Téma: Kincsem

10/10
limetta328 2019 márc. 15. - 22:46:38 10/10 Előzmény Cukros csirkecomb
(275/355)
Komolyan gondoltad, hogy cseréljek a zenét?
Jézusom.
7/10
Cukros csirkecomb 2019 márc. 15. - 22:39:00 7/10
(274/355)
Jaj, Istenem, ez a zene... még mindig borzalom.... :(((( Két éven keresztül nem néztem meg a filmet emiatt az innen-onnan tákolt, stílustalan zene miatt. Most, hogy leadta a tévé, hát megnéztem. De kínszenvedés volt a zene miatt, tényleg. Amikor a Nagy Magyar Győzelmet ünneplő fogatokon a magyar prímásoknak öltözött figurák echt wurstli-zenét húznak, az a legalja... Zenét cserélni még utólag is lehet. Bár megtörténne....

Egyébként a film eleje még tetszett, a közepe-vége már nagyon számítható volt, bár voltak értékek a forgatókönyvben is, csak... az a fránya megfelelési kényszer ne sütött volna az egészből.... A színészek nagyon jók voltak és a fényképezés is szép. Nem kellett volna annyira ráhajtani a közönség vélt elvárásaira. Igenis sokan szeretik a kosztümös filmeket, és van igényes magyar szakember gárda az igényes megvalósításhoz, lásd Borgiák. Nekem a fantaziskodás nem jött be, de a kosztümöket és modernizáló poénokat még lenyelném, csak könyörgöm, CSERÉLJÉK LE A ZENÉT!
zamby 2019 márc. 15. - 22:13:40
(273/355)
Végre egy jó magyar film. Kitűnő rendezés, fényképezés, színészi játékok. Két órán keresztül végig lekötött. Nálam 10/10. A fanyalgók meg nézzék az amerikai szennyeket.
1/10
bsand 2019 márc. 15. - 20:45:18 1/10
(272/355)
A bálban az a XXI. századi ugrabugra tánc kiábrándítóan stílustalan volt. Akárcsak a hülye megjegyzés amikor a bálba érkező gróf odadobta a ló "kulcsát" és megjegyezte: – Aztán egy karc se legyen rajta.
Szánalmas jópofáskodás.
3/10
Warthog82 2019 márc. 04. - 07:01:08 3/10 Előzmény Nótárius
(271/355)
Neem.Ha közönséges akartam volna lenni,leírtam volna hogy második nézésre is egy nagy lószarkupac az egész.De nem irom mert uriember vagyok:-)
10/10
Nótárius 2019 márc. 03. - 13:28:53 10/10 Előzmény Warthog82
(270/355)
Nocsak! 2.0
"Bűzlött a lócitrom"?!?
Biztos, hogy ez a közönséges igénytelenségű társítás méltó egy kulturális portálon történő kulturált véleményformáláshoz; és a régmúltunk, Kincsem nevével felfénylő, legendás fejezetét felidéző romantikus filmhez!?!
Szerintem nem.
3/10
Warthog82 2019 febr. 16. - 19:01:32 3/10
(269/355)
