Téma: Kincsem

Kovács kolléga 2017 márc. 25. - 19:21:36
(55/355)
Már elnézést, de te tényleg azért ülsz be moziba, hogy a lovak lábai közötti zónát pásztázd?
3/10
napraforgó 2017 márc. 25. - 15:15:17 3/10
(54/355)
Kíváncsi vagyok a filmre. Azt már tudom, hogy a valósághoz a világon semmi köze nincs, de igyekeztek egy szórakoztató történetet összehozni.
Olyannyira nincs köze a valósághoz, hogy az angol telivér kancát több félvér herélt alakítja a filmben....
Szerintem ha már olyan borzasztó sok pénzt öltek a filmbe, találhattak volna kancákat is Kincsem megszemélyesítésére.
9/10
Muya 2017 márc. 24. - 22:32:37 9/10
(53/355)
Élvezzük ezt a filmet, amíg lehet.. mert jön az 1945....
Kovács kolléga 2017 márc. 24. - 19:49:34
(52/355)
Jaj, istenem, az a fránya történeti hûség. Mert az Egri csillagok, A tizedes meg a többiek, A Tenkes kapitánya vagy a Szabadság, szerelem maga volt a megtestesült hiperrealizmus.
9/10
Balab 2017 márc. 23. - 22:10:03 9/10
(51/355)
Jó film, azt teszi, ami a dolga: szórakoztat. Könnyû, közérthetõ, habkönnyû 2 óra, tehát nem az a fajta film, amin az ember még öt nap múlva is agyal. Ügyesen adagolva kicsi romantika, kicsi hazafiasság, kicsi legenda, és hát a napi aktualitások fricskája pont megfelelõen adagolva. Történeti hûsége csak nyomokban. Kár, hogy erre a tényre csak a stáblista végén utal egy mondat.
Kovács kolléga 2017 márc. 23. - 20:39:20
(50/355)
Pontosan. Hibátlan volt a casting. Külön érdekessége a filmnek, hogy a mellékszerepeket is neves színészek játsszák. Éppen ennek köszönhetõ, hogy annyi jó karakter van benne. Balsai Móni például kicsi szerepet kapott, de lehetetlen nem ráfigyelni.
9/10
Muya 2017 márc. 22. - 19:56:54 9/10
(49/355)
Valóban nagyon jól áll Neki ez a szerep :)
10/10
BBea26 2017 márc. 22. - 18:21:28 10/10
(48/355)
Nagyon jó film volt! Nagy Ervin tökéletes volt erre a szerepre, nagyon beleillett a karaktere! Imádtam! Dögös pasi! :D
10/10
Bigpapa 2017 márc. 21. - 19:43:54 10/10
(47/355)
Ismerem a sztoriját a Kincsemnek :) Pont azért is mentem el megnézni. De jobban örülök annak, hogy ilyen háttérsztorit kreáltak mellé,mögé,mert sokkal nézhetõbb film lett. Egy sima Kincsem a versenyló filmre nem biztos, hogy beülök moziba. Számomra így tökéletes szórakozás és kikapcsolódás volta film.
Kovács kolléga 2017 márc. 21. - 19:41:55
(46/355)
Érzésem szerint egy hibát már biztosan elkövettek a film forgalmazói. Ne a mi filmünketm volt szerencsés ragaszkodni a március 15-i bemutatóhoz, mert túlságosan közel került A szépség és a szörnyeteghez, ami a hét végén jön hozzánk és gyengítheti a Kincsemet. Legalább két héttel korábban kellett volna bemutatni, mert a hónap elején a Logan és a King Kong volt a mozisláger, amik azért mûfajilag messze vannak a Kincsemtõl. Nem hiszem, hogy drámai veszteséget okoz a Disney monstruma, de azért jobban is figyelhettek volna arra az illetékesek, hogy a Kincsem-premier után legalább három hétig ne vetítsenek nálunk nagyszabású romantikus filmet.
9/10
gyereamozibabe 2017 márc. 21. - 19:03:32 9/10
(45/355)
Ma lehoztak egy interjút Herendivel az origo-n. Ebben mesél a modern poénokról is. Volt durvább ötletük is, mint dalolászni a Két kicsi lego-t, de szerencsére azokat végül kivágták. Illetve utánanéztek a macskának is, és a sztori igaz, de a legendával ellentétben nem Csalogánynak hívták a macsekot. (úgyhogy bocs az elõzõ hsz-ben idézett dezinformációért)
9/10
gyereamozibabe 2017 márc. 21. - 17:40:38 9/10
(44/355)
A macskáról: "Kincsem barátját Csalogánynak hívták, és a ló valóban megmakacsolta magát, ha a macska nem volt a közelében. Legendaszámba megy az a verseny, amikor az istálló teljes személyzete az elkóborolt Csalogányt keresgélte a boulogne-i kikötõben, hogy Kincsem a rajtvonalra álljon."

