Téma: Kim Nam-gil

offtopic
edimir 2017 júl. 29. - 16:55:11
(65867/65967)
Silla nagy varázsló, sok mindenre ráveszi az embert, amit korábban el se tudott magáról képzelni.. amikor adták anno, megnézni az adott részt délután, az ismétlést éjjel a másik csatornán.. aztán még hajnalban a youtube-on a vágatlan verziót, hogy kibosszankodjuk magunkat azon, ugyan milyen megfontolásból vágtak ki éppen fontos jelenetet a tv-én sugárzott részbõl.... Deokman artikulátlan nyüszítõ sírását Yushin kövénél, aminél felkavaróbb sírást talán azóta sem láttam/hallottam... vagy Sohwa halálát, Chilsuk döbbent fájdalmát... és sorolni lehetne a vágói melléfogásokat.... Ezért is olyan jó az általad készített összeállítás..
Ljerk 2017 júl. 29. - 16:32:35
(65866/65967)
Középiskolában nevettem azon, hogy valaki a Sweet együttes Menekülõ róka címû számát felvette többször egy 30 perces kazettára és oda-vissza csak azt játszotta le - aztán lám, én is 8-nál többször néztem végig Sillát. :)
offtopic
edimir 2017 júl. 29. - 15:44:26
(65865/65967)
Szép napot!:).. és milyen remek ellenpont egyben...

Látom, több ilyen kivágást is készítettél a sorozatból!:) Köszönet a munkádért... olyan jó szemezgetni belõle...

KÉP: - felirat -
Ljerk 2017 júl. 29. - 14:23:30
(65864/65967)
Van amikor az ember nem érti meg a másikat, és bolondnak nézi ....... persze aztán késõbb õ is úgy jár.

(A magyar tv-ben nem sugárzott jelenet A Silla királyság ékköve sorozatból KNG-vel)
- http://www.dailymotion.com/video/xpctc7
offtopic
edimir 2017 júl. 29. - 13:14:28
(65863/65967)
:)))))))))))))))

Kedves noemiseoul!:) Köszönöm!:) Igazán bájos szösszenet volt, rég nevettem ennyit!:))))))

Hogy miért nem szégyellem magam? Nos, ez nem a konfliktuskezelési problémámból adódik, pusztán abból a ténybõl, hogy valóban nincs miért!:) Szerintem még Önnek sem sikerül (bármily nagy tudású is) akár az Önnek, akár Min-Rinnek írt hozzászólásaimból egyetlen picurka sorocskát sem idéznie, ami durva, közönséges, alpári, sértõ, bántó.. vagy bármi olyan lenne, ami az emberi kommunikációban ebbe a kategóriába tartozna. Vajon ezt Ön is elmondhatja magáról?

... edimir...egy meglehetõsen régi nick.... ha már rajta/vele próbál élcelõdni, akkor kérem tegye könnyeden és elegánsan, itt ez nem igazán sikeredett!:)))))))))))

Freud papa és Jung bácsi? Nos, Önnel kapcsolatban nekem is õk villantak be!:))))))))))

Kellemes sütizést kívánok, Min-Rin bizonyára nagyon finomakat süt!:))))))))))) Örülök, hogy van, ami megédesíti a napjait... sütemény és barát!:)))))))))

Legyen szép a napja!:)
Andó Gertrúd 2017 júl. 29. - 01:22:29
(65862/65967)
Nem csak bolond vagy, hanem szänalmas is .

