Téma: Kincsem

Kovács kolléga 2017 márc. 19. - 19:52:24
(35/355)
SPOILER

A badenbadeni futam idején mind a történet logikája, mind pedig a valóság szerint Kincsem még a pályafutása elején állt. Ugyan honnan lehetett volna tudnia a film fõhõsének, hogy hová torkollik a pályafutása? A nemzet emlegetése pedig eltorzítja azt a tényt, hogy a filmbeli Blaskovics egy önzõ és egoista kalandor volt, aki a lóval együtt véletlenül csöppent a nemzeti hõs szerepébe. Ráadásul miért ne lehetne neki fontosabb élete nagy szerelme egy pacinál?
9/10
Muya 2017 márc. 19. - 18:11:24 9/10 Előzmény blood.1
(34/355)
Nekem a Badenbadeni futamnál nem tetszett, hogy egy nõért hagyta volna veszíteni Kincsemet, ami igazából a nemzetet képviselte. Az nagyon nem tetszett!
10/10
blood.1 2017 márc. 19. - 11:32:40 10/10
(33/355)
Kötözködök egy kicsit viszont a végével, annak ellenére, hogy 10/10-es nálam, mert most nagy hatással van rám ez a film, de egyetlen kritikát megfogalmaznék:
SPOILER
Ahogy elintézte a haverját a függõlámpával az nagyon faék volt.
10/10
blood.1 2017 márc. 19. - 11:30:32 10/10
(32/355)
És én is megnézem mégegyszer szerintem :d
10/10
blood.1 2017 márc. 19. - 11:29:21 10/10
(31/355)
Nekem is vagy 3 jelenetnél elszorult a torkom, körbe néztem a nézõtéren azokon a nagyzenés lovas jeleneteknél meg a film végén az égõ házas jelenetnél és többek a szemüvegüket igazgatták. Viszont fogalmam sincs miért hatott rám így a film, mert a lovas jelenetek pl. nem voltak siratósak szerintem. Az aláfestés miatt lehett.
9/10
Muya 2017 márc. 19. - 07:32:06 9/10
(30/355)
Én is megfogom nézni még egyszer :) Viszont Nekem meg könnyek szöktek a szemeimbe, mikor voltak a lovaglós részek, meg a gyõzelem felé lovaglás és pont azért, mert a zenei aláfestés és a képi megjelenítés annyira összhangban volt. Szerintem. :)
9/10
gyereamozibabe 2017 márc. 19. - 02:10:15 9/10
(29/355)
Nem volt rossz. Ha csak kiragadva nézzük a jeleneteket, akkor szinte hibátlan hollywoodi produkció, nagyom jó jelmezekkel, szuper CGI, gyönyörû képek. Petrik Andrea nagyon jól hozta a konok nõ szerepét. Simán beleszerettem, és nagyon örülök, hogy a nõi karakter ilyen hangsúlyos lett! (ritkaság!) Szóval jó film volt, de... Ott van az a "de", amit nem szívesen írok le, mert látszik a filmen, hogy volt benne meló, és tényleg érdemes megnézni, de essen szó a hiányosságokról is: egy átfogó filmzene nagyon jó lett volna. Enélkül a jeleneteket néha különállók voltak. Kizökken a nézõ a sodródásból, pedig már majdnem beszippantja a film egy-egy jelenete. Épp ezért a végére nem éreztem együtt a szerelmesekkel. Nem izgultam, pedig lett volna miiért. Simán beletörõdtem a látottakba, ha jó, ha rossz. Pedig elég érzékeny vagyok. Pasi létemre a rókatündéren is tudtam könnyezni, vagy most az Oscar-díjas Mindenkin, vagy korábban az Életrevalókon. És rájöttem, hogy a zene miatt. Jó idõben egy jó dallam.. ami végig ott van, de akkor bontják ki igazán, amikor kell. Szóval elmaradt a katarzis, de ettõl ez még egy nagyon igényes, kosztümös film. Valszeg megnézem mégegyszer.
offtopic
csengõzolivagyok:) 2017 márc. 18. - 22:41:45
(28/355)
Tényleg kellett ide is egy Soros kép?
teljesen elment az esze mindenkinek?
Kovács kolléga 2017 márc. 18. - 22:34:26
(27/355)
Egy gondolat korunk Kincsemjérõl:

De kíváncsi lennék arra, hogy ha valaki száz év múlva filmet csinál az Iron Ladyrõl, akkor hogyan fogja kiszínezni a valóságot? Hogy ábrázolja majd a vásznon Katinkát, Tusupot, Gyárfást, a Dagályt vagy éppen Kiss Lászlót és õfõkegyelmességét.
9/10
Muya 2017 márc. 18. - 22:14:57 9/10
(26/355)
A filmeket összehasonlítva a Kincsem jobb mint a Saul fia. Ha a Saul fia a gulágon játszódna, akkor sem tetszene. Borzalmasan vontatott, és katyvasz a kameramozgás. De kinek mi. Szóval ha valakinek tetszik a Kincsem film, az fideszes? Érdekes meglátás...
9/10
Muya 2017 márc. 18. - 20:58:19 9/10
(25/355)
SPOILER SPOILER SPOILER

Ez nagyon jól sikerült. Megmondom õszintén, azt hittem rosszabb lesz (pesszimista az emberfia a magyar filmekkel), de kellemesen csalódtam.
Kincsem története, egy szerelmi szál kialakulásával tálalva. DE! Kincsem története csak egy alap egy szerelemes kalandfilmhez, mert az eredeti történet nem így volt. De hát sokszor alapja egy igaz történet, egy filmnek. Ha valaki rákeres a wikipédián Kincsem vagy Blaskovich Ernõ nevére, olvashatja, hogy mi igaz és mi a képzelet szüleménye, és döntheti el, hogy az árt e a fenti személyeknek vagy hasznára van e a filmnek. Szóval Blaskovich „pici, vékony csontozatú, és mindig takarékos ember volt, akinek ménesében született Kincsem. Ellenben a filmben a Nagy Ervin által megformált Blaskovich egy bohém, nõfaló, és igen férfias személy, aki hatalmas adósságokat hagy maga után, és Kincsem az apja gyilkosától kerül hozzá.
Én eltudtam vonatkoztatni a történelmi mivoltától, de sokan személyes sértésként veszik, hogy a magyarok legendás telivérjérõl egy ilyen film került a mozivásznakra. Én annyira eddig nem ismertem Kincsem és Blaskovich történetét, ezért nem sérelmezem a történelmi másságokat, de ha pl. Horthyról csinálnának egy filmet, ahol egy bohém nõcsábász képét akarnák lenyomni a torkomon, fel lennék háborodva.
Sokan sérelmezik, hogy nem sok a lovas rész a filmben, szerintem meg teljes az egyensúly a két szálon futó történet közt.
A hárommilliárdot is sokallják a film elkészítésére. Fogalmam sincs mennyibe kerül egy film kiadása, de ez a film egy kosztümös, lovas, és minõségi alkotás. Nagyon jó képi világgal és kameramozgással (alapmegfogalmazással, mert nem vagyok technikai szaki). Nagyon szép színes a film, mintha egy 60’as évekbeli filmet néztem volna.
Féltem, hogy a modernség bevonása ront a filmen, de pont annyira volt megfûszerezve a mai kor sablonjaival, hogy az még nem volt bántó. Pl. a fényképezõ géppel készített kép párhuzama az okostelefonos szelfivel. Vagy a „Lájkolom” hogy nem üti a lovat…
Jól kezd a film, egy elõzménnyel, hogy miért is van ellenszenv a fõszereplõk közt.
A fõszereplõ Nagy Ervinnek nagyon jól áll ez a szerep. Amúgy is szimpatikus színész, már a Kaméleonban is tetszett a vonzó, sármos, férfias vonása, de ezt most még tetézte a lovaglással. Tényleg nagyon élvezettel lehetett nézni a színészi játékát. A Klarát játszó Petrik Andreáról még életemben nem hallottam. Filmbéli szerepe a korabeli feminista, aki apuci pénzébõl azért jól elél. Nekem nem volt annyira szimpatikus a szerepe, de jól játszotta az amúgy beképzelt és határozott grófcsemetét. Igazából azért irritálónak mondanám az arcjátékát.
A Kincsemet alakító ló szerepével az ég világon semmi gondom nem volt :D
A zene is telitalálat. Nagyon szentimentális módon tálalták a gyõzelmeket és a lovaglós részeket. Tényleg büszke magyarnak tudja érezni magát az ember a képsorok nézése alatt.
Ami idegesített, a folyamatos szemezgetés. Nekem az sok volt, hogy amikor lovi volt, a két szerelmes
állandóan szemeztek egymással, de már akkor is mikor még nem is tápláltak egymás iránt semmilyen érzelmeket. A másik, ami nekem nem tetszett, a Badenbadeni holtverseny utáni döntés Ernõ részérõl. Ez elég logikátlan volt. Nincs az a pasi, aki visszaléptetné a lovát, hogy elvehessen egy nõt. Az egész filmen át azt akarják elhitetni a nézõvel, hogy Blaskovich egy komolytalan alak minden értelemben, aztán meg szerelme zálogául hagyná a gyõzelmet Klara miatt. Ez elég dühítõ volt, fõleg azért, mert nem a két ló, hanem Magyarország és a Monarchia közti ellentét harcának tekintették. Nemzeti ügy volt, amit éreztettek a filmben. Kb mint most egy Magyar-Román meccs. Nem a foci a lényeg, hanem a két ország közti ellentét miatt fontos a gyõzelem. Ezt nem hagyná veszni senki egy nõ miatt.
Szóval összességében, egy nagyon jó kalandfilm, némi valóságtartalommal, tehetséges színészekkel, drámával, humorral, akcióval.
Ennek a filmnek kellene díjat nyerni, de gondolom nem fog. Magyar csodaló szárnyalása nem olyan nagy dolog, mint valakinek a fia….
Kovács kolléga 2017 márc. 18. - 20:03:18
(24/355)
Nagy élmény volt megnézni, vagyis szerintem is 10/10. A lehetõ legjobb döntés volt Herendi Gábor kezébe adni ezt a projektet.