Mellesleg ezt a macskás dolgot a készítõk kiírhatták volna a film végére, hogy legyen egy zárópoén. Mert sokminden nem úgy történt, ahogy láttuk, de pont ez a hihetetlen barátság a valóságban is így volt.

OFF: Kedves Moderátorok! Nem kéne már Gab19 kollégát a politikai hozzászólásaival együtt kivágni?
10/10
Bigpapa 2017 márc. 20. - 22:14:05 10/10
(43/355)
Nem azért,de jól teleszartátok ennek a filmnek a topikját. Ott az OFF topik gomb. Talán használni kéne! Ezt miért nem lehet priviben elintézni? És ne mondjátok, hogy nincs igazam, amikor rohadtul semmi köze már a filmhez egymás sarazása. Én pl nem vagyok rá kíváncsi, mégse tudom eltüntetni, mert luxus használni az OFF gombot. Ugye?

Kincsem:

Most jöttem haza a moziból...ez a film zseniálisan jó lett. Végig jól szórakoztam, gyönyörködtem a díszletekben, a csodás magyar tájban, a hihetetlen profi CGI-ben, amit magyar filmben nem igazán láttunk még (ennyire jót) . Jók a poénok, félelmetesen jó karaktereket hoztak össze. Annyi ismerõst láttam a filmben (statisztákat), hogy annak külön örültem, hogy õ is, meg õ is, jé, õ is ott van! :)
Mindenki jól játszik, jó volt rég látott színészeket újra látni, pl Gyabronkát ezer éve nem láttam filmben, nekem õ mindig Móka Miki lesz :) Jó a film zenéje, az operatõri munka nagyon szép, jól fotózták a filmet. A poénok, még a modernek is, jókor szólnak és ütnek is. Komolyan mondom, legszívesebben újra beülnék megnézni. És öröm, hogy ezt végre egy magyar film okozta. Herendi Gáborban nem csalódtam, ez is profi munka lett. Ha kap egy jó német, angol, francia, stb. szinkront, simán eladható a külföldi mozikban is. A plakátja nekem kicsit a Sherlock Holmes-ra hajaz (Robert Downey Jr. féle) http://www.coversclub.cc/components/com_covers/images/cover/0/7/1/1/71104a.jpg Ráadásul ezt pont én csináltam még 2009-ben :)

Összességében számomra régóta az egyik legjobb moziélmény volt, amit köszönök az alkotóknak. :) A cica és a ló, külön öröm volt, nagyon édesek voltak és õk is jól játszanak.
Aki jól akar szórakozni, annak szívbõl ajánlom, mert tényleg kikapcsol a film 121 percre.

10/10
Kovács kolléga 2017 márc. 20. - 19:12:56
(42/355)
Néhány gondolat a film hárommilliárd forintos büdzséjérõl.

1. Szerintem nem igaz, hogy ez lenne minden idõk legdrágább magyar filmje. Ma olvastam egy interjúban, hogy ha a forint inflációját is figyelembe vesszük, akkor A hídember vagy a Sorstalanság is több pénzbe került. Az Egri csillagokról pedig inkább ne beszéljünk.
2. Egy film esetében nemcsak a mozibevétel jelent hasznot, hanem a televíziós vagy a DVD-forgalmazás is, nem beszélve a nemzetközi bevételekrõl. Ennél fogva a Kincsem még évtizedek múlva is termelheti a pénzt, mert rendszeresen játszani fogja a tévé (reklámok!). Szemben a Kossuthkiflivel, amit aligha fognak egy darabig újra vetíteni és ha mégis, akkor sem fõ mûsoridõben. Az egy iszonyatosan rossz befektetés volt.
3. Hosszú távon jót tehet a magyar filmnek, ha van olyan sikerprodukció, amire tömegesen beülnek az emberek. Nem lenne baj, ha újra sikk lenne a hazait nézni. A közeljövõ magyar filmjeinek nézettsége bizonyítja be, hogy sikerült-e impulzust adni a honi közönségfilmeknek.