- nevvel viccelödni a te korodban ... ilyet csak ovodäsok csinälnak, mert sem eszük, sem eleganciäjuk nincs az ertelmes vitähoz
- nem vagyok wikipedia, szoval ne tölem akarj megtudni informäcokat, annyira meg legyen mär eszed, hogy a port uj rendszere rengeteg nicket es az ezzel együtt järo informäciokat törölte
- nem, nem szegyellem magam semmiert
- ha szerelmes vagy a noemiseoulba, akkor azt rendezd le vele, mi ebben nem tudunk segiteni
- azt hiszed a nösteny az bänto szo ? hät nem az, ösztönyleny es ebben a vilägban bizony nagyon is szükseg van ösztönlenyekre
- ha ferfit lätok, izgalomba jövök ?! häl istennek, mitöl jöjjek izgalomba, töled ? :))))) de ehhez hozzäteszem, szerelmed, haguktekvado ällt belem azzal : hogy csak nem a nöket szeretem, ugy szexuälisan.
- te is megprobälhatnäd, hogy nezegetitek a ferjeddel közösen ( vagy ha nincs akkor egyedül) hanguktekvandot, hätha valami öröm költözik savanyu eletetekbe. na ugye milyen jo ezt neked olvasni ? vegül is te kezdted ezt a temät
- szerelmed , hanguktekvando pedig megtanulhatnä, hogy beleszarik a ventillätorba akkor bezony mindenki szaros lesz aki közel äll hozzä. dehät ö semmihez nem eleg tökös/vagy töketlen, de ez mär az ö keresztje, es van is neki eleg baja nelküled is.

Irhattam volna nagy betüket is, de nem tettem .
offtopic
edimir 2017 júl. 29. - 00:18:58
(65861/65967)
Kedves Min-Rin!

Mivel megszólíttattam, így válaszolnék rá kizárólag a magam nevében.

„A fórum alapvetõen személytelen, ide mindenki nickkel ír, és nincs jelentõsége annak, magánemberként hogyan él.”

Valóban, nem tartozik ránk senki magánélete, de az, hogy ki hogyan él, vagy éppen visszaél a személytelenséggel, az igen. Sosem jöttem volna ebbe a topikba, ha az említett illetõ elõzetesen nem ír be A Silla királyság ékkövére. Az ottani hozzászólásai nem tartoznak a Koreáról való ismereteink bõvítéséhez, egészen más tartalommal és célzattal íródtak, amiket nem kívánnék minõsíteni. Bárki számára visszakereshetõ, megítélhetõ.

„Amennyiben értékelni akarjuk az egyes fórumozókat, az egyedüli mérce az lehet, hogy tudásával, értelmesen megfogalmazott véleményével mennyit ad a többieknek.”

Ha valóban ez lenne a mérce, akkor sajnos a fent már kifejtettek fényében az illetõre nézve nem túl hízelgõ.

De én úgy vélem, hogy a különbözõ fórumokat látogató felnõtt emberek szabadon eldönthetik, hogy melyik fórumot és milyen céllal látogatják… és ez nem feltétlenül kell, hogy a legelmélyültebb ismeretszerzés legyen, megnyilvánulásaikkal nem kizárólag a kollektív bölcsességhez kell feltétlenül hozzájárulniuk. Egyik fórum sem a Magyar Tudományos Akadémia… és nem kell tudósnak lenni, ez nem kívánalom. Van, aki egy fárasztó nap után csak betér, beír pár észrevételt az õt érdeklõ oldalon, más szereti a könnyed hangvételt, a jókedvet… és azt teremt a topikban, megint más képet, zenét tesz fel… és lehet, hogy épp azzal teszi egy másik ember napját szebbé…. Miért kell õket rangsorolni, felettük ítélkezni? Elférnek a nap alatt!!!

Az ember egy komplex lény, borzasztó finoman hangolva a maga összetettségében, egyik oldalának sem kellene prioritást adni, az egészbõl egyetlen részt csak kiemelni. Mert mit ér bármilyen nagy tudás, ha nem kapcsolódik hozzá empátia, elfogadás. Igen, a fórumozáshoz ez is szükségeltetik, mert semmilyen nagy tudás nem ad felmentést más lenézéséhez, megalázásához, földbe döngöléséhez.

