9/10
A Jobbik Részem 2020 márc. 06. - 15:18:19 9/10
(2/2)
Ifjúsági előadás!!!! Well, ifjúsági előadásként 10-es. Ahogy az előadás után a ruhatárnál az előttem-mögöttem álló gimnazisták jellemezték: "durván rápakoltak" "g. jó előadás volt" "k.ra élveztem" " még az öreg f.sz (H.D.G.) is nézhető volt" "besz.rok, h így is lehet tanulni, mert a suli ehhez képest egy sz.r" szóval minden "ifjúsági" néző fellelkesülve, egymás szavába vágva élvezettel jött ki a nézőtérről. Gyermekkel rendelkező felnőttek is élvezni fogják!!! Színházként nézhető, de az egészet a Vecsei-Vidnyánszky duett ifjúsági darabként írta, koreografálta, rendezte, erre pedig a fiatalok láthatóan elragadtatva reagáltak. Hmmm, felnőtt magyarként szeretnék Vecsei-Vidnyánszky pártól egy-két hasonló lelkesítő-okosító IFJÚSÁGI ELŐADÁST rendelni Vígbe v. Nemzetibe v. bármelyik színházba Trianonról, 56-ról, Cseh Tamásról... Hajrá Fiúk!!!!
9/10
vikunyka 2018 szept. 19. - 16:24:51 9/10
(1/2)
A Bárka és a Szkéné beköltözött egy estére a Pestibe, különösen az első felvonás alatt. Ugyanaz a kísérletező kedv, fiatalos hangvétel, tele ötlettel, geggel. Már az előadás előtt kézzel tapintható közelségbe kerülnek a színészek. Vecsei Miklós az utcán tart előadást a tinilányoknak, Szilágyi Csenge középkorú férfiakat invitál sörre, Wunderlich József a színpadon szelfizik, Zoltán Áron a nézőtéren szaladgál a sorok között. Hiába a komoly téma (Arany János élete), az első felvonás kifejezetten könnyed, magával ragadó. A második felvonás komolyabbra sikerült, megszűnik a nézők bevonása, de ez is tele van ötlettel. A dráma tapintható. A hangsúly egy picit talán áttolódik Petőfire, és ez nem a színészeken múlik: az összes Arany megformálás zseniális. Ertl Zsombor a hangjával is kényeztet. Igazi minőségi színházat kapunk, aminek mondanivalója is van. Bár hivatalosan ifjúsági előadásról van szó, azért ez a darab az érettebb ifjúságnak szól, ha nem inkább felnőtteknek, akik szeretik a kísérleti színházat.