További gondolatok:

1. A Szabadság, szerelemhez hasonlóan ez is egy politikai vetületû sportlegendát dolgoz fel, meglehetõsen tágra nyitva a szerzõi szabadság határait. Kincsem és gazdája éppúgy nem olyan volt a valóságban, ahogyan az 56-os magyar-szovjet vízilabdameccs is sokban különbözött a filmbelitõl. Na de miért kellene egy közönségkedvenc szerepre szánt kalandfilmnek dokumentumdrámaként mûködnie?
2. Sokan azt hiányolják, hogy túlzottan modernkedõ lett a film, eltérve a Várkonyi-féle hagyományoktól. Megjegyzem, Várkonyi Zoltán legendás filmjei a maguk korában az akkor progresszívebbnek számító filmes trendeket követték. Csakhogy ezek azóta megavasodtak. Ma más világot élünk és nem az követi a magyar film hagyományait, aki szolgai hûséggel lemásolja az ötven évvel ezelõtti receptet (ahogyan ezt pl. Szabolcska Mihály költõ tette Petõfi örökségével), hanem az, aki bizonyos tradíciókat tiszteletben tartva képes követni a korszellemet (ahogyan ezt Szabolcskával szemben Ady tette).
10/10
blood.1 2017 márc. 20. - 18:57:18 10/10
(41/355)
Nem értem minek írogat ide nem tartozó dolgokat a politikáról. Idióta.
Az meg, hogy 2 perccel késõbb magadnak válaszolgatsz más nickekrõl elég gyerekes.
Tudathasadásod van talán?
Ne írogasd már tele hülyeségekkel.
9/10
Muya 2017 márc. 20. - 13:07:19 9/10
(40/355)
Ne etesd a Trollt :D
7/10
bmv 2017 márc. 20. - 10:33:05 7/10
(39/355)
Tipikus közönség film, mindenki megtalálja a neki tetszõ vonalat: szerelem, kaland, verseny,izgalom, gyönyörû lovak – hollywoodi látványossággal,nemzeti érzületekkel díszítve. Így aztán a sok bába között elveszik a mondanivaló, nem derül ki semmi érdemleges azon kívül, hogy volt egyszer egy nagyszerûen versenyzõ, legendás magyar ló. (De ezt eddig is tudtuk.) A film egyensúlyozni próbál a történeti hûség és a mese között, ám a mérleg az utóbbi felé borul. A rendezõi koncepció nem más, mint nézõket csalogatni a moziba. Ne kelljen sokat gondolkodni,élvezzük a látványt! Happyend - leég a palota,a versenyistálló – a szerelmes pár TÜZES csókban forr össze.
A színészek kitesznek magukért, derekasan helyt állnak. A csúnya is szép, a rossz is szerethetõ. És akkor még a lovakat nem is dicsértem! Hátukon viszik a filmet.
9/10
Muya 2017 márc. 20. - 07:30:29 9/10
(38/355)
Hát igen ilyen a kémia ;) Bár jutott minden ujjára egy nõ, de a szomszéd lánya mindig zöldebb :D
9/10
gyereamozibabe 2017 márc. 20. - 00:17:01 9/10 Előzmény gyereamozibabe
(37/355)
Megnéztem mégegyszer, és javítom magam. Brutálisan jó film. A legeslegvége túl hollywood-i (blõd), ott már elfogyott az egyedi ötlet, de egészen addig nagyon jól szórakoztam. Most külön figyeltem az átkötõzenéket is. És javítom magam, mert igenis nagyon jó volt. (legszívesebben törölném az elõzõ hsz-em, ahol volt egy kis "de..") Ennyit számít, hogy most nem olyanok között ültem, akik nachost zabálni járnak moziba. Most bele tudtam élni magam a filmbe. Átéreztem a boldogságukat, bánatukat. Nagyon jó volt!!!! 9/10 (az utolsó 5 perc miatt kap egy pont levonást)
9/10
Muya 2017 márc. 19. - 20:35:15 9/10
(36/355)
Jogos. Csak én szerettem volna, ha nem a nõt választja, hanem megmarad az egoista énjénél, és nem hunyászkodik meg. Egyébként igazad van, hogy nem a hazájáért, hanem saját maga miatt akarta mindig legyõzni ellenfelét. Viszont annak örülök, hogy igazából nem így történt, hanem Blaskovics vagy Blaskovich futatta újra a két lovat, mert nem fogadta el a holtversenyt. Mondjuk ott nõrõl nem volt szó :D