Hmmm, mi van, ha a lenézett, megalázott , földbe döngölt vki egy teljesen más területen kiváló szakember, amiben esetleg Önök kevésbé járatosak? Manapság nehéz polihisztornak lenni. És lehet, hogy egy más társaságban nem épp Koreát preferálják, hanem mondjuk a numerikus áramlástant, a helyettesállítást a mezopotámiai vallásos világképben, vagy szimplán a premier leauge átigazolási idõszakának fejleményeit, akkor mi van?

Ha már itt tartunk… akkor nem micike, hanem micike_MSC… és nem Ondo Gertrud, hanem Andó Gertrúd… már csak a pontosság és a másik „személytelen” fórumozónak kijáró tisztelet végett.

Bevallom, nem ismerem az Úticél: Korea topikot, sosem jártam ott, nem vagyok egy nagy topik-kósza… Így az ott felhalmozott rendkívüli tartalmat sem. De ez itt a Kim Nam-gil topik. És amit errõl a topikról és funkciójáról a korábbi hozzászólásomban írtam, azt fenntartom.

„Ami ma itt folyt, az szégyellnivaló. Ilyet nõk nem tesznek, ilyet csak nõstények tesznek. Akik gyûlölik a férfiakat, talán mert nagy hiányt szenvednek, és ez frusztrálttá és durvává teszi õket. Nektek ez a legális stresszoldó?”

Hmm, és még én voltam „durva”????? Ezt a mocskos inget szíves engedelmével nem venném magamra… nem az enyém!!!!!

És igen, szégyellni sem vagyok hajlandó magam, nincs miért. Egyébként pedig kikérem magamnak ezt a hangvételt!
Min-Rin 2017 júl. 28. - 21:52:47
(65860/65967)
Kedves fórumtársak, nemcsak edimir, hanem mindenki, talán érdemes lenne végre tisztázni néhány kérdést.
A fórum alapvetõen személytelen, ide mindenki nickkel ír, és nincs jelentõsége annak, magánemberként hogyan él.

Amennyiben értékelni akarjuk az egyes fórumozókat, az egyedüli mérce az lehet, hogy tudásával, értelmesen megfogalmazott véleményével mennyit ad a többieknek.

Most például érdekesen áll szemben egy nagy tudású fórumtárssal egy micike, akinek magánemberi nagyszerûségéhez semmi közünk, ellenõrizni se tudjuk, mellesleg nem is akarjuk. Amit micike hozzáad a kollektív bölcsességhez, azok egy koreai színész interneten fellelhetõ fotói, néha egy-egy hosszú eszmefuttatás az Édentõl keletre c. koreai sorozatról, valamint végsõ érvként magánélete reflektorfénybe állítása. Mivel semmi közünk a magánéletéhez, nem véleményezem, vajon ízléses-e, hogy egy férfi fórumtársnak némileg csiklandósan ecseteli, milyen izgalmakat hoz férjével közös életébe kedvencének nézegetése.

Amit Ondo Gertrud ad a port közönségének az még izgalmasabb. A csupán száz beírásában én nem fedeztem fel magam számára hasznosítható információkat azon túl, hogy azonnal izgalomba jön, amikor egy férfival lehet csevegni, és hogy egy topikban finom lélekrõl téve tanúbizonyságot, nem normálisnak és baromságokat állítónak mondja azokat, akik vele szemben az adott témában jártasak. Ennél komolyabb érvei nincsenek. Mindig elbûvölõnek és nagyon viccesnek találom, amikor olyanok kritizálnak akik nem tesznek semmit, csak besétálnak és véleményeznek, méghozzá közönségesen és tudatlanul. Itt a porton volt szerencsém ilyenhez, nem egy alkalommal.

Ezzel szemben áll egy fórumtárs, aki két éven át olyan koreai érdekességeket, helyeket mutatott meg a téma iránt érdeklõdõknek, amelyeket a netet bújva se tudnak mások elõbányászni. Az Úticél: Korea topik két aktív és másfél passzív éve alatt a megtekintések száma több mint két és fél millió volt úgy, hogy a beírások zömét két fórumozó írta.

