Téma: Kincsem

8/10
ligetiz51 2018 febr. 05. - 23:27:18 8/10
(235/355)
Ezt a film egy nagyon szerethetõ magyar film. Igazi magyar filmkincs. Semmi díjat nem fog kapni. De a magyar nézõk nem azonosak a filmkritikusok többségének tematikus értékrendjével. Az alkotók a rendezõtõl, a forgatókönyvírótól, az operatõröktõl stb. Hrutka Róbert filmzenéig a legjobbat produkálják. Ezt a filmet nehéz lesz überelni (jobbat alkotni), de hátha...
szookedorina 2018 jan. 22. - 08:11:33
(234/355)
A színészek nem tehetnek róla miben szerepelnek. Valamit dolgozniuk kell, manapság Magyarországon megengedhetetlen luxus a válogatás.
szookedorina 2018 jan. 22. - 08:01:57
(233/355)
Olyan nagyon színvonalas mint dokumentumfilmben az Overdose. A filmalapnak köszönhetõen.
Magyar tracksuit, sweat suit ....
9/10
doricki23 2018 jan. 22. - 07:46:39 9/10
(232/355)
Színvonalas, jó film, jó alakításokkal, jó történettel, helyszínekkel, jelmezekkel. Remek munka szerintem. 10/9
szookedorina 2018 jan. 12. - 20:38:53
(231/355)
A musztángok nagyon jó versenylovak! Jó vadak, fékezhetetlenek!
venzoltan 2018 jan. 11. - 08:57:20
(230/355)
Húsz éve tenyésztek, képzek lovakat és felvillanyozva vártam a Kincsem filmet. Szabadságharc, kiegyezés, és 1874-ben megszületett az 5 országban 54 versenyt nyerõ világszenzációnk, a verhetetlen csoda kanca. Mi lehetne izgalmasabb, szebb történelmi feladat egy rendezõ részére, mint ezek alapján egy hiteles történelmi filmet készíteni? Csakhogy a ló, akár a természet giccs veszélyes mûfaj, nem egyszerû mûvészi ábrázolása. A hosszú évek alatt kialakuló, úgynevezett lovas érzés és ló hiteles ismerete nélkül- lehetetlen! A giga költségvetésre tekintettel, reméltem a rendezõ túllép önmagán és segítséget kér mondjuk a kanadaiaktól./ 11 évados a nálunk is futó Heartland sorozatuk/
Nem tette, -az eredmény egy szórakoztató - nekem kommersz, hagymázas- esti mozi, három milliárdból. A Kincsem név gondolom ennek a horror összeg megszerzését célozta csupán, mert ismerve a storyt, a filmnek csak érintõleges köze van a valósághoz. Szakmai szemmel csak annyit:- nagyon fáj! Nejlon film egy nejlon világnak. Szomorú vagyok, mert elszállt a lehetõség, hogy egy másik, tehetségesebb alkotó, letegyen egy értékes és idõtálló mûvet a nézõk elé,- errõl a mai napig világszenzációnak számító, különleges kancáról, és az õt körülölelõ világról.
szookedorina 2018 jan. 09. - 19:57:08
(229/355)
**....ha fikció lenne, de így nem örülök, hogy az amerikai utat követte a film.**
Milyen amerikai utat követett?! Ez a film abban fikció, hogy Magyarországon valaha versenyló tenyésztés "nemesítés" történt. Majd ha a magyarok fel tudnak mutatni egy 5 generációs, de legyen "csak" 3 generációs világhírû versenylovat akkor lehet kritizálni Amerikát, és akkor még, telivér versenyló nem jött a szóba (környékre). Mellesleg az amerikai állattenyésztés világszínvonalú tehát követendõ példa. Ez a magyar film minden csak nem nemzeti film, pusztán a pénzcsinálásról annak öncélú forgatásáról szólt.
Ettõl még nem rossz de nem is a legjobb.
Filmgusztália 2018 jan. 09. - 18:37:58
(228/355)
Ezt magyarul úgy mondjuk, nagyon nem illett bele vagy nagyon nem oda illõ volt.

