Téma: King Kong

ondok 2009 febr. 08. - 23:35:58 Előzmény Gabriella54
(12/32)
Persze,hogy van ,ami ugyanúgy hat mint akkor ,sõt megkockáztatom ,hogy akkor sokkal jobb filmeket csináltak általában mint ma.Pl Országúton v. Billy Wilder filmjei stb.
Nade ez egy látványfilm ,egy mese,itt annyira nem érdekes a szerelmi szál stb,hanem van a King Kong ,ami egy rettenetes gólem ráadásul jelleme van,háztetõkön ugrál,nem véletlen ,hogy amikor még nem volt tele a padlás Modzillákkal Jurassic parkokkal Star Warsokkal ez egy legendás film lett.Nyilván az elsõ változat még nagyobb durranást váltott ki.Az utolsót meg nem láttam ,de el tudom képzelni ,hogy bár technikailag csodásabb,mégsem ámul el rajta a csodákat ömlesztve kapó nézõ.
1/10
Gabriella54 2009 febr. 08. - 12:52:19 1/10
(11/32)
Nekem akkor sem tetszett, nagyon mûvinek és nagyon gonosznak találtam! Tiszta szerencse, hogy Peter Jackson-nál Jack Driscoll nem vesz részt a mészárlásban és King Kong megölésében sem.
Számomra az újban sokkal erõsebbek a karakterek.
Nem mellesleg van olyan, a '60-as években készült film, ami még mindig ugyanolyan erõsen hat, mint akár 40 évvel ezelõtt - akkor is, ha a nézõ nemesebbik fele akkor még nem volt fényesre vikszelve :)
ondok 2009 febr. 08. - 12:39:26 Előzmény Gabriella54
(10/32)
És mégis a jegyüzérek paradicsoma volt a 70-es évek végén ,amikor behozták hozzánk ,és a Margitszigeten kezdték vetíteni.Ott nem is sikerült megnézni,viszont késõbb a belvárosban igen ,és akkor tetszett ,mert lenyûgözõ volt ,nem volt úgy kinyalva a nézõ sejhaja mint manapság.
1/10
Gabriella54 2008 dec. 28. - 12:47:32 1/10
(9/32)
Szerintem - és vessetek érte akár a mókusok elé :) - ez a Jeff Bridges - Jessica Lange feldolgozás valami rémálom! Az eredeti és a Peter Jackson-féle az igen! Az eredeti a maga bûbájos kezdetlegességével, a 2005-ös pedig (legalábbis nekem) a sztori fordulatosságával (és nem a digitális effektekkel!) hódított. Csavar itt, csavar ott, csavar tényleg mindenütt - és a szerelmi szál is Jacksonnál a legszebben kibontott!
offtopic
andzsin 2008 dec. 27. - 15:28:52
(8/32)
Ott csak kipróbálta:) Azóta már más a véleménye. Lucasszal össze is különböztek az Indy forgatásán emiatt, de S. gyõzött és egy csomó mindent megcsináltal élõben.
andzsin 2008 dec. 27. - 09:20:30 Előzmény Newcastle United
(7/32)
Az újat meg sem néztem. Digitális erõlködés az egész. Igaza van Spielbergnek, aki igyekszik a legkevesebb dig. effektust használni, inkább díszletet épít és igaza van. Emlékszem anno, amikor behozták a mozikba ezt a filmet, kígyózó sorok voltak a pénztáraknál, mindenki Kongot akarta látni. Szerintem ez egy bájos film. Az az igazi szórakoztató film, de nem is várunk tõle dosztojevszkiji magasságokat.
Még mai szemmel is nézhetõ. Itt-ott azért kilóg a lóláb, nagyon látszik a mûterem, de elviselhetõ. Nekem már csak azért is a kedvencem, mert az Universal Studiosban volt szerencsém látni King Kongot "élõben", tényleg szép nagyra építették:)
10/10
mikehodges 2008 márc. 27. - 02:50:29 10/10
(6/32)
Nekem is sokkal jobban tetszik ez szemben Peter Jackson digitális giccsével.Minden tiszteletem az 1933-as változat elõtt is!deh,nemrég újranéztem,s hát vártam a végét.A történet klasszikus,de a megvalósítás maximum az akkori közönséget nyûgözhette le,dehát 1933 volt,nagyon rég volt.Ugyhogy már csak ez a változat maradt hátra számomra,s ezt szeretem legjobban.Olyan természetes,meg olyan "bájos",egyedül az nem tetszett,hogy túl kevés az akció,meg a koszhadt óriáskígyón kívül még kellett volna valami más is!továbbá a rendezéssel is voltak apróbb problémák,például érdekes volt,hogy Kong a lépteivel dübörög a New York-i utcákon,de sokszor egy lélek embert sem lehet látni sehol,majd pedig hirtelen,mint derült égbõl a villámcsapás elözönli az utcákat a tömeg,ezt fõleg a film végén tapasztaltam..:P...összességében a 70-es évek stílusjegyei jól kivehetõk a filmen,s ez tetszik nekem.A bennszülöttek itt még viccesebbek,mint a 33-as verzióban:)Jessica Lang csodás itt,s Jeff Bridges sem zavart...Dino de Laurentiis ezzel is jót alkotott.
Wertow 2008 márc. 26. - 21:25:07 Előzmény Semprini
(5/32)
Szerintem a történet jól meg volt csinálva, csak a végén Kongot nem kellett volna megölni. Rosszabb egy állat szenvedését nézni, mint egy horrorfilmet.
4/10
Semprini 2007 nov. 03. - 15:42:41 4/10
(4/32)
Ezt a változatot még a nyolcvanas években kétszer is láttam moziban, akkor nagyon jó filmnek tartottam, de aki most nézi meg, (fõleg ha látta Peter Jackson új feldolgozását is), nem biztos, hogy el lesz ragadtatva tõle!...
Természetesen nem is a 2005-ös verzióhoz kell hasonlítani a filmet, hiszen '76-ban még nem léteztek számítógépes effektusok, és a történetet is teljesen átírták: kihagyták belõle a dinoszauruszokat és mindössze egy koszhadt óriáskígyóval küzd meg Kong, a sztori pedig a jelenben (azaz a 70-es években) játszódik, ellentétben a 33-as és 2005-ös változattal.
Közepes film, de ma nézve már nagyon elavultnak tûnik. Jeff Bridges pedig ahogy itt kinéz, azzal kimeríti a vizuális környezetszennyezés fogalmát, még szerencse, hogy Jessica Lange kompenzál ezen valamelyest...XD

A folytatást (merthogy még az is készült hozzá tíz évvel késõbb) viszont senkinek nem ajánlom!
Newcastle United 2007 márc. 23. - 11:52:57
(3/32)
Hangulatosabb volt és a színészek is jobbak voltak szerintem, bár az újban ott volt Naomi Watts is. Jackson filmje túlságosan is csak a látványra ment rá, itt azért néhol tudtam izgulni is, ott meg nem nagyon.
pötty 2007 márc. 22. - 16:10:20 Előzmény Newcastle United
(2/32)
Jobban tetszett??? Miért?! A közelébe sem ér Peter Jackson King Kong-jához, és nem csak azért mert az újabb, így élethûbb...
Newcastle United 2006 júl. 15. - 12:57:38
(1/32)
Nem egy remekmû, de nekem sokkal jobban tetszett, mint Peter Jackson feldolgozása.