A port koreai szekciójának tagjai - ahogy ezt a múltkor már említettem - szorgalmasan látogatták az Úticélt, olvasták az ott közreadottakat.
Gondolkodjon el rajta mindenki, ki az, akit értékelni és becsülni lehet és kell, és ki az, aki biztosan rendes ember - nem lop mozdonyt - de amúgy kinn vagyunk vele az összes hazai vizekbõl.

Van szerencsém személyesen ismerni néhány portos fórumtársat. Ismerem magánéletüket, de a fórumon nem ennek alapján ítélem meg õket. Mellesleg a ma durván megtámadott noemiseoult (korábban hanguktaekwondooo) magánemberként is ismerem, és tisztában vagyok vele, milyen átlagot messze meghaladó munkát végez és milyen tiszta lelkû ember. De ez nem tartozik a fórumtársakra, ahogy a saját sikereimet, családi életemet sem teszem kirakatba.

A mai termést olvasva szégyenkeztem. Szégyelltem magam azoknak a nõknek a nevében, akik nõi mivoltukat, de emberi mivoltukat is meghazudtolva azon voltak, hogy azt bántsák, akinek a fentiek ismeretében köszönettel tartoznak. Mindezt, miért? Micikéért? Ando Gertrudisért? Egy fenét!

Ami ma itt folyt, az szégyellnivaló. Ilyet nõk nem tesznek, ilyet csak nõstények tesznek. Akik gyûlölik a férfiakat, talán mert nagy hiányt szenvednek, és ez frusztrálttá és durvává teszi õket. Nektek ez a legális stresszoldó?

De tényleg! Nem szégyellitek magatokat?
hanguktaekwondoo 2017 júl. 28. - 17:56:32
(65859/65967)
Most hallom hogy 39 éves vagyok a sillások szerint :-))
Ez rettenetes.
idáig mindenki huszonévesnek nézett
a peccába
Maryu 2017 júl. 28. - 15:35:39
(65858/65967)
Ez nem kérdés, természetesen a hagyományos doktor.
offtopic
edimir 2017 júl. 28. - 15:14:08
(65857/65967)
Szia!:))))))))))) Mi szemészesen ismerjük micike_MSC-t, nem mindenkit ér ekkora szerencse és megtiszteltetés!:) Légy hát belátóbb!:))))))))))) Egy Kim Nam Gil topikban valóban nem elegánSSH más színészért rajongani, de úgy gondolom, nagyobb bûnök is elkövettettek a fórumozás történetében. Aki pedig tudja, hogy a napi áldozatos munkája során mennyi lelki megterhelésnek van kitéve, az csak megértõen mosolyog, hogy legalább talált egy legális stresszoldót!:)))))))))))))
offtopic
edimir 2017 júl. 28. - 14:49:03
(65856/65967)
Kedves noemiseoul!:)

"Mi legalább nem tesszük be egy nap hatszázszor egy esetleges találkozó idõpontját és ülésrendjét."
Ezzel kapcsolatban csak arra szeretném felhívni szíves figyelmét, hogy errõl nem Gertrúd tehet... mea culpa... az én bûnöm... ugyanis én szervezem a találkozót, és a szervezésnek ezt a módját választottam, hogy a jelentkezõk hsz. formájában írják fel magukat a nekik megfelelõ idõponthoz... mivel nyár van (ez bizonyára Önnek is feltûnt), így a nyaralások, szabadságok miatt kicsit nehézkesebb a szervezés, vannak, akik épp olyan helyre utaztak, ahol problémás az internetre csatlakozás...