Nem kell egy filmet túl komolyan venni, szerintem jók voltak a mai kor kicsengései...elvégre is kit akarnak átverni ez a film a jelen korban készült és kész.
Szerintem az egyetlen, amit elbacarintottak a vasárnapi boltzáras beszólás volt, mert az már a bemutatókor sem volt aktuális, évekkel késõbbi nézõknek meg lószart sem fog mondani.
10/10
caomilla4 2018 jan. 09. - 10:24:48 10/10
(227/355)
Nagyon tetszett, korhû volt bár az a lájkolom nagyon nem illõ volt oda.
szookedorina 2018 jan. 07. - 22:38:55
(226/355)
Amerikában a mai napig alkalmazzák a konfirmációt, Angliában nagyon régen nem!
Jogügyletek hatósági megerõsítése, illetve egy kijelentés, vagy megállapítás hitelességének bizonyítása, amely során annak valódiságát erõsítik meg.
szookedorina 2018 jan. 07. - 22:19:42
(225/355)
Nagyon jó ez a magyar kalandfilm De a Secretariat amerikai film számomra jóval hitelesebb annak ellenére, hogy soha nem jártam az USA-ban. Nem is fogok.
szookedorina 2018 jan. 07. - 22:10:08
(224/355)
Ethnologue: Languages of the World

**1. A róm. Egyh-at egyedül az Úr Krisztus alapította. - 2. Egyedül a róm. p-nak van egyetemes érvényû joghatósága. - 3. Egyedül a p. foszthat meg hivatalától v. helyezhet vissza hivatalába pp-öt. - 4. A p-i legátus, még ha nem pp. is, zsin-on rangban minden pp-öt megelõz, s letételi ítéletet mondhat ki ellenük. - 5. A p. a távollévõket is leteheti hivatalukból. - 6. Akiket a p. kiközösített, azokkal egy tetõ alatt sem jó lenni. - 7. Egyedül a p. hozhat az idõk követelményeinek megfelelõ új törv-eket, fogadhat be új népeket az Egyh-ba, knk-i közösséget õ emelhet apátsággá, nagy ppséget õ bonthat részekre, szegény egyhm-ket csak õ vonhat össze. - 8. Egyedül a p. használhat birodalmi jelvényeket. - 9. Egyedül a p. lábát csókolja meg minden fejedelem. - 10. Egyedül a p. nevét említik meg minden tp-ban. - 11. A földön csak egyetlen p. van. - 12. A p. uralkodókat tehet le trónjukról. - 13. Szükség esetén pp-öket egyik székbõl a másikba helyezhet át. - 14. Bárhonnan származó klerikust pappá szentelhet. - 15. Akit a p. szentelt, más egyh. szolg-ába léphet, de nem katonáskodhat és magasabb rendfokozatot más pp-tõl nem vehet föl. - 16. A p. rendelkezése nélkül zsin-ot nem lehet egyetemesnek tekinteni. - 17. A p. nélkül nem lehet kápt-t alapítani. - 18. A p. ítéletét senki nem másíthatja meg, õ viszont mindenki más ítéletét fölülbírálhatja.- 19. A p. fölött senki sem ítélkezhet. - 20. Senki ne merje kárhoztatni azt, aki a Sztszékhez föllebbez. - 21. Minden egyh. nagyobb ügyeit a p-hoz kell fölterjeszteni. - 22. A róm. Egyh. soha nem tévedett és a Szentírás tanúsága szerint nem is fog soha tévedni. - 23. A római p., ha jogszerûen lépett hivatalába, Szt Péter érdemeire való tekintettel kétséget kizáróan szent. - 24. A p. parancsára és engedélyével alattvalói vádat emelhetnek. - 25. A p. zsin-tól függetlenül is letehet székükbõl pp-öket, s oda visszahelyezheti õket. - 26. Nem kat. az, aki nincs egységben a róm. Egyházzal. - 27. A p. a méltatlan urak alattvalóit föloldhatja hûségesküjük alól. **
Magyar Katolikus Lexikon
Kovács kolléga 2018 jan. 07. - 20:59:14
(223/355)
Szerintem ez a film olyan, mint a 2016-os futball Eb magyar-portugál meccse volt. Egy szóval: élvezetes.

