yvorl 2010 ápr. 22. - 15:37:31
(17/17)
Nekem is kéne, nincs meg senkinek véletlenül?
8/10
amon tobin 2008 dec. 29. - 21:03:22 8/10
(16/17)
ja, és még valami: valakinek nincs meg véletlenül ez a film? nagyon szeretném megszerezni! köszönöm :)
8/10
amon tobin 2008 dec. 29. - 20:55:00 8/10
(15/17)
véletlenül kapcsolódtam be ma este, a film felénél, de elképesztõ volt. tökéletes kordokumentum. valaki azt írta itt, hogy ez a film többet mond, mint 100 történelemkönyv. egyetértek. valaki viszont azt kritizálta, hogy ezek a nõk biztosan nem voltak ennyire öntudatosak és vidámak a gyárban. de csak gondoljunk bele. 1950-es a film, épp túl voltunk a világháborún, és a kommunista terror (akkor még) nem mindenkire sújtott le (pláne a munkásokra), sokkal inkább a parasztságra. de visszatérve: simán elõfordulhatott az, ami a filmben is látszott: az emberek tényleg elhitték, hogy 120%-ot termelni valóban harc a békéért. persze csak kezdetben volt ekkora a lelkesedés, aztán pár év alatt mindenki számára kiderült, hogy mi a komcsik igazi arca. mert ugye szép dolog elérni a 120%-ot, de egy életen át 120%-ot nyomni egy szövõgyárban... (elképesztõ jók voltak a filmben a gyári jelenetek, azzal a fülsüketítõ zajjal). na mindegy. szóval az, hogy 1950-ben még rózsásnak tûnt a helyzet, simán elõfordulhat. elég csak arra gondolni, hogy 2002-ben milyen boldog volt mindenki, amikor megtörtént a jóléti rendszerváltás. azóta hat év telt el. mint az ötvenes években...
oncogito 2008 dec. 29. - 14:59:47 Előzmény mérlegelõ
(14/17)
Az emberek nem sokat változnak.
Régen az volt fontos, hogy valaki "elvtárs legyen" és a munka hõse.
Ma az a döntõ, hogy jobb- vagy baloldali, aszerint tartják embernek, vagy ellenségnek - és az a fontos, hogy minél "életrevalóbb" legyen (azaz csaljon) és gátlástalan.
Ma ugyanúgy fontos a származás és a politikai hovatartozás - nincs új a nap alatt, csak a fogalmak változnak.
Danner 2008 jún. 13. - 03:23:34 Előzmény efes
(13/17)
Elnézést, csak arra akartam rávilágítani, hogy tigram hozzászólása akkor sincs túl távol az igazságtól.
mérlegelõ 2008 máj. 24. - 22:47:38
(12/17)
Maradva a filmnél: perryvel abszolút egyetértek abban, hogy filmek nem hibáztathatók a kor bûneiért, ugyanakkor "lenyomatként" értékelve kimondhatjuk, hogy egyszerûen iszonyatos, amit sugall ez a film - ennyibõl persze csakugyan eleven történelemkönyv...
Danner hozzászólása viszont abbéli érzésemben erõsít meg, hogy bármily elementáris humorral bíró alkotás "A tanú" (nincs mit tagadnom, elsõ megnézésre én is a "hasamat fogtam" - aztán egyre kevésbé...), kifejezetten nem szerencsés, mi több, hangsúlyaiban nem is kicsit félrevezetõ, hogy e korszakot a fiatalabbak elsõsorban ilyen - humoros - tónusú film alapján asszociálják. (S akkor a "leszármazottakról" - mint pl. a "Csocsó..." ne is essék szó...!)
efes 2008 máj. 24. - 21:59:02
(11/17)
Hozzászólásod elkeserítõen ízléstelen és bunkó.
Danner 2008 máj. 24. - 20:45:01
(10/17)
Akkor tényleg nincs túl jó bõrben...
efes 2008 máj. 24. - 18:18:44
(9/17)
Raksányi 'Kutyu' Gellért pár napja hunyt el.
tigram65 2008 máj. 24. - 18:13:13
(8/17)
Ja, Kutya is szerepel benne. Szegény nincs manapság valami jó bõrben, a feleségem a háziorvosi asszisztense. Igazi mûvész a bácsi.
Blur 2008 máj. 24. - 18:12:58 Előzmény Triznyai Döme
(7/17)
Ezt hogy érted? Történelmi lenyomat? Minden agyonhajszolt szövõgépes nõ ilyen boldog és öntudatos volt? Esetleg te is ott dolgoztál?
Történelmi lenyomat, úgy ahogy Tibor mondja.
kisGabi 2008 máj. 24. - 16:31:29
(6/17)
Ja és nem mellékesen Kutya is szerepel benne. Két nagyszerû karakterszínész!
kisGabi 2008 máj. 24. - 16:22:57
(5/17)
Lehet, hogy Mészáros Ági születésnapja alkalmából adják ezt az amúgy ritkán vetített filmet. Legalábbis jó lenne, ha így lenne.
Triznyai Döme 2008 máj. 24. - 01:13:12 Előzmény tibor73
(4/17)
Tibor!
Ha az a 73 nem az IQ-d, akkor tudnod kellene, hogy egy ilyen film többet mond el arról a kortszakról, mint száz történelemkönyv.
Danner 2008 máj. 23. - 22:20:37
(3/17)
Bemásolom a fõoldalon lévõ ajánlót, mivel kb egy napig maradna csak meg:
"A jó házasság titka a megfelelõ ideológiai képzettség. Sajnos Kis Kati és Varga Jóska ezzel nincsenek tisztában, válságba is kerül a házasságuk." - Mikor ezt olvastam, azt hittem, ez valami vígjáték, be is ugrott Pelikán mondata, miszerint "nem vagyok politikailag elég képzett", aztán most nézem, hogy ezek komolyan gondolták...
perry 2008 máj. 23. - 20:06:26 Előzmény tibor73
(2/17)
Mondjuk ebben a filmben igazából nem minden szép.
Az is igaz, hogy a sematizmus és a "termelési"
film is jellemzõ erre a mozira.
Magam azért inkább úgy tekintenék rá mint filmtörténeti érdekességre. Tény, hogy nem a magyar filmmûvészet csúcsa.
Persze lehet ezt ilyen drámai elánnal is kezelni
mint tibor73. Igazából nem is kell nekünk megbékélni vagy megbocsájtani sem. Élhetjük a gyûlölet mindennapjait tized íziglen unokáinkkal
bezárólag. Számomra az emlékezés és a mementó fontos, legyen az Recsk, Gulág vagy Holokauszt.
Egy bizonyos, nem tartom szerencsésnek játékfilmeket hibáztatni politikai és társadalmi bûnökért.
tibor73 2006 dec. 30. - 07:33:20
(1/17)
Gyerekek! Nézzétek meg ezeket a filmeket! Tökéletes lenyomatai annak a hazugságnak, ami még ma sem múlt el. Félelmetes. A filmeken minden szép, közben mûködött Recsk, Hortobágy, Gulág.