Téma: Kisasszonyok

7/10
fclariss 2023 okt. 24. - 06:01:08 7/10
(24/24)
Rémesen unalmas, indokolatlanul elnyújtott film parádésnak ígérkező szereposztással, de óriási csalódás, hogy a neves szereplők gagyi szerepekben, tőlük szokatlan jelentéktelenséggel nyújtanak csupán csábító háttérdíszletet képezve az egyébként valóban nagyszerű két főszereplő (Ronan és Chamelet) mögött. 1x sem sikerült végig néznem, többször nem próbálkozom vele. 7 pontot adok, de csak a két nagyszerű főszereplő játéka miatt. A rendezés nagyon gyenge, amin a zene javít valamennyit....
Xxy92 2022 jún. 06. - 10:37:29
(23/24)
Június 6. - Hétfő
20:00 Cool

talán az év első valamire való filmje ezen a csatornán
TMI58 2021 okt. 30. - 18:52:40 Előzmény Katona Katalin
(22/24)
Talán fordítva: te kerültél az ő hatása alá.
6/10
eniko123 2021 okt. 09. - 16:58:45 6/10
(21/24)
Nekem az 1994-ben készült film jobban tetszett.
Katona Katalin 2021 jún. 09. - 21:44:03
(20/24)
A bemutató napján az előzetese alapján meg is méztem ezt a filmet a moziban. Még 1x biztosan meg fogom nézni mivel a főszereplő teljesen a hatásom alá került.
1/10
janogyu 2021 ápr. 16. - 19:31:57 1/10
(19/24)
Megnéztem a filmet,mert a kritikák dicsérték. Kár volt.Hatásvadász és stíluszavaros.Rutinszerű, közhelyes ,helyenként szentimentális párbeszédekkel próbál (sok néző esetében sikerrel) hatni ránk. Végtelenül unalmas,rossz film. Meryl Streep mellett az anyát játszó színésznő már már civilnek hatott a számomra.
6/10
sexykex 2020 okt. 15. - 09:08:03 6/10
(18/24)
Megvalósítottam egy 25 éves projektet: sikerült elalvás nélkül megnézni a legújabb Kisasszonyokat. Szentül meg voltam győződve róla, hogy ez a történet kizárólag nőknek való. Azonban addig áradoztak róla itthon a lányok (1994 óta), hogy végül megígértem: én is meg fogom nézni. Nem lett volna nehéz, mert megvolt VSH-n, később digitálisan is. De annyira múlt időben van ez a sztori! Hiszen egy letűnt világ kislányai keresgélik a boldogságot. Zenélnek, festenek, irkálnak, férjhez mennek. Hol volt akkor még az emancipáció? Számomra sem korábban sem most nem voltak igazán érdekesek, de ez az új verzió valamiért mégis elviselhetőbb. Ígéret letudva.
bannor72 2020 okt. 11. - 20:31:23
(17/24)
Minden generációnak kell egy új Kisasszonyok....(ahogy Emma, Superman, Csillagok háborúja x és x. stb.) Nekünk a 1994-es jutott és édes volt, ezt nézve hirtelen azt sem tudtam mit is nézek. Ugyanazt? Hiába....
wim 2020 máj. 24. - 16:20:32
(16/24)
[spoiler]Amy végül is pont az érdekházasságba nem megy bele, helyette a régi szerelmét választja. Jo pedig sikeres író lesz - szóval annyira azért nem sötét a kép. A végén a habos-babos nyüzsgés nyilván a regény befejezése, de a valóságban is létező lehetőség. Más kérdés, hogy Jo művészként mennyire lesz magányos a lelke mélyén (lásd az utolsó képet). /spoiler]
9/10
zoltan1999 2020 máj. 13. - 21:06:20 9/10
(15/24)
Számomra hatalmas élmény a film. Rendkívül jó atmoszférája van hol gyermeteg hol hihetetlenül reális. Nem láttam az előző filmeket és a könyvet se olvastam, viszont hamar bepótolom(mármint a könyvet). A zenéért is kijár még egy mise.
Nem volt nagy gond az időugrás változás szerintem érthető volt és látszott hol mikor vagyunk. Gondolok arra hogy a múltban mindig napfényes, míg a jelenben rideg hangulat jön át.
Színészek nagyon tetszettek, a kémia köztük nagyon átjött, igazi testvérekként veszekedtek és bújtak össze.
Egyedül tényleg a férfi főszereplők nem jöttek be. Bár Lorie karakterét értettem miért ilyen, de a színésztől jobbat vártam volna.
7/10
dandelion83 2020 ápr. 11. - 09:33:09 7/10
(14/24)
Vegyes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Tetszett, de valószínűleg azért, mert a könyvet imádom. Értelmetlennek éreztem az idősíkok ugrálását, és sajnos követni sem volt mindig egyszerű. A szereposztással sem vagyok maradéktalanul elégedett. Az viszont tetszett benne, hogy egy egészen másként mutatja be a regényt, új színt ad neki. Ennek ellenére nálam az 1994-s verziót nem tudja felülmúlni semmilyen szempontból sem.
7/10
alien1976 2020 ápr. 03. - 22:19:12 7/10
(13/24)
A film első fele nem nagyon tetszett. Az idősíkokon átugrálások nem voltak jól megoldva, az egész kicsit kapkodó, ugráló volt. A hősöket, főszereplőket alig lehetett megismerni, azonosulni velük, hisz még csak idő sem volt rá, mert pár perc múlva, már ugrottunk is egy nagyot, hol ide - hol oda. Aztán a film a második felére összeállt. Megszünt a kapkodás, s egy szépen vezett filmet kaptunk. De emellett néha kicsit unatkoztam a film alatt, s hosszúnak is éreztem a filmet. De Meryl Streep fantasztikus volt. Üdítő volt minden perce.
