonló. lehet, hogy van is, nem tudok róla.

Itt még a kulcstartó vagy mi halál is vidám meglepetésként hat.

https://www.youtube.com/watch?v=OUpOvgvoh4g
Maryu 2017 júl. 30. - 18:26:36
(65877/65967)
Én simán, csak rántva is nagyon szeretem.

Ha lenne hozzá egy kis rántott csirkemáj is. Csodás lenne.
Maryu 2017 júl. 30. - 18:21:21
(65876/65967)
Hahaha.

Nagyon jó!
hanguktaekwondoo 2017 júl. 30. - 18:04:37
(65875/65967)
ez nagyon jól hangzik.
namgil nem tudja, mi a jó.

Sajnálom szegény ottani hanokat: egy jó diós palacsintát nem tudnak enni -ami van, az nem olyan.
vagy egy túrós -mazsolásat.

wehh
nem is tudtam hogy ilyen kéjenc vagyok
Min-Rin 2017 júl. 30. - 18:01:40
(65874/65967)
:))) Majd megszokják!

Errõl jut eszembe:
Két fickó beszélget.
- Képzeld - mondja az egyik - vettem egy görényt. Békés jószág, lábamnál alszik.
Mire a másik:
- De mi lesz a szaggal?
- Majd megszokja.

Elnézést.
Min-Rin 2017 júl. 30. - 17:57:52
(65873/65967)
Nem. :) Rántott cukkini sajttal töltve.

Namgil kicsit csalódott is.
Maryu 2017 júl. 30. - 17:39:21
(65872/65967)
Pocoknak uszony?! Ez tényleg szenzáció!!!

Ezt a család se érti ....
hanguktaekwondoo 2017 júl. 30. - 17:20:24
(65871/65967)
aszondod ma nem medve lesz vacsira?
Min-Rin 2017 júl. 30. - 16:37:47
(65870/65967)
Vannak sokan, akik azt hiszik, szabadságában korlátozni lehet másokat, aztán be kell látniuk, ez nem megy. Így jártak ezzel a koreaiak is, ugyanis az ázsiai fekete medve (Ursus thibetanus), más néven, holdmedve - nevét a mellkasán található félhold formájú fehér foltról kapta - faj természetbe való visszatelepítése során a 47 állatot, annak is az eredetileg Koreában õshonos ussuri fekete medvét Ursus thibetanus ussuricus) helyeztek el a Jirisanban. Igen ám, de egyikük - egy korlátokat nem tûrõ, értelmes és kalandvágyó jószág - fogta magát és odébbállt.

Annak dacára, hogy az élõhelyek megszûnése miatt kipusztult faj Dél-Koreában korábban a Jiri hegységben élt, ez a mackó elhelyezése után nyolcvan kilométert tett meg, átkelt a Gwangju-Daegu és a Daejeon-Tongyeong gyorsforgalmi úton, hogy elérje Sudosant.

Azt mondják, hogy a medve más területre való migrációja szokatlan, hiszen a medve tevékenységének jellemzõ sugara kevesebb mint 15 kilométer.

Hölgyeim és uraim, a koreaiak kénytelenek tudomásul venni, hogy a bundások között az egyik, ez az intelligens és kellõ humorérzékkel rendelkezõ egyed korlátozhatatlan! Ugyanis a hónap elején a medvét visszahelyezték Jirisanba, de két héttel késõbb a medve ismét megtalálható Sudosanban.

Van ez így! Vannak, akik a meleg akolban érzik jól magukat, óvakodnak komfortzónájukat elhagyni, míg mások arra születtek, hogy ugyanezt tágítva, egyre több tapasztalatot gyûjtsenek, tudásukat átadják. Az akolban reszketõk ezt általában nem értik, de ez az õ bajuk.

Ahogy látható, vannak, egyre többen, akik viszont értik, sõt védelmezik az eredeti elgondolással rendelkezõ - mackókat. Így például a koreai Nemzeti Park Természetvédelmi Hálózata, amelynek képviselõje ezt mondta:
"A minisztériumnak jobb környezetet kell teremtenie a medvék életéhez. A medvék északra költöznek, mert a Jirisan környékén zsugorodó élõhely hatása alatt állnak, amelyet évente legalább hárommillió túrázó látogat meg."

A holdmedve ugyan nagyrészt növényevõ, de ha bántják, agresszívvé válhat. Ezek az intelligens jószágok ugyanis megtanulták, hogy szeretik õket csapdába csalni vagy egész egyenesen megölni õket.

A mackók visszatelepítésének további nehézségeirõl az alábbi linken olvashattok.
http://www.koreaherald.com/view.php?ud=20170730000160

Mint a mellékelt ábra mutatja, szeretnek fára mászni. Szerintem eközben gyakran el is szaggatják a nadrágjukat, aztán a mamájuk varr meg hangos morgolódás közepette. :)
Min-Rin 2017 júl. 30. - 10:19:07
(65869/65967)
Próbálkozik, de nem nagy sikerrel. :)
hanguktaekwondoo 2017 júl. 30. - 09:03:46
(65868/65967)
Idáig gondosan eltitkolt családi videók kerültek elõ Kim Nam-gil kölyökkorából.
A hír felbolydította az internetet, rajongók tízezrei kattolnak és követelik az újabb dokumentumokat.
A kiszivárogtatók tehetetlenül állnak a jelenség elõtt
nem mernek újabb leleteket a nyilvánosság elé tárni
attól tartva, hogy a világháló nem lesz képes elviselni azt a felfokozott izzást, melyet a fanok gerjesztenek lelkesedésükkel.
Az ominózus videó valóban elgondolkodtató.
Így most már sok mindenre fény derül.
Pl. arra is, miért nõtt titokban uszony Kim Nam-gil hátán.
Ezt idáig senki nem tudta megfejteni.
Most már tudjuk.

https://www.youtube.com/watch?v=C9LLQhvOhIs


A képen Kim Nam-gil, mikor közölték vele, hogy most már kint lehetne a vízbõl