A sok pozitív komment miatt megnéztem mégegyszer,hátha bennem van a hiba.De nem segített,csak mégjobban bűzlött a lócitrom...
10/10
Nótárius 2018 dec. 31. - 01:02:15 10/10
(268/355)
Talán párja sincs, lélekmelengető mondanivalójú és szépségű, romantikus magyar film; a főbb szerepekben emlékezetesen nagyszerű színészi alakításokkal; erős sajátságú karakterekkel, sziporkázó párbeszédekkel, lebilincselő izgalmú történettel, hiteles érzetű tárgyi környezettel és jelmezekkel, pazar zenékkel, valamint festői szépségű és magával ragadó igényességű képi megjelenítéssel! Igen, természetesen romantikus túlzásokkal is; ... és ekként annyira jó, hogy nem hibátlanul! A film sodró pezsgésébe illően, engem jólesően leptek meg a mára kikacsintó szöveges és zenei utalások is!
A "zajos" hangminőség időnként valóban rontotta az élmény teljességét. Ebből a szempontból is jó volt, hogy (popcorn- és cola-mentesen) itthon néztem meg, mert látványban, hangtechnikában nálam sincs hiány, és így vissza-visszatérhettem a nem jól hallott, ... meg az érdekesebb részekre.
8/10
tom_pika 2018 dec. 30. - 23:15:30 8/10
(267/355)
Azért azokat a szavazatokat, akik simán 1 pontot adtak, nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni. Igenis szórakoztató, jó film.
10/10
bgergo9494 2018 nov. 14. - 22:51:25 10/10
(266/355)
Rég láttam utoljára ilyen jó magyar filmet, nekem nagyon tetszett!
1/10
drrencz 2018 nov. 11. - 14:51:44 1/10
(265/355)
A hangmérnök nem volt a helyzet magaslatán, az biztos. Állandóan a zajt hallottam ki a filmből,nézhetetlen.
1/10
thegayhussar 2018 nov. 01. - 10:16:45 1/10
(264/355)
"Nem lájkolom" a filmet, nagyon nem....
9/10
gyereamozibabe 2018 szept. 25. - 01:38:04 9/10
(263/355)
Ha csak a filmzenét nézzük, akkor is lenyomja az összes újkori magyar filmet:
https://www.youtube.com/watch?v=XxFG8_uO8a4
10/10
csmya 2018 aug. 25. - 16:19:31 10/10
(262/355)
Nem vártam túl sokat ettől a filmtől mert mint tudjuk a magyar filmekben is vannak jók de a többsége egy szar.
De pozitív csalódás volt ez a film.
Végig tartotta a figyelem felkeltést,nekem tetszett.
A macskát egyáltalán nem értem miért ő lett a ló barátja.
Egyetértek azokkal a hozzászólókkal hogy keveselték a "lóról szóló időt.".
De összességében úgy érzem jó kis film lett.
10/10
kiskocka2006 2018 aug. 21. - 19:58:45 10/10 Előzmény Ezüstliliom
(261/355)
SPOILER

