Téma: Kim Nam-gil

Min-Rin 2017 júl. 25. - 08:47:38
(65847/65967)
Gong Yoo és a reklámok, de Kim Nam-gilre is érvényes belõle ez-az.

A negyedik perc táján elõjön a fodrászsegéd stílus, a kis bajuszka, amit mi jobban szeretnénk nem látni, se rajta, se korábban Kim Nam-gilen. De ma rájöttem, hogy ez ugyanaz, mint amikor a világ nyugati felén a pasik egyszer csak úgy érzik, szakáll nélkül nem élet az élet. Szerencsére ez a betegség általában nem tart soká, hamar kigyógyulnak. A koreai sztárok azonban szentül hiszik, ebbõl nem szabad kigyógyulni - sajnos. Egyébként négy perc után már nem túl izgalmas, addig viszont vannak benne határozottan szórakoztató részek.
https://www.youtube.com/watch?v=XB3BWyV9nbI


Noemiseoulnak figyelmébe ajánlom a 3:15-tõl kezdõdõ reklámot. Bármilyen megdöbbentõ is, Kim Sun-ah képes volt a 2005-ben bemutatott My name is Kim Sam Soonban bájtalan trampliként, és ugyanazon évben igazi csábító nõként megmutatni magát.
Maryu 2017 júl. 24. - 22:01:35
(65846/65967)
hanguktaekwondoo 2017 júl. 23. - 13:51:27
(65845/65967)
nekem Gulácsy már szecis, a szürrealizmusa túl árnyékos.
De valóban õt is oda sorolják.

A preraffaelisták közül ez a nehéz kompozíció emblematikus.
Roppant igényes munka; újszerû, mégis, a múlt értékeibõl indul ki.
A kp címe is sokat mond: Flaming June
Lángoló Június
/a June nõi név is lehet/
hanguktaekwondoo 2017 júl. 23. - 13:44:45
(65844/65967)
Kedves Micike,
noha válaszát nem közvetlenül nekem címezte, Ön mégis megszólított engem a szokott, kissé mackós szellemességével.
bár a seoult lehagyta. ezért kissé duzzogok.

Oly szerény a lelkem, kedves Micike. nem beszélve arról, hogy antiagresszionista vagyok. Még a légynek se ártok.

Az, hogy EMBER vagyok, nem tudom, legjobb tulajdonságom -e.
Remélem sikerül megfelelnem, legalábbis igyekszem megfelelni neki, mert ez a szó igen nagy, megelõlegezett dicséret és egy élet munkájával kell rászolgálni.
Úgy vélem, mint annyiszor, most is rossz felé célzott,
nem is túl kifinomultan :-)

Ne irigyelje hát tõlem a Maryu által leírt EMBER szót -amit szívembõl köszönök neki, mert nagyon jólesett.
Vette a fáradtságot és beírt néhány mondatot szolidaritásból, ami megmutatta, hogy õ maga is EMBER.
Ellentétben sok, akár más topikokban sumákoló
csupán
hölggyel
akik bõszen olvassák a beírásokat, meg is tárgyalják egymás között,
használják az információkat,
esetenként jól szórakoznak -titokban :-)- egymás rovására
-mert legtöbben egymást sem kedvelik :-)-
de amikor ilyen helyzet adódik
nos
lapítanak.
és várják a különb vesztét :-)

Emberismeretem nem vallott csõdöt
ugyanakkor remekül szórakozom :-)

Ha én ide nem írok, nem annak köszönhetõ, hogy ilyen népek forgolódnak itt
-a jellemük nekik a legnagyobb csapás :-)-
hanem annak, hogy más köti le a figyelmem
vagy -ilyen is van-
dolgozom :-)

Ami kérését illeti, azzal nem tudok érdemben foglalkozni.
Min-Rin nagylány és én nem vagyok a gyámja.
Azt mond és tesz, ami jólesik neki, ez vonatkozik a gondolataira is.
Az említett témában gondolataink legtöbb ponton rímelnek.
Temperamentumát illetõen szintén nem vagyok illetékes:
én nem látom, hogy Min-Rin nyugtalan lenne.
Leírta, amit gondolt a koreai felhajtásról.
Minimálisan megengedõbb vagyok, mert én nem vagyok õ és fordítva
-bár még töröltgyerek lehet, hogy ezt is kihozza; már nem olvasom, mert unom-
de hancsávók körüli dili nekem se tetszik.
Elég csak ránézni az egyébként kitûnõ orgánumú és tehetséges Namgung Minre mondjuk a One Fine Day -ben meg pár év múlva a Can You Hear My Heart -ban.
szemfényvesztés.

