Téma: Kincsem

9/10
Révész István okt. 06. 15:46:52 9/10
(305/305)
Nagyon jó film, szuper a történet, megható és felemelő :)
Gollam24 júl. 14. 10:59:00 Előzmény Kovács kolléga
(304/305)
Pontosan.
Ennek a filmnek annyi köze van a legendás lóhoz, hogy van a filmben egy ló, akit Kincsem-nek hívnak, lóversenyzés is van benne, meg a XIX. században játszódik.
De ez a film nem állít méltó emléket a csodalónak.
Nem több egy romantikus kalandfilmnél, annak mondjuk nem olyan rossz, már ha a magyar színvonalat vesszük figyelembe ezen kategóriában.
Kovács kolléga júl. 13. 21:08:11
(303/305)
Az Isten áldja meg, ez nem történelmi film, hanem egy megtörtént eseményeken alapuló fikció, a műfaja alapján pedig leginkább a kalandfilm kategóriájába sorolható (kb. a hatvanas évek francia kosztümös filmjeivel rokon, amelyekben Delont meg Belmondót nézhettük).
A kreatív rendezői ötletek elsősorban azért kerültek a filmbe, hogy a fiatal moziközönséghez könnyebb legyen utat találni. A nézettségi mutatók alapján teljes volt a siker.
Egyedül azt sajnálom, hogy talán A viszkist leszámítva azóta sem készült ilyen magyar film, amiből süt a profizmus és a mesterségbeli tudás.
9/10
Midnight67 júl. 08. 00:18:22 9/10
(302/305)
A vélemények alapján ez egy igen megosztó film. No de 381 hozzászólás és 8,4-es pontszám csak mond valamit, még úgy is, ha sok olyan van közte, amelyik lehúzza .
Én eddig kétszer láttam és annyira tetszett a film, hogy észre sem vettem azokat a "hibákat", amiket a
fórumozók emlegetnek. Talán megnézem még egyszer, hogy tisztán lássak.
Lehet, hogy elfogult vagyok, de nekem nosztalgikus indíttatásból is szívem csücske ez a film, mert szeretem a lovakat, plusz gyerekkoromban Pomázra jártam lovagolni, a Kincsem lovardába, ahol a bejáratnál Kincsem szobra fogadott. Nem hiszem, hogy az itteni több száz hozzászóló közül lenne olyan, akinek ilyen emlékei vannak.
Sajnos, azóta több évtized telt el, az egykori lovarda helyén már csak romok vannak (legalábbis 3-4 éve még az volt, akkor jártam ott utoljára), nagyon fájó volt látni.
Részemről simán 9 pontos a film, nem keresve benne a hiteltelenséget.
10/10
limetta328 júl. 07. 22:48:28 10/10
(301/305)
RTL II ma adja újra.
Csodálatos ló volt.., kár, hogy az a sok "szakértő" itt ezt fel sem fogja.
digi21 júl. 07. 22:44:36
(300/305)
Hát, lehet, hogy megköveznek itt érte, de én kivetném rá a giccsadót.
3/10
Warthog82 jún. 17. 18:59:33 3/10
(299/305)
Azért az beszédes hogy május 1 -én adta az Rtl,azóta sem szólt hozzá senki.Sokakban komoly nyomokat hagyott...
Sz. Péter máj. 01. 11:46:26 Előzmény napraforgó
(298/305)
"Ha meg nem - hát meg se csinálják."