Szíves megértését ezúton is elõre köszönöm!:)))))))))))

Mivel Ön szívesen olvas, így bizonyára ismerõs :
Üres kalász fenntartja fejét.
»Nézd a buzakalászt! büszkén emelõdik az égnek,
Míg üres; és ha megért, földre konyitja fejét.«

Még egy aprócska megjegyzést engedjen meg nekem...
"És, mivel Kim Nam gil igen keveset produkál az utóbbi években,
hát nem fogjuk hatvanhatszor is visszakérõdzni a tizenkettedik rész harmadik felvonásának ötödik percébõl kiragadott szempillarezdüléssht"

Ha jól tudom, akkor ez egy "személy" topik, mégpedig Kim Nam Gil koreai színésznek hozta létre anno a topik készítõje.... természetesen lehet beszélgetni benne Koreáról, kultúráról, hagyományokról, hogyan látják és láttatják magukat a koreaiak... DE ide annyiszor tehet fel vki Kim Nam Gil fotót, ahányszor kedve tartja.... és ha sokadszor kíván értekezni a szempillarezdülésérõl, akkor azt is megteheti szabadon, mert ez egy alapvetõen erre rendelt hely. A kettõ jól megfér egymás mellett, csak kellõ tolerancia szükségeltetik, ami szerintem alap egy korrekt fórumozónál.

Legyen szép a napja!:)
offtopic
edimir 2017 júl. 28. - 14:20:39
(65855/65967)
Kedves noemiseoul!:) Köszönjük, hogy tanulmányi kirándulást tett nálunk... Igen, Ön tökéletesen jól emlékszik a felkeresett topik nevére, valóban "A Silla királyság ékköve" elnevezésû....

Hmm... ezt a bejegyzést tette nálunk:
"ibapöcsönye
Szóval a Városligetben
viszem a hámozókést"

Mostani fejtegetése tükrében megvilágosodtam, hogy miért is kell a hámozókés. Köszönöm!:))))))))))))

"... és rendkívül gyümölcsözõ volt a meeting." Köszönjük a pozitív visszajelzést!:) Mindig örülünk, ha széles látókörû, nagy tudás birtokában lévõ ily roppant szerény, ám annál szívélyesebb látogatónk akad!:)

Legyen szép a napja!:)
hanguktaekwondoo 2017 júl. 28. - 11:50:13
(65854/65967)
hanguktaekwondoo 2017 júl. 28. - 10:33:08
(65853/65967)
Egyébként tanulmányi kirándulást tettem a Silla királyság ékkövében -ha jól emlékszem a topik címére- és rendkívül gyümölcsözõ volt a meeting.

Fény derült a libapöcsönye szó valódi gyökerére, koreai nyelvészeknek ismét lesz munkája.

A libapöcsönye ugyanis, mint kiderült, olyan echte koreai szó, melynek gyöke ugyanakkor magyar elemet tartalmaz,
úgyismint turkomán ejtésû hangalakot -bõvebb információért nyugodtan lehet Vámbéry Árminhoz fordulni.

Konkrétan : a libapöcsönye mint koreai maradvány a következõképpen jelenik meg a nylevhasználatban.

이 /mint ez/ 바 /mint eset, dolog/
pöcs /figyelem, itt a turkomán gyök!/
és 은혜
-mely elem nem nyögés, hanem az önye realisztikus megfelelõje.

Tehát a libapöcsönye koreaiul 이바 pöcs은혜
melynek rejtett jelentése:
Ez a dolog egy pöcs, Eun-hye!

ezt a nyelvemléket egyébként elõször Gong Yoo alkalmazta a Coffee Prince utáni partin, kissé beállítva,
mikor Yoon Eun-hye némi sörkörcsolyát ajánlott neki a pezsgõ mellé.

https://www.youtube.com/watch?v=0zcbiyZzpIk&t=25s

Lám, mire jó távoli tájakat, topikokat megismerni!
Csak szélesül tõle az ember látóköre!
Andó Gertrúd 2017 júl. 28. - 02:28:26
(65852/65967)
Szep estet :)

Elöször is mi törtent a KNG -topikkal ? :)))

Mäsodjära : vitatkoznek ezen kijelentessel , több ponton is : "A keveredésment koreai nagyon-nagyon ritkán szép.
A sok hús fogyasztása, a magyarnál sokkal érzékibb, anyagközpontú lét, ..."