Kérem, vigyázzon. a személyi kultusznak nem feltétele a diktatúra :-)
A személyi kultuszt az egyén szintjén az elme termeli ki, ál -önvédelmi reakcióként a világra vetítve a félelem és a hiányérzet összekapaszkodásában ringó édes álmokat, amikor a bensõleg elnyomott frusztrációk immár túl erõsen kopogtatnak.
tehát pótcselekvés.

Noha nem vagyok gyakorló szülõ, munkámból adódóan sokszor foglalkozom velük.
Sajnos, nem értek egyet azzal, hogy a szülõ a gyermekeit tökéletesnek lássa.
Sajnos, nagyon nem.
Ugyanis ez a fajta szülõi hozzáállás termeli ki azokat a gyerekeket,késõbb felnõtteket, akik elõtt nincsen gát;
akik önmagukat tekintik a társadalom alfájának és omegájának,
bár ilyen attitûddel csak a zéróba férhetnének bele.

A gyermek hibáit látni kell, ha szükséges nyesegetni -ha már a csiszolás nem használ.
Nem jó, ha a gyermek, akinek értékrendje, önlátása csak éppenhogy alakul, azt látja: õ bizony tökéletes.
gyarlóbbá válhat, mint amilyennek a Teremtõ szánta.

Ez van, a három dimenziós emberi lét még ilyen követelményeket támaszt.
Feltéve, hogy olyan kölköket akarunk késõbb útjukra bocsátani, akik nem mások rovására óhajtanak élni
-mosolyogva
és tarolva.
Ahogy most az trendi.

jelenleg tele van a világ ilyen népekkel
Elég jól érzik magukat :-)
a média pedig ráerõsít erre a tendenciára
hirdetve, hogy
TE
vagy a középpont
a legfontosabb
a lényeg.

Alázatról
és a MI -rõl nem vagy alig esik szó :-)
Nyilván, mert az már feloldja a kialakítandó elszigeteltséget.
ha érti, Micike, mire gondolok.
Nem biztos, mert hsz. -ból úgy látom, a témát illetõen nincsen sok háttérinformációja, ami, mivel gyermekei vannak, nagy kár.
Az õ érdekükben kérem, nézzen ennek utána, akár a beírásaim között is tallózva.
Nem a gyermekeivel vitáztam, õk nem Ön.
A késõbbi jövõjük szempontjából érdemes a szülõnek nyitott szemmel járnia.
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 23. - 03:09:36
(65843/65967)
Jó éjt!
Szép napot!
:)
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 23. - 03:07:46 Előzmény Min-Rin
(65842/65967)
OFF
Kedves Min-Rin!
Komolyan mondom, Hozzád képest Noemi-val vitázni egy élmény.
Bár használsz néha hangulatjeleket, de ezek nehezen tompítják a mondandód élét. Mintha élet-halál harc lenne számodra, hogy leszámolj minden „ellenséggel”…
Nem akarok cinikus lenni, inkább csak mélységesen elszomorít, hogy véresen komolyan veszed azt, ami nem az (pl. "ez a hosszú ideje folyó meddõ vita”).

Csak kérdezem: miért zavar a rajongáSSHom, a lobogáSSHom? Kinek ártok vele? (Nem kell válaszolnod!)
Attól, hogy Te mindig nyugodt és higgadt vagy - gondolom legalábbis -, én más vagyok, az én ízlésem már csak ilyen. Tudod: de gustibus non est disputandum.
Azt írtam ugyan, hogy SSH számomra egy hiteles ember a SZEREPEI és a látott civil megnyilvánulásai alapján - de mikor neveztem Istennek?!
Személyi kultusz? SSH t’án politikai diktátor lenne? El akarja rondítani ezt az egyébként is csúnya világot, amiben vakhittel követem, mert egyébként mindenfajta kritikus gondolkodásra képtelen híve lennék?
Idézd, kérlek, a „dühödt kirohanásaimat” és a Ti „értelmesen megfogalmazott érveiteket”, mert én valahogy nem emlékszem rájuk.
Hol írtam „nem éppen finom megjegyzéseket”, hol idéztem „másoknak írt hozzászólásokat”?
Max. Noemi-t idéztem, de Tõled is idézhetek (véletlenül szembejött ez is, míg olvasgattam):
„A koreai éghajlat nagyon kedvezõ lehet: elbûvölõ pasik teremnek minden bokorban! :)))
Ha pár (sok-sok) évvel fiatalabb lennék...” (2012. márc. 04. 20:39, KNG-topic)
O tempora! O mores!