Amúgy otromba dolog belekötni, mert hála istennek egyáltalán nem kurzusfilm. Leginkább a Szabadság, szerelemhez hasonlítanám, amelyik szintén úgy tudott nemzetrõl és magyarságról beszélni, hogy a megnézése után a legkevésbé sem éreztem azt, hogy nekem bárki ellen is gyûlölködnöm kellene, és még ezen túl szórakoztató is volt.

Petrik Andreáról annyit, hogy az elõzetesekben roppantul irritáló volt, és nem értettem, miért õ játssza a nõi fõszerepet. A film megtekintése után elismerem, hogy telitalálat volt, mert ehhez a karakterhez éppen õ volt az ideális.
Szintén dicsérném Gáspár Tibort, aki alighanem élete nagy lehetõségét kapta meg, hogy kilépjen a testvére árnyékából és maximálisan élt vele.
Végül még egy név: Kovács Lehel. Csak mellékszereplõ volt, de szinte minden pillanata kimagasló volt.

Amúgy volt benne böfögés meg malackodás, de éppen az egészséges arányban.
10/10
koli80 2017 márc. 18. - 19:07:13 10/10
(23/355)
Ritka a jó magyar film, de ez az! 10/10 nálam. A látványvilága tökéletes, szép a zene, jó a történet, és ugyanakkor megható, drámai elemekkel tûzdelt film! Bárkinek örömmel tudom ajánlani! Nem káromkodnak benne, nem büfögnek, fingnak. Ha azt mondanák, hogy ez egy amerikai kosztümös film, elhinném! Aki nem látta, menjen moziba! :)
10/10
Meridiana 2017 márc. 18. - 08:28:22 10/10
(22/355)
Látom volt itt törölgetés, nem ártott. Nem lehetne a filmet minõsíteni, és kivételesen nem politizálni? Annak is megvan a maga helye.
Mindenbe bele lehet kötni, aki olyan típus, meg is teszi. Szerintem világszínvonalú alkotás készült, kiváló színészi játékkal, forgatókönyvvel, érdemes volt megnézni.
3/10
babilinko 2017 márc. 17. - 23:36:56 3/10 Előzmény Torolt Felhasználo
(21/355)
Két nap alatt 18 ezer nézõ. Csak mondom
3/10
babilinko 2017 márc. 17. - 23:36:25 3/10 Előzmény Torolt Felhasználo
(20/355)
Két nap alatt 18 ezer nézõ. Csak mondom
3/10
babilinko 2017 márc. 17. - 23:35:02 3/10 Előzmény Torolt Felhasználo
(19/355)
Két nap alatt 18 ezer nézõ. Csak mondom
kakukkfióka 2017 márc. 17. - 19:58:28
(18/355)
Azért szájba baszhatnád az anyádat te repedtsarkú kurva!
10/10
zember 2017 márc. 16. - 22:13:56 10/10
(17/355)
Ennek mi köze a filmhez te gyökér? Lehet hogy Andy stróman de az õ Nemzeti Filmalapja adta a pénzt erre a filmre. A film pedig szerintem fantasztikusan jó. Jó a sztori a vágás színészek a képi világ stb... Nem kell mindenbõl politikát csinálni!
9/10
viktor1987 2017 márc. 16. - 22:01:39 9/10
(16/355)
Megint meg kellett várni Herendi Gábort (Valami Amerika 1-2), hogy jó magyar film kerüljön a mozikba. A zene baromi jó, a forgatókönyv végre meg van írva, a képi világ olyan, mint egy amerikai filmben (nem fakó, száraz, hideg szégyen, tudjátok mirõl beszélek), konkrétan az összes színész jól játszik, Petrik Andrea és Nagy Ervin pedig kitûnõ, a kémia mûködik és még szépek is. Nem minden magyar filmnek kéne ilyennek lennie, minden filmnek.