Az a lóverés engem is megrázott...
8/10
ligetiz51 2018 júl. 30. - 15:57:59 8/10
(260/355)
Régen voltak szívet melengető nagy magyar történelmi látványos filmek. Több évtizedes hiányt pótol ebből a típusból -végre-, ráadásul méltó az említettekhez. Látványos, izgalmas, magával sodró mind történetben, mind érzelemben...szerintem nagyszerű 10/10. Persze moziban az igazi. A fanyalgók meg nézzék a díjnyertes -tudjuk milyen témájú, művészieskedő- filmeket.
3/10
Ezüstliliom 2018 júl. 02. - 12:47:12 3/10 Előzmény Ezüstliliom
(259/355)
Most pedig valami rendszerhiba folytán a felesleges spoiler felirat kivételekor az egész hozzászólásom törlődött, így másolhatom ide újra:

Nos. Pár hete már megpróbáltam végigolvasni ezt a topikot, de rájöttem, hogy erre nincs elég idõm, így bocsánat, ha ismétlem valaki véleményét. Még azt is szeretném leszögezni, hogy a véleményemnek nincsenek politikai okai.:)
Szóval: aki ismer még itt, a fórumon, tudja, hogy nagy lórajongó vagyok, nagyon szeretem a lovas filmeket, és van is közöm a lovakhoz, mármint van itthon belõlük kettõ.:) Ezért aztán az errõl a filmrõl alkotott véleményemet is nagyban befolyásolja ez a tény. Kincsem eredeti történetét elég jól ismerem, és az elõzetest látva és a megjelent cikkeket olvasva ("Ez a film nem Kincsemrõl szól, mert az õ történetét úgyis ismeri már mindenki." - valahogy így nyilatkoztak az alkotók.) már eléggé aggódtam, hogy mit fogok látni, így nem is nagyon rohantam az elsõ vetítést megnézni. De végül csak megnéztem, és lovasként még úgy is csalódás volt, hogy felkészültem rá. Nem keveseltem a lovas jeleneteket, nem problémázom azon, hogy kanca vagy herélt (biztos nem csõdör) játsza-e Kincsemet, de ennyire átírni a történetét, az nem volt szép dolog. Ha ez a film bármilyen más címmel kerül a mozikba, és a lovat nem Kincsemnek hívták volna, azt mondanám, gratulálok hozzá, felér a hollywoodi filmekhez! Ami azért kétes dicsõség, de tény, hogy bevonzza a nézõket a mozikba, eléggé szórakoztató, és sok pénzt hozhat a készítõknek. De Kincsem nevét reklámra használni, aztán belesz...-ni a történetébe, az nekem nagyon visszatetszõ. Azt nem tudom, mennyire volt kezelhetõ ló Kincsem, de ez a "vásárolt, betörhetetlen rodeóló" történet nagyon nem illett hozzá, fõleg, hogy valójában Blaskovich nem vásárolta, hanem õ tenyésztette, õ adta neki a Kincsem nevet, és nem véletlenül.
Pedig mikor lassan két éve a keszthelyi Festetics Kastélyban jártam, és elnézést kértek, hogy az épület bizonyos részei le vannak zárva, mert forgatják a Kincsem-filmet, ujjongtam örömömben, és borzasztóan vártam, mikor kerül a mozikba. És tényleg beleadtak mindent, ami a díszletet, jelmezeket, lovas jeleneteket illeti, ezt nem lehet vitatni. És erre kellhet is az a temérdek pénz, nem vitatom. Azt is megértem, hogy olyan forgatókönyvet akartak készíteni, amire bemennek a nézõk (szerelem, akció, állatok...). Csak így kár volt Kincsemet belekeverni.:(
És még Kincsem neve nélkül is kár volt azért a hatásvadász, de sokakban visszatetszést kiváltó jelenetért, mikor

SPOILER

Blaskovich megveri a lovat (majd bocsánatot kér tõle, mintha ezt egy állat meg tudná érteni).:/// És hatásvadász volt a tûzbõl kimenekülõs rész is.

SPOILER vége

A bálon az a modernebb táncbetét, ha külön nézem, tetszett volna, de egy ilyen kosztümös filmbe nekem nem illett bele, ahogy a nõi fõszereplõ némely ruhája sem, a "lájkolom" meg hasonló "poénok" meg fõleg nem, de nyilván ízlések és pofonok... A színészek játéka tetszett, örültem neki, hogy láthatom újra Gyabronka Józsefet, és le a kalappal a fõszereplõk lovastudása elõtt!:)
8/10
Mása1 2018 jún. 17. - 15:02:44 8/10
(258/355)
Végre egy jó kosztümös film! Nekem nagyon tetszett, 1 percig sem unatkoztam. 8/10, mert arányaiban egy kicsit több lehetett volna a szuper lóról.
3/10
Warthog82 2018 jún. 05. - 11:17:40 3/10
(257/355)
Olcso,hiteltelen.Feszitenek itt bőrszerkóban meg napszemcsiben,a báli jelenetben még jó hogy nem rappeltek.Kicsit magyar Vadiúj vadnyugatként hatott.Hulladék.
10/10
mck77 2018 ápr. 24. - 19:11:04 10/10
(256/355)
Sokan fennakadtak a kb. 10 millió eurós büdzsén mert állami meg a mi adónk meg bla bla, fárasztó emberek. Én még adtam volna mellé még egszer ennyit, hogy a képi világ még filmszerűbb legyen. A film meglepően jó lett nagyszerű zenével aminek van egy kis Transformers és Rush beütése, de ez nem baj.