A szeretteimet (úgy általában) egyáltalán nem látom tökéletesnek, sõt, magamat sem.
A gyermekeim viszont természetesen azok: szépek, okosak, a világ egyszerre legjobb és „legrosszabb” gyerekei, akiket csak IMÁDNI lehet.
Ráadásul a kicsinek - túl azon, hogy egy „hisztis” kis Skorpió - még ellenállhatatlan gribedlijei is vannak… :)))))
Szerinted nem az egy anya dolga, hogy feltétel nélkül szeresse a gyerekeit?! Aztán ha már vén leszek, majd kiderül, hogy jól szerettem-e õket.

Bámulatos, milyen könnyen ítélkezel. Mindenesetre azért azt remélem, hogy Maryu és Janka nem esik ki a kegyeidbõl, mert szóba álltak velem korábban…
25 éve ápolok betegeket - „nem középiskolás fokon”. Éjjel, nappal, hétvégén, ünnepnapokon, folyamatosan. Férjemmel váltakozva, mert õ meg Mentõ.
Sokszor találkozom (találkozunk) a halállal, ami az élet része, így elfogadható, megszokható…
A halál nem nehéz, mindössze néhány perc, amíg az élet utolsó szikrája kialszik. A haldoklás nehéz: a hosszú órákig, napokig vagy még tovább tartó fájdalom, félelem, fuldoklás elviselése, megélése, amit minden erõfeszítés ellenére nem mindig lehet csillapítani. A hozzátartozók bánata, kínja, elõzetes gyásza… és ennek figyelése, követése, kísérése, az együttérzés megélése, kimutatása, éreztetése… Ami kiégve (burn out) nem megy. Ahhoz szív kell, lélek kell. És azt karban kell tartani, pl. koreai sorozatok, filmek nézésével, a látottak átélésével, olykor rajongással, lobogással…

De a család a legfontosabb. Éppen most megyünk egy hétre nyaralni a gyerekekkel - évek óta nekünk ez az egy hét a „Karácsony”, amikor reggeltõl estig, sõt éjszaka is mindannyian együtt vagyunk, mindennap étteremben eszünk vagy éppen a parton piknikezünk.
Ebbõl kifolyólag a következõ napokban nem is fogok ide írni, így ezt a valóban értelmetlen vitánkat le is zárhatjuk. Remélem. :)

Kedves Noemi!
A nagybetûs EMBERségedet, a nagyvonalú, önzetlen segítségedet, ami kedves ismerõseid szerint a te egyik legfõbb tulajdonságod, kérlek, fordíts arra, hogy Min-Rin végre megnyugodhasson…
Köszönöm! :)
Kellemes beszélgetéseket, jó szórakozást kívánok a továbbiakban.
Min-Rin 2017 júl. 22. - 19:54:57
(65841/65967)
Szépek, békét és nyugalmat közvetítenek. Tetszik. :)
Min-Rin 2017 júl. 22. - 19:52:18
(65840/65967)
Talán a rövid ideig való ténykedésük miatt is tudok olyan keveset róluk? A Forsyte Saga c. regényben volt egy mellékszereplõ, aki ebben a mûfajban alkotott. Gulácsyt is közéjük sorolják?
hanguktaekwondoo 2017 júl. 22. - 19:41:56
(65839/65967)
Nincs min :-D
Az impresszionizmus a hiperrealizmus mellett nálam is favorit.
A preraffaeliták is dobogósak.

Az irányzat nem volt hosszú életû, mégis, azt a mûvészettörténészek is elismerik, hogy meglepõen erõsen hatott a késõbbi irányzatokra.