Mert kizárólag neked, a te ízlésednek megfelelő filmeket szoktak készíteni.
Ja, nem.
8/10
cuba06 máj. 01. 10:37:08 8/10
(297/305)
Maga a film jó volt, engem igazán az zavart, hogy nem igazán Kincsemről szól.
pasztoi_istvan ápr. 22. 19:52:42 Előzmény napraforgó
(296/305)
Olyan lószín, hogy barna, nincs. Viszont a kosárlabda vagy 18-évvel később kezdett elterjedni az USA-ban...
luci87 márc. 22. 17:06:04
(295/305)
Jo kis fim volt,bar nekem is feltunt az az idetlen,oda nem illo tanc,az nem tetszett.A szelfizes...hat..mit mondjak,fura volt.
A szineszek jol jatszottak,legtobbjuket ismerem,de a foszereplonot sajnos meg nem lattam sehol.
10/10
Oooo márc. 17. 00:59:49 10/10 Előzmény Warthog82
(294/305)
Ez a trágyakupacos érvelés a saját tükrébe néz és látja, hogy annyit is ér.
Az én véleményemet inkább a Port és az IMDb összegzett értékelése tükrözi.
3/10
Warthog82 márc. 16. 18:52:08 3/10 Előzmény napraforgó
(293/305)
Tökéletesen igazad van.Annyira menők akartak lenni,hogy visszafelé sült el.Ezeket a dolgokat meg én nem lájkolom.
3/10
napraforgó márc. 16. 14:27:54 3/10 Előzmény napraforgó
(292/305)
Most esett le, higy a Ferrarin is egy ágaskodó ló a szimbólum. Blaskovich is úgy dobja oda a bilétát a "parkolófiúnak", mit ahogy egy Ferrari tulajdonos hajítja oda a slusszkulcsát.
Nem, nekem nem tetszenek ezek a kikacsintások a jelenre.
Ha történelmi film akkor legyen az, minden porcikájában. Ha meg nem - hát meg se csinálják.
3/10
napraforgó márc. 16. 14:01:04 3/10
(291/305)
Ja és akkor azt még nem is említettem, hogy Kincsem hol sárga, hol barna, hol kanca, hol meg herélt.
De ezeken még csak tovább tudnék lépni, mindenhol van dublőre az állatszereplőknek, csakhát... akkor úgy fényképezzék őket, hogy ne látszon a különbség.
3/10
napraforgó márc. 16. 13:56:55 3/10 Előzmény marxengelszleninsz
(290/305)
Na igen, ezt a selfizős jelenetet is kiszúrtam, de eddig nem jutott eszembe.
És igen, én nem kedvelem ezeket jelenre kikacsintós jeleneteket, ha már az elején kiírták az 1849-et, aztán meg a 25 évvel későbbet. Valahogy nem gondolom, hogy a kiegyezés első éveiben ilyen hülyeségek lettek volna.
Ha ezek a steampunk jelenetek, nekem nem kellenek.
És igen, jó lenne, ha a nézők többségének tetszene a film, de ne azért, mert igénytelenek.
9/10
marxengelszleninsz márc. 16. 12:41:13 9/10 Előzmény napraforgó
(289/305)
Bocs de ez naivitás. Olyan nincs, hogy egy film mindenkinek tetszen. Ilyesmi nem létezik. Maximum olyan, hogy egy film az emberek jó részének tetszik. És én úgy látom a pontszám alapján, hogy ennél a filmnél ez teljesült. Oké neked nem tetszett, nem jön be ez a stílus, elfogadom, sőt egy-két észrevételed még helyénvalónak is tartom (pl. kulcsos jelenet), de ezek csak apróságok a film egészéhez képest. (Ha már apróságok: az a kocsmai szelfizős jelenet azzal a korabeli magnézium-vakus böhöm nagy fényképezőgéppel pl. kifejezetten vicces utalás napjaink selfie-őrületére.)
3/10
napraforgó márc. 16. 12:13:37 3/10 Előzmény marxengelszleninsz
(288/305)
Szerintem a Honfoglalás sem volt olcsó, na és annyira az sem tetszett.

De szívesen veszem a meghatározásodat, a magyarázatodat a steampunkról. Én kénytelen voltam a Wikipédiára hagyatkozni.

És igen drága volt, akármilyen irányzatot is képvisel. 3 milliárdért én elvárnám, hogy a film mindenkinek tetsszen, aki csak megnézi. És attól mert én nem vagyok képben az ilyen modern stílusirányzatokkal, azért még csak elvárhatnám, hogy egy film normális legyen, élvezhető és ne kelljen kiakadnom egy ló slusszkulcsán, meg azon, hogy mit like-olnak a zsokék, és mit nem?
10/10
nagynebk márc. 16. 12:11:33 10/10
(287/305)
MInden okoskodó elemzés helyett én egyszerűen azt mondom: ez film nagyon jó lett! Mind a story feldolgozása, mind a szereplők, mind a látvány magas színvonalú.
Gratulálok! Csak így tovább, magyar filmgyártás!
9/10
marxengelszleninsz márc. 16. 12:04:41 9/10 Előzmény napraforgó
(286/305)
Hogy a steampunk szubkultúra-e vagy sem, azon lehet vitatkozni (szerintem nem), de ezen keresztül megítélni a filmet egyenesen hülyeség. Az pedig, hogy te most hallasz először erről a stílusirányzatról nem hiszem hogy a filmet minősítené.. Amúgy nem értem, miért ne készülhetne magyar film akár egy szubkulturális stílusirányzat alapján is? Ja, hogy drága volt a film.. értem, akkor te nézzed inkább a Honfoglalást.. ócsó is, történelmi(?) is..
Lakatos Mónika - Romanimo
2019. november 12., 19:30 Lakatos Mónika - Romanimo

Évszázados roma balladák és ritmusos pergetők a Müpában.

Jegyvásárlás