Aki csak egy kicsit is szívügyének tartja a magyar filmeket, az nem bántja.
10/10
calella 2018 jan. 07. - 19:27:49 10/10
(222/355)
Az utóbbi idõk legjobb magyar filmje. Nagyon tetszett!
szookedorina 2018 jan. 01. - 22:48:33
(221/355)
Ez milyen volt már?! Tiszta Rózsa Sándor virtus! Hülyítik a magyart, egy nemest nem mutattak a filmben!
6/10
janos5691 2018 jan. 01. - 22:29:55 6/10
(220/355)
Õszintén örültem és reméltem, hogy egy 8 pont fölötti filmet fogok tudni megnézni, ami még ráadásul magyar vonatkozású és magyar alkotás is. Ezzel szemben ez legjobb esetben is csak 6 pontot érdemel, azt is úgy, hogy csak a diszleteket nézem hang nélkül. Hiteltelen és töredezett a történetvezetés, a szinészi játékok hamisak, erõsen súrolják a ripacskodás határát. Nem veszik észre, hogy hadarnak ?! Erõltetett és hatásvadász, abszolút nem a korba illõ fordulatokkal, pl. barokk jelmezben elõadott aerobik elemekkel tarkitott csoportos tánc a 19. század vége felé. Jajjj....
2/10
Kockás 2018 jan. 01. - 21:46:46 2/10
(219/355)
Szerintem is nagyon túlértékelt film, sokszor kifejezetten unalmas, amin a látvány segít néha. Nagy Ervin nagyon messze van az arisztokratikus alkattól, Petrik A. mentes minden nõiességtõl. A ló csak mellékszál a történetben sajnos. Nekem csalódás volt, fõleg a hisztéria miatt, ami a film körül kialakult.
4/10
Morten 2018 jan. 01. - 14:13:51 4/10
(218/355)
Borzalmasan meglepett hogy ennek a filmnek ekkora sikere volt. Egyszerûen döbbenet hogy ezt ilyen szinten meg tudták kajáltatni a magyarokkal...0 szerethetõ karakter,,,messze elrugaszkodás az eredeti sztoritól...értelmetlenül ( és indokolatlanul) több szálon futó események...Az állatról akirõl a filmnek szólnia kéne...szinte semmi infó...nem mutatja be a gazda és az állat közötti köteléket.. nem életszerû a férfi/bõ egymásba szeretése...0 humor...feszültség...Kaptunk egy fantáziátlan katyvaszt...amibe még egy pici politikai szálat is bele kevertek...Apám gyilkosával való kapcsolatom abban teljesedik ki hogy szócsatákat vívok vele...Ugyan már!! Szenvedés volt az egész!
10/10
Arter 2017 dec. 28. - 21:10:08 10/10
(217/355)
Remek film lett. Szép díszlet, jó képi világ, hûen ábrázolja az adott kort. A színészek nagyon jól hozzák a karaktereket. Ebbõl a történetbõl szerintem sikerült kihozni a maximumot. Nem véletlen lett ennyire beharangozva ez a film. 10/10
9/10
Nora_2468 2017 dec. 28. - 20:54:29 9/10
(216/355)
Én kellemesen csalódtam a filmben, bevallom rosszabbra számítottam az elõzetes alapján. Ritka eset, hogy az elõzetes után jobb filmet kapok, mint amit várok. Kimondottan nézhetõ, számomra nem volt egy unalmas rész sem. Nem értem, hogy miért kell túlelemezni ezt a filmet, hogy korhû vagy nem korhû, intellektuális vagy nem az. Egyszerûen jó nézni és kész. Számomra a rendezés átlagon felüli volt, nem tipikusan "magyaros" film, valóban nemzetközi szintû. Ajánlom a megnézését! 9/10