Pl. erre a japán mûvészre is
http://www.kycraft.com/art_gallery0.html

Itt is érvényes az, amiket a sorozatokban megfigyelhetünk:
nem a szerep hossza a lényeg,
hanem a tartalom, amivel az alkotó megtölti ;-)
hanguktaekwondoo 2017 júl. 22. - 19:34:35
(65838/65967)
Ez a specialitása
Min-Rin 2017 júl. 22. - 19:27:09
(65837/65967)
Azért nem mind. :))
Maryu 2017 júl. 22. - 19:25:58
(65836/65967)
Na meg repül is a háztetõkrõl.
Min-Rin 2017 júl. 22. - 19:15:45
(65835/65967)
Rájöttem, csak azon gondolkodom, mi lenne most a helyes. Ha bevallanám, hogy Picassot soha nem kedveltem, vagy ha megpróbálnálak meggyõzni, hogy nem élt nála zseniálisabb festõ...
Az én kedvenc mûfajom nem a kubizmus, nem is a hiperrealizmus, hanem az általad is említett impresszionizmus.
Vitázzunk egy kicsit? Ha van kedved, szívesen! :))
hanguktaekwondoo 2017 júl. 22. - 19:12:19
(65834/65967)
oszt rugózik
a szikével együtt
hanguktaekwondoo 2017 júl. 22. - 19:08:09
(65833/65967)
Min-Rin ezzel neked akartam válaszolni :-)
Kérlek, tekintsd a jó szándékot.
Jó lenne ráfogni a gépre, meg a rendszerre,
de egyszerûen csak félre kattoltam
hanguktaekwondoo 2017 júl. 22. - 19:04:32
(65832/65967)
weh, fenébe, gyakorlatilag ebben is egyetértünk ;-))
pedig milyen jó lett volna csörtézni egy kis ellenvéleménnyel!
Nincs vaki errefelé aki kedveli Picassót és a Guernica bikája az ideálja?

Min-Rin
valld be
titkos kedvenced az öregkopasz
Maryu 2017 júl. 22. - 18:57:40
(65831/65967)
KNG készülõ új sorozatának ebben a cikkben ‘Deserving of the Name’ a címe.
Azt írják: Ez az orvosi dráma a Joseon kor leghíresebb keleti orvosáról, Heo Im-rõl (Kim Nam Gil) és Yeon Kyung-rõl (Kim Ah Joong), egy modern orvos terapeutáról szól, aki 400 évesnél idõsebb szikével dolgozik. A kiadott fotók Kim Nam Gil és Kim Ah Joong szokatlan találkozásait mutatják be. A Joseon kori megbízott Heo Im találkozik Choi Yeon Kyung fõorvos sebésszel. Amikor is a kialakult rejtélyes légkörben felébred köztük a kémia.
http://my.castko.com/archives/14739
hanguktaekwondoo 2017 júl. 22. - 18:49:17
(65830/65967)
Ahogy Maryunak már elõbb jeleztem, a hiperrealizmuson nem lehet elcsúszni, ha az ember nem csak másol, de azzal együtt teremt is.
Ehhez csak önmagából kell merítenie és mesterien kivetíteni majd vegyíteni belsõ világát vagy annak egy részét az alkotás szellemi magjával.

Ennek a srácnak a képein véleményem szerint van egy olyan egyéni vonás, ami alapján felismerem és megkülönböztetem munkáit.
A hiperrealizmus kategória esetében is sántít -csak nincs jobb szó rá- mert határozottan impresszionista jellege van egy -két képen belüli mozzanatnak.

Mindenesetre inkább hiperrealizmus, mint pl. kubista Picasso
akinek a kék vagy rózsaszínû korszakára sem vagyok kíváncsi, mert az egész egy középszerû blöff.
Annak a Marthának vagy kinek a helyibe, akit úgy festett le mint egy félig lesminkelt vízihullát, dobtam volna egy balhorgot az érdemes mesternek.
tanuljon belõle.
Remélem a Guernica patása még most is kísérti a másvilágon.
amíg bocsánatot nem kér tõle.
hanguktaekwondoo 2017 júl. 22. - 18:40:03
(65829/65967)
A hiperrealizmus valódi mûvészet, ha az ember nem csak másol, hanem az alkotó beleadja azt is, ami csak legbelül van.
Egyébként meg lehet vásárolni a képeit

https://www.mutualart.com/Artist/An-Jung-hwan/ED447B92C39E0573?test_related_artists=1&utm_expid=.stXbDAerRp2zt3YOasRDbg.1&utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.hu%2F
Maryu 2017 júl. 22. - 18:33:29
(65828/65967)
Hogy miket találtál?! Nagyon jók.