2/10
memberjoe 2020 ápr. 01. - 16:20:41 2/10
(12/24)
Hatalmas csalódás a film: iszonyatosan mesterkélt, csöpögős, giccses, a több idősík miatt alig követhető a történet. Nem erre számítottam. Kár érte, pedig szeretem az érzelmes, jól megrendezett filmeket.
8/10
B. Ibolya 2020 febr. 28. - 21:29:16 8/10
(11/24)
.
9/10
Judga 2020 febr. 11. - 01:00:14 9/10
(10/24)
Olvastam, láttam az 1994-es Gillian Armstrong filmet, mindkettőt szeretem - ehhez képest is tetszett. Kicsit hosszú (egyszer-egyszer rövid unatkozáson kaptam magamat). Nagyon szép képileg, a jelmezek, a díszlet, a fényképezés, jó benne lenni a történetben. A főszereplő Saoirse Ronan nem múlja felül Winona Rydert, ez egyértelmű, de azért elég jó. Tetszett az anya és a többi lány szereplőválasztása is. Meryl Streep zseniális nagynéni! Timothée Chalamet nekem nem hozta a regény karakterét, Louis Garrel viszont jobban illik a szenvedélyes Johoz. Ajánlom.
9/10
Gulyás Katalin 2020 febr. 10. - 20:09:35 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(9/24)
Azért néma csendnek nem nevezném a filmet. Valószínűleg nem azért nem kapott több Oscart,mert nem érdemelték volna meg. Csak hát ez inkább rétegfilm,kosztümös -es a maga nemében kiváló. Sok rajongója van magának az alap-regénynek,amit itthon talán nem annyian ismernek. Asszem USAban ez ilyan,mint nálunk a Kőszívű ember fiai vagy valamelyik csíkos regény. ***Szóval, való igaz,kelk egy kis türelem a művészi kavalkádból kiszedni,miket beszélnek a lányok a fulm első felében. Ez valami kamaradarab érzésvilágot tükröz. Kicsit kusza néhol,aláírom. Figyelni kell,hogy követni bírjuk. Én ismertem a sztorit,így csak egyszer vesztettem el majdnem a fonalat. ????
Szerintem Saoirse Ronan nem volt jó választás Jo szerepére es Chalamet sem tetszett Laurie-ként. Egyikük sem annyira fantasztikus.
Edmond Dantes 2020 febr. 10. - 09:11:38
(8/24)
Tegnap, még Oscar-díjátadás előtt megnéztem, hátha ... és akkor le ne maradjak róla. Bár ne tettem volna! Minden negatívum, amit az előttem szólók leírtak, megállja a helyét. Egy százszor lerágott és megfilmesített lányregény, amit a rendező ráadásul úgy összekutyult, hogy egy Rubik-kockát könnyebb összerakni mint azt, hogy ebben a filmben ki kicsoda, most vajon éppen most van-e vagy hét évvel ezelőtt van-e vagy a kettő között. Az első óra kapkodása, szózuhataga, sok fülsértő visongása miatt a színészi játék alig követhető, a második órában a film valamelyest kitisztul, lelassul, de addigra agyunk és szemünk már elfárad. Kapott egy jelmez-Oscart, egészségére. A többi néma csend és a nagy semmi.
3/10
AMG68 2020 febr. 08. - 22:47:54 3/10
(7/24)
Erős hátrányból indultam, mert sem a könyvet nem olvastam, sem a korábbi (HBO) verziót nem láttam. Az első fél órában annyi történt, hogy zaklatott nők - két idősíkban (!) - szaladgáltak föl-alá egy házban és kiabáltak. Teljes káosz. Aztán lassan kitisztult, hogy mikor melyik idősíkban vagyunk és ki kicsoda valójában. Ekkor azonban nagyon leült a történet. Vagyis inkább nem történt semmi. A film utolsó félórája egész jó volt, "összeért" a két idősík és lenyugodott a történet is. Happy end néhány érzelmes pillanattal. Felejthető.
7/10
PlasZeb 2020 febr. 07. - 23:36:04 7/10
(6/24)
Sok mindent leírtak előttem és az a benyomásom, hogy igazából szubjektív véleményt lehet alkotni a filmről, vagy legalábbis nehéz elvonatkoztatni a saját benyomásoktól.
Az én benyomásom az volt, hogy az első felét mindjárt kukáznám. Rettentően sok vágás, kisebb káosz, majd a film 2/3-tól egy jó film kezdi meg útját. Tegyük hozzá ott is zavart a sok váltás, főleg, hogy a drámai részekre, érzésekre és azok kibontására nem jutott idő.
Ha úgy nézem a klasszikus női vonások: sok csevej, gyorsan változó érzések mintha filmvilágba is előjönnének. Legalábbis, ha ez tudatos benne, akkor a vágást is lehet felül kell értékeljem, mert akkor valóban profi munka (lenne).
Az is tapasztalat, hogy akik a könyvet olvasták (még ha régen is) jobban tudták követni az eseményeket.
Nem nevezném szigorúan csak csajos filmnek, legalábbis csak annyira az, amennyire a Harry Potter gyerekeknek való. Igen is, meg nem is.
Vegyes érzésekkel zártam a filmet és utólag visszagondolva is kavarog bennem, hogy a film vajon hibái miatt annyira tökéletlen, már-már gyenge vagy tudatosan felépített mestermű.
10/10
Greta21 2020 febr. 07. - 12:31:38 10/10
(5/24)
Szépen megalkotott film, magával ragadó, csodás képi elemekkel, színészi játékkal.