Sok hus fogyasztäsa szerintem nem jellemzö a koreaikra. A magyarnäl nem sok nep anyag-központubb szerintem, de hogy a koreai nem az, az biztos :)
Az erzekibb jelzöt hasznälni ebben a szövegkörnyezetben szerintem botorsäg.
hanguktaekwondoo 2017 júl. 27. - 15:59:15
(65851/65967)
Hajaz ember már sokat pancsizott
és a kalózkendõt elvitte
hm
a cica
akkor ilyet is lehet játszani
https://www.youtube.com/watch?v=j79duFFZ830

A kiscsávó busani.a legtöbb zseni onnan származik. jó a fõd
hanguktaekwondoo 2017 júl. 26. - 18:13:35
(65850/65967)
No, meg is érkezett a pedofilbuzi és egyéb jelzõkben kimeríthetetlenül bõvelkedõ, rendkívül kreatív privát üzenet a mélybugyrokból :-)
ezért szükségesnek tartom közölni, hogy , bár, mint minden nagy rettenetes zseni, naivkoromban én is szenvedtem beteljesületlen szerelemtõl
mégis, az elõzõ részt mintegy felvezetésnek szántam.

A nyugati Bread nevû, fõleg 70 -es években csúcsra járatott zenekar dalai népszerûek a koreai sorozatgyártók körében.
Eredetiben ugyan nem használják, de vagy elénekeltetik õket a szerencsétlen színésszel, oszt vagy sikerül vagy szívás
vagy feldolgozzák és ahogy esik úgy puffan.
Egyébként nem meglepõ, hogy a Bread számai ilyen közkedveltek.
Az énekes kifinomult egyénisége átjön a az énekhangon. Emellett még képezte is az eleve jó hozott anyagot és az eredmény ritka jó:
azok akik hasonlót kísérelnek meg, legtöbbször csak nyávognak vagy kínosan kipréselt falzettót erõltetnek
és az elõadásmódot telenyomják oda nem illõ szexuális atmoszférával -lsd. Britain's Got Talent és egyéb versenyek.

A koreaiakat minden bizonnyal az az idõtlen, éteri szomorúság
és szeretetteljes, ám lemondó gyengédség fogta meg, ami a számokat olyan jellegzetesen áthatja.
Ez a fajta elvágyódás egy finomabb létezésbe mintegy szellemi magként ott van a legnagyobb koreai filmek üzenetében.
Lásd Király és a bohóc, Tavasz nyár, de még az agyonnyúzott Bin-jip is. a sor folytatható.

Ezzel a Bread -del elõször pár éve találkoztam, amikor Firestone kedvence, mindenki Kangija próbált eltalálni a dalból néhány hangot.
Nehéz dolga volt, mer pengetni is kellett, de ment.
Sõt, az a helyzet, hogy elismerésem -gyakorlatilag tisztességesen megcsinálta ezt a kutyanehezen énekelhetõ számot.
https://www.youtube.com/watch?v=TvwjUTwgwLA

A Spring Waltz c. régimódi -értsd:nincs gyilok, se agymosás, túl sok ordítozás se átváltozások meg idõsíknyavalyák, szóval amolyan nézhetõ- sorozatban
a Bread Lost Without Your Love -ját dolgozták fel.
Jól sikerült; teljesen más, "koreai" atmoszférája lett a dalnak,
de ez nem vont le sem az eredeti, sem a sorozatban jó sokszor énekelt változat értékébõl
https://www.youtube.com/watch?v=aitmhTPE7kM

A képen a Busan melletti Oryukdo
hanguktaekwondoo 2017 júl. 26. - 17:21:14
(65849/65967)
Min-Rin 2017 júl. 25. - 08:57:52
(65848/65967)
Kedves Maryu, nagy köszönet a koreai fanok nevében a ráadásul mindig minõségi fordításokért!

A képet nem elsõsorban Ji Jin-hee, hanem a háttérben látható kis alak miatt kaptad. :)